Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik meddőből anyává váltak-megtaláltad a lelki okát, értlemét a várakozásnak? fórum

Akik meddőből anyává váltak-megtaláltad a lelki okát, értlemét a várakozásnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. barbus0501 (válaszként erre: 28. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 15:15
Of course honey. Annyira szepen leirod itt magadag te no... Meg mindig nem veszed eszre, hogy a piros kendot lengeted a bikak elott? Konnyu ugy nyilatkozni, hogy nem kellett honapokon keresztul nezni, hogy megint megjott. Ilyet csak az ir, akinek egybol sikerult vagy becsuszott. Hogy gondolod, hogy itt osztod az eszt az olyan noknek, akiknek tenyleg mar csak egy baba hianyzik az eletebol. Persze imadom a paromat, de ugye te sem gondolod komolyan, hogy az egyenlo a szerelmunk gyumolcsevel....Semmi mast nem kivanok neked, csak erezd at amit mi. A sok kuzdelmet, sirast.
52. 10cc61fb5a (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2017. júl. 7. 15:09

Nem ismersz, így nem is tudod milyen vagyok.😊

Az iróniát sem érted. Amúgy csak halgasd meg egyszer Vekerdy-t hasonlóképp nyilatkozik a gyerekekről. Ugyanúgy viccesen ahogy én is tettem.😉

Nem használok ridegtartást, ha erre celoztál. Nagyon is tudom szeretni a gyerekemet, nyugi nem kell neki pszichodoki.😆

Inkább úgy fogalmazok racionális vagyok,de ha kell előveszem az emócit is.😙

51. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 15:01

Hát pedig az nagyon nem baj ha egy nőt, főleg egy ANYÁT az érzései is irányítanak.

Hová lenne a világ az anyai érzések nélkül?!

Gondolj bele józanul.


Bocs...de te egyébként olvasod, és érted is amit írsz?

50. lapbarna (válaszként erre: 43. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 14:59

Nem rosszindulatból írtad, persze, hogy nem!

Akkor unalomból? Élvezed, ha hergeled a népet?

Semmi gond, ha nem vagy emocionális típus. De figyi, nem muszáj minden fórumhoz hozzászólni! Ha látod, hogy nyilvánvalóan homlokegyenest más a véleményed, mint mindenki másnak, és az is egyértelmű (számodra is!), hogy a kéretlen megjegyzéseddel bántasz másokat, akkor inkább fogd vissza magad!

Így mindenki számára totál egyértelmű, hogy te elsősorban bántani akartâl itt (egy közösséget, jelen esetben azokat, akiknek nehezen vagy nem jön össze a baba).

Ez gáz. Bármilyen frankó embernek is tartod magad, most kiállítottad a szegénységi bizonyítványodat.

49. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 14:55

Soha ne mondd, hogy soha. Azt senki nem tudja, hogy ha nem adatott volna meg neki a gyerek, hogy és miként élne. Erről azok tudnak reálisan testközelből nyilatkozni, érezni, tapasztani akik sajnos átélték, átélik.

Én is azt látom, hogy empátiád, beleérző képességed egyenlő a nullával. Láthatod sokakban leverted a biztosítékot, ennek legyen jelzésértéke és gondolkodj el picit ha van két perced.


És de...édes, mézesmázos kis vattacukor. Az. Vagy, hogy fogalmaztál. De ha neked nem az....nos, az is megért egy misét, főleg úgy, hogy azt írod szerető család vagytok. Hát nem tudom... nekem nem ezt sugallják az írásaid. Ne haragudj, de valami nagyon nincs rendben veled.


Van egy lányom és két unokám, hát tudod ha nem lennének nagyon szegényebb lennék.


Van egy mondás: akinek nincs gyereke, annak nincs öröme, de bánata sem. És ez nagyon igaz.

48. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 13:40

Nálad az a jóindulatú vélemény, amit más csak direkt bántásból írna. Ezért mondom, hogy nulla az empátiád.

Sajnálom a gyermeked, mert egyrészről ők mindig megérzik és megsínylik, hogy az anyjuk "vérszívónak" tartja őket. Ebből lesznek a komoly lelki sérülések. Másrészről, bár az életünk nagyrészét mi is racionálisan irányítjuk, az anya-gyermek kapcsolat kifejezetten emócionális jellegű szeretet kapcsolat. Ha te racionálisan kezeled a gyereked, az a te dolgod, de felnőtt korára vegyél neki bérletet egy pszichológushoz, mert garantáltan szüksége lesz rá, hogy elsírja a bánatát, milyen rideg, racionális anyja volt, aki élősködőként tekintett rá.

47. 10cc61fb5a (válaszként erre: 44. - 67065d8ab8)
2017. júl. 7. 12:14
Én jó anyának érzem magam. Teljes mértékig. A gyerekem is ezen a véleményen van. ;) Akit nagyon szeretünk, vártunk is, csak nem görcsösen, hanem attól a perctől, ahogy kiderítette az UH, hogy kibérelte a méhemet. :D
46. minerva84 (válaszként erre: 43. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 11:48
Nem rosszindulatból és nem bántásból írod ezeket a dolgokat? Hát nem tudom milyen ember lehetsz ezzel a véleménnyel...Felháborító amiket írsz.
45. zsanci79 (válaszként erre: 39. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 11:29

Hogy érintheti bammeg?

Szerinted onnantól megszűnt a másik gyerek és az egész külvilág létezni?

Nekem az előző kapcsolatomból van egy fiam, aki elsőre össze jött.

Most, 2,5 éve semmi sem igazán az új párommal. Én aztán ismerem mindkét oldalt, nekem nem kell bemutatni, rohadt jó volt ám olyan édes tudatlanságba élni mikor még azt sem tudod mi az a hcg!

Úgyhogy ha te elvárod, hogy ne citálják ide a gyereked bepisilését, nem játszását, stb., akkor tiszteld már meg a másikat, aki leírta a kanossza járását, hogy nem rúgsz belé még azzal is, hogy szerinted az elsőszülöttjét konkrétan lecarja.

Nem találok szavakat a megnyilvánulásaidra, komolyan.

Hidd el, nagy áldás, ha valakinek az ölébe hullik a bébi és nem kell kutyulni.

Mi a túrót értesz a kutyulás alatt?

Nem spontán jön a bébi a sima stimulálással, inszemmel sem, ők is húzzák le akkor magukat? Elég kevés gyerek születne....

Halvány lövésed sincs arról, hogy mennyi meddő pár van, akiknek csak kisebb-nagyobb segítséggel lehet gyermekük, de az észt azt osztod.

44. 67065d8ab8 (válaszként erre: 39. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 11:12
Az előző hozzàszolàsaid miatt úgy gondolom érdemtelen vagy a vàlaszomra! Viszont egy biztos! Én akartam a gyerekemet az ősszes nyűgjével eggyütt és minden döntésemben természetesen ő a legfontosabb! Én jó anyànak érzem magam! És te?
43. 10cc61fb5a (válaszként erre: 42. - 61e75fb84c)
2017. júl. 7. 10:47

Basszus, ki bántott? Ne legyetek már ennyire érzékenyek! Nem rosszindulatból írtam. Egyszerűen csak gondoltam, megosztom a véleményemet és hogy olvasnátok olyan véleményt is, aki nem annyira emócionális, hogy egy csecsemő láttán tapsikol örömében.

Lehet amúgy köpködni, engem nem zavar. Az én családom rendben van, köszönöm. Csak nem vagyok egy érzelmes/érzékeny típus, akit az emóci irányít. Ennyi.

Senkit nem bántani akartam, egyszerűen csak azt mondom, szép az élet úgy is, ha nincs benne gyerek.

42. 61e75fb84c (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 10:10

Hűha :D Sajnállak!!

Sajnálatos, h itt próbálod leverni a saját sérelmeidet. Tudtad, hogy az bánt másokat aki nincs jól? Ezt jól elárultad magadról! :D

Lányok, ezen én csak nevetek, engem nem tud bántani. Sajnáljuk inkább mert szegényke nagyon szarul van...

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 08:15
Milyen ember vagy te?! A másik fórumon arra bíztatsz egy lányt, hogy "nyomuljon" a házas főnökére, aki épp lombikozik a feleségével. Azt írtad, teljesen helyénvaló kufircolni más férjével, hiszen az az ő dolga, hogy van felesége. Egy harmadik fórumon pedig egy házas asszonynak javaslod, hogy csalja meg a férjét. Mintha a problémáját okozó mély érzelmek nem lennének mások, mint testi gerjedelem. Itt meg belegázolsz azoknak a lelkébe, akiknek már amúgy is van elég gondjuk. Gratulálok, büszke lehetsz magadra. Te híján vagy mindennemű morálnak, erkölcsnek, empátiának és érzelmi intelligenciának. Legközelebb mi jön? A depressziósnak azt javaslod, legyen öngyilkos, a pénz szűkében lévőnek, hogy lopjon a szüleitől, a szomszédjával haragban lévőnek pedig, hogy mérgezze meg a kutyáját?!
40. slg18
2017. júl. 7. 07:45

Talán még annyi, hogy az élet baromi nagy igazságtalansága, hogy tipikusan azoknak az embereknek sikerül könnyedén, akiknek sose kellene szülniük....


Lelkileg talán ezt a legnehezebb feldolgozni!

39. 10cc61fb5a (válaszként erre: 36. - 67065d8ab8)
2017. júl. 7. 07:42

Nem ítélkeztem. Te viszont nem válaszoltál...

Hogy érinti ez az egész hercehurca a te gyerekedet?

38. slg18
2017. júl. 7. 07:38

Szerintem ehhez a témához csak azt tud korrektül hozzászolni akit - sajnos - érint.


Lehet véleményt mondani természetesen, de " személyes érintettség nélkül" nem igazán tud hiteles lenni... (És szerintem baromira nem is érdekel senkit az ilyen vélemény...)


Igazán csak az tudja mivel jár a "gyerek kotyulás", aki ezt sajnos átélte és átéli akár évek óta több - kevesebb sikerrel...


Nyilván lehet szép az élet párban is, csak éppen nem teljesen ideális...

2017. júl. 7. 07:30
Engem is szìven ütött Hangoska megnyilvànulàsa, de nem lehet, hogy vallàsi hovatartozàsa miatt ez a vèlemènye? Mert ismerek pont ilyen hàzaspàrt.
36. 67065d8ab8 (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 7. 06:58
Úgy làtom híjàn vagy minden olyan emberi tulajdonságnak , értéknek amit én képviselek!. A vélemény nyílvànítàshoz mindenkinek joga van de az nem egyenlő az ítélkezéssel!!!
35. minerva84 (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 6. 23:37
4 hónapos a kisfiam, aki 5 év reménykedés és küzdés után született meg. Hihetetlenül szerencsésnek érezzük magunkat miatta, de sosem felejtem el azt az 5 évet. És ezért egy ilyen hozzászólást olvasva dühös vagyok, a sírógörcs kerülget. Hogy írhat egy nő...egy anya ilyet?
34. re11 (válaszként erre: 32. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 6. 23:09
Lehet, de nem tudod mi van a lelkükben. Nekünk is vannak olyan idős barátaink, akik látszólag teljes életet élnek kettecskén, gyerekek, unokák nélkül, jönnek-mennek, vidámak, mégis ha szóba jön a gyerektéma, és mindenki elmondja éppen mivel küzd, próbálkozik, vagy egyszerűen a véleményét, ők mindig hallgatnak. Mi meg nem merünk rákérdezni, hogy náluk mi volt a helyzet, nem akartak, nem lett, elvesztették, de látszik rajtuk, hogy érzékeny téma. Szóval azért, mert látszólag minden rendben, nem biztos, hogy úgy is van.
33. 10cc61fb5a (válaszként erre: 31. - Re11)
2017. júl. 6. 23:00
Képzeld én 30 évesen szültek és annak előtte nem láttam csecsemőt. Egyszerűen így hozta az élet,hogy a hasonló korú barátaim vagy nem szültek még vagy nem akartak.
32. 10cc61fb5a (válaszként erre: 31. - Re11)
2017. júl. 6. 22:58

Nem, nem bántam meg egyáltalán.😉😉

Sok barátom maradt gyerek nélkül és látom hogy úgy is teljes életet lehet élni. Ezért bátorkodtam írni.

31. re11 (válaszként erre: 30. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 6. 22:51
Mindenkinek vannak ismerősei, barátai, rokonai, akiknek kisbabájuk, gyerekük van, és valószínűleg látják, hogy egy gyerek nyűgös, hisztis, sír, néha büdös, stb. Ez nem egy nagy titok, amit csak a gyerekes szülők ismernek. Persze, teljesen más, amikor sajátod van, de eddig minden ismerősöm azt mondta, hogy a nehézségek ellenére egy percre se bánták meg, hogy gyereket vállaltak. Valószínűleg én élek más bolygón, de ez a te szádból úgy hangzik, mintha megbántad volna, hogy gyereket szültél, és sokkal jobb az élet gyerek nélkül.
30. 10cc61fb5a (válaszként erre: 29. - Re11)
2017. júl. 6. 22:26

Az a baj hogy akinek nincs, annak fogalma sincs arról hogy ez nem valami rózsaszín cukormázas kis vattacukor.

És nem hinném hogy ez életünk célja. Ha szerető párunk van, ugy vélem jo vele kettesben is az élet.

29. re11 (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 6. 22:17
Akkor lenne hiteles a gyerek nélküli teljes életről alkotott véleményed, ha neked sem lenne. Így könnyű osztani az észt, hogy neked megadatott, és fogalmad sincs, min mennek át sokan, hogy gyerekük legyen. Pont nem ilyen véleményre van szüksége annak, aki érzékenyen érintett a témában.
28. 10cc61fb5a (válaszként erre: 21. - Barbus0501)
2017. júl. 6. 22:12

Butaság ilyenekkel visszavágni. Képzeld az én kis vérszívóm már 2 hete nem pisil be, ugyanis szervi baja volt. 😜 És annak semmi köze a veleményemhez hogy nekem van gyerekem és hogy őt nagyon imádom es nagyon szépen is neveljük.

De azt itt és most leírom, hogy ha nem jött volna össze gyorsan, akkor ma lehet hogy csak kettecskén élnénk a férjemmel. 💕💕

2017. júl. 6. 22:07

Nem szántam sem rosszindulatu megjegyzesnek sem kekeckedesnek, amit írtam. Véleményt írtam, mindenféle rossz szándék nélkül. Nem gondoltam, hogy ez ennyire kiveri a biztosítékot.

Én soha -de valóban soha- nem mentem volna bele lombikozásba. Soha nem akartam úgy gyereket hogy az a gondolat irányítsa az életemet. És csak javasolni tudom, hogy akinek nem jön össze engedje el a témát.

26. unom (válaszként erre: 24. - Re11)
2017. júl. 6. 20:21
Ez így van. Nem volt beteg a baba, csak meggondolták magukat. Nem titkolták, semmi kivetnivalót nem láttak benne.
25. re11 (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 6. 20:18
És neked gyereked van? Miért kellett? Nem volt elég szép az életed kis "vérszívó nélkül"?
24. re11 (válaszként erre: 23. - Unom)
2017. júl. 6. 20:15
Szerintem meg lehet általánosítani, mert aki egyszer lombikra adja a fejét, az utána nem megy abortuszra. Persze kivételek mindig vannak, és van olyan helyzet, amikor érthető (beteg baba, anya egészségügyi állapota, stb.) Nem tudom, miért döntöttek így az ismerősödék, de a spontán babákhoz képest, nagyon kevés lombikos babát vetetnek el.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook