Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki le akar szokni a cigarettáról, fogjunk össze, biztassuk egymást és sikerülni fog! fórum

Aki le akar szokni a cigarettáról, fogjunk össze, biztassuk egymást és sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. márc. 5. 09:15

Sziasztok, hát én próbáltam már mindent, tapasz, rezonancia, ideig-óráig sikerült, aztán újra vissza. Rájöttem, hogy nekem nem megy ez az egyik napról a másikra elvágjuk dolog, mivel túl régóta cigizek, és az agyban is át kellene programozni a dolgokat. Olvastam egy könyvet, Nincs több szívás, szerintem egész jó módszer: azt írja, hogy a tapasz, hipnózis stb. azért nem működik, mert nem dolgoztál meg a leszokásért - "ugyan, most megint visszaszokok, aztán majd elmegyek a vajákos emberhez, aki segít leszokni"- ez a gondolat fészkeli be magát. Ehelyett: szépen, lassan kell leszokni, hiszen rászokni is időbe telt. A módszer lényege ez: a leszokás 4 hetet vesz igénybe. 1. hét: szívj annyit, amennyit akarsz, ne aggódj rajta, hogy mennyit cigizel. DE: minden cigit nagyon lassan szívj el, amikor csak tudsz, figyelj rá oda. Itt tulajdonképpen "búcsúzol" a cigitől.

2. hét: már csak max 8 szálat engedélyezhetsz magadnak. Radikális megszorítás, megjelennek az elvonási tünetek, de enyhék, hiszen még cigizel.

3. hét: szintén 6-8 szál, de már eggyel gyengébb fajtából/ha a leggyengébbet szívod, egy másik gyenge márka, amit nem annyira szeretsz.

4. hét: már csak napi 2-3 szálat szívhatsz, s ez a vége, mert az 5.hét elejétől: nincs cigi!

Még készülök rá lelkileg, de ebbe fogok belevágni. Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak gondoltam, hátha segít valakinek.

74. kevian
2010. márc. 5. 07:35

Amikor letettem, minden nap számoltam, hogy mennyit spóroltam meg addig.

Na és az első hónap után lazán vettem egy régóta áhított parfümöt. :)

2010. márc. 4. 21:50
Mi ujsag?Mi ez a nagy csend? "Meglapulva" cigizgettek?:)))En eddig 5-nel jarok,ami nagy szo,mert ebbol reggel mar 3-at elszivtam!Ugyhogy kicsit visszabb vettem.
2010. márc. 4. 10:30
ma csak 4 szálat szívtam eddig
2010. márc. 4. 08:51

Amíg ott van melletted a cigi, s rá tudsz gyújtani, addig könnyű (tapasztalat)


De ahogy errő beszélünk, én is egyre jobban gonolok arra, ha ez elfogy nem veszek újat

70. 02db590b2c (válaszként erre: 69. - 1f9774333a)
2010. márc. 4. 08:42

Hat ez az!Hogy akkor mar keso.Max tuzet oltani lehet.Es ha szerencsem lenne nehany kezelessel,kemo egyebek meguszom...az sem kis trauma,ha meg nincs szerencsem...rolo le!Jujjjjj!!


Szoval a cigizes nem csak egy rossz szokas!Attol sokkal tobb!Feleloseg teljes felnott emberkent,felelotlenul banni a sajat testunkkel!


Erosen erik bennem a ,nem csak lecsokkentem az adagomat,hanem kivagom a kukaba az egeszet elhatarozas!

69. 1f9774333a (válaszként erre: 68. - 02db590b2c)
2010. márc. 4. 08:35
De érdekes, mert ha úgy jönnél ki, hgoy daganatot találtak, le is raknád rögtön... de akkor már késő
2010. márc. 4. 08:26

Most irok vmi durvat.Ilyenkor,mikor halogatom a dolgot ugy eszembe jut,hogy ha epp beugranek egy rutin tudoszurore es ugy tavoznek,hogy egy dagantos leletet nyomnanak a kezembe,mi jatszodna le bennem!!!Hogy basszus meg fiatal vagyok elottem az elet,meg annyi mindent szeretnek megelni,kiprobalni,megannyi tervem van az eletemmel...es akkor most huzzam le a rolot,csak mert gyenge voltam letenni a cigit?!

Es ha ez nem is most,mondjuk par ev miulva kovetkezne be ha mar van gyermekem,akkor mit mondanek neki????

Na persze tudorakot nem csak cigizestol lehet kapni,de az eselyt noveljuk erosen!!!Es ez a nem mindegy! Bocs ha eros voltam,de en igy latom.

67. ilda75 (válaszként erre: 65. - 02db590b2c)
2010. márc. 4. 08:10
Jo valasz,mar egy lepes a haladas fele.
2010. márc. 4. 08:09

Én ezért is serteém időben abba hagyni...

lehet a perselyes dolog bevállik

2010. márc. 4. 08:07
En is figyelni fogom ezt a forumot,mert jo otletnek tartom.En annyit tudok megigerni,hogy lecsokkentem az adagomat es nem gyujtok ra minden hulyeseg miatt!Csak ha mar ugy erzem nagyon nem birom.Ezt a lehetoseget meghagyom az agyamnak,hogy azt higyje ezt meg szabad,nincs tiltva:) kozben meg probalom kontrolalni magam.Na ha ez sikerulni fog,akkor jon a kovetkezo lepes es leszokok rola velgleg!
64. ilda75
2010. márc. 4. 08:07
Szuleim mar 65 es 67 evesek es 2 honapja abbahagytak,hat latom meg most is mennyire szenvednek,nem konnyu mikor egy eleten at szivod es aztan vege,hat egyfajta drog amit a szervezet megszokott,az agyadba beepult minden resze ennek a karos szenvedelynek!!
63. kevian (válaszként erre: 62. - Ilda75)
2010. márc. 4. 08:07

:)


Felébredt a baba. Majd jövök nézelődni valamikor.

62. ilda75 (válaszként erre: 58. - Kevian)
2010. márc. 4. 08:03
Kosz a jokivansagodat,en remenykedek es nagyon boldog lennek ha osszejonne!
2010. márc. 4. 08:02
Na ez is jellemzo ram.Meg orakig tudnam itt ecstelni a cigizes ellenes izeket,de hogy vegre leirjam azt az egy mondatot,hogy na akkor belevagok en is,az meg nem megy.
2010. márc. 4. 08:02
Sziasztok! Eljutottam odáig, hogy két hete nem vettem magamnak cigit, egy - egy szálat így elszívtam esténként. Ha az ember leteszi a cigit, lelassítja az emésztést, de lehet inkább csak pszichésen. Amikor rágyújtanék iszom egy bögre zöld teát :)
59. ilda75 (válaszként erre: 57. - 1f9774333a)
2010. márc. 4. 08:01
En is igy vagyok,en nem tudom szagolgatni,morzsolgatni,en bekapom es ragyujtok amilyen gyorsan csak tudom...hi,hi...
58. kevian (válaszként erre: 51. - 1f9774333a)
2010. márc. 4. 08:00

Hát akkor rajta! :D


Én minden esetre nézni fogom ezt a fórumot. Kíváncsi vagyok rá, kinek sikerül!!!

Csak pozitívan, sikerorientáltan hozzákezdeni.

Okoskodónak tűnhetek, pedig nem szeretnék az lenni. Egyszer én is átestem már ezen, s tudom mennyivel jobb így nekem.

Gyereket sem tudtam volna vállalni, ha nem szokom le. Mert nem tehetem meg egy gyerekkel, hogy miattam, lehet betegen kezdje az életét. Úgyis annyi vacak dolog van...

2010. márc. 4. 07:59

De az tuti, hgoy nekem nem szabad, hgoy legyen itthon cigi:)

mert akkor rá fogok gyújtani

2010. márc. 4. 07:58

A leszokás gondolata kerülget már egy ideje, főleg mióta anyuka lettem... (terhesen nem bagóztam, mikor nem szoptattam, akkor kezdtem neki újra)


A fogyi már az életem része, de az más tészta...


jódaqua meg a leszokás mellé nagyon jó, mivel a pajzs. gyorsítja, mert olvastam valahol, hogy leszokásnál az is okozhat hízást, hogy a anyagcsere belassúl egy cseppet, s erre jó ez

55. 02db590b2c (válaszként erre: 53. - Ilda75)
2010. márc. 4. 07:57
Hat ja!Amolyan,ha tetszik,akarom,ha nem,nem..:)
54. ilda75
2010. márc. 4. 07:56
Akkor en holnaptol felveszem a harcot a cigaretta ellen,lassuk tulelek e egy napot nelkule,sokat fogok gondolni magamra.....!!!..!
53. ilda75 (válaszként erre: 47. - Boszy28)
2010. márc. 4. 07:55
Akaratero,milyen kemeny szo,pedig mindenkiben ott van,de csak akkor hasznaljuk ha kedvunkre valo az alkalmazasa!
52. 02db590b2c (válaszként erre: 48. - Kevian)
2010. márc. 4. 07:55
Igen,a ketto egyutt lehet,hogy sok.Utana meg nehogy azert adja fel mindkettot,mert nem birja lelkileg a megvonasokat.Es maradnak a kilok is meg a nikotin is!Akkor mar lehet szep sorjaban lenne erdemesebb es hatasosabb.
51. 1f9774333a (válaszként erre: 48. - Kevian)
2010. márc. 4. 07:55
A fogyi, már az életem része:)
50. survivor3 (válaszként erre: 45. - Ilda75)
2010. márc. 4. 07:54

Dehogynem!

Azért is kacsintgatok az ilyen leszokós fórumokra...

49. ilda75 (válaszként erre: 20. - Anda1986)
2010. márc. 4. 07:54
anda 1986 elvesztel?
48. kevian (válaszként erre: 42. - 1f9774333a)
2010. márc. 4. 07:53
Nem szeretnék okoskodni, de én a helyedbe nem most kezdeném el a leszokást. Vagy a cigi, vagy a fogyókúra. Idegileg nagyon kimerítő lenne együtt a kettő. Viszont bátran elmondhatom, hogy egy dekát sem híztam a leszokás alatt. Na, az már más tészta, hogy megismerkedtem a férjemmel, akivel éjjel is nekiültünk enni. :)
2010. márc. 4. 07:52

Sziasztok!


Semmi más nem kell, csak akaraterő!

Családomban most szokott le egy 61 éves hölgyrokonom úgy 45 évi bagózás után, hogy van otthon egy doboz cigije, de nem gyújt rá. Azt mondta, amikor letette, hogy nem azért nem gyújt rá, mert nincs cigi, hanem mert nem AKAR!

Ennek már 2 hónapja, füstölhet bárki körülötte, nem szokott vissza.

Nagybátyám ugyanígy szokott le.

De hogy én hogy fogok??? :)


Meg hát a hízástól félek én is, most pont jó vagyok :D, hízni nem akarok. :)

46. 02db590b2c (válaszként erre: 42. - 1f9774333a)
2010. márc. 4. 07:50
Na erre annyit mondok,hogy en hiztam amiota cigizek.Meg sokszor cukros lottyel cigizek,amire az elott ra se neztem,max bor melle.Vagy van hogy eszek vmit mert jobban esik utana a cigi.Es ezt nem mindig veszem am eszre,csak ugy jonnek szep sorban a dolgok.Onmagaban a cigi elhagyasot nem hizol,csak az azt kivalto potcselekves miatt,mar ha az a potcselekves nem a zsebkendod csavargatasa,hanem az eves.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook