Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik nem szeretik az állatokat fórum

Akik nem szeretik az állatokat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. ápr. 8. 10:55
Ezeket az embereket,nagyon tudom sajnálni!El szoktak néha gondolkozni azon,hogy mi lenne ha egyszer egy kutya segítségére lenne szükségük a legapróbb dolgokhoz is?
6. Lolita63 (válaszként erre: 3. - Rescue)
2013. ápr. 8. 10:55

2010.Szeptember.23.-án a 18 éves szobacicámat veszítettem el, azt hittem bele őrülök:(((

Tegnap pedig a Lányom törpe nyusziját:(((

5. d878fb6317 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. ápr. 8. 10:55

A tapasztalataid teljesen igazak. Az én környezetemben is van néhány ilyen ember, és sajnos a gyerekeik is ezt a mintát látják.

És szerintem az a jobbik eset, ha inkább nem tart állatot, ha nem szereti, minthogy tart, de nem megfelelően gondoskodik róla, netán még bátja is.

4. ittmost (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. ápr. 8. 10:54
szerintem sok esetben inkább valami lelki defekt,trauma eredménye,ha vki nem szereti az állatokat,vagy egyfajta beszűkültség.
3. Rescue (válaszként erre: 2. - Lolita63)
2013. ápr. 8. 10:50
Ismerem, és nagyon igaz. :)
2. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. ápr. 8. 10:48

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."


Anatole France

2013. ápr. 8. 10:44

Nem szeretem azokat az embereket akik nem szeretik az állatokat, vagy épp utálják. Sőt megvetem őket. Mit gondolsz erről?

Én eddig azt tapasztaltam, aki nem szereti az állatokat, a természte is mogorva, durva, cseppet sem érző lény. Csak a felszín érdekli, a materiális világ, a pénz, a hatalom, a fizikai szemmel látható, olykor nagyon felesleges dolgok. A kutya tartása nem egyelő a pórázzal a feladatokkal, a kertbe zárással, mivel a farkastól származnak, ott is vannak szabályok a falkában, ha jól csinálod a kutyatartást, olyan, mintha a falka tagja lenne, mintha a természetben élne...

Azzal sem értek egyet, hogy aki állatot tart, az nem egyenlő a szeretettel, mert az állat ki van szakítva a természetes közegből. Egyrészt ezek az állatok, már tenyésztettek, másrész bár az ösztönök megmaradtak, egy ember képes az igényeit kielégíteni, akárcsak a szabadban, egy dolog különbözik, nincs kiszolgáltatva. Másrészt, a természetbe ha elengednénk egy tenyésztett álatot bizonyára nem maradna életben, mivel nem ott született, másabb a genetkája, nincs hozzászokva a rejtőzködéshez, az időjáráshoz, ahhoz hogy maga szerezze meg az élelmét.

Szóval, aki azért nem tart állatot, mert az hozza fel , hogy a szabadban sokkal jobb nekik, ezt a kifogást leromboltuk.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook