Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


4290. melone13 (válaszként erre: 4289. - Zsure)
2010. márc. 1. 20:34

menj csak én is már készülök, vízszíntesbe helyezni magam..

pihengess, és fel a fejjel!!!!!!!

4289. zsure (válaszként erre: 4288. - Melone13)
2010. márc. 1. 20:30

Gondolom az eljárás költségesebb. Ha nem baj, most elköszönnék, kicsit kemény volt ez a két nap, és éjszaka is csak 4 órát aludtam jobbhasam fájása miatt. Most viszont vettem be gyógyszert, mert sajnos nincs kikre vigyázni, és érzem, hogy kezd kiütni.

Mindenkinek szép álmokat!

4288. melone13 (válaszként erre: 4286. - Zsure)
2010. márc. 1. 20:25
Mondjuk én még mindig nem értem mi kerül 350000 egy lombikban pl...
4287. melone13 (válaszként erre: 4286. - Zsure)
2010. márc. 1. 20:23
Én onnan tudom, hogy a dévai intézetben az inszemet nem támogatja a tb, és ott le kell perkálni a 401et, ha inszemed van:((
4286. zsure (válaszként erre: 4285. - Melone13)
2010. márc. 1. 20:21
Lehet, hogy 40000. Én a hatalmas árkülömbségen döbbentem le, ami valahol érthető is. Ezek az összegek egyébként azok, amiket a tb fizet a kórháznak.
4285. melone13
2010. márc. 1. 20:08
én úgy tudom az inszem nem 4000, hanem 40 000!
4284. tücsi29
2010. márc. 1. 20:07

na lányok..ha nincs senki akkor lépek..kurva fáradt vagyok és hnap is korán kelek..

pussz-pussz

4283. tücsi29
2010. márc. 1. 20:01
nekem is ennyi kéne
4282. tücsi29
2010. márc. 1. 20:01
és inszemet lehet rögtön köv hónapban csinálni vagy mi a fene?..nem annál is az van h 1 hónap kihagy?..mert azt a 4000Ft-ot egy hülye is kifizetné..
4281. zsure (válaszként erre: 4279. - Tücsi29)
2010. márc. 1. 20:00
Több mint kéne a magasságomhoz. Ha most nem akarnék terhes lenni, 10 kilót szívesen leadnék, akkor érezném jól magam.
4280. zsure (válaszként erre: 4268. - Fc7d07cebe)
2010. márc. 1. 19:59
Végül is a lényeg benne van, 3 havonta, meg hogy mennyi a térítésmentesen igénybe vehető. Most már csak azt kellene tudni, hogy a nem támogatott kezelésnek ki, vagy mi alapján szabják meg az árát, adott esetben a 100000 Ft-ot. Egyébkén én még régebben utána néztem, míg egy inszem 4000 Ft körül van, addig egy lombik 350000 Ft körül mozog.
4279. tücsi29
2010. márc. 1. 19:57
te hány kiló vagy?
4278. zsure (válaszként erre: 4275. - Melone13)
2010. márc. 1. 19:55
Igazság szerint ez volt az utolsó vacsorám. Na nem úgy. De holnaptól visszatérek a régi kerékvágásba. Reggeli joghurt, ebéd, 6 előtt vacsi és semmi szénhidrát. És ha nem fájna a jobbhasam, akkor elővenném a szobabringát is. Talán így lemegy valamennyi. Gondolom most, hogy menstruálok, így is ürül majd egy kicsi. Különben is azt mondják, ilyenkor kb. 1,5 kilóval több az ember, mert teli van vízzel. Majd meglátjuk, ha elmúlt:)
4277. tücsi29
2010. márc. 1. 19:51
én ma alig ettem..most nyomtam be egy joghurtot nagy undorral..kicsit szar passzban vagyok..ilyenkor nehéz enni..legalább fogyok egy kicsit-ez most rámférne
4276. melone13 (válaszként erre: 4274. - Tücsi29)
2010. márc. 1. 19:49
Na akárcsak magam hallanám általánosságban:)
4275. melone13
2010. márc. 1. 19:49

Hú lányok..Most csak irigykedni rátok..

Mármint hogy tudtok enni, mit nem adnék most érte..

Engem továbbra is gyötörnek a rosszullétek, főleg esténként..

Mintha már megint közeledne:S

És a legrosszabb, hogy tudom nem baba miatt van...

4274. tücsi29
2010. márc. 1. 19:44
ezt az érzést ismerem..pont mikor elkezdenél sportolni vagy fogyózni jön a para h nem kéne..mert mi van ha baba..
4273. zsure
2010. márc. 1. 19:43
Én is vagyok, csak benyomtam az arcomba 3 piritóst borjúmájassal és trapista sajttal:) Ezt azért nem kellett volna, mert leszívás után méreckedtem, és elégedett voltam, most az eredmény 2 kilóval több:( És ezt ezalatt a rövid idő alatt nem tudom leadni, főleg így, hogy már megint nagyon fáj a hasam jobb oldala és ki tudja meddig:(
4272. tücsi29
2010. márc. 1. 19:41
kiváncsi leszek mit mondanak hnap
4271. melone13
2010. márc. 1. 19:35
Én vagyogatok...
4270. tücsi29
2010. márc. 1. 19:34

Helloka!

Vagytok még?

4269. melone13
2010. márc. 1. 19:33

Hát ebben igaza van Csumikának, valóban felháborító, milyen összegeket gombolnak le rólunk..

És mi még mondjuk úgy elég kedvező feltételek mellett vesszük igénybe mindezt az ellátást, mert más intézményekben sokszorosa lenne:((((

2010. márc. 1. 19:08

Ha valakit érdekel, ezt találtam. Későbbit egyelőre nem találtam, tehát valószínű ez a hatályos:


49/1997. (XII. 17.) NM rendelet


a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető meddőségkezelési eljárásokról



A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.) 83. §-a (3) bekezdésének f) pontjában kapott felhatalmazás alapján az alábbiakat rendelem el:


1. § A meddőség megállapítására és kezelésére irányuló e rendelet szerinti egészségügyi szolgáltatás - figyelemmel az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások végzésére vonatkozó, valamint ivarsejtekkel és embriókkal való rendelkezésre és azok fagyasztva tárolására vonatkozó részletes szabályokról szóló 30/1998. (VI. 24.) NM rendeletre (a továbbiakban: R.) - csak orvosi indikáció alapján, az Egészségbiztosítási Alapból e feladatra finanszírozott egészségügyi szolgáltatónál vehető igénybe térítésmentesen.


2. § (1) A meddőség kezelése körébe tartozik


a) az orvosi vizsgálatok közül:


aa) a meddőség tényének és okának megállapításához szükséges orvosi vizsgálat,


ab) az ivarsejtek adományozását megelőző, a donor egészségi állapotának és genetikai alkalmasságának megállapítását célzó orvosi vizsgálatok,


ac) a tárolt ivarsejtek tárolás és felhasználás előtti orvosi vizsgálata,


ad) az embrióadományozást megelőző - a recipiensre és az embrióra vonatkozó - vizsgálatok;


b) az ivarszervek reprodukciós funkcióját javító kezelések;


c) az emberi reprodukcióra irányuló különleges beavatkozások közül


ca) a testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés (R. 1. számú melléklet 1. pont, 4. pont, 5. pont),


cb) ivarsejt adományozásával történő testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés (R. 1. számú melléklet 2. pont),


cc) embrióadományozással végzett embrióbeültetés (R. 1. számú melléklet 3. pont), valamint


cd) a női ivarsejt megtermékenyülését, illetőleg megtermékenyíthetőségét, valamint a megtermékenyített ivarsejt megtapadását, fejlődését elősegítő egyéb módszer (R. 1. számú melléklet 6-7. pont)


körében legfeljebb öt teljes, az embrió beültetésével végződő beavatkozás - ideértve a felsorolt eljárások során keletkezett, fagyasztva tárolt embriók beültetését is, ha azok a korábbi eljárások során kerültek fagyasztásra (R. 1. számú melléklet 8. pont) -, illetve


ce) a házastárs, illetve élettárs ivarsejtjeivel végzett mesterséges ondóbevitelből (R. 1. számú melléklet 9.1. pont) legfeljebb hat,


cf) adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitelből (R. 1. számú melléklet 9.2. pont) legfeljebb hat


beavatkozás.


(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl a meddőség kezelése körébe tartozik


a) az egészségi okból, szakorvosi javaslat alapján ivarsejteket fagyasztva tárolás céljából a letétet elfogadó szolgáltatónál ivarsejt letétbe helyezése az (1) bekezdés c) pontjában foglalt beavatkozásokhoz szükséges mennyiségben,


b) az embrió Magyarországon végzett, későbbi meddőségkezelés céljára - a szolgáltató által meghatározott, indokolt számban, legfeljebb azonban 5 év időtartamra - embrióletétbe helyezése.


2/A. § (1) A 2. § (1) bekezdés c) pontja szerinti egyes beavatkozások, továbbá a (2) bekezdés szerinti letét térítésmentesen akkor vehető igénybe, ha az R. 1. §-ában, valamint 1/A-1/C. §-ában foglalt feltételek a (2) bekezdésben foglalt kivételekkel fennállnak.


(2) A kötelező egészségbiztosítás terhére nem vehető igénybe az (1) bekezdés szerinti szolgáltatás, ha


a) a beavatkozásra az R. 1/A. §-ának b) pontja szerinti esetben, nem egészségügyi indokból kerül sor,


b) az ivarsejtek letételére nem egészségügyi indokból kerül sor,


c) az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 20. § (3) bekezdésében foglaltaknak megfelelően a kérelmező az ellátás visszautasítását megalapozó állapotban van.


(3) Ha a 2. § (1) bekezdésének b) és c) pontja szerinti egyes kezeléseket, illetve beavatkozásokat nem fekvőbeteg részére nyújtják, úgy a szükséges gyógyszerek biztosítására a járóbeteg-ellátás szabályai szerint kerül sor.


3. § (1) A 2. § (1) bekezdés ca)-cd) pontja szerinti egyes beavatkozások térítésmentesen évente több alkalommal, de legalább az egyes beavatkozások közötti három hónapos időközökkel vehetők igénybe.


(2) A 2. § (1) bekezdés c) pontja szerinti egyes beavatkozások - a beavatkozás megszakítása esetén - térítésmentesen akkor vehetők igénybe, ha a megkezdett beavatkozás megszakításának orvosi indoka volt, vagy a megkezdett beavatkozás megszakítására az egészségügyi szolgáltatóra visszavezethető indok miatt került sor.


4. § Az, aki nem orvosi indikáció alapján vette igénybe a művi meddővétételre irányuló szolgáltatást, a 2. § (1) bekezdése szerinti szolgáltatásokat csak a teljes térítési díj megfizetése mellett veheti igénybe.


5. § (1) E rendelet 1998. január 1-jén lép hatályba.


(2)-(3)

2010. márc. 1. 18:59
Találtam is egy jogszabályt, de az nagyon régi, szerintem kell lennie egy újabb, hatályosnak, úgyhogy kutakodom tovább.
4266. fc7d07cebe (válaszként erre: 4265. - Zsure)
2010. márc. 1. 18:57
Persze, tudom én, nem is őket hibáztatom csak kicsit aránytalannak tartom a dolgot.
4265. zsure (válaszként erre: 4264. - Fc7d07cebe)
2010. márc. 1. 18:54
Teljesen igazad van, biztos kihasználják, hogy az ember kétségbeesetten szeretne kisbabát. Csak a biológus és a doki védelmében, ezt nem az ő zsebükbe kell adni, a kórház pénztárába kell befizetni.
2010. márc. 1. 18:37

Sziasztok!

Gondolkodtam azon amit Zsure írt, hogy vagy kivárnak három hónapot vagy mehetnek fagyibabákért 100.000 Ft-ért.

Csak nekem tűnik úgy, hogy pofátlanul nagy ez az összeg a fagyibabák beültetéséért???? A biológusnak nem hiszem, hogy nagy dolga van azon kívül, hogy megnézi, hogy melyik élte túl a fagyasztást, a dokinak meg kemény 5 percét veszi igénybe a beültetés...akárhogy számolom ez 1.200.000 Ft-os órabér a dokinak...

Jó lenne megnézni, hogy milyen jogszabály írja elő ezt a lombik finanszírozást, hogy csak évente 4x lehet menni, és azt is megnézném, hogy évi négy alkalom, vagy negyedévente 1 alkalom szerepel-e benne ténylegesen. Tényleg ha valaki felkutatta, hogy mi írja ezt elő, akkor írjátok már meg légyszi úgy elolvasnám...

4263. melone13
2010. márc. 1. 18:20
Na összehasonlítottam a tűim, maradok a kicsinél.
4262. melone13 (válaszként erre: 4261. - Pólika)
2010. márc. 1. 17:45

Ja, már értem.

Nagyon kezdő vagyok ám:)

Megnéztem.A kicsi tű 26G-s, ezzel szúrok most, a nagy pedig 21G-s.

Az előző stimunál fogalmam nincs milyen vol:((

4261. Pólika (válaszként erre: 4260. - Melone13)
2010. márc. 1. 17:37
a vastagságát... csak mert lehet hogy túl vastaggal szúrod. a jelölés a tű csomagolásán van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook