Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
849. Nirvi (válaszként erre: 842. - De4b589afa)
2012. jan. 23. 20:11
Ja és szeretnél esetleg bekerülni a táblázatba?:)
848. Nirvi (válaszként erre: 844. - 61109a4e1a)
2012. jan. 23. 20:08

Örülök, hogy minden rendben:)


El is hiszem, hogy hiányzott a pici fiú:)

Én először azt hiszem 3 hónapos korában hagytam "egyedül" Zalánt, de majd megőrültem amíg nem volt velem:):)

847. Nirvi (válaszként erre: 841. - Pall mall)
2012. jan. 23. 20:07

Én sem tudom sajna, hogy működik, mert én nem jártam az Istvánba vizsgálatokra....


De itt nálunk amúgy nem volt, ha jól emlékszek, csak vért vettek.

846. Nirvi (válaszként erre: 842. - De4b589afa)
2012. jan. 23. 20:06

Sziaaaa!! :):):)


Gratulálok!!!:):)


Ki a dokid? Vannak már tüneteid?:)

Jajj de rég is volt az a 8. hét:):)


Mióta tudod, hogy jön a tesó?:)

845. 61109a4e1a (válaszként erre: 841. - Pall mall)
2012. jan. 23. 14:29
én sajnos nem emlékszem
2012. jan. 23. 14:28

Megvolt a varratszedés ma :D egyáltalán nem fáj, alig éreztem valamit.Minden oké, a 6. héten kell mennem megint.

Domi itthon maradt, de annyira hiányzott :)

843. 61109a4e1a (válaszként erre: 842. - De4b589afa)
2012. jan. 23. 14:27
Mi sem törölközőt, sem plédet nem vittünk neki alapból, ott szóltak hogy hozzanak be neki... én is meglepődtem, de ez van.Kaptunk egy plédet, de mondták hogy azért kapom meg mert "bíznak" bennem, ha hoztak nekünk, vigyem vissza :D
2012. jan. 23. 14:22

Sziasztok!!!

Írtam már ide néhányszor, de most már aktuális is a dolog. Ma vagyok 8 hetes terhes, iszonyúan örülünk! Második baba lesz, első lányom 21. hónapot tölti 27-én.


Meglepetten olvasom, hogy törölközőt a babának is kell vinni? Azt hittem, ez mindenhol alap, hogy megtörlik a kórházival....

Tudom, nekünk még elég messz van a szülés, de bízom benne, hogy jó kórházat választottunk, a doki maximálisan megfelel:-)

2012. jan. 23. 10:04

Sziasztok!


Kérdezhetek? Amikor az Afp-s vérvételre mentetek, nektek volt vizeletvizsgálat?

köszi

840. Nirvi (válaszként erre: 839. - 61109a4e1a)
2012. jan. 23. 07:24

Ohh köszi!

Pelust viszek pár darabot, de amennyit tudok, lehúzok tőlük:P:P Nehogymá ne:D


Betétet viszek sokat, mert nekem Zalánnál is iszonyatos vérzésem volt és amikor a második betétet kértem egy nap, már húzták a szájukat...Úgyhogy viszek két csomaggal, csak ugye amit ők adnak, az talán annyiból jobb, hogy nagyobb, többet bír...bár remélem most nem járok úgy mint 3 éve, mert az tényleg durva volt. Mármint a vérzés.


Üzenek mindenképp :):) Örülnék , ha bejönnétek egy picit, úgyis ritkán fogunk találkozni :)


Remélem nem lesz pont látogatási tilalom, meg betegségek...mert azért a picurt nem biztos, hogy jó behozni, nehogy elkapjon valamit :)

839. 61109a4e1a (válaszként erre: 838. - Nirvi)
2012. jan. 22. 22:59

Szia :D

A csecsemősök fürdetik, de igen kell törölköző neki!!

Kell neki még ruha, popsitörlő, textil pelus, takaró.Pelust adtak nekünk amennyit kértem.Neked kell néháány betét a biztonság kedvéért, ha kevés lenne amit kapsz..

Pelenkázáshoz kaptunk "kellékeket" :)

Majd meglátogatunk, csak üzenj :D

838. Nirvi
2012. jan. 22. 22:09

Sziasztok!


Lassan elkezdem összepakolni a kórházi motyómat és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a babának vittetek külön törölközőt?


Vagy ott úgyis a csecsemősök fürdetik és törlik meg kórházival?


Én úgy emlékszek Zalánnál nem vittem...


Köszi előre is:)

Szerintem lesz még pár kérdésem majd:)

Azért lehet már változott a rendszer 3 év alatt, úgyhogy ha bepakoltam majd kérek még tanácsot:):)

2012. jan. 21. 22:20

Sziasztok! Tegnap elkezdtem nektek írni. Pár mondat után Eszter felébredt. Idehoztam magammal, ráütött a laptopra és minden elszállt amit írtam. Fogalmam sincs, hogy csinálta a kis műszaki zseni! :)))

Sába, köszi a privit, átadtam az ismerősömnek az infókat. Ez ennyibe kerül és kész. És a média még ügyet csinál ebből a kérdésből... Úgyis mindenki ad!

A kaja dologhoz nem tudok hozzászólni. Eszter igény szerint szopizott mindíg. Eléggé hatékony a dolog, most 5 és fél hónapos és 8880g. Kis Hurka-Mancim! Annyira drága!

Ami az alvást illeti, 2 és fél hónapos kora körül sokáig átaludta az éjszakákat, de 4 hónapos kora óta újra 2x, 3x, sőt néha 4x kel éjjel. Néha csak egyet-kettőt szív a cicin és már alszik is tovább. Tutira nem éhes, egyszerűen csak ellenőrzi hogy megvagyok-e még. Jó érzés, hogy fontos vagyok neki! :)))) Szóval, karácsony táján elegem lett az éjjeli rohangálásokból és magunk mellé vettük a leányzót az ágyunkba. Így ha hallom hogy ébred csak oldalra fordulok, magamhoz húzom és már szopizik is. Néha azt sem tudom meddig, mert előbb alszom vissza mint ő. Rég nem voltam ennyire kipihent, mert szinte félálomban csinálok mindent. Nagyon ellene voltam az együttalvásnak, de most felfedeztem a szépségét. Olyan jó hogy ott szuszikázik mellettünk! Apa is szereti.

Annyit nőtt és okosodott már a hölgyike! Cicimániás maradt, de már rengeteg más dolog is érdekli. Forog hasról hátra és vissza, mondja a magáét néha még úgy is hogy a cicin lóg. Manka, köszi hogy beengedtél a naplódba!

836. 61109a4e1a (válaszként erre: 834. - Liliacs)
2012. jan. 21. 16:43

Tettem fel :D

De szívesen várlak a naplómba is :)

Üvölteni nem nagyon szokott, csak nagyon ritkán, szopizik szépen, kakil, pisil, büfizik, sokat pukizik :D

Nekem hétfőn varratszedés, már úgy érzem most szakad szét, húzódik nagyon :(

Ti hogy vagytok??

835. Nirvi (válaszként erre: 834. - Liliacs)
2012. jan. 21. 16:32

Szia!


Hát én nem emlékszek rá sajna, hogy mennyit evett 4 hetesen...már régen volt:)

De arra emlékszek, hogy 11 hetesen aludta át először az éjszakát:)


Tök örültem neki, de közben meg tök szar volt, mert én ugyanúgy nem tudtam aludni, hisz folyton azt vártam, hogy mikor ébred már fel...:D:D

Többször megnéztem az éjszaka folyamán, hogy tuti lélegzik-e még...annyira fura volt, hogy nem kelt fel:)

834. liliacs
2012. jan. 21. 16:12

Sziasztok!


Manka - nem tennél fel nyilvánosan is képet ?? :) vagy én vagyok ennyire béna :D

Hogy vagytok? Pici? eszik- alszik - bekakil- üvölt?? :D nálunk ez van...

Sajna még nem alussza át az éjszakákat -b ár egyszer átaludta, de akkor meg a fiam kelt fel hajnali 3 kor hogy szörnyekről álmodott - szóval még mindig nem aludtam 4 órát egybe ....

kinél mikor aludta át az éjszakát a baba????? ja és mennyiket ettek 4 hetesen? annyira nem emlékszem a fiamnál ezekre, szóval írjatok! :)

2012. jan. 19. 18:22

Köszönöm szépen a gratulációkat :) nagyon aranyosak vagytok!Próbálok most már írni nektek, a naplómban tettem fel pár képet és írtam is kicsit, de írok majd még, mi volt-hogy volt :)

Jól vagyunk, Domi egy álom, imádom őt :D

832. Nirvi
2012. jan. 19. 11:13

Sziasztok!


Anyukák hogy vagytok?

Hogy telnek az éjszakák/nappalok?:):)


Remélem Manka hamarosan jelentkezel és mesélsz:):) Már nagyon kíváncsi vagyok!:)


Én tegnap voltam ctg-n és hát 10 perc alatt 3-szor is volt kb. 40-es kontrakció, ami nálam még elég korai, hisz még csak a 34. héten vagyunk. Mostanában elég sokat görcsöltem és keményedtem, ezért volt korábban ctg is.

Szigorú fekvésre, pihenésre ítélt a doki, ami azért egy 2 és fél éves gyerek mellett nem olyan egyszerű:)

Mondjuk jár bölcsibe, de most épp beteg és egész héten itthon van. Lehet jövőhéten sem megy még.


Kaptam gyógyszert is...és mondta a doki, hogy tényleg vegyem komolyan, mert nem szeretné, ha a 35. héten szülnénk...hát mondtam neki, hogy én sem! Elhiheti!


Szóval nálunk ez van:) Remélem Ti jól vagytok és a babák is!

Hamarosan mi is babázunk:):) De remélem azért még 4 hetet legalább bent marad a kis rosszcsont:):)

831. Sába 79 (válaszként erre: 826. - Orsi1971)
2012. jan. 18. 14:29

Sziatok csajok! Gratulálunk Mankának mi is! :D

Orsi! Minden ok volt a 6 hetesen, én is örültem hogy láttam a dokit, nagyon bírom, ment a hülyéskedés, poénkodás most is! :D

Nekem májusban kell mennem legközelebb! Nekem is fog hiányozni! :D

Bejelölt facebook-on, tök meglepődtem, de örültem neki nagyon!

Megy a privi is!

830. liliacs
2012. jan. 17. 15:28
Remélem Manka leírod milyen volt???!!!!
2012. jan. 16. 16:23
Gratulálunk, Manka! Ezer éve nem jártam erre - Eszter ahogyan nő egyre több időt igényel. De nem bánom. Imádom!!! Manka, mesélj majd nekünk, ha lesz időd!
828. liliacs
2012. jan. 13. 19:12
Gratula!!!! :)
827. Nirvi
2012. jan. 13. 17:10

Sziasztok!


Nemrég kaptam a gólyahírt! :)


Ma 12:46-kor megszületett Mankáék kisfia Dominik, 3500 grammal és 56 centivel:)


Mindenki jól van:):)


Innen is nagy gratula Nekik!!!:):)

2012. jan. 13. 16:12

Sziasztok! Én ismerek egy teljesen normális 9 gyerekes családot. A legidősebb 22 éves, most nősült, a legfiatalabb 1,5. A kicsi a legnagyobb gyereke lehetne. Szuper jó család, de nekem rettenetesen furcsa lenne 22 évesen egy kistestvér. És igen, a mai világban már 3 gyereket is soknak tűnhet felnevelni és sokaknak, bár szeretnének, nincsenek meg az anyagi kereteik rá. Amíg picik, addig úgymond nem kerülnek sokba, de elkezdődik az ovi és.......

Sába, ha vagy, megírnád nekem itt vagy priviben (ahogyan jobbnak látod), hogy végül mi lett az "anyagiakkal" Horváth dokinál? Egy kedves ismerősöm babát szeretne és nőgyógyászt keres. Jó szívvel ajánlottam neki Horváthot, csak nem tudom, mit kér a szülésért - vagy egyáltalán hogyan oldottátok meg...

Nekem február elején kell mennem rákszűrésre, aztán kész... Egy darabig szünet. Hiányozni fog! :) Minden OK volt a 6 hetes kontrollon?

825. liliacs (válaszként erre: 824. - Nirvi)
2012. jan. 12. 15:18

Hűha, hogy Diószegi -e a neve azt nem tudom! egy alacsonyabb, barna-fekete hajú-e(ezt azért nem tudom pontosan mert este volt és a szobák sem voltak kivilágítva, meg nem is azt figyeltem :) ) de sötét haja volt és közép hosszú, egyenes szálú, vékony-normál testalkatú hölgy - szóval ha ráismersz így akkor lehet hogy ő az :)

4 gyerek... igen, ha nem ilyen világot élnénk akkor talán .... de sajna :( bár múltkor amit láttam a tévében hogy 16 gyerek!!!! és csak 2 18 év feletti!!! majd eldobtam az agyam ! jaaa és fehér család volt - már elnézést, de ez manapság elég ritka csak ezért jegyeztem meg! szóval nem tudom ők hogy csinálják - bár ha a családi pótlék és a gyesek - összegét meg a különféle támogatásokat vesszük... dehát akkor is! 16 gyerek!!! én már a 2-nél is kicsit szarban vagyok.. most látjuk csak hogy lehet hogy bajban leszünk - még szorosabbra kell fognunk!... és ha csak arra gondolok hogy a férjem elveszti a munkáját akkor tényleg szarban leszünk! szóval ilyen világban tuti most ennyi volt a baba - projekt

Most megyek megint hisztit hallok :D

pusz

824. Nirvi
2012. jan. 8. 19:04

Szerintem az a 4 év korkülönbség is még tök jó:)


Mi mondjuk pont úgy terveztük, hogy kb. 2 év legyen köztük és így elvileg pont 2 és fél lesz köztük:D

Ha nem az anyagiakon múlna, akkor mi 4 gyereket is bevállalnánk...de már a kettőtől is kicsit félünk.

Eddig mindig azt mondogattuk, hogy majd megoldjuk valahogy...de most egyre jobban kezdek félni, hogy mi lesz.

Sajnos tuti nem lesz egyszerű anyagilag még így sem.

Amúgy 4 gyerkőcöt tervezünk, de lehet kettőnél meg kell állnunk, ha nem változik a helyzet:(


Liliacs a szülésznő az a Diószegi Éva volt?

EGy kis alacsony, vékony barna hajú csaj?

Mert nekem ő volt a szülésznőm még Zalánnál:):)


Olyan jó Nektek, hogy már megszültetek:)

Annyira türelmetlen vagyok már:D:D

Pedig a táblázat szerint én következek:D


Amúgy ma töltöttük a 33. hetet:):) Szóval még van egy kis időm:)

823. liliacs
2012. jan. 8. 18:56

szia!

Norbi 4 éves. Pont 4 év 20 nap van köztük :)

Mi szerettük volna ha 2-2,5 év van köztük, de nem lehetett - 1. anyagi okok miatt, 2. a fiam kicsit aktívabb a kelleténél és így két gyerek elég nehéz ezt most is tapasztalom már! 3. én sem jöttem rendbe még ennyi idő után sem a szülés után! - szóval elég sok minden közbe szólt, de most nem bánom hogy ez így alakult. Régen még 17-18 évesen úgy szerettem volna ha 25 évesen szülök először ez összejött és 27 másodszor de 30 alatt, na ez is 29 évesen összejött, szóval nem bánkódom miatta :) dehogy még egy gyerkőc esetleg? nem tudom ki tud manapság 3 gyereket normálisan felnevelni!? Ti hányat terveztek?

2012. jan. 6. 18:54
Ja, tettem fel egy karácsonyi képet az ajándék macival. :)
821. Orsi1971 (válaszként erre: 820. - Liliacs)
2012. jan. 6. 18:50

De jó! Hány éves is most Norbi? Szerintetek mennyi az "ideális" korkülönbség?

Sába, hát nem mondom hogy nem öl meg a kíváncsiság, de megértelek hogy nincs időd. És ahogyan telik az idő, egyre kevesebb lesz belőle. Ahogyan nőnek, egyre többet kell velük játszani, szórakoztatni őket. :)

Nekem február elején kell mennem Horváth dokihoz rákszűrésre, és aztán egy ideig semmi... Hiányozni fog...

Ja, most "úrinő" vagyok, itt van a mama és Eszter vele játszik. Szinte időmilliomos lettem! De nem bírom ám még így sem a látóteremen kívül hagyni. Csak úgy tudom más kezébe adni ha látom-hallom őt.

820. liliacs
2012. jan. 6. 17:35

sziasztok :)

Norbi imádja a kishúgát :) annyira aranyosak együtt - mindenkinek ilyen tesó kapcsolatot kívánok!!!

Nekem ugye nem volt fogadott szülésznőm - így aki éppen akkor volt ott -Évi- segített nekem! Hát előtte is le a kalappal - nagyon rendes volt végig!!! és utána másoktól is csak jókat hallottam róla - volt aki miatta ment az Istvánba szülni!

4 éve mondjuk nem volt túl készséges az akkori szülésznő - neki nem emlékszem a nevére!- de most minden teljesen más volt :)

jaj, most megyek mert hisztit hallok :D

pusz

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook