Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki nem fogyaszt tejet és tejterméket, hány mg kalciumot szed naponta? fórum

Aki nem fogyaszt tejet és tejterméket, hány mg kalciumot szed naponta? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. szept. 19. 17:23

Lenmagban is van bőven, ráadásul szuper jót tesz a szívnek és érrendszernek is. Arra kell ügyelni, hogy meg kell darálni kissé, egészben csak átszálad a beleken, és más galibát is okozhat.

Az olaja is nagyon finom szerintem.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Roxa7)
2020. szept. 19. 16:51
Nem ehet tejterméket.
2020. szept. 19. 16:34

Szia,

Esetleg fogyassz több, egyéb természetes kálcium forrást a tejtermékek helyett:


6. A kalcium természetes forrásai

Kitűnő kalciumforrások közé tartozik a spenót, a karalábé zöldje, a kelkáposzta, a tofu, a mángold, a joghurt, a mozzarella sajt, a tehéntej és kecsketej. Ugyanilyen hatásos kalciumforrás a bazsalikom, a kakukkfű, a kapor, az oregánó és a fahéj is.


Egyéb természetes források: római saláta, zeller, brokkoli, szezámmag, édeskömény, káposzta, nyári tök, zöldbab, fokhagyma, kelbimbó, narancs, spárga, póréhagyma, rozmaring, római kömény, szegfűszeg, koriander mag, kagyló és tengeri moszat.



[link]

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2020. szept. 19. 15:25
De a K2 vitamin is megfelel.Az erekből és a lágy részekből is kitisztítja a lerakódásokat, és oda irányítja a kalciumot ahová be kell hogy épüljön. Én szedem kb 10 éve a D vitaminnak egyött, tavaly nézettem az ereimet, teljesen tiszták. 65 éves vagyok.
5. Amaunet (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 19. 15:18

Nagyon jó tanácsok! Köszönjük!


Annyival egészíteném ki, hogy én zöld turmixokba, smoothie-ba is tennék mákot. Szűrés nélkül is meg lehet azt inni.:)

A Tovita tk. tojáshéj. Gyermekkoromban nemcsak a kiscsirkéknek porítottuk a tojáshéjat, hanem mi is kaptunk belőle.


A vesekőre, megelőzésre pedig ajánlom, hogy úgy hetente igyon meg egy doboz/üveg sört. Nagyon jó vesetisztító.

4. 55Judit (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2020. szept. 19. 13:57
jav: A máktejhez nem 0.5 dl víz kell, hanem 0.5 liter víz.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - 0c4eeadbce)
2020. szept. 19. 12:49

Most egy erős csontritkulásban szenvedő embertől kapsz választ, aki nem fogadta el az orvostól a biszfoszfonát tartalmú "gyógyszert", és saját maga tartja szinten az állapotát. Én vagyok. :)


A tej-és tejtermék nélkülözése miatt ne aggódj! Több szempontból is több jót teszel vele magadnak mint rosszat. Bár viszonylag sok kalcium van a tejben, van benne egy olyan anyag is ami gátolja a csontba való beépülését. Sok éve tudom, hogy Hollandiában a csontritkulásban szenvedőknek megtiltják a tej-és tejtermék fogyasztását. Hazánkban is egyre inkább a kalciumban gazdag zöldséget, gyümölcsöt és magvakat javasolják a sajt helyett. Legalábbis azok az orvosok, akik lépést tartanak a fejlődéssel.


Bár sokféle növényi táplálék tartalmaz kalciumot, de ezek közül leghatékonyabban a mákból és a dióból épül be a csontokba a kalcium, mert ezekben a legelőnyösebb számunkra a kalcium és a foszfor aránya. Semmit nem akarok jobban részletezni mint ahogy most leírom, ami érdekel, kérlek használd a google-t.


Mák fogyasztáshoz adok tippet:

- Máktej. 0.5 dl víz + 5 dkg mák alaposan összeturmixolva. Kis fazékra szűrő, bele egy nagy textil zsepkendő vagy más hasonló, beleönteni a turmixolt mákot, majd a textilt sarkainál fogva kiemelni, óvatosan összenyomni, fentről tekergetni, és kicsurog a finom máktej. Narur nagyon szeretem, de lehet bele tenni csipet sót és 1 ek. mézet.

- Palacsinta töltelék. Újabban nagy kedvencem, mert így egyszerre sok mákot tudok megenni. :))

Veszem a Szafi reform csökkentett szénhidrát tartalmú palacsinta lisztkeveréket. Ahány palacsintát sütök, annyi deka mákot darálok, de ehhez felhasználható a máktej törmeléke is. A darált mákba most pár szem fügét török bele villával, de bármilyen gyümölcs jó, lényeg hogy krémes állagú legyen a mák. Ízlés szerint mézet is teszek. Ez a palacsinta mennyei finom.


Az előző két receptnél nem vetjük alá a mákot hőkezelésnek, ezért még több hasznos anyag van benne mint egy süteménynél. Viszont ezért 1 éjszakára beáztatom a mákot, hogy a csírásodást gátló anyag leázzon a szemekről. Ettől könnyebb lesz a mák emésztése.


Egyél minél több zöld leves salátaféleséget, azokban is sok a kalcium. Én Tovitát is szedek mert nálam nagy a baj, nem gyógyszer, nézzél utána, bárki szedheti még gyerek is.

Remélem, segítettem.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 0c4eeadbce)
2020. szept. 19. 11:51

ezt szerintem ne itt kérdezd meg, hanem az orvosodat, a kalcium szintedtől kell, hogy függ mennyi hiányzik a szervezetedből.

Függ az is mennyi kalcium tartalmú

ételt veszel magadhoz.


Én szintén sokáig nem ettem tejterméket, szerencsére nem lett a csontomnak baja, viszont sok magot, mákot ettem, és mákolajat is. Valahogy a testünk ráérez mit kellene enni.


Valószínű kapsz majd okosabb választ is, de én ezt tényleg úgy gondolom vizsgálat után lehetne eldönteni mennyit kell pótolni.

2020. szept. 19. 11:03

Sziasztok!


Nem ehetek tejtermèkeket ès aggógok, hogy a csontjaim, fogaim nem jutnak elèg kalciumhoz.Mivel vesekőre hajlamos vagyok, ezèrt csak fèl adagban merem szedni a kalciumos kiegèszítőket. Ti hogy oldjátok meg a napi kalcium bevitelt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook