Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki már le tudott állni az antidepresszánssal fórum

Aki már le tudott állni az antidepresszánssal (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 19. 19:17
Sziasztok. Hát mit mondjak mostmár 4 hónapja lesz hogy abbahagytam a Fevarin szedését,amit 5 évig szedtem, de nem tudom elmondani milyen rosszul vagyok mostanában megint! Van valaki akinek volt hasonló? Voltam az orvosomnál és azt mondta ujból kell szednem. Ezt már soha nem tehetem le? Pedig annyira akartam.
45. Baatkaa (válaszként erre: 44. - 88ba0ab715)
2013. szept. 5. 14:15

Koszonom, viszont kivanom! :)


Megmondom oszinten, mikor elolvastam a W. tajekoztatojat, en sem mertem volna bevenni... az a gorcsroham nagyon ijeszto...

44. 88ba0ab715 (válaszként erre: 43. - Baatkaa)
2013. szept. 4. 10:25

Szia, köszönöm a választ! Közben találtam megoldást, az orvossal megbeszéltem, hogy mégis a régi gyógyszert szedem (Zoloft), mert azt biztosan bírom, bevált és jobban bízom benne. Az abszolút jó volt, csak már nagyon régóta szedtem megszakításokkal (öszi-téli depi idöszakban)és egy idö után szerintem nem tett jót a gyomromnak, de a másikról annyi rosszat olvastam (ha érzékeny vagy a Wellbutrinra, állítólag görcsrohamot kaphatsz, ezért nem mertem bevenni), hogy emellett döntöttem, ez egy kalkulálható rizikó.

Mindenkinek gyógyulást, jó közérzetet kívánok!

2013. szept. 3. 14:23
En csak azt tudom mondani (bar ezt a gyogyszert nem ismerem), hogy meg idaig akarmelyiket kezdtem el szedni (kb 4 felet) kezdetben mindig volt hanyingerem (elviselheto) es etvagytalansagom. Az elejen fogytam toluk. A mellekhatasok kb. 2 hetig tartottak.
2013. szept. 2. 22:59
Sziasztok! Az orvos Wellbutrin nevű antidepresszánst írt fel, amit elvileg holnaptól kéne szednem, de félek bevenni. Félek, hogy esetleg nem bírom, kijön valami erős mellékhatás, ráadásul holnap dolgozom, ha esetleg rosszul lennék tőle, az is gond lenne, mert nem szeretném, ha a munkahelyemen megtudnák, hogy depressziós vagyok, szerintem ez magánügy és nem akarom, hogy ezen csámcsogjanak. A lényeg, hogy félek beszedni és valami biztatásra,támoatásra lenne szükségem. Jó lenne, ha valakinek itt lenne jó tapasztalata ezzel a gyógyszerrel és tudna valamit bátorításul írni. Előre is köszönöm!
41. csilla36 (válaszként erre: 40. - Ubi pretium)
2013. aug. 31. 19:15
Nem tudom az orvosság miatt van,mivel 5 évvel ezelőtt szép hajam volt. sosem volt dus,de szép hajam volt,most meg a fejem tetején alig van. Borzasztó
40. ubi pretium (válaszként erre: 39. - Csilla36)
2013. aug. 31. 17:50
Nem biztos ám,hogy csak az volt a bűnös.Nekem anno a gyógyszer letétele után egy-másfél hónappal tünt fel,hogy már nem hullik a hajam.Gondolom addigra ürült ki annyira.
39. csilla36 (válaszként erre: 38. - Ubi pretium)
2013. aug. 31. 17:46
Értem. Kiváncsi vagyok lesz e javulás ,most hogy elhagytam az orvosságot. Mivel már undoritó ahogy kinéz a fejem.
38. ubi pretium (válaszként erre: 37. - Csilla36)
2013. aug. 31. 16:55
Erősen hullott mikor szedtem.
2013. aug. 30. 17:09
Van akinek a haja megritkult ,esetleg kihullott az antidepresszáns miatt?
2013. aug. 29. 20:20
Ne keverjük a két dolgot.Az antidepihez nem úgy szokik hozzá az ember,mint egy xanax-hoz.Utóbbi valódi függőséget okoz.
35. Baatkaa (válaszként erre: 30. - Bucóka20)
2013. aug. 28. 08:59

Nem javasaljok terhesseg alatt az antidepresszans szedeset. Persze akadnak kivetelek, de azt mindig orvos donti el, a beteg allapotatol fuggoen, egyedi elbiralas alapjan! De ugyebar semmilyen gyogyszert nem javasolnak, biztos ami biztos alapon.


En mindket terhessegem alatt teljesen jol voltam, bar nekem a szulesek utan bolondult meg a szervezetem. :(

2013. aug. 28. 08:54

En tapasztalt antidepresszans szedo vagyok. Raszokni nem lehet. Ha valaki abba szeretne hagyni - ORVOS EGYETERTESEVEL!!!! es nem sajat szakallara -, akkor fokozatosan csokkenteni kell az adagot es nem hirtelen leallni vele, kulonben elvonasi tunetei lesznek az illetonek.


A Xanas az mas, attol fuggove vallhat az ember, nem is szivesen adjak, sot fokozhatja a depresszios tuneteket!


En most Venlafaxint 75 mg-ost szedek, kb. 2-3 honapja (suly semleges, vagyis nem hizlal, mert az elozoktol, evek alatt 20 kilot hiztam). Az orvosom meg 3 honapot javasolt, utana az mondta probaljam meg nelkule FOKOZATOSAN abbahagyva.

33. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - Regin_a)
2013. aug. 28. 08:20
Telorol vagyok most,de ha beertem meloba akkor megnézem.koszi
32. Regin_a (válaszként erre: 30. - Bucóka20)
2013. aug. 28. 08:18

Így hajnalok hajnalán, hallgasd meg. Úgy gondolom dr.Czeizelnek csak lehet hinni


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. aug. 28. 07:47
fokozatosan; teaval, csokoladeval, mezzel, hagymaval ki lehet valtani
30. Bucóka20 (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2013. aug. 28. 07:30
De ha babát szeretnek akkor nem lehet szedni,ez az én bajom!
29. csilla36 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2013. aug. 27. 23:10
Köszönöm!
28. andi6020 (válaszként erre: 26. - Csilla36)
2013. aug. 27. 22:28
Moderátornak írt üzenetben kérheted a cím módosítását.
27. Regin_a (válaszként erre: 25. - Bucóka20)
2013. aug. 27. 22:23

Ha egy ygógyszer használ ne akrd ababhagyni, nem lesz semmi következménye

Ez a barom betegség már csak ilyen

Higyj nekem, én már sokkal régebben kinlódtam, kigyógyultam , aztán kezelhetően de visszaestem

26. csilla36 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2013. aug. 27. 21:50
Bocsi hol lehet módositani a cimen?
25. Bucóka20 (válaszként erre: 23. - Regin_a)
2013. aug. 27. 21:31

Hát nem tudom,most mondhatom azt h nem vagyok rászokva,de akkor hogyan fejezzem ki azt h nem tudom abbahagyni?:):S

Igen,volt h elhagytam ...csökkentettem,telt múlt az idő aztán ujbol elojottek az uj ill. regi tunetek.

Benne vagyok már sajnos a dologban és nem 1-2 éve,hanem már 5éve!!

És nem szedek semmi nyugtatót meg ilyen -olyan dolgokat,ezt szedem,már amióta felismerték a betegségemet.Ja és azt az időt nem kívánom senkinek,amikor a szorongással kel és fekszik az ember.

24. csilla36 (válaszként erre: 22. - Bucóka20)
2013. aug. 27. 21:30
Kiváncsi vagyok mit mond az orvosom,megyek 2 hét mulva ismét ellenőrzésre,mert multkor elutasitottam hogy ujból szedjem a Fevarint. Igen a baba téma engem is foglalkoztat,nekem erre azt mondta 3 hónap alatt kiürül a szervezetből.
2013. aug. 27. 21:28

A rászokás duma hülyeség

Leirtam párszor

Ha abbahagyás esetén szarabbul lesz valaki, azért van mert a dili/pánik stb. újbol előtör

Hagyd abba a fájdalomcsillapitót és újbol fáj a fogad/fejed

2013. aug. 27. 21:24

Én szedtem és szedem is, a citapramot.

Szedtem 1-2 evig aztan le lehetett állni,sikerült-jól voltam,aztán megint kezdődött az egész előről.Pár hónap leforgása alatt....megint rá kellett szoknom ....most megint szedem már vagy 2éve,ha nem több.........

egy bibi van,h lassacskán majd babát szeretnénk!!!!!

21. csilla36 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2013. aug. 27. 21:24
ne haragudj de most nem a helyes irás foglalkoztat a legjobban ,de igyekezni fogok!
20. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Csilla36)
2013. aug. 27. 21:22
vissza akar (szintén külön:)....hát ne akarjon! Ha már leálltál vele, akkor légy erős, és ne függj megint ilyen tompító szerektől
19. Regin_a (válaszként erre: 1. - Csilla36)
2013. aug. 27. 21:21

Én szedtem mindenfélét, abbahagyás esetén semmi m.lékhatás nem volt

Egy segitet a Fevarin

"Elfelejtettem szedni" 2 év után, ahogy a doki jósolta


A "rászokás" városi legenda

18. csilla36 (válaszként erre: 15. - Ubi pretium)
2013. aug. 27. 21:20
ok
17. csilla36 (válaszként erre: 14. - Ubi pretium)
2013. aug. 27. 21:19
Teljesen jól voltam azért álltam le vele. Mostanába jött elő sajnos megint. Az orvos visszaakar állnitani rá természetesen. Csak én nem szeretném. Reménykedtem talán volt már másnak is hasonló helyzete,aki ilyen hosszú ideig szedett Fevarint vagy antidepresszánst.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook