Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik jogot tanulnak levelezőn fórum

Akik jogot tanulnak levelezőn (beszélgetős fórum)

2010. szept. 17. 11:41

Tudna esetleg valaki használható, kidolgozott tételsort küldeni, pogári jog, közigazgatási jog és munkajog 1-ből, vmint alkotmányjog 2-ből?


Esetleg aki ebben toppon van és szívesen válaszolna az év közben általam felmerülő kérdésekre, kérem, hogy jelezze! Nagyon köszönöm!

14. Judy24 (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2010. jan. 22. 07:03

Hú de irigyellek.:-)

Én most a 8. félévnél tartok, de most született meg decemberben a kisfiam és hát előtte is kórházban voltam, na meg most műtétre várunk így ebben a félévben nem sikerült a vizsgáimat megcsinálni, pedig nem vagyok megcsúszva. Pont ezért sajnálom, hogy így egy évet fogok csúszni (korábban írtam, hogy nálunk csak évente lehet felvenni egy tárgyat) és szeretnék máshova átjelentkezni.

13. ee50b7c391 (válaszként erre: 4. - Judy24)
2010. jan. 21. 20:12

Én ELTE-s vagyok, idén végzek, szakdogát már leadtam decemberben, családjogból írtam,én is gyerek mellett csinálom, eddig minden féléven megvolt mindenem,talán 3szor voltam uv-n.

Nekem a védés és az áv van hátra CSAK :)

12. Judy24 (válaszként erre: 11. - Kisbögre)
2010. jan. 21. 13:26

Köszi, mindenképpen szeretnék váltani, csak azt akarom, hogy jót válasszak.

Sajnos nekem ez a félévem elúszott a kisbabám betegsége miatt, így én már tuti egy évet csúsznák itt. Na meg ha valami nem jön össze akkor még egyet és hát azért 6 év alatt mindenképp be akarom fejezni a sulit. Itt meg nem biztos, hogy e miatt az új rendszer (ez 1 éve van így nálunk) miatt összejönne.:-(

11. kisbögre (válaszként erre: 10. - Judy24)
2010. jan. 21. 13:22

hát ha már 4-ig eljutottál és nem messzit szeretnél, akkor javaslom a Pesti Károlyit...

Arról hallottam még jókat, vagy Pécsről...

10. Judy24 (válaszként erre: 9. - Kisbögre)
2010. jan. 21. 13:19

Értem ez nálunk kicsit másképp van.

Egy tárgyból egy félévben 3-szor vizsgázhatsz, de annyiszor veheted fel ahányszor akarod. Bár a 3-szori, vagy annál többedszeri felvételért fizetni kell 5.500 Ft-ot tárgyanként.

Nem vehetsz fel ráépülő tárgyat és azt is csak évente, következő félévben nincs, csak egy 1 múlva. Na e miatt szeretnék másik egyetemen folytatni ősztől.Ezért is érdeklődöm, hogy máshol hogy van, mert ez így nagyon nem oké nálunk.

9. kisbögre (válaszként erre: 8. - Judy24)
2010. jan. 21. 13:13

A ráépülőt felveheted, csak addig nem vizsgázhatsz, míg az előfeltétel nincs meg.

Szerencsére még lehet egy aduászom, dékáni engedéllyel 4. alkalommal is felvehetném az EU-t!

3 féléven keresztül vehetsz fel egy tárgyat, ha nem sikerül.

2010. jan. 21. 13:03

Nálunk is szigorúan vették, bár nálunk az első alk. írásbeli volt (az meglett) utána meg szóbeli. Ott még jobban szórták az embereket.

Biztos sikerül, majd gondolok rád.

Tényleg ha nálatok nem sikerül egy tárgy akkor felveheted a köv. félévben? És a ráépülőt? Vagy azt már csak akkor ha újra lesz sima kurzus?

7. kisbögre (válaszként erre: 6. - Judy24)
2010. jan. 21. 13:00
B3-as és a megfeleltért szabályosan vért kell izzadni. Már ez volt a 3. félévem, hogy felvettem, még 1 lehetőségem van jövőhét kedd, ha akkor sm sikerül nem tudom mi lesz...
6. Judy24 (válaszként erre: 5. - Kisbögre)
2010. jan. 21. 12:49

Én Győrben.

Ez miért akadály? Ennyire nehéz nálatok?

5. kisbögre (válaszként erre: 4. - Judy24)
2010. jan. 21. 12:45
Szia, én Szegeden! De máris egy akadályom van. Európai alkotmány és jogtöri...
2010. jan. 21. 12:34

Sziasztok! Én 4.-es vagyok.

Hol tanultok?

2010. jan. 21. 12:16

Szia!

Idén végzek.

2. kisbögre (válaszként erre: 1. - Judy24)
2010. jan. 21. 12:06
Szia én igen, másodéves vagyok!
2010. jan. 21. 12:04
Sziasztok! Olyan emberekkel beszélgetnék akik levelezőn járnak jogi karra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook