Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik hiába igyekeznek, még sem tudnak fogyni... fórum

Akik hiába igyekeznek, még sem tudnak fogyni... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 6. 11:18

Vannak alkati tulajdonságok,amit örököltünk.Ezekkel együtt kell megtanulni élni.A drasztikus fogyókúra többet árt,mint használ,veszélyesek a fogyasztó s

zerek is.Vigyázz az étkezéssel!Hús,zöldség,gyümölcs,szénhidrát minimális.Vannak azért férfiak,akik a telt nőket szeretik.

44. szilisári (válaszként erre: 43. - 3b323a5882)
2011. aug. 28. 23:28
Azért az nem mindegy, hogy mit eszel, nem csak a mennyiség számít, hanem a minőség is, és így a naplód alapján ezek nem igazán diétás ételek...
2011. aug. 28. 20:50
Hát az én fogyásom sem akar beindulni, 1,5 hete kezdtem neki, alig eszek, és mégsem. Máskor ennyi idő alatt már lement vagy 3 kg...most meg semmi.. Én is vezetek itt naplót, sőt nagyon sokat olvasok is, de nem látom, hogy rosszabbul csinálnám mint a többiek, oké, még a mozgás nem indult be nálam, de így is azért mennie kellene le valamennyinek...
42. 5e67f791bc (válaszként erre: 41. - Helena66)
2011. aug. 28. 20:32
Szia Helena66! Én debreceni lévén egy debreceni masszőr csávóhoz járok, akit csak dicsérni tudok!
2011. aug. 28. 19:16

Sziasztok,

Nekem sem megy a fogyás. sajnos ennek én magam vagyok az oka, mert egyszerűen nem bírom kenyér és csoki nélkül sokáig, mindig elcsábulok, főleg,ha lelki problémáim is vannak.

Ma reggel viszon a mérlegre állva azon csodálkoztam, ohgy elbír engem.

Szeretnék én is kora reggeli edzést beiktatni, de család mellett nehéz megoldani. De megpróbálom, holnaptól,akkor ez azt jelenti,hogy 22-kor le kell feküdni, legalább 7 óra alvás szükséges a pihenéshez és a fogyáshoz is. Elkezdek diétás naplót vezetni, hogy lássam mi az az étel,ami mellett megindul a fogyás.

Klariten te hova jársz masszázsra?

40. 5e67f791bc (válaszként erre: 38. - Szilisári)
2011. aug. 28. 15:06
Amerikában, mikor kint voltam, a BFL (body for life) alapján edzettem és ettem. Bill Philipps, aki személyi edző kint, hozta létre ezt a programot, és a 3 hónapos edzéstervében javasolja, hogy ha kibírjuk akkor éhgyomorra edzünk. Nekem bejött. Egyébként ma pl. 6-kor keltem, és 7 óra 10-re végeztem az edzéssel, amikor megittam egy proteinshaket. Ez az első "étkezésem", majd akklimatizálódás, zuhany stb. és kb 8 kor reggeliztem. Általában ilyen a napirend reggel. Csak hét közben 5, negyed 6-kor kelek.
39. zsé58 (válaszként erre: 16. - Rohiani)
2011. aug. 28. 08:12
a pajzsmirigyed nem alulműködik?Általában ilyenkor van hogy alig eszel,diétázol, de a súlyod marad, sőt hizol.
38. szilisári (válaszként erre: 37. - 5e67f791bc)
2011. aug. 28. 08:02
Kerdezz meg rola egy edzot ;-) nem azt mondtam, hogy reggeli nelkul lehetetlen fogyni, de lehet, hogy akkor tobb is lement volna ;-) en majus ota nyomom, nem edzem magam halalra, de azert a napi mozgas persze megvan, es majdnem 20 kilo lement mar. Oke, sokbol.
37. 5e67f791bc (válaszként erre: 36. - Szilisári)
2011. aug. 28. 07:38
Ezt még nem hallottam és nem is tapasztaltam. Viszont így szabadultam meg már 3x, kb 3 hónap alatt, 10-15 kilótól, és tartottam is évekig a súlyomat, míg az oda nem figyelésem és az edzés abbahagyása miatt visszajött. Talán én vagyok ama kivétel, ami erősíti a szabályt!!! :)
36. szilisári (válaszként erre: 33. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 19:17
Az viszont mindenképpen igaz, hogy ha ébredés után nem eszel egy órán belül, akkor nem indul be a metabolizmsod rendesen, úgyhogy gyakorlatilag a fogyás ellen dolgozol. De persze mindenki csinálja úgy, ahogy gondolja.
2011. aug. 27. 17:53

ez elküldtem véltelenül.

szóval én vagyok ott a legszebb, legcsinosabb, legérdekesebb és ez működik még ha nem is igaz én ezt érzem és ezt sugárzom.

34. rohiani (válaszként erre: 32. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 17:52
A magánéletem rendben van. A külvilágtól kapott visszajelzések is jók. A pasiknak tetszem. Ruhában én is elfogadom magam. A többi nő is azt mondja, hogy pont ott vagyok gömbölyű ahol kell, csípő, popsi formás, a derekam karcsú. De ruha nélkül én látom a zsírt is és ez zavar. Igazából nem tudom milyen kép éle bennem magamról. Soha nem voltam nádszál kisasszony és szerintem már nem is leszek. Tök pozitív vagyok magammal. Ha belépek valahová mindig azt képzelem, hogy én vagyok ott a leg
33. 5e67f791bc (válaszként erre: 29. - Szilisári)
2011. aug. 27. 17:45
Tudod, ez is olyan, hogy ez az orvos ezt szajkózza, a másik meg azt. Nekem ez vált be, és ami a legfontosabb, a testemnek is tetszik.
32. 5e67f791bc (válaszként erre: 27. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:43

És a magánéleted rendben van?

Bocsi, nem akarok önjelölt pszichodokinak látszani, csak olyan negatívak a szavaid, s szerintem a magadról alkotott énképed sem a legpozitívabb. Hidd el, ez is befolyásolja az alakodat!

Milyen kép él önmagadról mélyen odabent? Egy karcsú, vagány csajszi van ideiglenesen bezárva egy "börtönbe" vagy pedig egy megfáradt, komplexumokkal teli, duci lány sajnálja magát?

Tudom, hogy kemény szavak ezek, de szeretném ha elgondolkoznál ezeken...

31. Vigyorex6 (válaszként erre: 28. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:43

Jól teszed! Főleg ha öröklődhet, mert volt cukros a családban.

Nálunk is volt, bár nekem is jó a cukrom teljesen mind a 3 pontnál, de az inzulinom nem, de eddig nem küldtek sehová, mondván, hogy a cukrom mindig jó volt. :) Csúnya szóval kifejezve: cseszhetem. :)

30. szilisári (válaszként erre: 18. - Riacska0515)
2011. aug. 27. 17:40
hát szerintem virslit meg párizsit ne egyél, az tök egészségtelen. és ha mondjuk sok tartósított kaját meg előre kész dolgot meg üdítőt meg ilyeneket ettél előtte, akkor tényleg mérlegteleníteni kéne egyet előtte és rászokni az egészségesebb, természetes ételekre. (bocs, de ezt csak a párizsiék miatt feltételeztem)
29. szilisári (válaszként erre: 26. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 17:38
Fú, én olvastam valahol, hogy nem jó,ha nem eszel előtte, de most túl fáradt vagyok a melótól, majd megkeresem egyszer.
28. rohiani (válaszként erre: 24. - Vigyorex6)
2011. aug. 27. 17:38
Magánban voltam endokrinológusnál. Az első a cukor volt amit nézettem, mert apum cukros. Most újra végig akarok csinálni mindet, de máshol.
27. rohiani (válaszként erre: 22. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 17:37

A kérdesekre a válaszok: Igen, Igen, Nem(mert dagadt vagyok), Igen, Havonta 1x a ruháimon érzem a változást.

az edzésben van kardió. Minden nap járok curves-ra, és hullahoppozom és zumbázom.

26. 5e67f791bc (válaszként erre: 17. - Szilisári)
2011. aug. 27. 17:36
Talán ez is szokás kérdése. Én így szoktam meg.
25. riacska0515 (válaszként erre: 21. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:36
na,én is így vagyok vele!korábban tök vékony voltam,most meg:S
24. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:34
Azért ha gondolod (bár nem tudom ki adhat erre beutalót, mert háziorvos tuti nem, én is magánban csináltattam), kérj beutalót három pontos cukor/inzulin (az inzulin a fontosabb, de csak cukorral helytálló) terhelésre. Ezt endokrinológuson kívül senki nem szokta nézni. Itt szokott kijönni a probléma, ha oké a Tsh. Ez egy anyagcsere zavar. Max olvass utána a neten.
23. 5e67f791bc (válaszként erre: 20. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:34
Ezzel egyetértek.
22. 5e67f791bc (válaszként erre: 16. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:31

Szereted ezt az egészségesebb életmódot? Örömmel edzel? Szereted a tested? Önmagad? Hetente hányszor állsz mérlegre?


Én nem méricskélem magam, csak kb. kéthetente állok mérlegre, mérem a centiket. Nem kizárólag az eredményért csinálom, hanem boldog vagyok az úton is, mert szeretek edzeni! Úgy érzem akkor vagyok a legboldogabb, amikor edzek.

Ha jól eszek, büszke vagyok magamra, és könnyebben, jobban alszok.


A folyadékbevitel tényleg gond lehet. Ha van rajtad felesleg, az méreganyagokat tartalmaz, amit a test, zsírral von be, hogy "megvédje" a szervezetet. Az edzés, amellett hogy kondiban tart, arra is tökéletes, hogy mobilizálja a zsírmolekulákat, amik, ha nincs elég folyadékbevitel, nem tudnak kiürülni.


Az edzésedbe talán jó lenne beiktatni kardio jellegű mozgásokat, amik felpörgetik a pulzusodat, illetve a legjobb erre a HIIT, vagyis a magas intenzitású kardio edzés.

21. rohiani (válaszként erre: 19. - Vigyorex6)
2011. aug. 27. 17:30

Mindent néztek és minden ok volt. Kértem egy teljes körű kivizsgálást, még annó 2008 szeptemberében. Először a háziorvos elküldött a fenébe, hogy nem is vagyok kövét (160 cm vagyok és akkor voltam 60 kg), valószínűleg korábban voltam túl vékony és a testem így érzi jól magát. Ja persze 34 évig meg úgy volt jó neki, most ilyen husin jó.

Végül beutalt mindenhová és megnéztek mindent, de rendben voltak az értékek.

Egy csoda vagyok.

20. rohiani (válaszként erre: 18. - Riacska0515)
2011. aug. 27. 17:26

Én is korpovitot szoktam, én körözöttel imádom, sokkal jobb vele mint kenyérrel.


Nem lefekvés előtt 2-3 órával nem szabad enni, hanem az esti aktivitás számít. Ha te még este 9-10 kor fizikai aktivitást végzel, akkor belefér a 7 órás vacsi. De ha 8-kor leülsz a gép vagy tv elé és ott ülsz éjjel 1-ig akkor már nem lehet enni 7-kor.

19. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - Rohiani)
2011. aug. 27. 17:24

Tsh-t, IR-t néztek?

Ilyet pl ezek tudnak csinálni.

A Tsh-ban nem vagyok kompetens, de az Ir sajnos egyre nagyobb számban jelenik meg, és sajnos nincsenek tisztában vele az orvosok, hogy mi is ez, ezért nem derül rá fény sok esetben.

18. riacska0515 (válaszként erre: 13. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 17:23
korpovitet szoktam kb.3-4db-ot párizsival,paradicsommal van mikor virslit meg sárgarépát,lehet hogy akkor megpróbálok 5után nem enni,bár én általában este 23óra felé fekszem le,szóval elég későn,úgy tudtam lefekvés előtt 2-3 órával nem szabad enni...
17. szilisári (válaszként erre: 13. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 17:22

Fú, éhgyomorra szerintem nem a legjobb edzeni, én amikor reggel sportolok, akkor is megeszem előtte (kb 1-1,5 órával) egy banánt. Sokkal könnyebb úgy bármit csinálni :-)


Update-ben én sem hiszek, sajnos. És 6 után már én sem szoktam enni, de én vegán vagyok, naponta 5-6x eszem, rengeteget iszom, úgyhogy nem is nagyon kell ilyen kalóriákra odafigyelnem, semmi olyat nem eszem, ami árthatna. Meg ez baromi jót tesz az emésztésnek is. A kedvemnek meg az, hogy már 18 kiló lement.

16. rohiani (válaszként erre: 3. - 5e67f791bc)
2011. aug. 27. 17:19

Pedig ez nem így van. Sajnos többen is vagyunk.

Én is így vagyok vele.

3 éve júniusban még 52-54 kiló voltam, 2008 augusztus végén pedig már 60. Az égvilágon semmi nem változott, nem ettem többet vagy mást, a mozgás előtte és utáni is ugyan az volt minden második nap 1,5 óra pilates, általában hétvégén mindkét nap mentem. Ettem minden előtte és utána is. Valami történt és azóta sem tudom mi.

Elkezdtem keményebben edzeni edző segítségével konditerembe, kardió és erősítőgépek, ekkor 62 kiló voltam 2 hónap alatt lement 5 kiló, folytattam tovább úgy hogy semmit nem változtattam, és újra jöttek fel a kilók. Elkezdtem egészségesebben enni, csak tk kenyér és csak reggelire, sok zöldség, gyümölcs. Emésztésem rendben van, az egyetlen gond a folyadékbevitel max 1,5 liter (mentes víz és gyógytea), több nem megy pedig próbálkozom. Lassan két éve küszködöm és mindig amikor csak egészségeset eszem hízom 2 kg-t. Most 66 vagyok és minden nap tornázom. Annó voltam kivizsgáláson minden ok volt. Most újra kérek időpontot az onkológiára, mert biztos, hogy van valami, ez nem normális.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook