Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki már újított fel konyhát, ezek alapján mennyibe kerülhet? fórum

Aki már újított fel konyhát, ezek alapján mennyibe kerülhet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. márc. 4. 18:37
Sok múlik egyébként a munkalapon is, én főként azon tudtam spórolni.
2020. márc. 4. 18:33
Pedig nálam van a terv is kinyomtatva, árral együtt.
56. Borian (válaszként erre: 55. - 989059ae1f)
2020. márc. 4. 18:06
Én is Bobdyn ajtókkal terveztem, az egyik fal 2,7 m, az L másik "szára" 2 m, gépekre nincs szükségem, csak új gáztűzhelyt és mosogatótálcát terveztem bele (csap sincs benne) és a végső ára 937 ezer ft lett. Valamit nagyon tudsz, vagy valami nem stimmel.
2020. márc. 4. 17:22
Nem. 370 ezer a konyhabútor, gépek nélkül (hűtőszekrény van, egy gáztűzhelyt veszünk még). 3,2 méter hosszú, egy falon lesz. Munkalappal, alsó-felső polccal, világítással, mosogatóval együtt.
54. semleges (válaszként erre: 53. - 989059ae1f)
2020. márc. 4. 16:31
5-600 ezer?
2020. márc. 4. 16:15

Ehhez hasonló lesz:

[link]

52. Borian (válaszként erre: 51. - 989059ae1f)
2020. márc. 4. 14:28

Ilyet lehet: [link]


ilyet nem: [link]

2020. márc. 4. 13:57
Szívesen leírok mindent, hogy mi mennyibe kerül, és miből állt össze a végleges ár. Végül valamennyivel több lett, de nem sokkal. A bútor pedig vadonat új, ikeás, úgyhogy megcáfolom, aki azt írta, ennyi pénzből nem lehet szép, igényes és új konyhát csináltatni.
50. MenoPause (válaszként erre: 46. - Pasionella)
2020. febr. 27. 14:58
Mi tíz éve, amikor építkeztünk, nem lett volna egy fityingünk se a konyhára, viszont valahol főzni kellett. Kaptunk 7-8 db lamellás szekrényajtót apóstól, mert nem kellett használta fel. Ehhez építettünk ytong téglából egy fix pultot, glettelve lett, festve. Azt házilag is meg lehetett csinálni. Csak pultot kellett venni, és egy olcsó mosogatót, csaptelepet. FElülre fából készült szekrény, ugyanolyan ajtóval. Teljesen korrektül nézett ki, kissé rusztikus, de ment a ház stílusához. Tíz évet szolgált, persze, látszott, hogy nem végleges megoldás, például húst klopfolni nem lehetett rajta.. de amíg nem volt rá keret, addig kitartott. Most lett új konyhám, meg gardróbszekrényem, de egy komplett lakáskassza ráment erre a két dologra. Mindent asztalossal csináltattunk, mert az ikea szabványméreteivel nehéz lett volna kihasználni a teret, és árban végül ugyanott volt, sőt talán kevesebb is.
49. MenoPause (válaszként erre: 44. - Borian)
2020. febr. 27. 14:48

Szia,

Ha a front megsérült, de tetszik a formája, minden jó, szerintem még mindig érdemes az ajtókat és a fogantyúkat lecserélni, asztalossal megcsináltatni. Nagyon szép bútorlapok vannak, az új ABS élzárással olyan, mint a fóliázott front. Mi csak az ajtófronton spóroltunk 60.000 ft-ot. hogy ezt választottuk a fóliás helyett. Kb 6 nm frontfelület van, fóliázva 135.000 ft lett volna. Ha leméritek a pontos méreteket, bútor lapszabászatban el is készítik, ha ügyes kezű párod van, ki is tudná cserélni egy az egyben, talán asztalos sem kell. Lehet, új pántok kellenek. Új színek, új lap, tökéletesen feldobná a régit. Nagyon drága egy teljesen új konyhabútor, ezt az ember szerintem évtizedekre tervezi, max cserél dolgokat, akár munkalapot is. De jóval kevesebb így is.

48. Csalános (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2020. febr. 27. 12:44
Konyhabútort célszerű vidéki asztalossal csináltatni. Szépen dolgozik, majdnem fele annyiért mint az IKEA árai. Méretre szabnak, beépítik. A gépi dolgokat vedd meg és ne az IKEA vegye meg neked. Sima kerámialap és tűzhely, vagy egybe villanytűzhely gáz felső és villany alsó résszel. Pénztárcától függ. Árakat írtam privátban.- Ablak csere kb.200.000,-Ft. de a kőmüves munkát ne kérd tőlük, majd együtt a teljes festéssel és a falbontás, ajtó tok cserével együtt.
47. Borian (válaszként erre: 46. - Pasionella)
2020. febr. 27. 09:03
Nincs ezzel gond, csak a topiknyitó szerint a "mester" 300-ért dolgozik és 300-ért vesz neki konyhabútort. Az IKEA-ból.
46. Pasionella (válaszként erre: 15. - Borian)
2020. febr. 27. 08:24
Nem biztos, hogy van mindenkinek 500-1 millája konyhabútorra. Mi konkrétan 150ért vettünk konyhabútort...nyilván jó lett volna a legmodernebb, legdizájnosabb, legvagányabb de nem telt rá, ellenben bútorboltba vettük és új. Nem lehetetlen egyáltalán csak nem luxus konyha, ennyi.
45. Pampalini (válaszként erre: 41. - Varadero)
2020. febr. 27. 06:49
Lehet igazad van. Bár nem tudom hogy magyarázod ki az ügyfèlnek ha leszakad a polc, mert a vèkony bûtorlap megvetemedik a 12 rèszes ètkèszlet alatt. Lehet ezen sokat vitatkozni. Fát nem ajánlom konyhába. Pára vìz. A mukapulton a lakkozás nem sokáig bïrja. Ha még veszel kèszen ès otthon meggányolod? Akkor meggányolom azt ami van otthon ennyi erővel.mi sem csinálunk konyhsbûtort. Sok vele a macera,az ügyfèl igènyesebb mint amennyi pènze van. Olcsón jót nem lehet csinálni. A tömegtermèk áráèrt ne várjon senki egyedi fullos bùtort.nekem is az egyik szakmám asztalos. Csak soha nem voltam bejelentve, ès elegem lett.páromnak èpp most csinálom a konyháját. 200000 alatt nem ùszom meg az anyag árát.
44. Borian (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2020. febr. 27. 06:05
Én sem vita kedvéért írtam, csak pont "benne vagyok", most tervezgetek és győzködöm a férjemet, hogy nyáron essünk neki. Most is IKEA konyhánk van, 14 éves, nem untuk meg, mert klasszikus stílust választottunk, csak sajnos néhány helyen megsérült a front és mivel volt a "rendszerváltás", nem tudjuk megúszni sem azzal, hogy kicseréljük azt a 3 ajtót, amit kell, sem azzal, hogy a teljes frontot cseréljük, hanem sajna az egészet kell. Ezért haragszom is az IKEA-ra, de még mindig ott a legjobb az ár/érték arány és a férjem össze tudja szerelni, nem kell mestert hívni. Azokkal csak baj van általában, tisztelet a kivételnek.
43. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Borian)
2020. febr. 26. 20:57

Csak viszonyításnak írtam. Szerintem vannak szép Ikeás bútorok.


Tuti, nem adnék sok milliót egy konyhabútorért, amit 10 év múlva lehet, hogy megunok, meg ódivatú lesz. Nem műemlék kell nekem, hanem használati tárgy.


Arra meg szuperül megfelel a 300 ezres bútor.

42. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Hpetra22)
2020. febr. 26. 20:54
Nem csak jó asztalost, bármilyen jó szakembert. Itt a fővárosban csak a szélhámosok vannak!
41. varadero (válaszként erre: 38. - Pampalini)
2020. febr. 26. 20:54
Nem vagyok meggyőződve a jó asztalosmunkáról. Magam is dolgoztam ebben a szakmában és sajna tudom, hogy a többség (aki még itthon dolgozik) milyen alapanyagokat használ. A magyar vásárló árérzékeny, a jó anyag meg méregdrága. Amúgy nem a bútorlap vastagsága határozza meg a tartósságot hanem a normális szerkezet és a gondos asztalosmunka. Dolgoztam én olyan drága bútorlappal ami a zsanért sem tartotta meg mert hibás volt a préselése. Csak sajna ez forstner fúrásnál derült ki. Aztán lehetett kidobni a félmillába került cuccot. Ja és az asztalosmunka az bizony nem a bútorlapnál kezdődik hanem a tömör fánál. Na az már aranyár. A melaminnnal sem egyszerű dolgozni ráadásul kényes is mint az elsőbálozó kisasszony. :-) a készbútor jó alternatíva csak bizonyos helyeken meg kell erősíteni. Ráadásul pint a designerbútorok azok amelyek gyorsan kimennek a divatból és lehet venni az újat újabb millákból. Kinek kinek buksza szerint. Az olcsóból is lehet szép egy jó ötlettel akár egy jó pultmegvilágítással.
40. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39. - Hpetra22)
2020. febr. 26. 20:45
Nekem háznál van. 😂
39. hpetra22 (válaszként erre: 38. - Pampalini)
2020. febr. 26. 20:34
Csak jó asztalost találni szinte lehetetlen küldetés.
38. Pampalini (válaszként erre: 37. - Varadero)
2020. febr. 26. 19:35

Egy asztalos megcsinálja minőségi alapanyagokból. Nem 15-16mm-es bútorlapból, hanem 18mm-essel dolgozik- Tipliz, nem csavaroz. Nem bóvli fióksíneket, és vasalatokat használ. Házhoz jön, felméri, és pontosan fog passzolni a konyhába a bútor. Ja igen be is építi.

Gagyira cserélni nem érdemes. Hogy aztán fél év múlva nyekeregjenek leszakadjanak az ajtók, folyik a csap, eláztat mindent stb. Csak egy mosogató csap 6000 ft ha kínait veszel. 18000 ft ha olaszt, amire van 5 év garancia. Ebből kiindulva 1,5-3 millió, és minden alap.

2020. febr. 26. 18:26
A burkolás országrészfüggő de ahol én lakom, ott 3-4000/m2 között van. Drágábban is dolgoznak de nem biztos ,hogy jobban. Nekem nem kell mert megcsinálom magam a villannyal, kőművesmunkával festéssel együtt. Ablakcsere úgy 50-100K mérettől függően. Konyhabútor 2-300K ha nem aranyporral fényezteted mondjuk Ikea Obi Praktiker.... Tudom tudom lehet venni 2-3 milláért is. Szerintem nem sokkal jobbak. Ajtó 100-150K Ha mindent szakival csináltatsz akkor sztem 1 milla alat nem úszod meg. Amúgy a 600K kicsit karcsúnak tűnik de legyen úgy!
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Kisj)
2020. febr. 26. 18:19

Sajnos gyakran ez a csali, aztán kérik az újabb és újabb összegeket, ha valaki nincs résen, és azt tapasztalom, hogy sokan nincsenek.

Aztán meg , ha nem fizetnek szétverve, félbehagyva a lakást fenyegetőznek, hogy levonulnak.

35. Borian (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2020. febr. 26. 18:13
Én abból indultam ki, hogy 12 nm-es konyháról írt a topiknyitó, nekem is akkora, és nem 2 méteres a konyha, hanem inkább 4, L alakban. És nem műanyagból van, nyitott polcokkal mindenütt, mert nem szeretem a rendetlenséget. Én is láttam az IKEA minimálkonyháit, max egy legénylakásban tudnám eképzelni vagy egy koleszban.
34. 8d00a82c06 (válaszként erre: 13. - 989059ae1f)
2020. febr. 26. 17:59

Konyhabútor 300ezerért?

Farost az egész?

33. kisj (válaszként erre: 13. - 989059ae1f)
2020. febr. 26. 17:48
Ez nagyon alulkalkulált
32. kisj (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. febr. 26. 17:46
Már inkább 7-8000
2020. febr. 26. 17:31

Épül mellettünk most több ház. Az egyik konyhája (persze főző..na mi az, amin főzünk, sütünk:...) + mosogatógéppel 500 ezer.

Másik tegnapelőtt egyeztetett az udvar térkövezéséről, annak 5000 m2-re. A burkoló anyag nélkül.

30. aszparagusz (válaszként erre: 13. - 989059ae1f)
2020. febr. 26. 17:02

Ha egyeztettél "szakemberrel" miért itt vársz tanácsot?

300 ezer kb. az ablak és ajtó csere és max. a bontás.

29. Bless the child (válaszként erre: 21. - Timycat)
2020. febr. 26. 17:01
2500-ért felénk nincs szakember. 5000-nél kezdődik, de jól le kell informalni. Gány munkát végeznek legtöbben
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook