Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik 2011 márciusában estek elsöként teherbe, gyertek beszélgessünk fórum

Akik 2011 márciusában estek elsöként teherbe, gyertek beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
155. Renus80
2011. dec. 23. 15:33

Igazad van, nekem is rossz volt hogy nem evett normálisan.Nekem is felírta az orvos a tápszert de csak azért hogy az idegesség miatt nehogy ne legyen tej.Párszor nekem is kellett adni.De teljes erőmből ragaszkodtam az anyatejhez,így már a tápszer csak dísz a polcon.Ne izgulj csak próbálkozz mert ha több tejed lesz könnyebben szívja majd ki és nem fog elaludni mert nem fárad el úgy.Neki is nagy energia azt kiszívni.


Sőt olyan szerencsém van hogy elkaptam valami náthát, és a gyereket a szoptatás védi meg hogy el ne kapja, mert már ő kapja az anyatejbe az ellenanyagot.

A védőnő azt mondta hogy kell vagy 4 hét is mire a szoptatás mindkettőnknek beindul normálisan.

Úgyhogy sok türelmet kívánok és kitartást!

154. Ani_Ati (válaszként erre: 152. - Renus80)
2011. dec. 23. 14:27

Lehet csak nem vagyunk elég türelmesek, de borzasztó rossz érzés egy éhező babát nézni szenvedni, szóval kénytelen vagyok tápot is adni neki.

Az első pár napban volt ici-picit sárgás, de az már rég elmúlt!

Neked is jobbulást és Kellemes Ünnepeket kívánok!

153. Renus80 (válaszként erre: 151. - Ani_Ati)
2011. dec. 21. 21:29

Nagyon szépek a képek!

Nektek is boldog karácsonyt!

152. Renus80 (válaszként erre: 151. - Ani_Ati)
2011. dec. 21. 21:27

Szia Ani-Ati!

Ne add fel a szoptatást mert én is vért izzadtam az elején nekem is reménytelen volt( nem kapott rá egyáltalán)Én is csak azért nem hagytam abba mert biztattak hogy majd menni fog.Jó 3 hét szenvedés után most már kezdünk alakulni.a eleje a legnehezebb és a legfájdalmasabb is.Nekem is elalszik időnként akkor megszakítom és újra kezdem.Nem könnyű dolog ez.Az egyik csecsemős nővér nekem azt mondta hogy valamikor nehezebb a szoptatás mint megszülni.Nem sárgult be a babád?

Mert attól is lehet olyan aluszékony.

Sajnálom hogy olyan hosszú nehéz szülésed volt.

Még én se hevertem ki nagyon,ahol szétszakadtam a varrások még mindig fájnak rendesen,ülni még most is nehezen megy.

Kitartást könnymentes napokat Sok tejcsit és Jó egészséget kívánok nektek!

151. Ani_Ati (válaszként erre: 150. - Ani_Ati)
2011. dec. 20. 11:09
Tettem fel pár képet magunkról :)
150. Ani_Ati
2011. dec. 20. 10:59

Sziasztok!

Az én kicsi fiam is kibújt 63 óra szenvedés után dec.9-én hajnalban. (senkinek nem kívánom ezt a szenvedést, de megérte) 53 cm és 3590g. Martinnak neveztük el. Sajnos a szopizással fennakadások vannak, mert elég lusta baba és mindig elalszik, nem tud jól lakni sosem a ciciből. Most már azért kezdem elfogadni a tényt, hogy valószínű tápos baba lesz.

Remélem nálatok minden rendben!


Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok!

149. Renus80 (válaszként erre: 148. - KisJuditka)
2011. dec. 19. 21:20

Gratulálok neked!Már jó túl lenni rajta!Még mai napig nem vagyok jól, mert szétrepedtem elég sok helyen és a varratok még eléggé fájnak.De a tündéri kislányunk szépen beindult a hízásba.


Ti hogy vagytok? Remélem mindenki jól van, és csak azért nem jelentkeztek mert szörnyen elfoglaltak vagytok!

2011. dec. 9. 20:59
Közben én is kettémentem, 57cm,3400gr, vákumos szülés, mert beszorult... :) De bármikor újrakezdeném :)
147. Renus80 (válaszként erre: 146. - Ani_Ati)
2011. dec. 9. 15:02
sziasztok! December 4. hazaérkeztem a kisbabámmal végre.November 30.beindították a szülést mert bő két ujjnyira nyitva voltam.délután kettőkor burkot repesztettek és este 20:25 re lett meg a babánk.apás szülés volt,de szerintem ha nem lett olyan ott akkor még mindig szenvednék.3300gr és 53cm jött világra a kicsi Krisztinánk.Majd még Írok.Remélem mindenki jól van és tul esett a szülésen.
146. Ani_Ati
2011. dec. 4. 17:10

Sziasztok!

Mindenkitől kérdezem, hogy van-e már baba, ki hogy van?

Renus, remélem veletek minden rendben!


Én még mindig egy darabban vagyok, de már nagyon nyugtalan és türelmetlen. Párom anyukája pedig holnap érkezik, úgyhogy párom megy érte a repülőtérre. Nagyon remélem, hogy ha addig nem jön a baba, akkor a holnap estét már megvárja... :)

145. Renus80 (válaszként erre: 144. - 9a60ea7308)
2011. nov. 22. 12:08
Igen az a jó csak nekem folyamatosan fent volt és meg nem állt.és ennek az a veszélye hogy kifárad.Azóta már jó lett csak a hajnali nst-ket nem szeretem mert költenek és még én se vagyok képbe nemhogy a baba felébredne, és mindig lögdösni kell hogy felkeljen.Remélem ti jól vagytok. Vigyázzatok magatokra és könnyű szülést kívánok nektek!!
2011. nov. 22. 08:53
Renus sajnálom ami veled történik...remélem mielöbb kibujik már és tulvagy végre mindenen.Ezt az nst-t nem értem hiszen a 120 és 200 között a legjobb a szivverés külön kihangsulyozta nekem az nst-s.
143. Ani_Ati
2011. nov. 20. 17:49

Szia Renus!

Kitartást Nektek! Remélem minden rendben lesz!

142. Renus80
2011. nov. 20. 14:59
Sziasztok csajok!innen írok a korházbol, bent vagyok november 1 óta.az nst-m nem lett jó mert 180at vert a kicsim szive és tachicardiára gyanakodtak.de már rendezödtek csak engem marasztaltak, már nehezen bírom.minden hajnalba nst,meg már amnioscopiáztak is már nyitva vagyok egy ujnyira a 37. héttöl.mostanában már keményedke meg vannak fájások amit a gép is mutat de sajnos nem rendszeres.drukkoljatok mert csak két napom van 22.ig utána kétnaponta amnioscopiáznak amitöl nagyon félek. nem tudom mikor tudok jelentkezni mert csak kölcsön kaptam a gépet, de ha tudok majd irok nektek.Mindenkinek rövid fájdalom mentes szülést kívánok!
2011. nov. 19. 12:19
Renus mi a helyzet?
2011. nov. 13. 17:04

Sziasztok!


Elég rég írtam már ide :( Van köztetek valaki esetleg, aki 23-a körülre van kiírva, és a Szent Imrében fog szülni?

139. Ani_Ati
2011. nov. 6. 22:27

Most 2-töknek egy üziben válaszolok :)

Nekünk a hazamenetel attól függ, hogy a Párom kap-e otthon munkát (de az március előtt biztosan nem fog megtörténni).

Igen pécsi vagyok, és úgy hiányzik.. :)

Itt biztos nem viszik túlzásba a terhesgondozást, de sajnos ez van, mondjuk nálam szerencsére eddig minden rendben van. Már szeretném, ha a baba kint lenne. :)

Azt kicsit furcsállom, hogy itt nem lát orvos addig, amig nincs valami nagy gond...

138. liliacs (válaszként erre: 136. - Ani_Ati)
2011. nov. 6. 20:47

szia! most láttam hogy Anglia! én ott dolgoztam terhesen - ingáztam - de most szeptemberben hazajöttem még a 28 hetesen, mert az ottani eü. egy kalap szar - már ne is haragudjon meg senki sem, de oda én be nem akartam kerülni - abban dolgoztam csak ezért tudom ennyire!

A terheseket úgy leszarják ahogy írtad is! Sőőőőt!... Annyit tudok írni neked, ha! bármi szokatlant érzel...inkább játszd el hogy szarul vagy, minthogy bemész csak és azt mondod, bizonytalan vagy! orvos ugyanis csak ekkor fog megnézni! így járt most egy kinti kismama is... 42. betöltött hét és nem akartak vele foglalkozni... HAZAKÜLDTÉK!!!!vizsgálat nélkül - orvos nem látta! totál ki volt és segítséget kért hogy mit tudna tenni mert fél hogy már nem olyan okés a baba... szóval jelszó ilyenkor hogy TE vagy rosszul!!! remélem nem lesz rá szükséged!!!!! és jól vagy!? :)

2011. nov. 6. 12:56

Üdv itt Ani,én meg nov.30-ra vagyok kiirva:)Egyszerre....Hu ezen az orvosi elátásonami Angliába vn kiakadtam fele anyra netudd nyomonkövetni hogy egyáltalán a méhed még megfelelöen látja e el a babádat tápanyaggal és oxigénnel,ahogy leirtad a szülésznö tölti ki javarészt az ittrni védönö szerepét...Amugy Pécsi vagy?És Angliában meddig tervezed vagy végleges?

Renus hogy vagy?Voltam Nst-n hu 10 perc alatt végeztünk képzeld (ez volt az elsö nst-nk)olyan mozgékony volt a picim,200 fölé is ment a mutato tök szupi volt.Mi a helyzet nállad?Tágulsz?Ja a málnalevéltea a tágulást segiti elö ha nem tágulok a 38.héttöl sem akkor lehet iszom de lehet már késö lesz mert a 37.héttöl kell inni..

136. Ani_Ati
2011. nov. 4. 14:54

Sziasztok! Hogy vagytok?

Tegnap voltunk a kórházban, mert előző nap nem nagyon éreztem babamozgást, szóval monitoroztak vagy 1,5 órát, aztán amikor a szülésznő megnyomorgatta a hasam felélénkült a pici. Csak a pocakkeményedések egyre gyakoribbak. Szóval lehet nem kell már 3,5 hetet sem várnunk a nagy napra.. :)

Renus, mi már bevásároltunk, igaz csak úgy, hogy az első 1-2 hétre meglegyen ami kell (mert nem tudjuk, hogy fiú v lány..) de most mondta anyósom, hogy ne is vegyünk semmit, mert egy zsák holmit hoznak dec-ben.

135. Renus80
2011. okt. 31. 17:08
Semmi gond nem volt a véreredményemmel, csak a terhelésen derül ki hogy cukros vagy.Semmi más nem utal rá hogy magas lenne a cukrod mert az éhgyomri cukrom meg normál volt.Itt is van a szülőszobába bordás fal meg labda feküdni csak indokolt esetben kell.A pakolási láz rajtam is kitört de már pár hónapja, addig nem nyugodtam még mindet nem rendeztünk át.Gondolom te is így vagy vele.És bevásároltatok már mindent a babának?
134. Renus80 (válaszként erre: 133. - Ani_Ati)
2011. okt. 29. 14:48

Szia Ani_Ati! Örülök hogy csatlakoztál hozzánk!Sajnálattal olvasom hogy Angliában ennyire kevésbé foglalkoznak a kismamákkal.Ultrahangon se jártál?Remélem legalább akkor a szülésznő jobban foglalkozik veled.Jó dolog hogy fizikailag jól vagy de nehéz lehet neked hogy nincs melletted senki.Mivel foglalkozol?Hazajönni nem lehet a családodhoz?

Kádas szülést nem terveztem, mert nem szeretek még kádba se üldögélni, de még úgy láttam hogy a kórházba sincs ilyen lehetőség.Remélem, hogy kint megvalósítják legalább kádba lehessen szülni.Vigyázz nagyon magadra!

133. Ani_Ati
2011. okt. 28. 23:55

Sziasztok,

én most írok ide először, bosszankodtam is, hogy nem találtam rá erre az oldalra korábban. Meg láttam van itt, aki pécsi, úgyhogy irígy is vagyok.. :) (bármit megadnék, ha hazamehetnék) Mi most vagyunk 35/3 hetesek (nov.29-re vagyok kiírva). Angliában élünk, és nekem negyedannyi vizsgálat volt, mint amiket itt leírtatok, úgyhogy a boldog tudatlanságban élünk ilyen szempontból. Engem személy szerint még orvos sem látott, amióta kiderült, hogy babánk lesz, csak a szülésznő.

A streptococcus baktériumról annyit, hogy nekem a 8. héten volt és pennicilint kellett szednem, aztán a 31. héten volt újabb kenet és szerencsére az negatív lett. Ha pozitív akkor a szülés alatt antibiotikumot kapsz vénába, hogy nehogy a baba megfetrőződjön.

Én szerencsére fizikailag nagyon jól elvagyok, imádom a kismamaságot :) nálam nincs semmi lábdagadás vagy derékfájás stb. helyette időnkén érzelmileg vagyok kicsit roncs.. mert hát nehéz így a családtól, barátoktól távol, főleg, hogy 1 hete nem dolgozom.

Valaki írt a málnalevél teáról, itt Angliában (ha jól tudom) azt szokták mondani, hogy a 37. héttől lehet inni, és a tágulást segíti szüléskor.


Közületek valaki tervez kádas szülést? :) Mi amióta kiderült, hogy nincs a streptoc. baktérium mindenképp azt szeretnénk.

Bocsi a kisregény miatt :) x

132. Renus80 (válaszként erre: 131. - 9a60ea7308)
2011. okt. 28. 19:28
Szia örülök hogy azért jól vagy!Hál istennek a görcsölgetések abba maradtak, de sokat pihenek lehet azért.Aneszteziológián voltam ma, a epidurális érzéstelenítésről világosítottak fel, meg hogy beleegyezem e.Most egy darabig nem megyek vizsgálatra csak nst-re jövőhét kedden.Majd megint minden egyszerre lesz Nov18. mint múltkor ha addig még egybe maradok.A málnalevél teáról én se tudok sokat, annyit hogy majd 38 héttől lehet inni, de hogy mit okoz azt nem tudom. Vigyázzál magadra ha görcsölgetel.Kellemes hétvégét!Használd ki, mert már nem sokáig lehet nekünk. :-)))) Puszi
131. 9a60ea7308 (válaszként erre: 130. - Renus80)
2011. okt. 28. 09:12

Na szio

Nem viszketek,de azért viszketsz mert nyulik mindenhol a böröd meg száraz is ezáltal.A tanácsadáson levette a kenetet ,teljesen zárt vagyok 7-én mehetek uh-ra meg ma kérek nst-re isöt,más nem volt végül is.Én éjszaka igy félálomba felkelek hogy picit görcsölgetek,de el is felejtem szinte mert egyáltalán nem vészes söt.Te hallottál már erröl a málnalevél teárol hogy segiti a tágulást?Lesz valami vizsgálatod?Ha igen ird ám meg szia pusz

130. Renus80 (válaszként erre: 129. - 9a60ea7308)
2011. okt. 27. 19:25
Mindenhol másabb a tanácsadás.Tegnap előtt voltunk szülőszoba látogatáson.Nagyon szép az a kórház,elmondták a szülés menetét, meg hogy lehet ott veled akárki (1 személy) így egy kicsit nyugodtabb vagyok a szüléssel kapcsolatban.A szülőszobát is meg a gyermek ágyas részleget is megtekinthettük.Nem lehet tudni ki meddig húzza.Azt hallottam hogy ilyenkor már óráról órára változik a helyzet.Bár már nyugodtabb vagyok ,mert most töltöm a 36. hetet.Te nem viszketel?Egyszerűen mindenhol vakarózok a bőrömön.Majd írd meg mi volt a tanácsadáson , remélem nálad minden rendben.
129. 9a60ea7308 (válaszként erre: 128. - Renus80)
2011. okt. 24. 12:39
hUHA HÁT SZURKOLOK HOGY BIRD KI MÉG PICIT!éN NEM HALLOTTAM ERRÖL HOGY KELL MENNI ANESZTEZIOLOGUSHOZ,SZERINTEM NÁLLUNK EZ NINCS.És nagyon görcsölsz?Én szerintem még ki sem vagyok nyillva azerintem én tuti a végéig huzom de nem akarnám mondjuk a 38.héten már jo volna tullenni rajta de érzem nem igy lesz nov.30 bol lezs télapo...
128. Renus80 (válaszként erre: 127. - 9a60ea7308)
2011. okt. 23. 18:55
Szerintem már fogsz kapni nst re beutalót onnan meg majd küldenek az aneszteziológiára altató orvoshoz,feltéve ha úgy van mint nálunk Borsodba.Az ultrahang nekem csak a 38.héten lesz lehet,hogy téged elküld hamarabb.De ha nst-re fogsz járni az már elárul sok mindent a baba állapotáról, mert ha valami nem jó azt már jelzi és akkor már nem is engednek haza.Jó neked hogy csinálnak baktérium kenetet ,nekem ha van ha nincs baktérium szedni kell az antibiotikumot.A másik hogy tanácsadásra majd egy hónap múlva kell menni csak, de szerintem már akkor nem egybe leszek.Egyre többet görcsölgetek, érzem hogy már nagyon nincs sok hátra, kb 2 hetet jósolok magamnak.
2011. okt. 22. 16:29
Igen nekem sem valami élénk most biztos érzi hogy itt az ösz.Nekem is szokott kisebb görcsszerüség lenni de nem vészes nekem többször a keményedés.Csütörtökön megyek erre a baktérium kenetre kiváncsi vagyok meg gondolom most már én is kapok nst-re és uh-ra idöt.
126. Renus80
2011. okt. 20. 16:40
a papírok nekem is hátra vannak de az úgy is egybe van csak bedobom.Inkább olyan menzeszre hasonlító görcseim vannak de volt már keményedésem is, még ritkák.Félek én is de úgy megnyugtat hogy már meg van minden és már csak az hiányzik hogy megszülessen pár héten belül.Olyan rossz belekeseredett idő van a babák is érzik, mert alig akar megmozdulni.Délelőtti Nst-n mocorgott egy kicsit azóta 1 2 van, megy biztos a szunya.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook