Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
879. Orsi1971 (válaszként erre: 878. - Nirvi)
2012. febr. 14. 10:40

Szia Nirvi!


Mi Nandu kendőt használunk. Ez a legolcsóbb (7 ezer körül van újonnan), de nekünk nagyon bevált. Már aznap beleraktam amikor hazajöttünk a kórházból. Nemcsak sétálunk benne (a közlekedés elmondhatatlanul könnyebb mint babakocsival), hanem ha nyügi, itthon is gyakran felkötözöm, különösen este. De ha valamit csinálni szeretnék itthon és pl. álmos a lány, akkor irány a kendő. Ő szunyál benne én meg dolgozom. 7-8 kg elérése után már hátra kell kötözni, mert nagyon megterheli a súly a gerincedet. Ha ülve altatok, pl. számítógép előtt, akkor előre kötözöm. Jó a babának is, veled van, érzi a közelségedet. :D

878. Nirvi (válaszként erre: 877. - Orsi1971)
2012. febr. 14. 07:29

Szia!


Még egyben:) Mindig:) Elméletileg már csak 12 napunk van...:)


Jó dolog az a hordozókendő:D ÉN is be akarok majd szerezni egyet.

Ti milyet használtok?


A cikket nemsokára elolvasom:)

2012. febr. 13. 11:01

Sziasztok! Nirvi, mi újság??? És a többiek? Jól vagytok? Mióta Eszter forog és megpróbál ülni, nemigen van szabad kezem hogy írjak, de olvaslak titeket, mint mindig. (Most éppen itt szunyál rajtam a hordozókendőben. :D) Szurkolok és nagyon várom a jó híreket!!! Másolok ide egy linket, egy cikk a kötődő nevelésről. A végén van egy gyönyörű szöveg, egy "baba-monológ". Mi hónapok óta együtt alszunk, az egész család, és valóban azt éljük meg amit ez a cikk ír. Olyan jó!!! Ezért osztom meg veletek.

[link]

876. de4b589afa (válaszként erre: 874. - Pall mall)
2012. febr. 10. 21:03
Neked is nagyon köszönöm!!! Én nagyon pozitív vagyok (igaz, Majánál is az voltam), sikerülnie kell!
875. de4b589afa (válaszként erre: 872. - Nirvi)
2012. febr. 10. 21:02
Köszi szépen! Én is nagyon remélem, hogy most minden szépen alakul majd, és ott bújik ki a Kicsi, ahol az elő van írva!:-)
874. pall mall (válaszként erre: 871. - De4b589afa)
2012. febr. 10. 12:13
picianya, csak csupa pozitív gondolatod legyen, és jelen időben fogalmazd meg a kívánságaidat, tuti bejön! Az agy sokmindenre képes :-)) Én nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen, de miért is ne lenne? :-)))
873. pall mall (válaszként erre: 869. - Nirvi)
2012. febr. 10. 12:10

Köszi, mi jól vagyunk. Dec. 30-án volt sz utolsó hányás, azóta semmi :-))) cserébe nagyon intenzíven mozog a babám. Eddig főleg azt vettem észre, hogy ha édességet eszem, azután kezd el pörögni, de mostanában már nem is kell édeset ennem, szinte bármitől beindul, ja és persze többnyire éjjel is aktív. Csak tudnám, mikor alszik???


Szerintem ha minden rendben van, akkor maradjon is benn 40-ig. Úgyis tudja azt a baba, hogy mikor akar előbújni :-))

872. Nirvi (válaszként erre: 871. - De4b589afa)
2012. febr. 10. 10:20

Remélem elvándorol majd a méhlepény! Sokaknak egyébként arrébb megy, úgyhogy nyugi!! Biztos minden rendben lesz!!


Hát igen...nálunk most már tényleg bármelyik nap jöhet a kis lurkó:) Már nagyon várom, de bevallom most azért parázok is ám rendesen:)


Olvastam a cikked még régebben és nagyon sajnálom, hogy úgy alakult, ahogy...de azért mégiscsak a végeredmény a lényeg:):)

Remélem most nem lesz ilyen gond és Ti is eléritek a 38-39. hetet:):)

2012. febr. 9. 20:40

Sziasztok! Nirvi, köszi a kérdést, jól vagyunk. Tegnap voltunk dokinál, Pici 10 hetes 3 napos, és szépen integetett nekem, 3 és fél centis:-)

A méhlepény sajnos közel van a méhszájhoz, ami ha nem változik, az gátat szab a természetes szülésnek:-( Drukkoljatok, hogy elvándoroljon, ahogy nő a méhem!!!

Nirvi! Már olyan közel vagy!!! Én is várom, hogy megéljem az utolsó napokat, azt se tudom, milyen a végéig kihúzni:-( Mindig izgatottan olvasom a naplódat, hátha jönnek a hírek mástól:-)

870. Nirvi
2012. febr. 9. 15:29
Picianya?? Veletek mi a helyzet??
869. Nirvi (válaszként erre: 867. - Pall mall)
2012. febr. 9. 15:28

Már a 19.?:) Tényleg gyorsan megy az idő:)


Az AFP engem sem nagyon izgatott. Sokra nem megyünk vele, sőt....sokszor csak feleslegesen stresszelik vele a kismamákat..


Egyébként jól vagytok?

868. Nirvi (válaszként erre: 866. - Liliacs)
2012. febr. 9. 15:26

Ááá nem....még egyben vagyunk:)


Pall mall szerintem erre gondolt lilacs:):)


Most vasárnap töltjük majd a 38. hetet!


Az utóbbi időben viszont semmi görcs, semmi fájás:)

Teljesen elmúlt minden...a ctg-m sík egyenes mindig:)


Szóval lehet még kihúzzuk a 40. hétig is:D

De már az is közel van, szóval izgulok azért:):)

2012. febr. 9. 15:13

Sziasztok!


Bocs, egy kicsit régen jártam felétek... az azóta megszületett babákhoz nagy gratula!


Velem semmi extra, holnap kezdem a 19. hetet, hétfőn megyek genetikai UH-ra, Afp már megvolt, de eredményt még nem tudok (és bevallom olyan nagyon nem is érdekel...)


Liliacs, mire célzol Nirvinél? :-)))

866. liliacs
2012. febr. 7. 14:15
Nirvi?? csak neeem??? :)
865. liliacs (válaszként erre: 864. - Nirvi)
2012. jan. 31. 10:59

Nem akarlak letörni, de lehet hogy nem 1-2 hét múlva hanem 4-5 hét múlva fogsz babázni :D én is azt hittem előbb fog jönni mert akkora, aztán még ráis húzott a drága :D

Én 5 ágyasba kerültem- szerencsére ablak mellé! -és tényleg ezerrel fűtöttek - szóval mikor jöttek a fejenkénti 2-4 látogatók, akkor mindenki inkább a folyosóra menekült ki - mert az hogy is mondjam brutál volt, mikor kb 5mama+5baba+10-15 látogató abban a pici szobában!

a Vérzésről annyit hogy nekem most így a 6 héten kezd abba maradni, és az első héten szószerint megszültem még egy gyerekfejnagyságú alvadt vért is- és egyfolytában a klotyóra jártam a pelusomat :D cserélni

ja, és nem dobnak ki csak 3 nap után- de maradhatsz is ha szeretnél :D ez viccesen hangzik de tényleg! én önkényesen távoztam a 2. nap után - volt is belőle balhé, mivel a gyereket hazaengedték- zárójelentéssel engem meg nem! azt mondták 72 óra törvényileg és hiába én már 60 órája ott voltam őket nem izgatta, mondtam oké akkor én otthon karácsonyozom nem érdekel! szóval 24. én 14.30 kor leléptem a kórházból - jaa, és úgy tekintettek rám mint egy hisztis pi...ra! aki itt nekiáll pattogni! merthogy az ügyeletes nem akart elengedni mondván az én érdekem!- erre mondtam hogy oké akkor vizsgáljon meg! na azt nem! (ja, a bent töltött idő alatt annyi volt hogy 2x mértek lázat nekem, és egyszer vérnyomást, és 2x kérdezték meg hogy anyuka jól van- mire én igen!) na ennyi!

864. Nirvi
2012. jan. 31. 07:47

Sziasztok!


Köszi a tippeket!!

Most már ideje lesz betennem a maradék cuccokat a bőröndbe, hisz már betöltöttük a 36. hetet...és hát ki tudja, mikor akar megindulni a kis lurkóm:)


Egyébként milyen idő volt a kórházban?

Tényleg fűtenek ezerrel? Mert valahol azt olvastam...


Orsi, milyen nagy lánykád van már:):) Pedig Te is nemrég szültél:)

Mi is olyan 7 hónapos kora körül kezdtük el a hozzátáplálást, mindenki ki volt rajta akadva, hogy miért nem adtam már 4 hónaposan neki szilárdat..

Igaz mi tápszeresek voltunk, de Zalán tökre nem igényelte még a szilárdat szerintem. Én úgy láttam még nincs rá megérve. Szerintem nála pont időben kezdtük el:)

Eszter gyönyörű kis hercegnő:) Olyan szépséges kis huncut szemei vannak:)


Liliacs, most hogy írtad, nekem is eszembe jutott, hogy Zalánnak is véres lett az egyik ruhája. Úgyhogy 3-3-at legalább viszek én is. Mi mondjuk annak idején 3 napot voltunk bent. De ugye ezt előre nem tudom, hogy most mennyit kell majd. Bár feltételezem, hogy amint tudnak, kidobnak:D

A pelussal majd okoskodunk mi is:P Lehúzzuk majd őket:D

Arra emlékszek, hogy alattam sem cserélték le a lepedőt egy jó darabig, én is brutál módon módon véreztem...mondjuk én szívfájdalom nélkül szóltam:D Igaz húzták a szájukat, de nem érdekelt. Nehogy már a vérben feküdjek 3 napig...mert ha csak egy kicsit lett volna olyan, nem érdekelt volna, magam alá terítek valamit. De én még a szülés után 24 órával is úgy véreztem, mint az atom. A betétek nem értek semmit...

Ha hamarabb olvasom a felnőtt pelenkát, lehet én is olyat vettem volna inkább. Na mindegy. Csak elég lesz amit viszek. Vagy nem tudom...lehet nekem is be kéne szereznem pelust:P:P


Köszi még egyszer csajok!!


Remélem jól vagytok és a babák is:)


Hihetetlen, hogy 1-2 héten belül én is újra babázni fogok:)

Most már annyira közel van, de valahogy még mindig nem fogtam fel...:):)

Viszont már nagyon várom!!:)

863. liliacs (válaszként erre: 861. - Nirvi)
2012. jan. 30. 17:58

Én három rugit és három body-t vittem be - nekünk kellett is ennyi habár csak 2 napot voltunk bent! - mert a cukormérések miatt összevérezte a rugikat- és egyszer bizony köldökkezelés közben kipisilt- a pelu mellé. És egyszer a fürdetésnél a csecsemős véletlenül vizes helyre tette - szóval ennyi ruha kellett is! :)

Pelenkán úgy tudsz spórolni, hogy viszed állandóan a csecsemős részlegre "tanácsért" - köldökcsonkkezelés, szoptatási tanács...stb. :) ilyenkor úgyis kicserélik neki :) és a fürdetésnél is. Nekem talán 5-6 pelus fogyott a többit ők cserélték.

Fürdőlepedő az kellett! 1-et vittem és 3-om sima textil pelust is vittem.

Jaa, és egy piros színű törölközőt - bár ezt magamnak az ágyamra, hogyha átáznék akkor ne abba kelljen aludnom 2-3 napig -mert hát nem cserélik le! - és még annyit hogy mivel én múltkor is nagyon véreztem most felnőtt pelenkát vettem -ezz kellett is! ráadásul árban is kb annyi mint a betétek!

2012. jan. 29. 17:27

Sziasztok csajok! Olvaslak titeket, de az írásig szinte sohasem jutok el. Nirvi, szerintem vigyél hosszú ujjú rugikat, bodykat, fürdőlepedőt meg kis plédet. Pelust. Az első 3 napban úgysem folyik még ki sem a pisi, sem a kaki, ha meg nincs baleset, nem feltétlenül szükséges minden nap tiszta ruhát adni rá, 3 napot kibírtok így.

Picianya, üdv közöttünk! Várjuk a beszámolókat a várandósságodról. Neked meg Nirvi, nagyon szurkolunk!

Mi febr. 8.-án leszünk 6 hónaposak. :) Még csak szopizunk, de el kell gondolkodni a hozzátápláláson. Tettem fel 2 tegnapi képet az én ennivaló, huncut kölkocskémről! :)

861. Nirvi (válaszként erre: 860. - Liliacs)
2012. jan. 28. 22:34

Az tök jó, hogy nálatok így szereti a tesót Norbi:):)

Mármint, hogy nem féltékeny:)

Hát igen, biztos főleg a szülőkön múlik..remélem sikerül majd jól megoldanunk a helyzetet:)


Én nem nézlek hülyének:D Teljesen megértelek:D

Remélem fogtok nyerni a lottón és lesz még újabb tagja a családnak:):):)


Amúgy egy kérdés csajok!


Ti mennyi ruhát vittetek be a picinek?

Mert én Zalánnak annak idején olyan sokat nem vittem...de mondjuk akkor nyár volt, csak egy szál bodyban volt mindig...most kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyeneket és mennyit vigyek be.

Látszik, hogy nekem nyári gyerekem van:D:D

Azért túl sokat sem akarok becipelni, mert így is épp el fogok férni a táskákban:D

De valahogy úgy kéne, hogy kevés se legyen, mert utánam nem tud hozni senki semmit...szóval jól fel kell készülnöm erre a (remélhetőleg csak) három napra:):)

860. liliacs (válaszként erre: 859. - Nirvi)
2012. jan. 28. 19:43

nem lesz féltékeny ne izgulj- csak rajtatok szülőkön múlik!!! :) Nálunk Norbi is imádja a húgicáját ... sőőőt,már feleségül is akarja venni :D sajnos ki kellett ábrándítanom :D

jaj, de izgi lehet várni a Napot!! :) ez annyira jóóó, mert nem sok ilyen nap van az ember életében.

én most lehet hülyének néztek, de annyira szeretnék még egy prücsköt... most valahogy kezdem élvezni a babázást és annyira jó lenne még egy pici... na majd meglátjuk hogy nyertünk-e a lottón :D

859. Nirvi (válaszként erre: 856. - De4b589afa)
2012. jan. 26. 07:47

:):)


Én is kicsit tartok tőle, hogy mi lesz, ha megszületik öcsi...

Mert most marha aranyos Zalán, ahogy játszik vele és ahogy mondja, hogy várja, hogy megszülessen, meg néha odajön a hasamhoz és mondja, hogy "Szete öcsit" :) (így mondja, hogy szeretem)

De ki tudja mi lesz a valóságban:)

Azért még most nem tudja, mire számítson:) De bízok benne, hogy nagy féltékenykedések nem lesznek...mondjuk azért a legtöbb esetben van, elég ha körbenézek az ismerőseim között....:):)


Hát majd meglátjuk:)


Most egyelőre azon izgulok, hogyha beindul a szülés, bátyámék pont ráérjenek és tudjanak Zalánra vigyázni amíg mi a kórházban vagyunk:):)

2012. jan. 25. 13:48
Jajj de jóóóóó:-) Most néztem, hogy benne vagyok a táblázatban! Köszönöm!!!!
857. de4b589afa (válaszként erre: 855. - Pall mall)
2012. jan. 25. 13:48
Köszönöm szépen!
856. de4b589afa (válaszként erre: 854. - Nirvi)
2012. jan. 25. 13:47
De jó:-) talán nyáron már Maja is játszani fog rajtam:-))) Kíváncsi vagyok, mi lesz, mikor hazahozzuk a Kicsit:-) Azt hiszem, nagy féltékenykedés lesz:-))))
2012. jan. 25. 12:55

Köszi lányok az infót. Végül nem kellett pisi az Afp-s vérvétel mellé. Mondták, hogy legközelebb, ha megyek már kelleni fog, mert akkor már a cukorterhelés lesz.


Szia picianya! Gratula a második babához!

854. Nirvi (válaszként erre: 853. - De4b589afa)
2012. jan. 25. 08:06

Aranyos lehet:):)


Zalán ugye picit idősebb mint Maja, őt már tök érdekli. Sokszor jön oda a hasamhoz és beszél öcsinek, a köldökömön keresztül:D:D Hülye uram mondta neki, hogy oda beszéljen bele és akkor hallja öcsi:D:D


Szokta néha hozni a játékait a hasamhoz, pl. kocsikázik rajta és közben ecseteli, hogy majd mit fog játszani öcsivel:)

Hát remélem majd akkor is ilyen lelkes lesz, ha már nem a pocakban lesz a tesó:)

853. de4b589afa (válaszként erre: 851. - Nirvi)
2012. jan. 24. 12:21

Maja tudja, hogy lakik valaki anya pocijában. Ha kérdezzük tőle, mi van ott, mondja, hogy picibaba:-)

Mikor rugdosni kezd pelenkázásnál, rászólok, hogy nem szabad, mert megrúgja a tesóját, ekkor mindig megsimizi a pocimat:-)

Bár elég feltűnő a hasam, Maja még nem foglalkozik ezzel, talán majd később, mikor tényleg nagy lesz, és már mocorog is:-))))

852. Nirvi (válaszként erre: 850. - De4b589afa)
2012. jan. 24. 08:40

Egyébként meg nem baj, ha le vagy maradva, mert ha megnézed valaki már több hónapja szült, valaki 1-2 hete, van még pocakos is:)

Meg hát ha jön új fórumtag, szívesen látjuk ! A táblázatban is:)

851. Nirvi (válaszként erre: 850. - De4b589afa)
2012. jan. 24. 08:37

Elsőre megfogant?:) Hát gratula!:) Tök jó:)


Igen, láttam a képet és tényleg tök szépen látszik már a pocakod!! Tök fura, hogy még csak egy babszem lakik odabent, de már ennyire látszik:)


Én imádtam nyáron pocakos lenni:):) Mondjuk augusztus elején szültem, a legnagyobb melegben, de tényleg nagyon élveztem a nyarat:)

Most is szívesebben ültem volna nagy pocakkal a medence szélén, mint itthon a sötét lakásban...de hát ez van:) A végeredmény a fontos:)


Sok jót hallottam már a dokidról!:)

Bár én az Istvánból nem ismerek egy dokit sem:P CSak a sajátomat :)


És Maja mit szól a pocakodhoz? Vagy még annyira nem érdeklődik iránta?:)

850. de4b589afa (válaszként erre: 846. - Nirvi)
2012. jan. 23. 21:52

Nagyon köszönöm, Nirvi! De aranyos vagy:-)

December 27-én csináltam az első tesztet, ami pozitív lett, a baba az első esélyadásnál megfogant:-) Ma léptem a 8. hétbe, már volt Vukkal is találkám egyszer, de azóta jobban vagyok. Néha van hányinger, meg zabálnék mindent. Ma megettem fél doboz Viennetta jégkrémet:-) Cicim szép nagy már, sőt, a pocakom már 6 hetesen nagyobb volt, mint anno Majával 16 hetesen:-)


Dokimat Ujvári Attilának hívják, én ennyire aranyos, kedves, vicces, odafigyelő dokival az életemben nem találkoztam! Eddig egyszer voltam nála, okt.-nov. környékén, első babás talira csak február elejére kaptam időpontot. De UH-on már meglestük a kicsit. Van is fenn kép a nagy pocakról és a babáról is:-)


Pont nyáron lesz szép nagy pocim, szeptember 3-ra vagyok írva a kalkulátorok szerint.


Hát, bár én nagyon le vagyok maradva mindenkitől, de ha nem baj, belekerülhetek a táblázatba:-) Köszönöm!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook