Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik leszoktak a dohányzásról, tőlük szeretnék kérdezni. fórum

Akik leszoktak a dohányzásról, tőlük szeretnék kérdezni. (beszélgetős fórum)


2015. okt. 14. 17:52

2003 okt.2.-án gyújtottam rá utóljára.Volt fél doboz cigim összegyürtem és eldobtam.Azóta nem gyújtottam rá.A reggeli kávé mellé a pótlás:2 keksz és egy tikk-takk.

18 éven keresztül napi másfél dobozzal ment el.A fiaim nagyon büszkék rám,hogy mindenféle külső segitség nélkül önerőböl le tudtam rakni a cigit.

2015. okt. 13. 12:09

Szia!

Közel 10 éve, hogy letettem az utolsó bűzrudacskát és azóta nem kívántam meg.


Egy pszichológus előadásában hallottam -aki többek között a függőségek feloldásáról beszélt- a módszert, amivel sikerült elérnem ezt az eredményt.

Már ezen a fórumon is sokan említették, hogy minden fejben dől el, ezt vallom én is.

Egy ideje már zavart, hogy büdös vagyok, krákogok. Láttam ezt a müsort, megtetszett amit abban ajánlottak, megsszületett az elhatározás,leszokom a cigiről.


Így történt (a módszer): Kettesben voltunk otthon, egy csomag cigi és én. Leültem az asztalhoz, letettem magam elé a csomagot. Elmondtam (HANGSAN): köszönöm hogy eddig mindig rendelkzésemre álltál ha ideges voltam, ha szorongtam, ha unatkoztam, (stb.). Most már meg tudom oldani a problémáimat a segítsége nélkül is. A végén ezt mondtam: "Köszönöm az eddigi segítségedet, de többet már nincs rád szükségem. Szabad vagyok."


Kibontottam a csomagot, rágyujtottam és újra mondtam "nincs rád szükségem", közben a cigire néztem. Ezt a kijelentést minden szál cigi elszívásakor többször is érdemes elmondani, ha lehet, hangosan.

A folyamatra vissagondolva tudom, hogy egyre ritkábban gyújtottam rá, mert nem kellett, nem ízlett, valamint nem szívtam végig a szálat, mert rossz volt.

Talán egy-két hét telt el, mire végleg letettem ezt a rabszolgaságot. Szerintem ez elég rövid idő a leszokáshoz. Előtte hosszú ideig szívtam és erős dohányos voltam.


Mindenkinek gratulálok az elért eredményéhez és kívánom, hogy sikerüljön elérni a kitűzött célt

2015. okt. 9. 17:28

Szia!


Én is sokadik próbálkozásra tudtam letenni, újévi fogadalomként. Szerintem nekem amiatt sikerült, mert abban az évben többször is volt olyan, hogy 2-3 hétig nem gyújtottam rá, mert nem volt rá alkalom. Aztán egyszer csak a 2-3 hét meghosszabbodott.

Nekem nem volt kifejezetten nehéz, bár állítom, hogy én is vissza tudnék rá állni bármikor. Volt egy-egy botlásom, de olyankor sem tüdőztem le.

Persze a történethez hozzátartozik, hogy azóta felszedtem majdnem 15 kilót, ami az istennek sem akar lemenni rólam...

De kitartás! Menni fog! :)

17. Molly2015 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 11:37

Szia,

nem könnyű , tapasztaltam, de ami nekem a legtöbbet segített:

1. nem volt otthon tartalék cigim, kidobtam, azt mondtam, ha mégis kellene bármikor vehetek. - többször rágyújtottam volna, de győzött a kinti hideg és lustaság.

2. sport, tök jó feszültséglevezető, elvonja a figyelmed és még az evésre se nagyon fókuszálsz

3. ha jött a gondolat megtanultam túllépni rajta, nem azon kattogni.

4. és az nagyon fontos , hogy semmilyen egyéb szokásomon nem változtattam. Ugyenúgy megittam a reggeli kávét, fogyasztottam alkoholt (mértékkel). Az elején lehet nehezebb , de íg kevésbé éreztem a cigi hiányát.


Sok sikert.

2015. okt. 8. 11:26

[link]


Sok sikert és kitartást, mert megéri.

2015. okt. 8. 11:15

én is hirtelen hagytam abba, szintén baba miatt.

A maradék fél doboz cigi azóta is a táskámban van.

így tudom, hogy nem azért nem gyújtok rá, mert nem tudok, hanem mert NEM AKAROK!

14. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 10:49

Szia! Én már több, mint 7 éve leszoktam és egyáltalán nem hiányzik! (bár előtte többször is próbálkoztam, nem sok sikerrel :( ).

Viszont azt tudnod kell, hogy minden fejben dől el! Én is egyik napról a másikra tettem le, de már előtte kitűztem a dátumot, hogy mikortól nem fogok cigizni és fokozatosan szoktattam magam a gondolathoz. Persze az is doppingolt, hogy mindenki azt mondta (sok jó akaraó!:)), hogy úgy sem fog menni....én meg bebizonyítottam, hogy de IGEN!!! - nehogy már más mondja meg nekem, hogy mit tudok és mit nem! :)

Nekem az első 3-4 hét volt kellemetlen, de tereltem a gondolataimat, cukorkát, ropit ettem és mindig csak a negatív hatásaira gondoltam. (mondjuk nem tudok pozítivról), és természetesen nemet mondtam büszkén valahányszor megkínáltak volna!

Kitartás! :)

13. 63a85224af (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 10:46

7 éve nem dohányzom és hirtelen tettem le.Nem volt jaj csak még egy doboz, vagy jaj majd holnap.Jött egy erős megmagyarázhatatlan érzés és akkor.Azóta sem tudom megmagyarázni, hogy az a bizonyos kattanás mitől jött, de enélkül nem ment volna.Előtte, amikor próbáltam volna csak úgy leszokni mindig feladtam pár nap, hét múlva.Tehát ez az erős belső motiváció kell, szerintem.Igen, agyban dől el.

Nagyon ügyes vagy és ezt mindennap tudatosítsd magadban.Minden napért legyél hálás, hogy igen megcsináltad.A feszültséget szerintem is valahogy le kéne vezetned, mondjuk sporttal.Ne legyen illúziód, mert sokáig fog hiányozni és érzed úgy , hogy de kár, hogy most nem gyújthatok rá.Nekem ez kb. 1 év volt.Aztán rájöttem érzem az illatokat, az ízeket és egyre több pozitívumot láttam meg és tudatosan figyelni kezdtem rá és ez tompította a hiányt. Majd éreztem milyen büdös a cigi, a hamutartó, a füstös ruha.Ami addig nem számított rossznak undorító lett.Már, ha az utcán vkinek nem volt a kezében cigi és jóval előttem ment éreztem a csíkon, amit húzott maga után, hogy igen ő dohányzik. És nem hittem el, hogy én is ilyen "büdi" voltam? Ezek mind megerősítették bennem, hogy jó úton haladok.Aztán eljutottam oda, hogy már nem hiányzott, nem járt a fejemben.Most meg már nem tudnék rágyújtani soha.Szóval szerintem meg lehet csinálni, de nagyon erős elhatározás, tudatosság kell hozzá.Menni fog, ne add fel! Minden nap egy apró lépés.Ja.... és nem szerettem volna egy dohányost sem megbántani ezzel , tényleg.

2015. okt. 8. 10:44

Köszönöm a sok hozzàszòlàst!

Kèt ève letettem minden problèma nèlkûl. Fèl èv utàn visszaszoktam tök banàlis ok miatt.

Most kènyszerből tettem le, mert kell a pènz. Ès nagyon nehèz. A masik, hogy a nap 24 òràjaban èhes vagyok. Ez sem segìt.

Làtom, hogy nektek sem egyszerű, de meg lehet àllni. Gratulalok Nektek! :-)

11. kevian
2015. okt. 8. 10:38

10 éve tettem le.

Rengeteg próbálkozás után sikerült.

Én úgy gondolom, hogy utoljára azért sikerült mert tényleg akartam.

Előtte ha már eldöntöttem is, folyton sírtam és vártam, hogy valaki végre megszánjon és mondja, hogy ha nem bírod, hát gyújts rá.

Mikor az utolsó leszokást kezdtem tréningeztem rá agyban, hogy "átmenetileg" nemdohányzó leszek és nem baj ha mégis rágyújtok. Nagyon könnyen le tudtam tenni, magam is meglepődtem rajta. Elkezdtem bicózni futni, hogy levezessem a napi stresszt. Cigi helyett nagy pohár víz, tic-tac.

Ja és a lényeg: minden nap féltretettem azt a pénzt ami cigire ment volna el és megleptem magamat valamivel. Majd már gyűjtögettem a pénzt és pl régóta áhított parfümöt vettem magamnak.


Sikerülni fog neked is!!! Vezesd le először is szerintem azt a stresszt ami most dúl a lelkedben!!!

10. szimba
2015. okt. 8. 10:05

Én még csak 8 és fél hónapja nem dohányzom, amióta megtudtam, hogy terhes vagyok (kisfiam 6 hetes és makkegészséges :-)), de sajnos én is bármikor rá tudnék gyújtani, mert szerettem kiülni az erkélyre, kávé mellé stb. Ez már az 5. "leszokásom", ha jól számolom, eddig 4-5 hónap után mindig visszaszoktam. Ha a gyerekem nem elég visszatartó erő, akkor menthetetlen vagyok, de remélem, soha többé nem szokom vissza!

Egyébként fizikailag effektíve soha nem is hiányzott, pár napig voltam feszültebb, de lelkiekben szerintem sosem fogom elengedni.

9. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 10:05
Tanulj meg viselkedni.
8. 7e25e226fa (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 09:52

Szia. Én már több mint 5 éve nem gyújtottam rá...egyik napról a másikra tettem le.

Mikor múlt el? Soha! A mai napig bármikor rátudnék gyújtani...

Mindenkinek kell pótcselekvés....

Egyél magne b6-ot azzal talán kordában tudod tartani a felgyülemlett feszültséget.

2015. okt. 8. 09:44

Minden agyban dől el,mint ez is.Én is túl vagyok tucatnyi leszokáson,de véglegesen 9 éve tettem le,mikor megtudtam,hogy terhes vagyok.Nem szoktam vissza utána sem,mint sokan mások.Egyszerűen az van bennem,mikor csak a kósza gondolat is felmerül,hogy milyen undorítóan büdös voltam és büdös volt a szám állandóan,a kilo számra fogyó rágó ellenére is.


A dühkitörés meg koordinálható mozgással.

2015. okt. 8. 09:43
Eldugtam a cigit egy olyan helyre, hogy ha rá akarok gyújtani, a mosogató mellet menjek érte. Leginkább megittam egy nagy pohár vizet, és vissza-fordultam... meg ránéztem az órára és azt mondtam: még 5 percet, még 10 percet...bírjál ki, majd utána... amikor már eljutottam oda, hogy az idő letelte után eszembe sem jutott, mert elfeledkeztem róla...persze bizony hónapok teltek el, de most már nem zavar az sem, ha közvetlen mellettem cigizik valaki!
2015. okt. 8. 09:36
Mármint nem hordtam 1 évig nikotintapaszt, hanem végigcsináltam egy kúrát, és utána 1 évig nem szoktam vissza.
2015. okt. 8. 09:35

Szia, én csak folyton újra próbálkozok, a leghosszabb idő 1 év volt, amíg sikerült nikotintapasszal. Épp nemrég olvastam végig a naplómat, minden dóziscsökkentés után jött a torokszorítás estefelé, mikor kezdett kifogyni a tapasz, egy darabig tartott, aztán jobb lett, a végén amikor teljesen elhagytam a tapaszt, még mindig depis voltam egy darabig, de aztán volt egy nagyon boldog időszak, amikor először kibírtam egy bulit cigi nélkül. Sajnos a nyári grillszezon tett be végül kombinálva egy stresszesebb időszakkal.

Most újra próbálkozom, ezúttal nagyon gyorsan kell végigcsinálni, nincs időm egy teljes tapaszkúrára. Én nem ideges vagyok, hanem sírok, kilátástalannak látom az életet... és a férjem nem tud semmit jól csinálni, ezért is hordom a tapaszt, mert az azért jelentősen csökkenti ezeket a tüneteket, nélküle nincs elég akaraterőm, hogy ne cigizzek.

De szerintem az egésznek a kémiája mindenkinél más. Férjem tök jól tudja ki-be kapcsolni, hiába cigizik egy buliban, utána másnap látszólag gond nélkül nem gyújt rá. Nekem 1 szál cigi, a garantált visszaszokás.

Ha 25 napja nem gyújtottál rá... hát a tied minden elismerésem. A kérdésedre a válasz, hogy voltam ilyen cipőben, de (NEKEM) csak a tapasz segített, 25 nap után szerintem egy kisebb dózisú is elég lenne, ha elolvasod a kúrákat, azok is különböző kúrákat javasolnak attól függően napi hány szálat szívsz. A másik lehetőséged, hogy vársz tovább türelmesen, hogy enyhüljenek a tünetek, nekem ehhez nem volt elég nagy önuralmam.

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 09:33

én 5 év után is úgy gondolom, bármikor rá tudnék gyújtani. állítom, leszokni nem lehet, csak most éppen átmenetileg nem bagózok...

kifejezetten nem kívánom, de azért sopkszor van a mostderágyújtanék-érzés.


25 nap már nagyon sok! ha ennyit bírtál, már nem szabad feladni. idővel tényleg jobb lesz.

2. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2015. okt. 8. 09:28

Én lefoglaltam mindkét kezem! Kötögettem, hímeztem, engem ez megnyugtatott és azon járt az agyam a minta melyik részén járok.


De akit alapból idegel az ilyenfajta tevékenység, az bele se kezdjen!


Sok sikert a folytatáshoz és gratulálok a 25 naphoz!

2015. okt. 8. 09:12

Sziasztok!

25 napja nem gyùjtottam rà. Viszont azòta minden màsnap dühkitöreseim vannak, ès iszonyatosan kìvànom a cigit mèg mindig. Ti is voltatok ebben a cipőben? Mikor mùlt el, vagy mit csinàltatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook