Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki járatos a homeopátiában, tudna segíteni? fórum

Aki járatos a homeopátiában, tudna segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. zsuzsika83 (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 16:16
Így már értem a bölcsis dolgot. Az a baj, hogy az ő lelke most nagyon sérülékeny. Valószínűleg a bölcsiben nem tutujgatják agyon és most ő biztosan azt is nehezebben éli meg. Amellett, hogy lehet, tényleg jó helye van a bölcsiben. Ha egy mód van rá, próbálj vele kettesben lenni néha, pl. ha apa hazaér, menjetek el kettesben a boltba vagy ilyesmi. A homeopátiában egyébként én is nagyon hiszek, a kislányomnál rengeteg dolgot megoldott már.
33. t_marcsi (válaszként erre: 32. - 8e9170fe09)
2012. máj. 25. 15:57
OK, akkor ne használd. Én meg hiszek benne, úgyhogy használom. Ennyi :)
32. 8e9170fe09 (válaszként erre: 11. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 15:49

Csak azért, mert a legtöbb betegség magától is meggyógyul.

Post hoc ergo propter hoc. Utána volt, tehát miatta volt.

31. LauraJones (válaszként erre: 30. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 15:20

átérzem a helyzetedet, bár nekem még csak pocakban a baba.

és nem hibáztatlak azért, amiért ilyen a gyerek, mert ember legyen a talpán, aki meg tudja csinálni, és még úgy sem garantált a jó, várt eredmény. :(


mindent összevetve, amiket írtál... én kiváltanám a bogyót, amit a homeopata doki írt fel. Hátha.

30. t_marcsi (válaszként erre: 29. - LauraJones)
2012. máj. 25. 15:01

Az a baj, hogy tudom, hogy kevesebb figyelmet kap, és ezért csinálja, viszont egy 3 hónapos is nagyon sok figyelmet igényel, és nem tudom menedzselni máshogy, csak ha mind a kettővel kevesebbet foglalkozok, mint szeretnék. Fogalmam sincs, meddig tart a féltékenység, csak arra gondoltam, hogy a lelki dolgokra nagyon jók a homeós cuccok, hátha tudnám valamennyire oldani velük a felgyülemlett sérelmeit. Azt gondolom, megingott bennem a bizalma, úgy érzi cserbenhagytam, és még nem lehet elmagyarázni, hogy nem így van, mert ahhoz kicsi. Sokat szeretgetem, de általában mindig akkor jön szeretgetésért, amikor öcsit etetem vagy pelenkázom, és olyankor hiába mondom hogy várjál, nagyon csalódott lesz (ami érthető is).


Nagyon szeretnék neki segíteni, de nem tudom mit tehetnék :(

29. LauraJones (válaszként erre: 28. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 14:52

értem, nem elég neki. ezért fekszik rá... :( szerintem.

nincs több ötletem. :(

28. t_marcsi (válaszként erre: 27. - LauraJones)
2012. máj. 25. 14:50
3 hós a kicsi, és be van vonva mindenbe. Fürdetésbe-etetésbe, tényleg mindenbe. De mikor rá van szólva, hogy ne feküdjön rá, ne vegye el a játékot, akkor inkább kivonja magát az egészből és nem foglalkozik vele.
27. LauraJones (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 14:49
akkor Te is látod, hogy csak azt akarja hogy foglalkozzanak vele. mennyi idős a másik gyerkőc? nem tudod bevonni a gondozásába a nagyobbat? hogy azt érezze hogy olyankor sincs elhanyagolva.
26. t_marcsi (válaszként erre: 25. - LauraJones)
2012. máj. 25. 14:48
Igen, tényleg az. Viszont a cicababát kivághatjuk mint macskát..., de öcsi marad akármi történjen is :)
25. LauraJones (válaszként erre: 22. - Zsuzsika83)
2012. máj. 25. 14:47
találó példa...
24. t_marcsi (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 14:46

Mikor kérdezem mi volt a bölcsibe, érdekes módon a köveketkező infókat kapom mindig:

mentél apával fekete autóval

apa elment dódoja

ittál kakaót, ettél kenyeret

voltál Vikivel maciszobában (mindig más név és más szoba, attól függően éppen kivel hol volt)

játszottál kockával (pakoltál, számoltál golyókat... mikor éppen mit csinálnak)

visszamentél csoportba

voltál udvaron, rollereztél

ebédeltél (elmondja mit)

jött anya, megyünk haza fekete autóval


A csoportban töltött időről soha semmit nem mond magától, max ha kérdezem, akkor nagy kegyesen elmondja ki volt bent a gyerekek közül.


Magáról E/2-ben beszél, rólunk E/1-ben, vagy ha ő is benne van a buliban T/1-ben. Azt mondják ez is teljesen normális, mert a beszédfejlődés elején még nem értik az én te fogalmát, és hiába 3 éves, ő még nagyon az elején van... de akkor is furcsállom pl hogy mikor kérdezem mi volt a csoportban, felszólító módú mondatokat mond: Erik ne szaladj, fejezd be! Szedd össze Erik! Állj fel azonnal! vagy éppen Andris hagyd abba! Andris elég volt már ebből!... mindenesetre érdekes...


A dadusok szerint a közös játékokat nagyon szereti (éneklést), és magában is nagyon jól elvan, már játszogat a többi gyerekkel is. Szóval nem értem, hogy miért annyira más, amit én leszűrök, és amit ők mondanak... persze lehet hogy manipulál a gyerek, hogy azt higyjem nem szeret menni... nemtudom már tényleg :(

23. t_marcsi (válaszként erre: 20. - Zsuzsika83)
2012. máj. 25. 14:40

Sajnos muszáj. Fejlesztést kap, mert mint mára kiderült, szerencsére "csak" beszédkésése van, ami azt jelenti, hogy 2,5 éves kora után kezdett beszélni. Most már egész jól tolja, többszavas mondatani vannak, bár 'mesélni' még nem tud. Ezt a fejlesztést sajnos máshol nem tudja megkapni, és kell neki a közösség is, mert ott is nagyon sok minden ragad rá, és ösztönzően hatnak rá a gyerekek. Pl eddig kiszolgáltatta magát, mostmár önállóan eszik-öltözik, bilizik is


Beszédértése nagyon jó, mindent megért amit mondok neki, így tudja, hogy ebéd után megyek érte, szóval nincs egész nap a bölcsiben, csak kb. 2-3 órát + 1 óra fejlesztés minden nap. A fejlesztést pl imádja, egyedül van, dícsérik, feladatokat kap, csak vele foglalkoznak. Örömmel megy, maximálisan, hiba nélkül csinál mindent, csak dícsérik a gyógypedagógusok, mihelyst visszaérnek a csoportba, megint hisztizik. A dadusoknak már mondtam, azt mondták hiszti, és nagyon hamar abbahagyja, mikor látja hogy nem ér célt. Mondjuk a nagyon hamar az max. 1 perc. Utána egyből rohan játszani a többiekkel.

22. zsuzsika83 (válaszként erre: 21. - Nyúl81)
2012. máj. 25. 14:32

Persze, hogy lelki oka van. Nincs is ennél egyszerűbb dolog. Megszületett a tesó, aki kitúrt az eddigi szerepemből, aki megkapta a régi játékaim, esetleg az ágyam is. És ez még nem elég, ő otthon maradhat egész nap anyával, engem pedig lepasszolnak a bölcsibe!

Kicsit fordítsuk meg a dolgot. Ha a férjünk holnap haza állítana egy új csajjal. akinek odaadná a régi cuccainkat, majd minket lepasszoln jónéhány órára, hogy ő addig otthon legyen az új csajjal, vajon mi hogyan viselkednénk? Biztos édes együttműködő cicababaként, egy csepp hiszti nélkül, igaz?

2012. máj. 25. 14:27
A bölcsis dadákkal beszéltél már erről ? Én erre semmiképp sem bogyókat adnék. Valszeg. lelki oka van,amit ki kell beszéltetni a gyerekből.
20. zsuzsika83 (válaszként erre: 17. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 14:13
Muszáj bölcsibe járnia? Anyukám gyerekpszichológus, és rengeteg ilyen esete van, mint a kisfiad. Nagyon el tud durvulni ez a dolog, és nem ad valami jó alapot a majdani testvér kapcsolatnak. Az én kislányom jövő szeptemberben menne oviba, de mivel jövő nyárra kistesót tervezünk, biztosan nem adom oviba, inkább itthon marad még egy évet.
19. LauraJones (válaszként erre: 17. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 14:02

ha tudod hogy nem jó húzni az időt, ne tedd :) ennyi. :D


és tudja, hogy a többi szülő előtt zavar Téged, hogy ezt csinálja, ahogy mondtad értelmes :) nagyon is jól tudja ezt is.

vetkőzd ezt le, ne érdekeljen!!! tégy úgy a gyerekkel, ahogy kell!!! ne foglalkozz a többi szülővel!


a kanalasra most nincs ötletem. csak SZUPERDADA :D

18. kinni (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 13:59

Nálunk pl a kistesó után a nux vomica volt ami helyre tette a nagyobb gyermekem. Visszaesett szobatisztaságban, a bogyó segítségével pár nap után minden rendbe jött.


Az nem baj, ha másra javasolják, attól még hathat ha alkatilag passzol a gyerekhez.

Ha nem hat másik szerre van szükség.


Esetleg ha a homeo nem hoz javulást kineziológus tudna segíteni.

17. t_marcsi (válaszként erre: 14. - LauraJones)
2012. máj. 25. 13:58
tudom hogy féltékeny... tudja hogy milyen következményekkel jár a hiszti... nagyon értelmes egyébként. Nagyon jól lehet jutalmazni és büntetni is (ha rosszat csinál, már mondja hogy mész a szobába, és magától bemegy és leül a büntiszékre). Csak hogy úgy fogalmazzak vérciki a többi szülő előtt amit művel, és utálom ahogy bámulnak. Persze amikor az ő gyerekük csinálja, akkor bárgyú mosollyal próbálják mielőbb belökni az ajtón, csak én meg nem szeretem ha sírva megy be. Ha én viszem tök sokáig vigasztalgatom meg rábeszélem az ajtóban, de ez se jó, mert időhúzás és csak megnehezíti az elválást. Ma pl azért hisztizett ebéd után, mert lerakta a kanalat, és én még nem voltam ott az ajtóban :(
16. LauraJones (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 13:57

erre az a megoldás, hogy nézz meg 1-2 szuperdadát :D

komolyan mondom.

ott látod, hogy milyen a gyerek... mit csinál vele a dada, és milyen szenvedésen megy át az anya, de végül célt ér.

ez szerintem akkor önbizalmat ad!!! Neked is menni fog.

Minél jobban foglalkozol vele, annál inkább hisztizni fog, mert célt ér a hisztivel. Figyelsz rá, foglalkozol vele.

Ha nem érne célt vele, akkor elhagyná magától...

15. t_marcsi (válaszként erre: 12. - Kinni)
2012. máj. 25. 13:55
Homeopata a háziorvosunk, és most van egy szer amit adott, de ha utánaolvasok, tök másra javasolják, ezért tanácstalan vagyok. Adom neki, de kell pár nap, mire kifejti a hatását. A korábbi szerét már kinőtte, nincs rá szükség, el is múltak tőle nagyon hamar a hisztik, csak aztán jött a tesó... tesó pedig nem megy el :)
14. LauraJones (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 13:54

én sem vetem el a homeós szereket, de szinte 100%-ban biztos vagyok abban amit írtam korábban. féltékeny a kisebb tesóra.


tegyétek neki élvezetessé azt hogy bölcsiben van. pl ígérjétek meg, ha nem hisztizik akkor délután kimentek vele megnéztek egy kutyát, vagy elviszuitek sétálni és viheti, vagy valami olyat, amiről tudjátok, hogy szereti.


értelmesen el kell mondani neki, hogy ha így tesz, akkor tuti jutalma lesz, ha meg hiszti lesz, akkor nem tudom délután 3 percig kell majd a sarokban ülnie.


lehet hogy az első 2 nap délutánján majd ott fog ülni a sarokban, de hidd el el fogja hagyni.


a döntés rajta áll, és jól fog dönteni.

13. t_marcsi (válaszként erre: 10. - LauraJones)
2012. máj. 25. 13:54
Az apja a stucc elvet folytatja, mintha mi sem történt volna. Én ezt nem tudom megcsinálni, mert én pl nem tudom a kezénél fogva fenéken végighúzni a bölcsi padlóján. A földön fekve rugdos, és bőg mint az őrültek. Becsukódik az ajtó, és egy idő után hallom hogy játszik. A dadusok a nemfoglalkozomvele elvet követik. Nekik is beválik, és nagyon hamar abbahagyja. Csak nekem nem megy :(
12. kinni (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 13:52

Segíthet a homeopátia de ehhez olyan szakember kell aki megkeresi a gyermek alkati szerét és kiválassza a megfelelő potenciát ami szükséges.

Ha rossz szert adsz neki nem megfelelő potenciába semmi baja nem lesz tőle max. nem hat de én nem kísérleteznék gyerekkel inkább szakemberhez fordulnék.

11. t_marcsi (válaszként erre: 7. - 8e9170fe09)
2012. máj. 25. 13:52
Mondod Te :) Én azt mondom, hogy eddig nekünk mindig bevált minden betegségre :)
2012. máj. 25. 13:51

egyébként pedig nem tudom milyen vagy olyankor amikor kivágja a hisztit. próbálj nyugodt maradni, és elhatározott, következetes. pont arra számít, hogy sikert ér el azzal, amit csinál. ezért csinálja.

ha meg tudnád mutatni, hogy nem érdekel mit csinál, akkor is megy bölcsibe, vagy csellel (pl térkép rajzolós) eltereled a figyelmét. hidd el meg fog változni!!!

9. t_marcsi (válaszként erre: 4. - LauraJones)
2012. máj. 25. 13:51
A csoportszobáig nincs gond. Apával megy reggel, odáig elmegy, ott a földre veti magát és hisztizik. Napközben többször is megcsinálja, ha nem engednek neki meg valamit. Aztán mikor megyek érte, akkor megint normális lesz. Nem arra gondoltam, hogy a homeós szer elmulasztja, mert arra nem jó, de a tüneteket mérsékelné. Eddig minden betegségre csak homeós bogyókat szedtünk, és teljesen jól működnek. Tudom... hit kérdése. Én hiszek benne.
8. LauraJones (válaszként erre: 5. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 13:50

nem hiszem hogy orvosi oka lenne a hisztijének, hiszen Te Magad mondtad, hogy otthon bölcsi után minden oké.


féltékeny. ennyi.

7. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 13:49
A homeopátia áltudomány. Teljesen hatástalan, illetve csak placebo hatása van.
6. Remoni (válaszként erre: 3. - Kicsiharang)
2012. máj. 25. 13:49
szerintem meg bármelyik jó rá....
5. t_marcsi (válaszként erre: 3. - Kicsiharang)
2012. máj. 25. 13:48
Enyhíthetőek a tünetek homeopátiával. A hiszikorszakon is homeopátiás segítségen lendültünk túl. Más megoldást nem tudok már kitalálni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook