Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki gyakran pisil, előfordulhat, hogy a vizelet laboreredményei mégis negatívak? fórum

Aki gyakran pisil, előfordulhat, hogy a vizelet laboreredményei mégis negatívak? (tudásbázis kérdés)


7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 15:07

Mennyire magas? Általában 10 fölötti vércukornál már megjelenik a vizelet cukor ürítés, de ezt laboratóriumi vizsgálattal fülön lehet csípni. 7-8 körüli értéknél is a szervezet próbál szabadulni a felesleges cukortól, fokozott veseműködéssel.

Vegyél vércukormérőt, és időnként nézd meg az étkezés utáni értéket is, mert laborban legtöbbször csak éhgyomrit és 3 havi átlagot néznek, a postprandiálisról (evés utáni) nincs információ. Az evés előtti és utáni mérés segítséget nyújt abban is, hogy meg tudd határozni, mely ételek, mekkora mennyiségben emelik különösen a vércukrot. Legtöbb ember nehezen akarja elhinni, hogy a szénhidrátot tényleg grammokban kell mérni...

6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 11:22

nem tudom, a cukorral van-e összefüggésben. Ha sokat iszunk, ami napi 2 liter, akkor sokat pisilünk.

Miért lenne ettől rossz laboreredmény?

2020. aug. 24. 11:11
Tudod,hogy cukor beteg vagy,de azt nem,hogy tilos krémest enned? Ha így folytatod,más betegséged is jöhet,nem csak vizelet probléma.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Unom)
2020. aug. 24. 09:48

igen, II tipus


de rendszeresen szedem a gyógyszereket

tegnap ettem 2 francia krémest, lehet hogy az okozta ?

én is erre tippelek.

3. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 09:37

A gyakori vizelés lehet a cukorbetegség egyik jele.

Ebbe az irányba vizsgáltak már?

2020. aug. 24. 09:22

Ha nő vagy akkor hormonális is lehet, én pl menzesz megjövetelekor rengeteget járok, mert előtte ugye visszatartja a vizet a szervezet, majdnem 2kg-al több is vagyok olyankor , ami aztán így lemegy.


Ha férfi, akkor prosztatára gondolnék elsőnek.


Egy életkort is jó volna tudni + hgy átlagban mennyi folyadékot iszol.

2020. aug. 24. 09:15

Vércukrom egy kicsit magas, de néha nagyon gyakran kell pi*ilni. A vizelet laborerdményeim mind negativak. Inkább cukorprobléma lehet,mint urológiai ?

Van valakinek hasonló panasza ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook