Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik csalódtak az anyjukban fórum

Akik csalódtak az anyjukban (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 4. 13:54

Mélységesen fel vagyok háborodva, amikor ilyet olvasok...


Én az miatt bőgök mert a gyerekem külföldön él . Nemsokára a másik is.

Mások meg - ahelyett, hogy megbecsülnék azt , hogy a gyerekek körülötte vannak- így viselkednek...

2011. júl. 4. 13:37

A kisfiad valami álom szép.

Használd ki az anyaság öröméánek minden pillanatát erre a gyönyörűségre



Ölellek: Bibe

83. 470f6cae11 (válaszként erre: 81. - 13d03718f8)
2011. júl. 4. 13:36

NEM mondhatja, mert ezzel SAJÁT Magára önti a szart.


Az anya neveli fel a gyerekét. Olyanná lesz, amilyennek neveli.

És végül, mindig a gyermeke marad.

Majd ha ez az asszony 75 éves lesz, és bekéretszkedik a ganaj lányhoz, mire számít ugyan?


És más nem is illeti meg.

82. homokóra (válaszként erre: 81. - 13d03718f8)
2011. júl. 4. 07:11
Igen..mondhatja..és mondja is...sajnos..
2011. júl. 4. 06:44
Mondhatja egy anya a felnőtt lányának, azért mert nem kap tőle elég támogatást, hogy: Te egy ganéj alak vagy, be ne tedd ide többet a lábad?!
2011. júl. 4. 01:00
Én rendszeresen csalódom benne..már megszoktam..
2011. jún. 20. 08:10
A múlt héten láttam anyámat..háttal állt nekem. Nem mentem oda hozzá..megfordult, észrevett..és még akkor sem történt semmi..amíg láttam, valami fura érzés kerített hatalmába...sajnáltam..
2011. jún. 20. 08:09

"Ja , és a legfontosabb: a gyógyító mesterem azt mondta, rám hárult az, hogy a családom útját , vonalát megszakítsam. ugye értitek ezt?

Én nem ilyen anyuka lettem!!!"



Hasonlít a sorsunk..én is megszakítottam a vonalat:)

2011. máj. 8. 22:30

Sziasztok!

Pár mondatban mesélem el a történetet az édesanyáról, akinek kedvenc időtöltése: engem félholtra verni. A leki terror , megalázások , iszonyú testi kinzás...

Diplomás magas beosztású ember..

Két történet: a bili mellé pisilte, felnyalatták.

Annyit bántott ( lelkileg), hogy megvakultam már felnőttként.

Meghalt 12 éve.

Nem haragszom rá, megbocsájtottam neki és magamnak is.

Ennek ellenére a mellemben daganatok nőnek. Akik értenek hozzá, tudják, ez mit jelent. legbelül még mindig hurcolom....

De nem adom fel. Rendet rakok az életemben.

Ja , és a legfontosabb: a gyógyító mesterem azt mondta, rám hárult az, hogy a családom útját , vonalát megszakítsam. ugye értitek ezt?

Én nem ilyen anyuka lettem!!!

Bibe

76. 13d03718f8 (válaszként erre: 74. - Barack!)
2011. máj. 8. 16:54

Nem lesz fáklyásmenet-de épp itt az ideje!

Sok sikert, és ne hagyd magad!!

75. 9f98008a3b (válaszként erre: 74. - Barack!)
2011. máj. 8. 16:52
Kívánok erőt, kitartást, kellő bátorságot Neked!
2011. máj. 8. 16:09
sziasztok! Igazából én teljesen más dolgok miatt "csalódtam" anyuban!16 éve kezelnek szorongásos depresszióval ő persze sosem fogadta el,de nem is ez a lényeg!20év házasság után elváltam és a szülői házat kibővítettük! Ez volt életem legrosszabb döntése most látom igazán,hogy milyen az anyukám! Képes a szemembe hazudni, mártírkodik és mindennek elhord a hátam mögött azért,mert elváltam!Hozzá teszem az öcsém is elvált de azzal ugyebár nincs gond,mert fiú! Én most hoztam meg egy nagy döntést az életembe szembe néztem a félelmeimmel és mind mögött az én édesanyám áll! Belefolyt a házasságomba a mindennapjaimba rá telepszik a nyakamra mióta csak megszülettem soha nem hagyott egyedül dönteni! Itt a vége szembe fordulok vele,mert már elegem van! nem hagyom magam :) A depressziómból is kiakarok már jönni eddig is akartam,de túl sokat vártam a gyógyszerektől!Erős leszek és legyőzöm anyukámat! :)
2011. ápr. 27. 07:34

Az anyám Húsvét vasárnap tökrészegen hívott fel! Azt hörögte, írjak alá egy papírt..kérdeztem, milyen papírt? Azt mondta, hogy szoc.otthonba akar menni...

Hát persze..ahogy ő elképzeli...fél millát kéne ahhoz fizetni, h valahova bekerüljön!!!!!

Kérdeztem tőle, hogy most megint mi a jó fészkes baja van?? Azt mondta, elhagyta a Jani!

Ki nem szarja le??????? Meg hogy egyedül van, nincs kihez szóljon.Mondtam, pont leszarom, te akartad így! Ismét iszik, mint a kefekötő!

Anyák napja??????? Régen nem ismerem ezt a napot!!! Csak amikor a saját gyerekeim jönnek köszönteni:):) És ez mindennél fontosabb számomra!:)

72. 13d03718f8 (válaszként erre: 71. - 9f98008a3b)
2011. ápr. 26. 21:32

Szia!

Dettó, engem sem érdekel az anyák napja, pont leszarom. Csúnya, de így van: a saját mamámat (nagymama) sokkal többre becsülöm, jobban szeretem, mint az anyámat, aki a világra pottyantott.

Épp ma mondtam valakinek, hogy anyámék csinálhattak volna helyettem inkább valami mást, mondjuk kisszéket:(

2011. ápr. 26. 21:27

Én sem láttam már mióta!

Baccus!

Néha összefutok vele az utcán, és ennyi.

Nem hiányzik, és az a fura, hogy nincs lelkifurdalásom amiatt hogy nem megyek hozzá...

És vasárnap anyák napja, és annyira nem érdekel! :(

2011. ápr. 26. 10:10

Január óta nem láttam, de nem hiányzik: semmit sem érzek iránta, csak a nagy üresség van bennem.

Húgom révén hallok felőle, de nem reagálok rá, amikor a húgom panaszkodik rá: neki (húgom) legalább van miért tűrnie ezt a furcs anyai szeretetet, amit anyám tud neki nyújtani.

Neki van saját háza: nekem ő ne panaszkodjon.

Nem haragszom rá, csak kicsit bánt, hogy tudja a szíve mélyén, hogy nekem köszönheti a házát, mégsem állt mellém, amikor anyámmal Karácsony után pár nappal összeugrottunk ez miatt...

Nem baj, egyszer majd mindenki megkapja a méltó büntetését.

69. homokóra (válaszként erre: 68. - 4b138bec0c)
2011. jan. 28. 06:31

Megértelek!


Egyszer részegen azt mondta nekem, hogy "azért utállak, mert az apád csinált"!

Volt egy időszak, mikor vele laktam..miattam kapott egy lakást, amit aztán később elittak..szóval én voltam a beszerző..rum, konyak és stb...nagyon emlékszem arra,hogy mennyire szégyelltem a boltban magam..14 évesen naponta kétszer zavart le!!!!amíg ki nem ütötte magát!

Ezért is menekültem a házasságba.de mint kiderült cseverből vederbe kerültem...De azt már nem hagytam!!!!!

68. 4b138bec0c (válaszként erre: 67. - Homokóra)
2011. jan. 22. 16:15

Neked több okod is van rá...


Okom, igaz, nekem is volna, de mégsem annyira "mélyek" mint a tieid.

Engem "csupán" kisemmizett, születésem óta utált, mindig én voltam a rossz, kihasznált. Többször kidobott, míg együtt laktam vele. Lakbért kért tőlem, holott ők tartoznak nekem nem kevés pénzzel. Ha volt valaki (férfi) az életemben-annak "kötelessége" volt minden úgymond férfi munkát elvégezni az ő (anyám) háza körül: különben ment a pofavágás...

2011. jan. 22. 15:04
Sajnálom:( Én viszont tudok haragudni..lehet, h ez a szerencsém:)
2011. jan. 22. 15:02

Néha eszembe jut Ő...

Sajnos, a szívem mélyén nem tudok rá sokáig haragudni, pedig eléggé elcseszte az életemet:(

De nem hív sem ő, sem a húgom, aki állítólag nem haragszik rám:(

Én pedig nem megyek feléjük, ez hótziher!!

65. homokóra (válaszként erre: 64. - Humony)
2011. jan. 8. 09:38

Sajnálom, Humony:(

Ilyet soha ne gondolj, hogy jobb lenne nekik nélküled..ez butaság..

Menj el a lányodhoz, öleld meg, és mondd meg neki, mennyire szereted!

64. humony (válaszként erre: 53. - Homokóra)
2011. jan. 7. 21:11
hm a tanult példa igen .gondolom .egy rakás gyógyszert szedek.nem segít.volt idő mikor meg akartam halni.mondván jobb lesz nekik nélkülem.mostmár más.kezd egy kicsit jobb lenni.nagyon kicsit.19 éves a nagylányom.és ugyanúgy viselkedtem vele mint anyám velem.3 és fél éve nem lakik itthon.összeköltözött 1 fiúval.szeretik 1mást.én is így jártam.elmenekültem otthonról.nem volt szerelem.de jött ő aki az életem értelme lett.Alexandra)szerencsére ő nem terhes még.
63. humony (válaszként erre: 61. - Martin3)
2011. jan. 7. 21:04
értem miről beszélsz és nem tudom ...én is eltervezem,hogy legközelebb megölelem az "anyukám",megcsókolom és mondom mennyire szeretem .mégha nem is így érzek.bár már nem utálom)szégyellem,mert volt időszak...)sokat szenvedett értem,miattam...szóval eddig nem sikerült.a gát ,a fal ott van.nem tudom mikor,de mielőbb le kell döntenem,beteg és tudom hogy nekem kell megtennem.bocs hogy ilyen zavarosra sikerült
62. humony
2011. jan. 7. 20:59
próbálkozom jónak lenni,türelmesnek.minden erőmmel.nagyon nehéz.valahol belém van kódolva hogy ilyen legyek?nem akarok .a földön minden megadnék nekik hogy boldog gondtalan életük legyen.szeretem őket a férjem is imádnivaló.jobb lesz valaha,?nem szeretnék anyám hibájába esni.ha jól elmélkedem az utóbbi időkben rá kell hogy jöjjek,ő is csak egy áldozat.hiszen valószínűleg senkitől nem kapott szeretetet,így azt sem tudja hogyan kell szeretni...????egyébként az óriási különbség kettőnk közt hogy látom és érzem,tudom mikor viselkedem helyesen mikor nem..
61. martin3 (válaszként erre: 52. - Homokóra)
2011. jan. 5. 20:55
igen igazad van. nekünk 4 babánk van, de naponta többször elmondják ők is, hogy szeretlek anya!(ami annyira jól esik), és persze én is mondogatom, hogy szeretlek xy...és nagyon éreztetem is valük, de nem akarom őket elnyomni, a ló túlsó oldalára sem akarok átesni. Inkább azt szeretném kialakítani, hogy mindig érezzék, hogy nagyon szeretem őket, nálunk a férjemmel ez soha nem "tabu" téma, amit ki akarunk mondani, azt ki kell mondani, legyen az a szeretet vagy bármi más. én is sokszor mondanám azt az anyukámnak, hogy szeretlek, de képtelen vagyok rá...már olyan gát van bennem, hogy képtelen vagyok ezt kimondani feléjük. Az az idő, ami már elmúlt nem lehet visszagozni, az elvesztegetett időt, élményeket, szeretetet már nem lehet visszacsinálni, ha akkor nem voltak meg az szeretet-alapjai, akkor most már nem lesz meg. Ezért próbálom a gyerekeimnek most a lehető legtöbb szeretet megadni, hogy majd felnőtt korukban legyen miből "táplálkozniuk".
2011. jan. 5. 17:16

Végig olvastalak benneteket,és gondolkodóba estem hogy belemerüljek-e a témába.Eddig azt hittem hogy az én anyámnak,csak miután férjhez mentem 18 évesen,szün tem meg létezni,de ahogy visszagondolok a gyerekkoromra,rá kell jönnöm hogy már akkor sem kaptam sok szeretetet:-(

Azért tisztelem becsülöm,hogy egyedül tisztességesen felnevelt,de akár hogy gondolkozok,nem emlékszek hogy egyszer is mondta volna hogy szeret!

59. corby (válaszként erre: 51. - Homokóra)
2011. jan. 5. 14:25

Igen,és most nincs semmijük!! Bár nálunk nem csak anyám a hibás leginkább apám a bűnös.Egymást vitték bele az italozásba,az adósságba.Volt midnen amit el lehet képzelni.Ha nincsennek nagyszüleink akkor nem is tudom most hol lennék.Pedig ez mind úgy ment hogy a külvilág ebből szinte semmit nem látott(a rokonság)a szomszédok meg nem akartak látni.Csak a rossz emlékeim maradtak meg,és úgy érzem hogy ezt én soha nem tudom nekik megbocsájtani.Igaz hogy van egy kedves aranyos megértő férjem és két gyönyörű gyerekem akiket imádok,és minél jobban arra törekedek hogy meglegyen adva nekik mindent,fizikailag és érzelmileg is.És igen,én is szoktam hibákat elkövetni,de nem akkora súlyúak hogy ezért megutáljanak.És tudok tőlük bocsánatot kérni,és belátni hogy igen is tévedtem.

Tőlük sosem hallottam ilyet,sőt....

58. homokóra (válaszként erre: 57. - 4b138bec0c)
2011. jan. 5. 08:21
Nyilván annak is oka volt, hogy nem tudtál jó anya lenni..nálad valószínű nem így jött le a boldogtalan gyerekkor, ahogy nekem..mindenki más..a gyerekek is más habitusúak..nekem lehet, h szerencsém volt..tudom, h néhányszor már megpróbáltad helyretenni ezt az egészet..de hidd el, ehhez a gyerekek is kellenének..nem csak rajtad múlik!!
57. 4b138bec0c (válaszként erre: 56. - Homokóra)
2011. jan. 5. 07:46

Ez igaz!

Te viszont tudod az én hátteremet, (gyerekileg)- és azt is, hogy nem tudtam nekik jó anyjuk lenni...

Remélem, ők nem nyitnak majd rólam ilyen fórumot:(

Most lépek, megyünk óvodába...

56. homokóra (válaszként erre: 55. - 4b138bec0c)
2011. jan. 5. 07:43

Ejjj..Bence..ne hozz zavarba:) Mint írtam ,én sem vagyok hibátlan!

Azt elértem, hogy mindkét gyerek bizalommal fordul hozzám, ha nyűgjük van..és persze, mindig minden helyzetben mellettük állok. De nekem is voltak nehéz éveim, mikor kamaszok voltak..alább leírtam, hogy én akartam élni az életüket..és ez nekik is rossz volt! Aztán egyszer leültettek, és megkértek, hogy ezt hagyjam abba, mert nagyon terhes nekik..és én beláttam, hogy változtatni kell.Most bármilyen döntést hoznak az életben, én mellettük vagyok..mert ez a dolgom..ezért lettem anya!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook