Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki konditerembe jár, és ért hozzá, segítene? fórum

Aki konditerembe jár, és ért hozzá, segítene? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 15. 11:09

Szia!! Én személyi edzővel edzek másfél éve. Komoly szakember többszörös magyar fekvenyomó bajnok, jócskán le is faragott a zsíromból.


Ime a tapasztalataim:


-a súlyzós edzés rendkivül hatékony zsírégetésre,de csak akkor ha komfortzónán felül csinálod. Magyarul pl. 12-es ismétlésnél az utolsó 2-3 már komoly erőfeszitásedbe teljen.

Én 37 éves vagyok, 2 gyerekem van és 50-70 kilóval guggolok 4x 20-akat. Kell a terhelés!! Persze idő ilyen súlyig eljutni.


-mindig súlyzós edzés után kardiózz és ne elötte


-a kardiónál nem feltétlenül az idő a fontos, hanem az intenzitás. A legjobb az intervallum edzés, ahol váltogatod a nagyon és kevésbé intenziv terhelsést. Én 20-30 perceket kardiózok max., de akkor adok az érzésnek.


-kaja nagyon fontos, ha nem figyelsz a kajára, nem fogsz fogyni. Szénhidrátokat figyelni, sok fehérjét enni.

Remélem tudtam segíteni, amúgy irtam egy cikket, Életmódváltás súlyzós edzéssel cimmel és naplót is vezetek az edzéseimről, ha gondolod nézz bele.

7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Szekitomi28)
2011. márc. 5. 19:10
Bp-n lakok, és már az első hsz-ben leírtam, h miért itt kérdezek. Azért köszi a hsz-t.
2011. márc. 4. 18:33
Szerintem a legjobb személyi edző véleményét kikérni,mindenkinek teljesen egyéni h mi válik és mi a legjobb! Szinte minden teremben van edző és ingyenesen segít!Szegeden az Energy Blockot tudom ajánlani én is oda járok...kedves az edző és mindenkinek ingyen segít!Az a legjobb ha szakember segít!!
2011. febr. 22. 22:38
Szia!Mindenképpen melegíts be mindegyik edzés előtt!A kardiot minden alkalommal csinálhatnád,egyébként sikerélmény is lesz,hogy egyre többet bírsz majd.Fontos,hogy minden edzés végén megfelelően nyújtsd le az izmaidat!Edzések előtt fél órával ne egyél,mert akkor az agy az emésztésre koncentrál.Röviden ennyi :)
2011. febr. 21. 19:27

köszönöm! :)

Amikor nem csak kardios napom van, akkor úgy gondoltam, h levezetés képpen még, ha marad erőm, 20 perc lépcsőző gépet is beiktatok. Akkor az már napi 40 perc kardio lenne. Az étkezésre mindenképpen figyelnem kell, mert van egy kis hiperinzulinémiám, uhogy állandó diétát igénylek.

3. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2011. febr. 21. 17:21
Szerintem is jó ez így. Én a helyedbe kicsit többet kardioznék és az étkezésre is figyelj oda mindenképpen!
2011. febr. 21. 15:43
Szerintem jó lesz. Mivel a fogyás a cél, így a kardiót helyezd előtérbe. Heti 4-5 mozgással nagyon szépen fogsz formálódni, főleg, ha diétázol is mellette!
2011. febr. 21. 05:17

Szóval, arról lenne szó, h ahova én járok, ott nincs edző (egyetemi kolesz konditerme), tehát segítséget csak így tudok kérni.

A célom néminemű fogyás lenne, illetve formázás, feszesítés. Azt nem tudom, h jó-e az úgy, ahogy én kitaláltam. Minden nap, amikor lemegyek 10-20 perc szobabiciklizéssel indítok, hogy bemelegítsek, és a pulzusom is megfelelő szinten legyen. Aztán, egyik nap felsőtestet erősítek, másik nap comb, popsi, vádli. És egy napot csak kardiónak szánok, amikor a bicikli, a futópad, eliptikus tréner, és lépcsőzőgép felváltva játszik. Minden nap minimum 1 órát vagyok lent, max. 1,5-et.

Ezt találtam ki, és úgy gondoltam, hogy ezeket a napokat váltogatnám. Hetente 4-5 alkalommal szeretnék menni, de min. 3szor.

Vélemény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook