Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki letette a cigit kérem segítsen! fórum

Aki letette a cigit kérem segítsen! (beszélgetős fórum)


1 2
46. syria (válaszként erre: 44. - Pettyus)
2011. jan. 28. 13:01

Ez az, a pénztárca!

Bár sokan nem nézik. Volt olyan kolléganőm, akinek a férje elvesztette az állását, sírva keresett fel, segítsek valamit találni, mert nem tudnak megélni, pedig a nyugdíjas anyóssal laktak együtt, tehát a rezsi megoszlott. A beszélgetés során kibökte, hogy havonta kb. 30 ezret költenek cigarettára. És ez úgy jó 10 éve volt!

S még ő volt felháborodva, hogy hogyan mondhatok olyat, hogy le kéne tenni a cigit.

45. lliinnddaa (válaszként erre: 41. - E974230abd)
2011. jan. 28. 08:36
Gyógyszer, keress rá a neten. Úgy rémlik, hogy receptre kapható. Drága, de ha a cigi árával összeveted, úgy már nem is sok. Párom sok mindent kipróbált, de ezzel sikerült neki leszoknia. 3 adag van, ő csak az elsőt szedte be, elég volt, de gondolom ez ember és akarat függő. Az első kb 1 hétben még gyógyszer mellett cigizett, aztán leállt. Ez volt 2,5 éve. Ezzel a gyógyszerrel rajta kívül még 2 ismerősöm szokott le, az egyik ha jól emlékszem 2 adagot szedett be.
2011. jan. 28. 08:34

Én pénz átcsoportosítással szoktam le 1 évvel ezelőtt. Azt a pénzt, amit naponta cigire költöttem volna, minden sikeres nap után valami olyasmire költöttem, amit amíg cigiztem, nem vettem meg magamnak (pl. drágább sajt). Ez egyfajta mankó volt.

Aztán az is nagy löket volt, hogy a 2. hónapban el kellett mennem tüdőröntgenre, ahol a kartonozóban egy kedves antipatikus nővér megkérdezte, hogy dohányzom-e. Én meg büszkén kihúztam magam és mondtam, hogy 2 hónapja nem. Erre ő felvakkantott, hogy majd 1 év múlva mondhatom el ezt magamról. Ez aztán az erkölcsi támogatás! Megfogadtam, hogy 1 év leteltével visszamegyek és az orra alá dörgölöm, hogy nesze! Persze nem mentem :-)

43. e974230abd (válaszként erre: 42. - Syria)
2011. jan. 27. 19:00
Hát persze:D Ivott ,rájött hogy ez már függés,letettwe pl 1997 december 26.-án és onnantól számolja a napokat...ha nem lenne függés nem hiszem hogy számolnák...
42. syria (válaszként erre: 40. - E974230abd)
2011. jan. 27. 12:06

Szerintem aki nem ivott már 12 éve, az nem lehet alkoholista.

Vagy a visszaesést megelőzendő tudatosítják a betegséget, és számolják, mióta képesek ellenállni?

41. e974230abd (válaszként erre: 38. - Lliinnddaa)
2011. jan. 26. 17:55
Ez mi??Én a férjem miatt klérdzősködöm itt,mert bár én elsőre letettem és azóta is tiszta vagyok,de ő szegény nem nagyon halad..mindenbe belebukik...
40. e974230abd (válaszként erre: 36. - Syria)
2011. jan. 26. 17:54
Pedighát ...én is így érzem..mármint nem gyújtottam rá 5 éve 2 hónapja és x napja...de bármikor elszívnék egy szálat azonnal elszívnám az egész dobozt ,még aznap...És én az AA gyűléseket csak amerikai filmekben láttam ,de úgy tünik a piások is ugyanezt mondják..alkoholista vagyok,már nem ittem 12 éve hat napja....hát nem ugyanaz??
39. Macsek. (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2011. jan. 26. 16:12

Szia!

Én 20 évig szívtam, többször próbáltam leszokni, sajnos sikertelenül...Kipróbáltam mindenféle praktikákat, tapaszt, rágót, kevesebbet szívok, de semmi nem jött be.

Aztán többek javaslatára elolvastam Allen Carr: Végre nem dohányzom című könyvét (netről le lehet tölteni), és ha hiszed, ha nem, ez a könyv segített, hogy letegyem ezt a bűzrudat.

Az első 2 hét volt nehéz, de én is sok-sok vízzel csillapítottam a vágyamat, majd napról napra jobb lett, és nemrég ünnepeltem az első cigimentes szülinapomat :)

2011. jan. 26. 13:10
champix!!
2011. jan. 26. 11:21
Nekem az is segített,amikor elképzeltem,hogy éppen szívom a cigit,majd eszembe jutott,hogy milyen büdös és rossz a szám íze,fáj a torkom...mert végül is nem jó. Aztán jött egy stresszes időszakom és vissza szoktam egy év után. Most ,hogy rátaláltam erre a fórumra lehet ,sőt biztos erőt veszek magamon és újra leteszem. A vizes és a sportolós dolog tetszik.
36. syria (válaszként erre: 34. - Petalo)
2011. jan. 26. 11:08

Vajon igaz a dohányosokra a mondás, amit az alkoholistákról is állítanak? Nem lehet leszokni, csak azt tenni, hogy nem élni a szenvedéllyel.


Ezt hülyeségnek tartom, de nagyon sok embertől hallom.

2011. jan. 25. 21:44
a borsmenta olaj szagolgatása a toroknál olyan érzést kelt, mint a nikotin, ráadásul utána tele van vele az összes légutad, eszedbe se jut rágyújtani:) nekem hatásos segítség volt egy-egy "szipuzás":) Lehet kapni bármilyen gyógynövényboltban, de utcai füstölőárusoknál is
34. petalo
2011. jan. 25. 21:23
Én amikor ráakartam gyújtani elépzeltem, hogy beleszagolok egy nagyon büdös hamutartóba, hatásos lett, kb. 4 éve nem szívom.
33. e974230abd (válaszként erre: 31. - 939ac671ac)
2011. jan. 25. 21:15
Igen!!!:D Nekem is!!
32. Julis17 (válaszként erre: 3. - Lengyelnehajni)
2011. jan. 25. 20:58
Szia! Nekem a fokozatosság jött be, illetve az motivált amikor először leszoktam, hogy a férjem nem dohányzik és félti az egészségem. Nagyon jó a cigaretta vízzel való helyettesítése, mert végül is "orális fixáció" mindkét cselekvés. :) A testvérem egyik napról a másikra hagyott fel a cigizéssel, inkább a kocsijára költi azt a pénzt. :) Célszerű sportolásba kezdenie, ha eddig nem tette, mert a rendszeres mozgás nagyon sokat segít a feszültséglevezetésben. Ha eddig nem reggelizett a Párod, tessék arra rászokni - a reggeli első cigi helyett például. Étkezzen naponta többször, vigyen rendszerességet a napirendjébe, ha teheti és eddig nem volt ez jellemző rá. Egyszer csak érezni fogja, milyen másak az illatok. Ha minden kötél szakad a tapasz is jól jöhet vagy szakember segítsége (addiktológus, akupunktúrával foglalkozó vagy természetgyógyász). Ne keseredjen el, ha nem sikerül elsőre, legyen magával türelmes! Biztosan összejön, ha már megszületett az elhatározás! Kitartás!
2011. jan. 25. 20:54
Nekem a hármas szám volt rohadt rossz. 3. óra, 3. nap, 3. hónap... :( De már nem félek, és ennek 4 éve. :)
30. Mokka78 (válaszként erre: 3. - Lengyelnehajni)
2011. jan. 25. 20:52

nagyon kell akarni és amikor eszébe jut a cigi akkor igyon egy pohár vizet!!! újra és újra vizet......

Én így szoktam le :) Bár az első 5 nap elég kemény volt :)

29. pgiz
2011. jan. 25. 20:50

Fejben dől el. De a fejben előbb végig kell gondolni, hogy milyen időszak előtt állsz: ha előre látható, hogy 3 hét tömény stressz áll előtted, ne akkorra időzítsd a leszokást.Egy nyugisabb időszak: szabadság(vagy a főnök megy szabadságra), ki van fizetve minden számla,a gyerek épen-egyben hazajött a hetes sítúráról... itt az idő elkezdeni a cigimentes életet.

Teakeverék legyen előkészítve: borsmenta, zöld tea, citromfű. Jó ízű, ha megkívánod a cigarettát, kortyolj belőle.

És igyál. Vizet, teát, sokat.

De legfőképpen úgy lehet leszokni a dohányzásról, ha nem gyújtasz rá.

28. miccer (válaszként erre: 3. - Lengyelnehajni)
2011. jan. 25. 20:48
Én amikor rá akartam gyújtani ittam egy pohár csalánteát. Akkor nem tudtam, hogy ez méregtelenítő, egyszerűen ezt kívántam, utóbb jöttem rá: nem véletlenül. Az első 40 nap a legrosszabb, aztán már "csak" a pszichikai függés marad (ha marad). Kitartás!
2011. jan. 25. 20:36
Szia én 5 éve vagyok tiszta...nekem az jött be ,hogy egy üres cigisdobozba beleraktam 20 szál faragott répát,és karalábét...amikor rámjött a cigizhetnék,akkor elrágtam...:DD,egy hét volt kegyetlen ,utána még néha visszatért,de nem elviselhetetlenül...én nem szoktam vissza,és ez votl az első próbálkozásom 15 évig szívtam kb 1 dobozzal..bár 0,1-es lightot..
26. 1ecdb7c9b3 (válaszként erre: 17. - Lengyelnehajni)
2011. jan. 25. 20:35
Nekem teljes mértékben kielégítette a cigi utáni vágyamat a táplálkozás..
2011. jan. 25. 20:31
gondoljon bele,hogy büdös,egészségtelen és drága.
24. Vikianya (válaszként erre: 20. - Brygy)
2011. jan. 25. 20:30
én is azzal :)
23. syria (válaszként erre: 15. - Vikianya)
2011. jan. 25. 20:28
De az legalább nem büdös és nem okoz rákot. :D
2011. jan. 25. 20:27

Ajánlom a sárgarépát vagy karalábét....:DDD

Vékony csíkokra vágva legyen mindig kéznél és mikor rágyújtana a párod, (akárhányszor egy nap) rágcsáljon el egy csík répát. Egészséges és finom, ugyanakkor így a kényszercselekvésről sem kell lemondania.

Sok sikert és jó egészséget a párodnak!

2011. jan. 25. 20:25

tegyen egy fél literes műanyag palackba vizet és az legyen mindig nála, ha eszébe jutna a cigi, akkor igyon. Szerintem ez beválik!

Csak ügyesen!

20. Brygy
2011. jan. 25. 20:25
Én biorezonanciával szoktam le, tuti a hatás!
19. 97c4bc0225 (válaszként erre: 15. - Vikianya)
2011. jan. 25. 20:24
És mennyivel egészségesebb kényszercselekvés! :D
18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Lengyelnehajni)
2011. jan. 25. 20:23
én még dohányzom, de amitől elmegy a kedvem a rágyújtásról az a sport, a kiizzasztós, lihegős fajta, pl több, mint félóra aktív futás. utána valahogy nem kell. próbáljátok ki (de tényleg erős megterhelés kell, és fáradjon el bele).
17. lengyelnehajni (válaszként erre: 14. - 1ecdb7c9b3)
2011. jan. 25. 20:21
és hogy bírtad ki?van valami ami megkönnyitené a dolgom?Amúgy mindenkinek köszönöm a választ!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook