Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik 2012-ben szülni szeretnének:) fórum

Akik 2012-ben szülni szeretnének:) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
9237. Pepperoni_9 (válaszként erre: 9236. - Kozmami)
2012. febr. 21. 00:16

Tyűű, akkor már nincs messze a nagy nap! :)

Milyen teát ittál? A szokásos cickafark-palástfű kombót? Nekem anno az rendezte be 30 napra a menstruációmat. Plusz a barátcserje.

Azért nem semmi, irigylésre méltó precizitás! :) A férjed mindenben ilyen? :D

Kár, hogy nem laktok Pesten... Mi meg elvileg vidékiek vagyunk, Borsod-Békés. :D Csak ide költöztünk össze. Vagy mi. :)

Nekünk ezért lesz kicsit para a 2. baba ilyen hamar az első után (persze csak ha most bebabásodtam), mert a szüleink vidéken laknak, 200-200 km-re innen. Anyukám ugyan fel szokott jönni, pár napra, 1 hétre, de 2 gyerkőccel már nem tudom, mit, hogyan oldunk meg. Majd kérem sorban a tanácsokat, hogy lehet 2 gyerkőccel boldogulni. :)

9236. kozmami (válaszként erre: 9235. - Pepperoni_9)
2012. febr. 20. 14:39

Nekem sem állt vissza szülés után, ezért teáztam, meg ovu teszteltem, mert mi áprilisi bébit akartunk. A férjem a melója miatt nem tudna itthon lenni a 20 hónapos fiúnkkal, amíg kórházba vagyok, anyós 3 műszakban dolgozik, így a sógornőm maradt, aki viszont Ausztriában dolgozik, és tavasszal jön haza 2 hónapra, mert épp szezon szünet van. Persze szerencse is kellett hozzá, hogy minden össze jöjjön (merthogy még a kiscsajt is sikerült), de hát apuci mérnök! :P


Fejér megyében lakom (bár amúgy Pösti vagyok, csak én költöztem a férjemhez-netes szerelem) és április közepére vagyok kiírva. Tegnap töltöttem a 32. hetet!

2012. febr. 20. 13:02
Áhh, sajnos nem tudom... Mivel mi picit később szerettünk volna a 11 hónapos kisfiunkak tesót, ezért abszolút felkészületlen vagyok ebben a témában. Szülés előtt pontosan tudtam, mikor volt ovum, kereken félidőben. De még nem állt vissza a kis szervezetem, így csak saccolni tudok, meg amit a netes kalkulátorok mondanak... Sosem mértem hőt, azt sem tudom, hova kell dugni a lázmérőt! Életemben nem vettem még ovu-tesztet, nem vizsgáltam méhszájat, nyákot, jóslóbéka köpetét, semmit! :) Szóval akkor asszem kénytelen vagyok várni péntekig.amúgy a legelső hozzászólásomban leírtam, hogyan menstruálok mostanság! :)
9234. 171925f409 (válaszként erre: 9233. - Pepperoni_9)
2012. febr. 20. 12:45

igen patikában lehet venni asszem olyan 1000.-körül van

Nekem az ovu után 10 napra a10 es erősségű teszt is halvány pozi lett ha tudod mikor volt ovu akkor rá 12 napra kb.már bármilyen teszt ki kell, hogy mutassa:)

9233. Pepperoni_9 (válaszként erre: 9232. - 171925f409)
2012. febr. 20. 12:26
A Gabriel az patikai sztori, igaz? Kb mennyibe kerül? Semmiképpen nem érdemes pénteknél hamarabb tesztelnem, igaz? Sajnos nekem a mensi nem kifejezetten mérvadó, mármint ha a mostani körülbelüli időpontja előtt tesztelnék 2-4 nappal, akkor legalább másfél hetet kellene még várnom, és az kb 18-21 nappal lenne az akció után... Bár akkor már biztosan hihetnék a tesztnek, akármit is mutatna! :)
9232. 171925f409 (válaszként erre: 9230. - Pepperoni_9)
2012. febr. 20. 12:19
Nekem mindig a Gabriel mutatott már pozi menszi előtt 5 nappal:)Nekem nagyon bevált:)Persze van sok jó még
9231. rekuczy (válaszként erre: 9229. - Kozmami)
2012. febr. 20. 12:18
sziasztok en egy darabig mindig jos teszteltem es mikor nem voltam babas mindig pozitiv volt aztan meguntam es tobbet nem csinaltam. Nem mindenkinek mutat valosat
2012. febr. 20. 12:14
Köszönöm a felhomályosítást! :) Ezek alapján úgy gondolom, hogy nálam nem feltétlenül érdemes ovu tesztet csinálni... A ciklusom durván 30-33 napos, még nem állt be rendesen. De ha az együtléttől (és a feltételezett pé-től) számolok mondjuk 10 napot a beágyazódásra és még hármat a teszt 3 napos "érvényességére", akkor elvileg teszelhetek pénteken. Vagy egy doboz (2 db) X-epil tesztem. Anno ez pont a 13. napon mutatta ki, igaz halványan, hogy babát várok. Az egyiket ellövöm pénteken, ha negatív, akkor a következőt hétfőn, ha az is negatív, akkor várok, hogy mi történik. :) Ti melyik terhességi tesztre esküsztök? Amit most reklámoznak, hirtelen nem jut eszembe a neve, olyat biztosan nem veszek, mert bazidrága, ráadásul állítólag nem is a legérzékenyebb... Annyira kíváncsi vagyok!!! Meg arra is, hogy egy ilyen pici gyerekkel hogy lehet bírni a terhességet? A boàzást, a gyerek-babakocsi kombó BKV-ra való felpattintását... Kozmami, Te hány hetes terhes vagy? És megkérdezetem, hogy hova valósiak vagytok? Niki, gyúrjatok rá, jó lenne együtt babázni! :)
9229. kozmami (válaszként erre: 9226. - Pepperoni_9)
2012. febr. 20. 09:49

Na, a ragya nálam is stimmelt, de csak a mostaninál. :))


A jósteszt nagyjából úgy van, ahogy Niki írja...

Tényleg reggeli pisiből kell, és ha két csíkos (akkor is ha halvány a második, sőt szintet tuti, hogy az), akkor kell még csinálni 2., 3. napon is és ha erősödik a második csík, akkor esélyes a baba.

Ovu után a 10. nap előtt érdemes kezdeni, előbb nem nagyon. Mivel csak 1-2 nappal mensi előtt mutat ez is eredményt, nem is biztos, hogy érdemes csinálni.

Én azért csináltam, mert a szülinapom utáni napra nem vártam, de szerettem volna szülinapra tesztelni, de csak pozitívat. Ha a jósteszt nem mutatott volna esélyt, inkább nem teszteltem volna, nehogy elrontsa a napomat! :))

2012. febr. 20. 09:35

Sziasztok.

A jósteszt az ovu tesztel végzendő reggel első pisiből a mneszi nap körül és ha 2 csíkos akkor van esély babára persze nem 100 %

de nekem bejött már a menszi előtti héten pozi volt:))

De olyan is van,hogy pozi aztán mé gsincs baba:(

2012. febr. 20. 09:35
Most nézem, basszus, telefonról nem nagyon tudok elgépelés nélkül írni... :P
2012. febr. 20. 09:33

k azok a jóstesztek? Olvastam már párszor egy -egy hozzászólásban, de nem derült ki számomra! :)

No, akkor még bizakodom! Olyan furcsa, tulajdonképpen már szültem egy babát, nem is olyan régen és most meg valahoy nem tudom elképzelni, hogy újra terhes legyek. Màrmint nayon szeretném, csak olyan futlri belegondolni. :)

Viszont nem is írtam, hogy az egész arcomat elleptèk a ragyák! Egyszerűen rettenetes, sztem tini koromban nem néztem így ki... Illetve de, az előző tehrességem elején... És wc-re is többször kel mennem, nem pisilni.. De áhh, mit fejtegetek, már csak 4 nap a tesztig!!! :)

9225. kozmami (válaszként erre: 9223. - Pepperoni_9)
2012. febr. 20. 03:05

Nagyon kíváncsi leszek mi lesz! :)) Remélem zebrás lesz a teszted! ;)


Nekem is kicsit más volt, mitn az első gyereknél, iagz ott még nem figyeltem árgus szemekkel a dolgot, de pl. a cicifájás most nekem is kimaradt!

A mindjárt megjön érzés viszont mindkettőnél volt, szinte az első trimesztrebe végig. :)


Most a másodiknál onnan tudtam, hogy pozit fogok tesztelni, hogy eszembe jutott a gyerekkorom, meg a párom, amit mesélt és arra gondoltam, hogy a fiam milyen szerencsés, hogy hozzánk született és neki nem lesz rossz emlék a gyerekkor...és ekkor totál elbőgtem magam ezen...és valahogy tudtam, hogy másnap pozi lesz a teszt! :D (persze a jóstesztek is ezt engedték sejteni:P)


Nagyon várom, hogy mi lesz az eredményed, tényleg! :) ++++++++++++++++++++++++++++

9224. kozmami (válaszként erre: 9220. - Grösl Panni)
2012. febr. 20. 03:00

Helló Mindenki!


Panni, rég láttalak!


Hőmérőzést ciklus első napján kell kezdeni, de azért nem baj, ha kicsit lemaradtál, kezd csak el most is!

Minden reggel azonos időben, ugyanott (hüvely vagy száj), ugyanazzal a hőmérővel.

Ha nem digitális, akkor este már lerázva tedd a párna alá, mert mikor felébredsz, semmit nem szabad csinálni, csak mérni.

Vannak oldalak, ahol vezetheted a görbédet (pl. ciklusPONThu).

Csak az első, ébredés utáni hő számít.

2012. febr. 20. 01:16

Sziasztok! Bocs, hogy ilyen sokáig nem tudtam megköszönni a hozzászólásokat. De zajlik nálunk az élet, a kisfiam is rosszul viseli a frontokat, fogzást, én a rokonokat, a férjem meg szerintem már engem. .

Mi azóta újra rágyúrtunk párszor a babára. . :) Így több esélyt adunk a dolognak. Ha már így beleéltük magunkat. . :P Tűkön ülök, hogy tesztelhessek végre! Péntek lesz az én napom! (Remélem. . ) :) Lehet, hogy csak én szivatom a szervezetemet, de az is lehet, hogy valóban érzem: atom álmos és fáradt vagyok. Már-már idegbeteg, saját magamtól kikészülök. Kevesebbet eszem, többször, mert így jobban érzem magam. És ma már többször éreztem, hogy olyan, mintha meg akarna jönni, de mégsem, az még igencsak odébb van, hónap végére nem várom, vagy márc. elejére. . . Keresem az első gyerkőcnél tapasztalt tüneteket, most jutnak szépen eszembe. Az idegesség és az álomszuszékság megvolt akkor is, de semmi más nem egyezik. Sem hőemelkedés, sem cicifájás. . . :( Meg ez a meg akar jönni érzés. . . :( Azért bizakodom, hiszen nincs két egyforma terhesség állítólag.

Eredetileg decembertől kezdtük volna a projektet, de nagyon nem bánnám, ha most így alakulna! Most fogytam 4 kilót, majd még szépen óvatosan tornázgatok, ha összejön a baba. . .

És igyekszem péntekig még írni, hogy van-e valami változás, ha nem, akkor legkésőbb szombat este jelentkezem! :)

9222. 171925f409 (válaszként erre: 9220. - Grösl Panni)
2012. febr. 17. 18:15

Sziasztok.Nagyon szép Dóri babája:))

Panni szerintem amint elmúlt pirike attól a naptól minden nap igaz én még sosem használtam de mintha így hallottam volna

9221. Grösl Panni (válaszként erre: 9219. - 6a6e086e31)
2012. febr. 17. 18:09
Gratulálunk,jó egészséget nekik!!
2012. febr. 17. 17:50
csajok valaki segitsen a hőmérőzéssel teljesen kezdő vagyok.mikor kell elkezdeni??amikor megjön a mensim??nekem most mulik már elkéstem?
2012. febr. 16. 18:39
Dórimami babája Benedek ma 12:50-kor megszületett,51 cm és 2500 g:)))
9218. kozmami
2012. febr. 15. 12:56

Sziasztok!


Pepperoni, igazából bármi lehetséges! ;)

Ha nem akarsz csalódni, akkor 12. nap előtt nem tesztelsz.

Sokmindentől függ, hogy meddig élnek a katonák. Egyrészt a saját minőségüktől is, meg a hüvely ph-jától, hőmérsékletétől. Nehéz megmondani pontosan, de 2-3 nap az szinte tuti!: )

2012. febr. 15. 11:33
Oké, mindenképpen! :) Szerintetek van esély ra? Még nem kifejezetten rendszeres a menstruációm... Vagy talán pont azért? Tulajdonképpen pont a ciklus közepét kaptuk el, de hát itt 1-2 napos eltérés is lehet... Bár ha a férjem "fürgèi" elég kitartóak és kemény szörvájvörök, akkor bármi lehet, igaz? :D Tényleg, lehet, hogy buta kérdés, de mitől függ, hogy a spermák meddig élnek odabent?
9216. 171925f409 (válaszként erre: 9215. - Pepperoni_9)
2012. febr. 15. 09:13
Majd irj mi volt:)))
2012. febr. 15. 09:06
Köszönöm a választ! Remélem, hogy zebracsíkos lesz a teszt! :)
9214. 171925f409 (válaszként erre: 9213. - Pepperoni_9)
2012. febr. 15. 08:13
Szerintem 21e körül tesztelj egyet nekem már addigra kimutatta(esemény után 10-12 nappal)Drukkolok:)))
2012. febr. 14. 23:17

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni! :) Van egy lassan 11 hónapos kisfiunk. Idén decembertől terveztük elvileg, hogy rágyúrunk a kis tesóra, de elkapott minket a hév és nem védekeztünk. A kisfiam még erőteljesen cicimán, habár már mindent megeszik. :) Augusztus óta menstruálok, ezeken a napokon jött meg: aug. 16., szept. 26., okt. 23., nov. 26., dec. 25., jan. 29. Szóval viszonylag rendszeresen. A terhességem előtt 30 napos volt a ciklusom. Szóval az utolsó mensim január 29-én kezdődött. A szóban forgó "egymásnak esés" most volt, február 11-ről 12-re éjszaka. :D Bár még nem terveztük a tesót, most, hogy belegondoltam, hogy újra babás lehetek, csalódott lennék, ha negatívat tesztelnék. (Amúgy a kisfiam is sietős volt, a férjem épp, hogy csak rám kacsintott!) :D 

Szóval a kérdésem az, hogy vajon mekkora az esélye annak, hogy újra "bebruttósodtam"? :) A netes kalkulátor szerint aznap közepes esélyem volt egy kislányra. :D Tudom, senki sem tudja fixre megmondani, csak annyira el kellett mondanom valakinek és kíváncsi vagyok pár privát véleményre. :) Illetve vajon mikor teszteljek? Van itthon 1 doboz (2 db) X-epil tesztem, ilyen mutatta ki a kisfiamnál is a terhességet, kereken 13 nappal a fogamzás után, az esedékes mensi előtt 3 nappal. Ha ezt veszem alapul, akkor február 24-e előtt nem érdemes tesztelnem, igaz?Bocsi, azt hiszem, elég hosszúra sikerültem.. :) De nagyon be vagyok sózva! A válaszokat előre is köszönöm!

9212. 171925f409 (válaszként erre: 9211. - Kozmami)
2012. febr. 14. 21:20
Szia:)Igen 3 hét és élseben megy a dolog:))Nagyon várom már nagyon telik az idő most érzem:)
9211. kozmami
2012. febr. 14. 11:04
Niki, 3 hét múlva próbálkozhattok? De jó, drukkolok, hogy most már minden simán menjen!;)
9210. kozmami (válaszként erre: 9208. - Váradi Edina)
2012. febr. 14. 11:03

Sziasztok!


Edina, ne aggódj a megfázás miatt, ha lesz is csillag miatta a laboreredményeden, úgyis tudják, hogy csak emiatt!

Tudom, mert én is így voltam, pont akkor fáztam meg és mondta a védőnő, hogy csak attól magasabb kicsit 1-2 érték.;)

Jobbulást mindenesetre, egyél sok C- vitamint! Meg igyál előtte jó sokat, hogy ne legyen olyan tömény a pisi és ne az elejét engedd a pohárba, mindig a középsugaras vizelet kell. Szóval pisilsz, aztán pohár, de a vége megint a retyóba. ;)

9209. 171925f409 (válaszként erre: 9208. - Váradi Edina)
2012. febr. 13. 19:43

:)

Igen jól teszed ha tudsz várj nehogy bármit is befolyásoljon azt gyógyszert adjanak:(

Mielöbb gyógyulj meg:DD

Étvágy van?

9208. Váradi Edina (válaszként erre: 9207. - 171925f409)
2012. febr. 13. 19:40

Igen, ha eddig kibírtátok, akkor már ez a 3 hét elszalad majd.

A héten (csütörtökig) el kell mennem vérvételre, meg vizeletet is néznek majd. Meg vagyok fázva, ezért húzom, halasztom, hogy ne nagyon játsszon szerepet az eredményben. Szerintem csak csütörtököm megyek el.:-)

Nem mert félek.....nem....de tényleg nem..!!!:-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook