Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik az őszi, téli hónapokat szeretik fórum

Akik az őszi, téli hónapokat szeretik (beszélgetős fórum)


22. guzmi
2010. aug. 30. 21:26

Sziasztok!

Az illatok, az őszi, téli reggelek és esték illatai séták közben, az nagyon jó, és nekem felidéz régi napokat. Van ez a nyárral is, de nem annyira különleges nekem, és én sem bírom a hőséget.Amikor esik a hó, csend, nyugalom, kisebb forgalom, és kristálytiszta levegő van, este is világos, Isteni, imádom a havas kertet. Én sem mesélem a barátaimnak, de amíg ők bánkódnak a nyár múlásán, én várom az őszt, telet, és persze megint a tavaszt, de a nyarat nem annyira.

21. Kingalaura (válaszként erre: 20. - Szilvamama)
2010. aug. 30. 15:35

Valahogy kellenek ezek a hangulatok...

Annyi minden van úgy is, amit fel kell magunkban oldani.


Nekem az év vége felé közeledve amúgy is olyan elcsendesedős, magamba tekintős rész jön, és ezek a kis varázslatok színesebbé teszik...!


Az is egy kedves dolog volt egy éve pl., amikor először tudtam a gyerekekkel novemberben töklámpást faragni! Fantasztikus volt a hangulat! Kitettük az ablakba, és csodáltuk, aztán pedig körútra indltunk, és megnézztük a faluban mindenhol. Elég sok helyen égtek lámpások, és a gyerekek sikoltozak örömükben, amikor felfedeztek egyet!


Kis apró csodák...! Tele varázslattal!

20. Szilvamama (válaszként erre: 19. - Kingalaura)
2010. aug. 30. 14:37
Igen, a gyertyagyújtás! Ősszel-télen, aromagyertyával, fahéjillat, szegfűszeg, narancsillat, fenyőillat, karácsony! Imádom!!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 30. 14:32

Mindegyikőtöknek nagyon örülök!


sokan azt hiszik talán, hogy ezeket az évszakokat csak mélyen depressziós "zizik" szertik, pedig NEM!!!!!!


De jó, hogy van más is, aki ilyeenkor ÉL! Jó a nyárban, amikor vízben lehetek, tényleg, de én sem bírom a meleget, a fullasztó időt...


Az őszi meleg, az igen!!!!!!!


A tél sem depis, mert én a megújulást látom benne, nem az elmúlást!


Tök jól leírtátok azt a sok szépséget, ami ilyenkor van!!!4


Sok-sok varázslat!


Mit szólnátok hozzá, ha mindig leírnánk, hogy ki milyen csodát kap ettől az időszaktól?


Csak hogy egymást is töltsük?!?


És akkor elárlok Nektek egy pici kis ziziséget, az én kis ünnepségem...: én minden szept 1-én délután, estefelé tartok egy meghitt gyertyagyújtást itthon. Mivel én sokat égetek mécsest az őszi-téli napokon, ez olyan jelképes dolog-féle. Bár már megkezdődik ez nálam aug. 31-én napnyugta után...


Hiába, menthetetlen vagyok:):):):)

18. Szilvamama (válaszként erre: 2. - Benita anyuka)
2010. aug. 30. 14:14
Nem, én is ilyen zizi vagyok :)
17. lillka
2010. aug. 30. 13:56
Azt vettem észre ahogy öregszem,egyre jobban szeretem az őszt,a nyarat már csak nyakig ülve a Balatonban vagy tengerben lehet elviselni.Tavaly ősszel Szilvásváradon töltöttünk pár napot októberben és ahogy sétáltunk a szalajkavölgyben rajtunk kívül senkit nem láttunk,ködös idő volt de nem volt hideg,úgyéreztem akkor,hogy megállt az idő,tökéletes pillanat volt.
16. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Kingalaura)
2010. aug. 30. 13:50
Szeretem az őszt mikor kellemesen hűvös, de süt a nap. Avar és picit füst illat van. Nagyon szeretem a a kora őszt a Balaton mellett:)
2010. aug. 30. 13:44

Kedvenc évszakom az ŐSZ és a TÉL!!!

Szeretem az eső előtt és utáni illatot, a tiszta levegőt, a színeket, a hangulatát. Ilyenkor vagyok formában. A nyarat nem szeretem...brrrrr..nagyon várom mindig a végét...olyan hosszúnak tűnik....de végre ŐSZ van!!!

2010. aug. 30. 13:39

Szeretem az összes évszakot, csak már nagyon összekeveredett minden. De az őszt és telet nagyon, kifejezetten.

A hangulat.. És a friss levegő. Na meg tényleg a meghittség :)

13. puritan (válaszként erre: 1. - Kingalaura)
2010. aug. 30. 13:34
Az őszt nagyon szeretem. A hangulatát, a színeit, az illatokat. A telet a többi évszakkal egyformán, de az ősz nálam is nagy kedvenc.
2010. aug. 30. 13:34

Nekem is az ősz a kedvencem,mert kellemes az idő.

A hosszú séták tökéletes ideje és mert olyan színes.

Jó tőle a hangulatom.

11. Dzsin
2010. aug. 30. 13:32

Szerintem az a legjobb az őszben amikor a színes faleveleken sétálsz. Ugyanez a télben, amikor a hó elnyeli a lépteid zaját.

Sokkal jobb ez a két évszak mint a forró, fullasztó nyár. És persze a tömegkölekedésen sincs olyan émelyítő szag:)

2010. aug. 30. 13:29
Mindegyik évszak nagyon szép.
2010. aug. 30. 13:28

Sziasztok!

Minden évszakot szeretek, de nálam is az ősz a favorit:)

Nincs már olyan meleg, a természet színei gyönyörűek, a legjobb időszak a kirándulásokra:)

2010. aug. 30. 13:28

Rákos Sándor : Öreganyó



- Öreganyó , nagyanyó !

A zöld tavasz mire jó ?

- Arra jó , hogy ezüst patak ,

bukdácsoljon a fák alatt .


- Öreganyó , nagyanyó !

A piros nyár mire jó ?

- Arra jó , hogy lomb az alma ,

rubin színét eltakarja .


- Öreganyó , nagyanyó !

A sárga ősz mire jó ?

- Arra jó , hogy a napocska ,

szobánkat bearanyozza .


-Öreganyó , nagyanyó !

A fehér tél mire jó ?

- Arra jó , hogy az ereszre ,

gyémánt jégcsapot szerezzen .


-Öreganyám , Nagyanyám !

Hát csupa kincs a világ ?

- Bizony , bizony drága kincsem ,

Nézd csak , csupa kincs itt minden !

2010. aug. 30. 13:22

Sziasztok.


Én a nyár kivételével minden évszakot kedvelek

Tavaszt azért mert a megújulás, a virágzó fák illata, csicsergő madarak magukkal ragadnak.

Ősz, falevelek hullása, rengeteg őszi szín.

Télen születtem de, nem csak ezért imádom, hisz jön a hóesés, szánkózás.

2010. aug. 30. 13:20
Elmúlás és didergés....
2010. aug. 30. 13:19

Akkor kezet foghatunk kedves Kingalaura! Én is imádom az őszt, el sem mondhatom mennyire! :D

Az indián nyár az az én világom! Nem tudom, én ilyenkor töltődöm fel igazán. Ilyenkor van valami a levegőben, az egész környezetben, ami magával ragad és elvarázsol, én igazán ilyenkor ÉLEK! :D

2010. aug. 30. 13:18

Szia!


Én utálom a telet, de az őszt szeretem. Szerintem a legszebb évszak és talán a legbékésebb is. Ilyenkor már nincsenek olyan hatalmas viharok, mint nyáron, de még mindig kellemes a hőmérséklet. És egy ráadás, amiért az őszt szeretem: a kisfiam november 27-én született és gyönyörű, szép napsütéses idő volt :)

2010. aug. 30. 13:17
én imádom a telet mert akkor születtem , a nyarat utálom mert a meleget nem szeretem,
2010. aug. 30. 13:17

Hy!!!:O)Én nagyon imádom!!!!És már nagyon várom az ilyen borús,esős,szeles időt....:O))

Na és a hóesést...hhmmm imádom:O)

Már ketten vagyunk zizik???:O)))

2010. aug. 30. 13:16

Sziasztok!


Kívánsi vagyok rá, hogy vannak-e még olyan emberek, akik várják minden évben az ősz beköszöntét, mert az őszi , téli hónapokat kedvelik jobban. Én ilyen vagyok!


Alig várom a hosszú, szép őszi estéket, a tél meghittségét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook