Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik konvektorral fűtenek... fórum

Akik konvektorral fűtenek... (beszélgetős fórum)


28. konvektor (válaszként erre: 27. - Titánia83)
2014. szept. 9. 09:20

Sziasztok!


Milyen új kéményes konvektort érdemes venni?


Sok mindent terjesztenek az eladók, hogy a FÉG az új tulajdonosa óta haldoklik, de csak ők gyártanak öntöttvasat. Még sosem volt lemezes konvektorom. Nagyon hangosan kattog?


Lampart tapasztalatom nincs, de furcsán hangzik, hogy román... Van valakinek ilyen márkájú?


Nagyon köszönöm a segítséget.

27. Titánia83 (válaszként erre: 26. - 656f03db60)
2009. dec. 13. 11:03
Ismerős a történet. De amúgy amíg dolgozunk napközben, nálunk őrlángon megy, mert elég durva számlákat kapnánk szerintem, ha fűtenénk a lakást, mikor nem is vagyunk otthon. Már reklamáltunk is, h nem ártana hőszigetelni az egész épületet. Na persze, mindenki úgy sem fog hozzájárulni. Így meg fűthetjük mi is az utcát. :(
2009. dec. 11. 23:28
Nálam hetesig kell tekerni, bár lehet én lettem csak fázósabb. :) Tavaly négyes-ötös szinten volt tartva, olykor még a hetest is keveslem. Valószínűleg mert én is átfagyok odakint, és a szoba is teljesen kihűl, éjszakára azért ötös környékén hagyom. Ráadásul alattam van a pince is.
2009. dec. 8. 17:42

sziasztok én is gázos lakásban lakom.

Hát az árak havi szinten a csillagos ég és úgy hogy még nincs is hideg és csak két szobát fűtök.

A konyhát nem.na meg az se egy utólsó szerintem hogy földszinten lakom és se alattam se melettem nem lakik senki illetve a bérház nincs szigetelve.

De a nagyszobába csak takarékon fűtök a kis szobában pedig kettesen,még.De ha jön a hideg akkor csavarni kellessz rendesen.

2009. dec. 8. 15:51
Ha fázunk ötösre tekerem. Az elég nekünk. Tényleg hidegnek kell lenni, hogy a hetesre tegyem.
2009. dec. 7. 21:10
nekem most is van cserépkályhám+ a radiátoros gázfűtés.Reggel egy vödör fával befűtök,ami egész napra elég meleget ad.Este 8 körül kapcsolom csak be a gázt őrlángra.Éppen,hogy temperálja a lakást.Egy évre elég 30q fa.Nálam mindig 23-24 fok van a lakásban.Hozzáteszem 100 négyzetmétert fűtök ki vele.Egyszerűen imádom a cserépkályhát.Meleg van,olcsó nem nagy munka megrakni.
22. Ritkó
2009. dec. 7. 21:07

Nálunk elég 3-as és 4-esre tekerni, meg még nincs is annyira hideg kint, mi lesz ha mínusz fokok lesznek, egész nap fűteni kell, most meg csak este fűtünk. Mondjuk már így is elég tekintélyes számlát kaptunk.

Sokat számít az is, hogy le van-e szigetelve a ház. Nálunk le van, és elég ha este fűtünk, mert napközben nincs hideg.

2009. dec. 7. 20:59

Tényleg! Van itt más is, aki a gas.hu-val van szerződésben???

Mi a véleményetek róla?

20. Titánia83 (válaszként erre: 18. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 7. 20:57
Na ezen jót nevettem!!! :D:D:D
19. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Viva70)
2009. dec. 7. 20:56
Ne is mondd! Nekünk is cserépkályhánk volt, amikor gyerkőc voltam. Mikor kezdett bemelegedni, Apum felmelegítette a közelében a paplant, majd a húgomra és rám terítette. Azok a régi szép idők... :,-)
2009. dec. 7. 20:45
Fütsetek villannyal azt lehet lopni is csak egy kicsit érteni kell hozzá
17. viva70 (válaszként erre: 14. - Pick-kati)
2009. dec. 7. 20:44
Mi megkötöttük velük nemrég a szerződést, remélem nem járunk rosszul...
16. viva70
2009. dec. 7. 20:42
Sajnos a konvektoros fűtés nem a leghatékonyabb fűtési módszer. Gyerekkoromban cserépkályhánk volt. Igaz sokat kellett vele maszatolni, de én szerettem. A radiátoros fűtés is nagyon jó még, persze, ha jól tervezik meg a rendszert.
15. mazsola 58 (válaszként erre: 12. - 95e8d12894)
2009. dec. 7. 20:36
Ha belegondoltok lányok, hogy tisztítás után legalább 20%-kal kevesebb energiát fogyasztasz, akkor,ha bejön az igazi hideg 2 hónap alatt is behozhatja az árát.
2009. dec. 7. 20:35
Én is azzal fütök.Nekem is elég a 3-4 de csak azóta mióta elért a "kotló"-kor:-))))Azelőtt fagyos voltam.Most viszont hallottam és bele is mentem8%-kevesebbért adják a gázt.menjetek bele a gas.hu-ra
2009. dec. 7. 20:27

Nekünk is konvektorunk van parapettes. Igaz kertes házban lakunk és van kémény. Amikor én is elkezdtem fűteni konvektorral nekem is fel kellett tekerni 5-ös re és igy is hideg volt. Pedig akkor még nem is volt kint hideg. Tavaly 40 0000 ftfizettem és csak 1 szobában volt "meleg".

Már tavaly is volt kandallónk. De kiesett belőle az üveg. Venni kellett 1 másikat. Igaz nem volt olcsó de 2 hónap alatt mertérül az ára. Azota fával fűtők ami kikerült a kertből/kidől diófa/ és végre meleg van nem csak a szobában de az eőszobában is

12. 95e8d12894 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2009. dec. 7. 20:27
Szia! Nálunk vagy 3-4 -esre kell tekerni vagy 5-6 -osra, ez mindig változó nálunk, de tényleg jó lenne gázszerelővel megpucoltatni a konvektorunkat, igaza van a csajoknak, legközelebb az lesz, ha bele gondolok!!! :):)
11. mazsola 58 (válaszként erre: 10. - Titánia83)
2009. dec. 7. 20:20
A gázszerelők maszekban dolgoznak ,kérj két-három szerelőtől is legalább szóban árajánlatot.A kiszállási díjat sem árt megkérdezni és azután dönts.Ha nem kell alkatrészt cserélni akkor nem egy eszetlen összeg.A biztonságotok fontosabb,meg hétvégére jön a hó /állítólag/.
2009. dec. 7. 20:07

Köszi a tanácsokat! Nem is tudtam, hogy tisztíttatni kell. Na azért is biztos jó pénzt el fognak kérni. :(

De végre nem kell fagyoskodni. :D

9. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Cipa)
2009. dec. 7. 20:05

Ezt én is hallottam. :( De akkor lehet célszerű lesz megnézetni a konvektort. Az a furcsa, hogy ha fentebb tekerem, akkor belobban, ég, meg érződik a meleg is, de egy idő után abbamarad. Nem hűl ki, de nem is áraszt magából dögmeleget. Most is fázok, pedig vagy hatoson megy elvileg. :(

Két éve vettük. :(((

2009. dec. 7. 20:05
A hátulján van egy barna ceruza szerü érzékelö probáld máshova tenni
2009. dec. 7. 20:05

Mi ugyanígy voltunk tavaly,kihívtuk a gázszerelőt aki kifújatta a szelepeket és szépen kitakarította,teli volt porral és most ismét elég a 3-4-esen égetni.Az éves tisztíttatást nem érdemes elhanyagolni!!!!!

1 hónapja pedig az történt hogy felnyitottam a tetejét belenézek és látom hogy a láng belül is ég nem csak ott ahol kellene,ismét gáz szerelő aki közölte hogy 3 helyen van szétrepedve a konvektorunk bele és bizony ott is lángolt ahol nem kellett neki(még jó hogy bele néztem),20000-ért kicserélték a belsejét,pedig 8 éves konvik voltak.Hiába ezek sem bírnak annyit mint a régiek amikkel 30 évig is vígan elfűtögettünk.

6. mazsola 58 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2009. dec. 7. 20:03
Szerintem a gáz minősége sokkal,gyengébb mint szokott, másrészről a konvektort sem árt tisztíttatni évente,akár a gázkazánokat.Már csak biztonsági okból is.De ha tisztíttatod meglátod,hogy milyen mennyiségű por rakódott rá.
5. cipa
2009. dec. 7. 20:00
Sajnos kisebb a fűtőértéke a gáznak. Nálunk is feljebb kell tekerni, hogy érezhető legyen a meleg.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2009. dec. 7. 19:59
Inkább a konvektorban lehet a hiba, hiszen még nem is volt se hideg, se tél. Mi lesz, ha lehül az idő -10 fokra?
2009. dec. 7. 19:58
Én is 3-4-esre tekerem.... de hol fázok, hol pedig melegem van.
2. viva70 (válaszként erre: 1. - Titánia83)
2009. dec. 7. 19:56
Nálunk eddig még elég volt a 3-as, 4-es fokozat, mert még nem voltak igazi hidegek. De, ha bejönnek a kemény mínuszok biztosan feljebb tekerjük majd mi is a konvektort.
2009. dec. 7. 19:52

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy a tavalyi évekhez képest kell-e nálatok is magasabbra tekerni a fűtést, hogy meleg legyen a lakásban?

Mert mi azt tapasztaltuk, hogy tavaly kb. 3-4-esen ment a fűtés, idén pedig 6-7-re, tehát maximumra kell tekerni. :((( Vagy lehet a konvektor romlott el? :(


A válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook