Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki már tartott szünetet a párkapcsolatában, mennyi idő után kezdte "újra"? fórum

Aki már tartott szünetet a párkapcsolatában, mennyi idő után kezdte "újra"? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 17. 00:36
a felmelegitett kaposzta csak etelben jo.en ha elhagytam egy pasit az vegleges volt hiszha nem mukodik egy kapcsolat elsore miert gondolod,hogy 2-szorra mukodne?
36. auroraalcazar (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 28. 19:51
:( és már nincs lehetőség lépni valamerre?
2013. febr. 28. 19:49

Itt a legtöbb hozzászólás szerint pozítív "vége" van a szünetnek... Szerintem mégis hülyeség, ha szeretek valakit nem hiszem, hogy ez a megoldás. Ismerőseim azt mondják, ha egy férfi kér ilyet akkor csak nem meri kimondani, hogy vége... vagy nem akarja, de olyankor elfogadható, hogy belefér számára egy másik nő is??


Illetve arról mi a véleményetek, hogy egy 30 fölötti nő azért szakítja meg a több éves kapcsolatát (szünetet kér vagy szakít most mindegy) mert a párja hallani se akar gyerekről, még összeköltözésről sem (!) fél év után mégis újra együtt vannak! Ez normális dolog?? Pedig a pasi ez idő alatt jól el volt, bulizott, élte az életét..

2013. febr. 27. 23:23
Nálunk egy év volt, arra jöttem rá ez idő alatt hogy csak neki volt lakása..... szeretett.. gondoltam kell ennél több?? Azóta eltelt lassan 20 év és ép csak nem öljük meg egymást, nem lett volna szabad akkor visszajönni.... :-(
2013. febr. 27. 22:30

Két barátnőmnél votl szünet,de nem is az inkább szakítás.

az egyiknél fél évmúlva újra összejöttek,összeházasodtak,(én voltam a tanú:-D)babát terveznek ennek már két éve...jól vannak.A srácot ismertem és rengeteget változott a külön töltött idő alatt.

A másiknál 3 hónap volt külön,azóta ők is összeházasodtak.7éve vannak együtt.

2013. febr. 27. 20:44
Nálam nincs szünet.Én sem kértem ilyet senkitől, és tőlem sem kért senki.
31. Cippora (válaszként erre: 30. - Gkreka)
2013. febr. 27. 19:24
Köszi :) azért,hogy happy end-e még várnék pár tized évet,hogy biztosan ki merjem jelenteni,de remélem :)
30. gkreka (válaszként erre: 29. - Cippora)
2013. febr. 27. 17:40

Jó ilyen történetet olvasni. Szeretem a happy end-et :) Sok boldogságot! Zárójelben és nem "ünneprontásnak" szánom, ti vagytok a ritka kivétel, akik a hibáikból tanulva új alapokra tudják helyezni a kapcsolatukat.

Hű, de patetikusra sikeredett a mondatom, de akkor is igaznak vélem :)))

29. Cippora (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2013. febr. 27. 14:28

Szerintem attól függ miért mentek szét.Nálunk igazából nem volt különösebb ok,kifulladt a kapcsolat,fiatalok voltunk,"élni akartunk" aztán csak nyűglődtünk a másik nélkül.Ő már 2 hét után folytatni akarta,én nem.Egy év múlva megkeresett,és így alakult...szerencsére :)

Én magunkra nem a szüneteltetés szót használnám,mi szakítottunk akkor!


Egy megcsalás miatti szakítás biztos nem oldódik meg az időkéréstől,szüneteltetéstől,ahogy sok más probléma sem...

28. jctjct (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2013. febr. 27. 13:40

nalam pl. a baratnom ecselte a problemakat amiket ugyan hallottam a fulemmel de a tulzott buszkesegem nem akarta beengedni, majd nehany honap duzzogas utan egyszercsak megvilagosodtam magamtol, hogy hoppacska en tenyleg elkurtam.raadasul en voltam a szakito 'szunetet kero' fel.

szerintem is a kenyszeru szunetek javithatnak a kesobbi kommunikacion is.szolval jol elgondolkodnak magukban miutan lehiggadtak mar kicsit messzebrol szemlelik a dolgokat.

27. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2013. febr. 27. 13:38
Szerintem,ez idő alatt kicsit csillapodnak az indulatok,átondolják mi történt és miért...utána megbesz.és folyt.köv.
26. gkreka
2013. febr. 27. 13:32
Látom a többség szerint működik a szüneteltetés. Elhiszem, hogy ez a tapasztalatotok, de -és nem provokálni akarok, hanem érdekel a válasz - mi oldódik meg a szünet alatt?! Ha jól értelmezem, akkor nem találkoznak, nem beszélgetnek stb. a párok. Márpedig, ha valamivel, akkor a kommunikáció felélesztésével lehet megmenteni egy kapcsolatot. Szerintem.
25. 62b5bd9ebe (válaszként erre: 1. - Auroraalcazar)
2013. febr. 27. 13:05

szüneteltetni hülyeség.

Mert ugy sem lesz normális soha.

Főleg ha egy megcsalás miatt történt az.

Ugy is egymásra kiabálják azt a párok és...

Minden elöröl kezdödik..

Szünet stb....

2013. febr. 27. 13:00

Igen, a toltott kaposzta es tarsai duma valoban bicskanyitogato kozhely, de sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy amelyik no "idot ker", az szakitani akar, mert a draga nem elegedett elethelyzetevel.


Nincs ido.


Vag meg tudjuk beszelni a problemainkat, vagy nem. Az "idokeres" alatt meg tobb johet a felszinre, s a szerencsetlen pali amikor "kis ido utan" meg akarja beszelni mindezt, szomoruan konstatalhatja, hogy parja mar reges regen dontott.

23. 342402de6d (válaszként erre: 22. - 9f98008a3b)
2013. febr. 27. 12:55
Szünetet tart:)
2013. febr. 27. 12:52
Hol a topik nyitó?
21. jctjct (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. febr. 27. 12:25
Ennek orulok
20. Ferant
2013. febr. 27. 09:45
Nallunk amiutan megtudtam a megcsalasat elsore akkor az lett a vege h en csalodottam es duhosen elkoltoztem.Ugy fel ev volt h nem eltunk egyutt de mindig jott keresett es randizgattunk (foleg megbeszelesek szempontjabol).Mivel ugy lattam nagyon szeret ha elhagytam es csak engem keres es en is szerettem szep lassan kibekultunk es uj eletet kezdtunk.Jol is alakultak a dolgok az mas kerdes h ismet problemak vannak, de a kerdesre a valaszom h lehet jo es rossz vege is a szunetnek!Nallam darabig jonak tunt a szunet utan, sajnos jonnek a monoton szurek hetkoznapok is :(
19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Auroraalcazar)
2013. febr. 27. 09:39
Nálunk,kb.5óráig tartott a szünet.
2013. febr. 27. 09:05
Ha van szünet, az arra jó,hogy eldöntsük, tudunk-e egymás nélkül élni. Ha igen, akkor nincs remény, ha nem, akkor a változtatás pozitív irányba sodorhatja a kapcsolatot.
17. Cippora (válaszként erre: 16. - 3e804694de)
2013. febr. 27. 08:46
Persze,hogy igen.És miért is lenne baj ha van/volt szünet?Vagy más kapcsolatok mindig tökéletesen működnek?Nem hiszem.Nekünk ez kellett,és nagyon jót tett,ma se csinálnám másképp!
16. 3e804694de (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. febr. 27. 08:33
Ugye,h működhet!:D
2013. febr. 27. 08:31

1 ÉV!


Azóta eltelt 8,van már egy kislányunk,és nyáron már a 10 éves évfordulónkat fogjuk ünnepelni.

Az ócska közhelyeket meg utálom (felmelegítve,meg társai...) hál Istennek soha semmi sem fekete vagy fehér...

14. 3e804694de (válaszként erre: 10. - Jctjct)
2013. febr. 27. 08:23
Nálunk 2,5év volt "szünet" ha annak lehet nevezni,mert ez idő alatt mindennap találkoztunk és 3ik éve élün újra együtt. :)
2013. febr. 27. 08:23
Egy szünet végződhet jól, és rosszúl is! Van akiket mégjobban összehoz, de van ahol szakadékot állít két ember közé! Ezt nem tudhatjuk, ha magamból indulok ki, Nálam szakadék lenne, mert úgy gondolom aki szeret, az nem kér szünetet!
12. 3e804694de (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2013. febr. 27. 08:18
Nem csak sok féle lehet,de több okból is adódhat.Az újrakezdés függ attól is,h a "szünetet" miként élik meg.
2013. febr. 27. 08:12

Nálunk egy hét akart lenni, de nem bírtuk ki a hetet. Utána megbeszéltük a dolgainkat, és, hogy adunk még a másiknak időt, hogy lerendezze a dolgait, de utána összeköltözünk.

És így is lett, azóta is együtt vagyunk, idén szeretnénk összeházasodni.

Az az "egy hét", amíg azt sem engedtem, hogy felhívjon, "ráébresztette", hogy így valóban nem mehet tovább, lépni kell egy nagyot, ha azt akarjuk, hogy mindenkinek jó legyen.

10. jctjct (válaszként erre: 8. - Gkreka)
2013. febr. 27. 08:05

sztem pl . van itt a közösen megbeszeljuk tartsunk szunetet.

akkor jol osszevesznek - szunet. megcsalas akarmi okan.

nagyon sokfelekeppen lehet szunet.es ez ugye akkor szunet ha utana valmikor bekules van.ha nincs bekules nem szunet :)

ha jol ertem a kerdes azoknak szol akikkel ez mar megesett. nem az a kerdes hogy a kaposzta hogyan jo. meg minek bekulni stb...

nalam pl. fel ev volt egyszer a szunet.

9. pzm3
2013. febr. 27. 07:55
Soha...Ahol felmerült a szünet,ott valahogy elmaradt a folytatás.
2013. febr. 27. 07:43
Például? Mármint a szünet sokfajtasága érdekelne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook