Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik már beadatták a Pneommococcus elleni oltást, volt valami mellékhatás vagy utótünete a babának? fórum

Akik már beadatták a Pneommococcus elleni oltást, volt valami mellékhatás vagy utótünete a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
58. csera (válaszként erre: 56. - CsanHan)
2008. nov. 10. 14:53

Szia!


Kaptál már valami választ?

57. dus (válaszként erre: 56. - CsanHan)
2008. nov. 5. 16:39

Szia!


Jól tetted, hoyg hivatalosan jársz utána a dolognak! Kíváncsi leszek a végkimenetelre!

56. CsanHan (válaszként erre: 55. - Dorka29)
2008. nov. 5. 13:26
Már elküldtem az e-mail-emet az ÁNTSZ-nek...
55. Dorka29 (válaszként erre: 54. - CsanHan)
2008. nov. 5. 13:23
Kíváncsian várom, mi történik.
54. CsanHan (válaszként erre: 51. - Dorka29)
2008. nov. 5. 11:52

Szia Dorka!


Fején találtad a szöget! Szerintem is így gondolja a doki, mert mikor a lányom született, akkor előadást tartott nekem arról, hogy mennyire indokolatlan ez a felhajtás a pneumococcus körül és hogy ez valójában a gyógyszergyárak érdekeit szolgálja...Biztos van benne némi igazság is! De most, hogy ráadásul ingyenesen megkaphatja a gyermekem, kutya kötelessége lenne kérésemnek mielőbb eleget tenni!!!

Úgy döntöttem, hogy írok egy e-mailt a térségi ÁNTSZ-hez és rákérdezek, hogy kell, hogy legyen-e oltóanyaga...

Majd beszámolok a válaszról!


Üdv mindenkinek,

Tünde

53. Dorka29 (válaszként erre: 52. - Dorka29)
2008. nov. 4. 21:27
úgy értem, hogy az igényléstől számítva.:)
52. Dorka29 (válaszként erre: 49. - Szebinora)
2008. nov. 4. 21:27
Nálunk is ugyanígy volt. És kb. három hetet kellett várni rá, mire beadták a lányomnak.
51. Dorka29 (válaszként erre: 50. - Dus)
2008. nov. 4. 21:26

Egyetértek.

Nagyon fura a doki hozzáállása, mert neki (is) kötelessége a teljeskörű tájékoztatás, de elképzelhető, hogy az áll a háttérben, amire Leoness utalgat. Vagyis az orvosok között is egészen biztosan vannak olyanok, akik úgy gondolják, hogy nem kéne mindenkinek beadni ezt az oltást.

Persze, ez csak tipp.

50. dus
2008. nov. 4. 21:02

Felkeresett a védőnő, elmondta, mire van, ingyen van, beszéljem meg a gyerekdokival.Másnap hívott a gyerekorvos, hogy van ilyen lehetőség, javasolja, kérjük-e??! Másnap bementünk hozzá, alá írattatta velünk a már a nevünkre kiállított papírokat és már csak el kell menni felvenni az oltást! Ha minden jól megy és semmi baci nem szól közbe, csütörtökön megyünk.

Beszélt akkor valamilyen határidőről, de mivel időben mentünk, nem nagyon figyeltem. Gondolom a megrendelés(igénylés) van határidőhöz kötve, de nem tudom, nem akarok hülyeséget írni.


Én sem értem, miért rázza le az anyukákat a védőnő, netalántán a gyerekorvos, akinek kötelessége lenne a teljes körű tájékoztatás!

Felháborító ez a hozzáállás!

2008. nov. 4. 20:27
Nálunk a védőnők csak annyit kérdeztek kérem-e? Onnan kezdve semmit nem kellett csinálnom. Mikor megjött az oltóanyag, szóltak és mentünk!
48. szebinora (válaszként erre: 45. - CsanHan)
2008. nov. 4. 20:26

Szerintem előbb azért kérdezd meg a védőnőt! Hihetetlen hogy ott ennyire nem foglalkoznak a dologgal, és neked kell utánajárni mindennek!

Mire vannak a védőnők?????

2008. nov. 4. 20:17
Sziasztok! Az én lányom tegnap kapta meg az oltást, egyenlőre semmi mellékhatás nincs. Amúgy a 2006.október 1 után született összes babának ingyen jár, ő 2-án betöltötte a kettőt, és megkapta ingyen tegnap.
46. viragneni (válaszként erre: 45. - CsanHan)
2008. nov. 4. 20:16
Előre kell igényelni,nekünk 3 hétre rá jött meg az oltóanyag.Nekünk a védőnőnél kellett kitölteni a nyomtatványt (szerintem ő foglalkozik vele nem a doki)és hívott mikor megérkezett.
45. CsanHan (válaszként erre: 44. - Dus)
2008. nov. 4. 20:02

Szia!


Köszi szépen az infót, megerősített abban, amit gondoltam...Azt nem tudod véletlenül, hogy ezeket a nyomtatványokat előre kell kitölteni (tehát külön időpontban kell igényelni) vagy az oltás beadásakor???


Nagyon köszi a segítséget!:):):)

44. dus
2008. nov. 4. 18:52

Sziasztok!


A mi orvosunk azt mondta, mindenki jogosult rá, akár veszélyeztetett, akár nem! AZ én Pesten élő Húgom is ezzel válaszolt kérdésemre: beadatja-e az oltást?!

Neki is ezt mondták, de aztán kicsit jobban utánajárt, kész tényekkel és érvekkel ment a gyerekorvosához, így aztán hümmögve, durcázva, de beadta a kicsinek az oltást!

Ezt az oltás alanyi jogon jár annak, aki kéri! Egy papírt írtnak alá a szülővel, úgymond "Tájékoztatást" és "Vakcina igénylést", amire az orvos megkapj a TB-től a pénzt az oltóanyagra!(vagyis a TB a rendelt oltóanyagot kifizeti)


Tehát akit azzal ráznak le, hogy nem jogosult rá, ne hagyja magát! 2 éves korig ingyen van, aki be akarja adatni a gyerekének, jár neki!!!!


Járjatok utána:


[link]


[link]

2008. nov. 4. 18:42

Van egy jó sztorim. A fogamzásgátló tabletták hatóanyagait nem tudják kiszűrni a vízből. Ezt fogyasszák a férfiak (is), ami ahhoz vezet, hogy nem lesz aktív spermájuk. Jaj! mitől is esik teherbe egy nő?? Na ennyit a 20 éves kísérletezésekről.


Bocsánat, ha valakit megsértek a hozzászólásaimmal!(off)

2008. nov. 4. 15:41

15 hónapos kislányom megkapta az első oltását. Másnap este lett egy rövid ideig magasabb a hője.

2 és fél éves fiamnak meg se kottyant.

41. CsanHan (válaszként erre: 40. - Kiseszter)
2008. nov. 4. 15:39

Szia Eszter!


A szülő írásos kérelme nélkül is igényelheti a háziorvos? Mert ilyet még tőlem nem kért...

Szerinted megmondják nekem az ÁNTSZ-nél, hogy igényelt-e egyáltalán az orvos nekünk oltóanyagot?


Előre is köszönöm a válaszodat!


Üdv,

Tünde

2008. nov. 4. 15:01
Az oltóanyagot a gyermek háziorvosának kell igényelni a ter. illetékes ÁNTSZ-től. Minden két év alatti gyerkőcnek ingyenesen jár az oltás, ha a szülő igényli. (Biztos info, ÁNTSZ-ben dolgozom)
2008. nov. 4. 13:10

Megkaptuk a 4 hós oltást, de kértem hogy a prevenart még ne adja be, mivel 6 hónapos kor után csak kétszer szúrnak plusz egy ismétlőt!

Egyébként egy hét múlva leszünk 5 hónaposak!

2008. nov. 4. 13:00
Nekünk nem volt semmi mellékhatás. A nagyobb fiamnak csak egy oltás kellett, mert ő hároméves kora után kaptam meg, a kicsinek kettő kell, az egyiken vagyunk túl eddig. Még a szúrásnál sem sírt, csak éppen egy kicsit nyüszögött, úgyhogy talán nem olyan fájdalmas.
37. szebinora (válaszként erre: 34. - CsanHan)
2008. nov. 4. 12:47
Az oltás minden 2 év alatti gyermeknek ingyenes, amit az orvosnak kötelessége beadni!
36. Cadence (válaszként erre: 35. - Ezti)
2008. nov. 4. 12:25

Veszélyeztetett pl: koraszülött babák,vagy bármi betegséggel születettek mint pl. a tesom kisfia szivbetegen született 2x mütötték a második mütétje 8órás volt 6orvos volt bent.

Remélem érted..

35. Ezti
2008. nov. 4. 12:20
Mit jelent a veszélyeztetettség? Mitől veszélyeztetett egy gygerek a másik meg nem?
34. CsanHan (válaszként erre: 32. - Szebinora)
2008. nov. 4. 11:18

A védőnőnk a dokinkhoz küldött, aki emlegette nekem, hogy név szerint kell igényelni...De kérdés, hogy egyáltalán igényelt-e nekünk? A két gyerkőccel voltam és ezt elfelejtettem megkérdezni...

Szerintetek a területileg illetékes ÁNTSZ-t keresem meg az "ügyben"??? Azt hiszem orvost kellene váltanunk...de a nagyobbik gyermekemmel, mikor kicsi volt, nagyon rendes volt és úgy ragaszkodik hozzá...nem értem most mi baja van!!!

33. CsanHan (válaszként erre: 31. - Csera)
2008. nov. 4. 11:12
Sajnos a védőnőnk sem áll a helyzet magaslatán...Már kérdeztem, de a dokihoz küld...
32. szebinora (válaszként erre: 29. - CsanHan)
2008. nov. 4. 11:05

Nálunk a veszélyeztetett gyerekek hamarabb kapták meg kb. 3 héttel, de azóta már mindenkinek megérkezett és megkapta!

Amúgy avédőnőknek kellett lejelenteni az ÁNTSZ felé, hogy mennyi 2 év alatti gyerek van, és abból mennyi a veszélyeztetett, és mennyi a koraszülött! Ők adták le a listát!

Szerintem előbb náluk érdeklődjél! Ha ott az oltóanyag, meg kell, hogy kapjátok az oltást!

31. csera (válaszként erre: 29. - CsanHan)
2008. nov. 4. 11:04
Kérdezz rá a védőnőnél! Ő is azt mondja?
30. csera (válaszként erre: 29. - CsanHan)
2008. nov. 4. 11:04

Sajnos az enyém is veszélyeztetett gyerek, ezért nem is kellett kérnem! A másik gyereket vittem hozzá és akkor mondta, hogy már akart hívni, mert megjött Szabinak az oltás :).

Én csak néztem, mi történik, valami megy a maga útján?

2008. nov. 4. 10:54

Sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem a pneommococcus elleni oltás beadásával kapcsolatosan! Segítsetek, ha tudtok...

Van egy 10 hónapos kislányom, akinek szeretném beadatni az oltást. A gyerekorvosunk felé már a nyáron jeleztem, hogy szeretnénk kérni, ha ingyenes lesz. A jogszabály október elsejei hatályba lépése óta már 3x hívtam telefonon, de mindig "leráz". Múlt héten pénteken személyesen mentem el hozzá, de elutasított azzal, hogy egyelőre csak a veszélyeztetett gyerekek kapják és örüljek, hogy az enyém nem az!!! Mit gondoltok? Igaza van? Mit csináljak?

Előre is köszönök minden segítő hozzászólást!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook