Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki külföldön él miért ment ki? fórum

Aki külföldön él miért ment ki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. júl. 3. 22:06
Én Németországban élek. Majdnem 7 éve, hogy 1 éves megszakítással kint vagyok. Au-pair-ként jöttem ki, közben megismertem a férjem és itt maradtam.De nem bántam meg, mindenkinek ajánlom!!!
2008. márc. 25. 20:46
A ferjem utan jottem ki.
2008. jan. 6. 23:31

Sziasztok!


Én Hollandiában élek, és babysitterkedni jöttem. Ennek lassan 9 éve :) Idõközben férjhez mentem, és van két csemeténk is.

314. Hela123 (válaszként erre: 313. - Bocicsalad)
2007. dec. 20. 10:44

Ausztria´- de sosem lehet tudni, mikor vándorlunk ki a Holland Antillákra (hiszen az is EU :-))))

De éltem Németországban, Franciaországban is, amíg tanultam.

313. bocicsalad (válaszként erre: 312. - Hela123)
2007. dec. 20. 10:38

azt hiszem ebben minden benne van...ez teljesen igy van...


megkerdezhetem melyik orszagban elsz?

312. Hela123
2007. dec. 20. 10:29

Mert:

- jobb az életszínvonal

- mert biztosabb a szociális háló

- mert dübörög a gazdaság

- mert hosszútávon tervezek

- mert Magyarországra a barátokon kívül más nem köt, ök pedig 3 óra alatt itt vannak

- mert biztos, bejelentett, normális munkát akarok

Ami lett:

- 3 éve dolgozni jöttem, várt a munkaengedély, cégesen elitézett lakás

- azóta másik munkahely, egy szinttel feljebb

- most venném a 2. lakásom (ha sikerül...) teljesen saját eröböl

- ha drágulás is van, annyira nem érzem meg

- "normálisan" tudok élni, amibe az étterem, buli, kirándulás, utazás, vásárlás is gond nélkül belefér

- keményen dolgozom, de látom, érzem, hogy miért

2007. dec. 20. 10:02
sziasztok, en Skociaban elek mar tobb mint 3 eve. Mikor megnyitotta az Egyesult Kiralysag a kapuit mi ( ferjemmel egyutt) is ugy dontottunk neki indulunk a nagyvilagnak..nem volt semmi masunk csak 2 repulojegy a kezunkben, meg kolcsonkert penz a rokonokto a zsebunkben..aztan jol alakult minden...
310. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 309. - Abe24d45e1)
2007. nov. 17. 20:32
Van kozos gyereketek?
2007. nov. 17. 20:03
en a ferjem utan jotem ki ide ,de sokszor azt hiszem hogy otthon jobb,nem vele van a baj hanem az orszag amilyen mas a stilus teljesen maskep gondolkodnak stb. elfaradtam.
2007. nov. 17. 19:53
nektek mi a velemenyetek szaud-arabiarol?kozuletek volt mar itt valaki?
307. Amena
2007. okt. 17. 12:08
Még nem élek ugyan külföldön, de hamarosan megyek a Kedvesemmel /Kedvesem után a gyerekeimmel. Mi az ami odavisz? A szerelem és a kíváncsiság. A Kedves nagyon szeretne végre hazaköltözni hosszú évtizedek után, mi pedig nem szeretnénk nélküle élni. Ezért a (nem közös) gyerekekkel megbeszélve úgy gondoltuk, hogy bevállaljuk a - nem kicsit - eltérő kulturát és politikai helyzetet. A nyelvet nem nagyon beszéljük még, most tanuljuk, de hiszem, hogy a Párom mindenben mellettünk lesz és segít nekünk beilleszkedni.
306. Steven
2007. okt. 6. 19:42
:-)
305. 549be03e80 (válaszként erre: 301. - Hoxa)
2007. szept. 26. 09:46
Csak szoljal nekem mint oreg "Hoxas" kiallok en melletted, jelentos sulybevetessel:)))))))Fel a fejjel!:)
304. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 302. - MelisUK)
2007. szept. 26. 06:29
Én melóhelyre mondom ugyanezt.Sok nő egy helyen pl könyvelőirodában,borzalom így együtt,mérgezett a légkör egy idő után,még ha külön külön jó fej is mindenki,így együtt!!:-)Pasis munkahelyen más,doliztam ott is,nem pasi-nő kapcsolatra gondolok,csak úgy általában,más a légkör,a hangulat..
303. MelisUK (válaszként erre: 301. - Hoxa)
2007. szept. 25. 22:41

Sajnálom, h ilyen dolgok történtek, el sem tudom képzelni, h mi okozhatta ezeket. És alig tudom elhinni, h ez a hölgy, akivel társalogtam, más helyeken teljesen más stílusban nyilatkozik meg. Furcsa.

Sajnálom.

Üdv: Melinda

302. MelisUK (válaszként erre: 300. - 4726e582cf)
2007. szept. 25. 22:38

Igen, sajnos ismerem a helyzetet, de nem tudom megérteni, hogy miért is van ez így.

Középiskolába egy szinte lány suliba jártam, ahol borzasztó utálkozások voltak, ki nem álhattam azt a négy évet. Az egyetemen viszont olyan szakot sikerült válaszanom, ahol szinte csak fiúk voltak és minden tök happy volt. Miért ilyen gonoszak a nők?

301. Hoxa (válaszként erre: 299. - MelisUK)
2007. szept. 24. 22:36

Tudod, ha valaki minősíthetetlenül zaklat egy másik (elég sérülékeny) embert priviben és nem áll le, akkor letiltom.

Ha ezek után visszajön és olyanokat írkál nekem, hogy akasszam fel magam és 28 fórumba beírja, hogy faszfej vagyok, akkor még jobban letiltom. :DD Ez független attól, hogy nő, vagy férfi, és az ilyennek itt nincs helye, slusszpassz. Én is azt vallom, jobb a békesség, arra is törekszem. :)

300. 4726e582cf (válaszként erre: 299. - MelisUK)
2007. szept. 24. 22:23
Inkább kevés a pasi :(, mármint itt a Hoxán... Hidd el, a való életben is megeszik egymást a nők, ha nincs legalább azonos számú pasi körülöttük, mint ahányan vannak... na jó biztos nem mindenhol itt M.o-on eddig mindenhol így volt, azaz minden közösségben.
299. MelisUK (válaszként erre: 293. - Hoxa)
2007. szept. 24. 22:18

Szia!

Nem tudom, h mi a konfliktus tárgya közöttetek és igazából nem is érdekel, nem rám tartozik. Eddigi tapasztalataim alapján mindketten rendesek vagytok, ha lehet, ne civakodjatok. Szerintem mindenki számára van itt hely, de természetesen vannak szabályok :)

Imádom, h van ez az oldal, de sajnos természetes, h ahol sok nő van, ott vita is van. Pedig ez csak gép előtt megy, nem is élőben. Remélem nem komoly a dolog, jobb a békesség :)

Üdv

Melis

298. 4726e582cf (válaszként erre: 296. - Hoxa)
2007. szept. 24. 22:14
;D ;D ;D ;D
297. 4f7b3317b2 (válaszként erre: 296. - Hoxa)
2007. szept. 24. 22:12
egyébként most, hogy mondod:DDDD
296. Hoxa (válaszként erre: 295. - 4f7b3317b2)
2007. szept. 24. 22:11
Talán Belgiumban komoly front van, itt semmi.
295. 4f7b3317b2 (válaszként erre: 293. - Hoxa)
2007. szept. 24. 21:52
Atyaég, mi megy itt? Front van???
294. MelisUK (válaszként erre: 284. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 24. 19:38

Szia!


Az adót mindig annak kell fizetni, aki lakik a házban és ha nem lakik benne senki, akkor adót sem kell fizetni.

Az áram pedig tényleg ilyen, annyi viszont jó benne, hogy ha lemegy az ember nulláig, akkor van tartalék, ez pedig 20 font. :)

De itt minden árammal működik, úgyhogy nincs egyéb költség. Nekünk kb napi 1,5 font az áram :)

293. Hoxa
2007. szept. 24. 15:58

Hangya76 nem fog képeket feltenni Párizsról, erről gondoskodtam, és annyit üzennék neki, aki esetleg ismeri átadhatja, hogy juszt sem akasztom fel magam és nem is döglök meg a kedvéért, mert az ő véleménye rólam, vagy a világról fikarcnyit sem érdekel, mert annyi számomra az ő "fontossága", mint a neve... hangyányi. Nem is érintett meg se lelkileg, se sehogy a sok rossz, amit kívánt, az

ilyesmi úgyis magától visszacsap arra, aki küldi.


Erről ennyit, mindenkinek szép délutánt! :)

292. 8b68ade120 (válaszként erre: 280. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 24. 15:50

Ez igy nem teljesen igaz, h nem jo new yorkban. Csak meg mindig furcsa. Semmihez sem hasonlithato. Teljesen mas szokasok, mas eletstilus. Az emberek kedvesek persze, de csak a kotelezo "Hi, How are you?" kerdesig. A valasz nem erdekel senkit. Az emberek segitokeszek, de csak a sajat problemaja erdekel mindenkit. Nagyon sok a bevandorlo, igy azon sem lepodnek meg, h valaki nem beszel angolul. Altalaban mindent meg lehet a sajat nyelven is csinalni. En pl. magyarul vizsgaztam autovezetesbol.

De masok a kozlekedesi szokasok, a ruhazkodas, a kajak es orakig tudnam sorolni.

Itt is rengeteget kell dolgozni, h megelj. Bar a mindennapi elet nem draga. A luxusnak szamito dolgok, amik nem kellenek a napi elethez azok dragak. Pl. ilyen a fodrasz, kozmetikus, auto biztositas. De pl. a lakberben benne van a viz es a futes it. Igy kulon csak a kabeltv-t, telefont es vilagitast kell fizetni.

En MO-n egy kis faluban eltem, ahol mindenki ismer mindenkit es Pestre jartam dolgozni. Aztan idejottem egy hihetetlenul nagy varosba. Igyekszem beilleszkedni. Most mar sok mindenen nem lepodok meg, de neha meg furcsa.

291. 8b68ade120 (válaszként erre: 279. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 24. 15:39

Szia!

Koszonom a biztatast. Mindenki ezt mondja, de olyan nagyon akarnam mar erteni az itteni beszedet is!!!

Mexikoban voltunk most ket hetig. Cancunban. Ott usztam a delfinnel. NAgyon nagyon jo volt es imadtam. Annyira okos, intelligens allatok, hogy az hihetetlen. Es mindig olyanok, mintha mosolyognanak.


A ferjem Kolozsvaron szuletett, tehat erdelyi. Otthon magyarul beszeltek, de az iskolaban tanultak romanul is. Igy mar gyerekkorban ket nyelvet tudott.

Aztan elmenekult otthonrol 18 eves koraban es ausztriaba szokott. Ott egy evig volt egy menekulttaborban es megtanult nemetul is. Majd kijott amerikaba kb. 20 evvel ezelott es megtanult angolul (vagyis amerikaiul). Sok kollegaja meg spanyol, igy tud spanyolul is. Ez 5 nyelv es nagyon irigylem erte.

Itthon magyarul beszelunk. Mindkettonknek ez az anyanyelve. Nem is tudnek hozza angolul szolni.

Csakhat igy nekem nehez.

Raadasul eddig meg nem is dolgoztam. Most mar keresgelek. Erzek annyi batorsagot, h elmenjek dolgozni es ott remelem, majd ragad ram valami. Hiszen ra leszek kenyszeritve. :)

2007. szept. 24. 14:44
ha megjöttem Párizsbol teszek fel képeket,Üdvözöllek és meg egyszer kösz a kedves levelet
2007. szept. 24. 14:40

különben ez jó még itt,közel van Párizs,London,Köln


a közel alatt azt értsd, hogy itt szupergyors vonatok járnak,TGV,EUrostar stb. ezek 330km/h-val repesztenek, (vagy több, ez csak egy körülbelüli kalkulus),tehát Párizsban 1,5 óra alatt benn vagyok,Londonban 2 óra alatt


ezek a vonatok másfajta pályán közlekednek, mint,amit Magyarországon látsz,és kulturáltak,tiszták,külön személyzete van,az első osztályon,isteni francia konyhával


szóval itt tényleg 2007-et élünk


De számomra London volt a csúcs,a legszebb,leg csodálatraméltóbb város,amit valaha láttam, teszem hozzá a tengerentúlon és Tokyoban nem jártam még:))

2007. szept. 24. 14:31

pedig otthon sem voltam rest, a gyógyszeriparban dolgoztam, ugyanezen munkakörben, de egyszerűen abból nem lehetett megélni,még az állásom mellett korrepetáltam matekból ,kémiábók, hogy ki tudjak jönni a fizetésemből


tehát Magyarországon úgy nézett ki egy napom, hogy munka,munka után haza,tanítványok este 10-ig-11-ig,(főleg egyetemistáknak jött be ez az időpont) aztán 11-12-kor végeztem el a háztartást, vacsora stb,hétvégén pedig végig tanítványok,esetleg egy kis séta,de , mint egy rabszolga úgy dolgoztam,ha bent kellett maradnom a munkahelyen telefonálgattam,mint őrült, hogy átszervezzem az órabeosztást

és így teltek az évek, néha egy moziba eljutni maga volt az csúcs


szóval boldog vagyok, hogy magam mögött tudhatom mindezt


itt nem kell pluszmunkát vállalni,ahhoz, hogy tudjak élelmet venni, kitudjam fizetni a számlákat


ma már simán megtehetem, hogy beülök Párizsban egy éterembe, a magyar fizetésből Párizst soha nem látom


és holnap ismét megyek a fények városába,mert szabin vagyok 3 napig:))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook