Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki fogyott már szobakerékpárral, írjon! fórum

Aki fogyott már szobakerékpárral, írjon! (beszélgetős fórum)


1 2
33. hvivien (válaszként erre: 12. - VTünde)
2010. okt. 9. 15:08

Szia!

Én épp tegnap rendeltem onnan egyet. Lehet h azt amiről írtál.

32. SF (válaszként erre: 30. - Bikinis)
2009. aug. 30. 12:54

A te megoldásod se jött be. Eleinte lassan tekertem, kevés ellenállás mellett. Sajnos fokozatot nem tudok mondani, mert csak egy minusz és egy plusz jel van rajta a beállításnál. Később váltottam a nehezebbre, mikor már jobban bírtam. De így se.

Különben eleve izmos a lábam és a fenekem, mert rengeteget gyalogolok, tehát ez biztos nem nyomott semmit a latban. Én inkább arra gondoltam, hogy számomra ez a mozgásforma nem jár elegendő erőkifejtéssel, ezért nem jutottam sehová.

Sajnos a hasamra hízok. Úgy tudom, oda keveset hat a kerékpár. Az igazi sem.

Azóta lemondtam róla, hogy szobabicajjal fogyjak. A hasizomgyakolatok viszont beváltak, csak nekem is egyszerűbb sírni, hogy nem megy le, mint lenyomni naponta 200 felülést:-(( Azért néha erőt veszek magamon...

2009. aug. 30. 10:49
30 percet letekertem:) Ilyenkor büszke vagyok magamra:D Ma még egyszer rápattanok!
30. Bikinis (válaszként erre: 28. - SF)
2009. aug. 30. 10:22

Szia SF!

A fogyás lényege az, hogy alacsony fokozaton viszonylag hosszú ideig tekerj.Ha nehezebb fokozatra teszed akkor izmot fogsz fejleszteni ami pedig nehezebb a zsírnál, valószínű, hogy ez volt nálad is az ok amiért nem fogytál a szobakerékpárral.

Nekem is van és szeretem is, csak lusta vagyok használni, de amikor elkezdem jelentősen átalakítja a fenék és comb formáját, és onnan fogyok.

2009. aug. 30. 10:15

Sziasztok!


Én régen, 5 éve, közel 20 kilót fogytam a tekeréssel. Mondjuk nyári szünetben napi 3x45 percet tekertem.


Azóta pár kiló már visszajött, most megint elkezdtem a tekerést és a weight watchers diétát csinálom.

Napi 40 percet próbálok bicajozni. Szerintem jó, nekem bevált.

28. SF
2009. aug. 29. 20:44

Lehet, hogy az én szobabiciklimmel van a baj. Tavaly, amikor megvettük, napi 1 órákat tekertem egy nehezebb fokozaton, és meg se mozdult a súlyom.:-(((

Pedig kevesebbet ettem, és igyekeztem ezen kívül is többet mozogni.

Viszont amikor jobb lett az idő, és átültem a rendes bicajra, 1 órával lement egy kiló is. Pedig sík vidéken lakom. Nem értem...

2009. aug. 29. 20:25

Sziasztok!


Engem is érdekelne a szobabiciklivel való fogyás, már én is elkezdtem néhány napja tekerni rajta.

De... szerintem az én bicóm órája nem működik vmi tökéletesen, mert sokkal nagyobb értékeket ír ki, mint amiről ti beszélgettek.


Én 50 percet szoktam rajta menni minden nap, 55-56 km/h sebességgel (a mérőkéje szerint) és ezzel elvileg 1000 kalóriát égetek el.... Hát nem tudom...


A vádli vastagodásától én is nagyon félek. Esetleg van tippetek hogyan lehetne róla faragni?

2009. aug. 13. 15:11
Egyszerre szoktam a 10 km-t letekerni.
25. Kisvirág23 (válaszként erre: 23. - VTünde)
2009. aug. 13. 15:10

Szia!

Mostanában nem nagyon van időm tekerni. Meg a lustaság. :S

Konkrétan én se tudom, szerintem az lehet, hogy 10 perc alatt hány kilómétert teszel meg, de azt gondolom azért nem írták oda, mert ez mindenkinél más, hogy hogyan bírja a tekerést. Gyorsabban vagy lassabban.Ezért lehet az, hogy 10 perc/egység. Én 30 perc alatt szoktam 10 km-t tekerni.

Ha hülyeséget mondtam ezzel bocsi.

24. Myrthil (válaszként erre: 21. - Kisvirág23)
2009. aug. 12. 12:01

Sokat, de hasznosat!

Köszi, ezek nagyon jók!

2009. aug. 12. 09:53
Mi az h /egység?
2009. aug. 12. 09:53

Szia!


Segítettél! DE nem minden tiszta:(

Még olvasgatom, aztán kérdezek:)


Most bicajozol?

A napi 10 km-t ugye nem egyszerre tekerted le???

2009. aug. 11. 20:54
Hűűű egyszerre kicsit sokat írtam :D
2009. aug. 11. 20:53

Az edzés természetesen mindig a bemelegítéssel kezdődjön.

Edzés szám: A 70-85%-os pulzus arányú edzés folyamán az alábbiak közül választhat. Az edzés idejének hosszúságát a következő szabályokkal kalkulálhatja:

-napi tréning: hozzávetőlegesen 10 perc/egység

-2-3 alkalom/hét: hozzávetőlegesen 30 perc/egység

-1-2 alkalom/hét: hozzávetőlegesen 60 perc/egység.

Levezetés is szükséges, az utolsó 5-10 percben az anyagcsere és az izomzat lazításához levezetésre van szükség, ezzel megelőzhető az izomfájdalom is.


Eredmény:

Még az általános tréning rövid periódusai után is változatlanul figyeljen az ellenálló képesség növelésére elérve az optimális pulzus arányt.

Az egységek folyamatosan válnak könnyebbé és Ön a napok folyamán érzi magát egyre fittebbnek.


Ez a teljesítmény fogja motiválni Önt a tréning folytatásában. Az edzéseket végezze azonos órában, és ne kezdjen edzeni, ha túl feszült.

19. Kisvirág23 (válaszként erre: 17. - VTünde)
2009. aug. 11. 20:48

Szia! Nekem a szobakerékpárhoz adtak ilyen edzés terv szerű leírást. Ez áll benne útmutatásként:

"Ahhoz, hogy megfelelő intenzitással a legjobb eredményt érje el a következőket kell figyelembe vennie: Irányelvként a szívverést vegye alapul. Maximum pulzusszám = 220-életkor. A gyakorlat ideje alatt a pulzusszám mindig 60% és 85% között legyen. Az edzés első hetében az Ön pulzusszáma maximum 60% legyen. Lassan fokozva az intenzitást a pulzus arány 85%-ig növelhető.

Zsírégetés: a test zsírégetését hozzávetőlegesen a maximum pulzusszám 60%-val kezdje. Ahhoz, hogy az optimális zsírégetés meglegyen, ajánlatos a pulzusszámot 60-70% között tartani. Ideális edzés hetente 3 alkalommal 30 perc.

Példa: ha 52 évesen kezdi az edzést. Maximum pulzusszám = 220-52(év)=168 pulzus/perc

Az edzés kezdetekor az első héten ajánlott pulzusszám 60% = 168x0,6=101 pulzus/perc

Az optimális zsírégetéshez ajánlott pulzusszám = 168x0,7=117 pulzus/perc.

A gyakorlatozás során ajánlott max. pulzusszám = 168x0,85=143 pulzus/perc.

Az első hét folyamán ajánlatos a pulzusszámot 101-el kezdeni, majd ezután fokozatosan növelni 143-ig.

Az erőnlét hatékonysága érdekében a növelés 70-85% között legyen. Ez a növekedés a gyakoriság vagy a hosszabb edzési periódussal érhető el.

Remélem tudtam segíteni valamit =D

18. Myrthil (válaszként erre: 17. - VTünde)
2009. aug. 10. 12:23

Szia!


nem nevetlek ki, mert én is így jártam.

Alig kaptam levegőt, és majd kiesett a szívem :)


Párom erre a 17,2 kcal mondaná, hogy két kanál leves :)


Én a pulzusra nem figyelek, pedig mérné a gép. Viszont nem tudom fogni, mert hamar megfájdul a derekam.


Az evésről se tudok semmit mondani. Max, hogy evés után 1-2 óráig ne tekerj, mert megfájdul a hasad, ha pedig előtte, akkor farkas éhes leszel ...

2009. aug. 8. 15:24

No csajok, remélem még benéztek...


Kaptam kölcsönbe bicót, ma életemben először szobabicikliztem, a 28,5 fokos szobánkban lement 1,5km ami a szerkezet szerint -17,2 kcal.


Ne nevessetek, lesz ez még jobb is!


Viszont lennének kérdéseim:

Hogyan jó csinálni, mennyi alá ne menjen a pulzus, mire figyeljek?

Mert én közben többször megálltam, féltem kiugrik a szívem a helyéről:(


Mennyivel jó kezdeni? Ez gondolom nevetségesen kevés, amit én ma műveltem:(


Remélem tudtok segíteni!


Ja, és mikor jó bicajozni, két étkezés között?

Közben vagy előtte inni?


Minden ötletet szívesen fogadok.


Köszi előre is:)

2009. aug. 5. 14:23

No majd meglátom, ha nem fogyok eléggé mozgás nélkül, lehet h vásárolok egyet!


Köszi a válaszokat és kitartás mindenkinek aki fogyózik!

2009. aug. 4. 22:14

Szia!

Nekem van szobabicóm, az elején tekertem is vele napi 10 kilómétert, de a kitartással gondom van. van olyan, hogy hetekig rá se ülök, pedig utána olyan jól érzem magamat. Annyira nem konkrétan a fogyás miatt csinálom,hanem, mert egész nap ülő munkát végzek és hiányzik a mozgás. De 3-4 kilótól szívesen megszabadulnék, mert azért jönnek szépen a sok üléstől. Hjaj csak a kitartás, az elég gyenge. :S

Most ez biztatóan hat, hogy olvasom, hogy volt aki tudott így fogyni! :)

2009. aug. 4. 12:24

Te most fogyózol?


A vádlimból adok:)

13. Myrthil (válaszként erre: 12. - VTünde)
2009. aug. 4. 11:52

Nem igazán...

Bár nekem így is pici.

Már régóta gondolkodom valamilyen ketyere beszerzésén, mert futni járok, de az nem igazán segít, eljárni meg nagyon sokba kerülne :(

2009. aug. 4. 11:27

A teszveszen láttam 7000ft-ért! Új, Lengyelországban van, de utánvéttel vagy futárszolgálattal is küldik.


A Párom sem akar:( Szerinte nincs értelme...


A vádlid nőtt?

11. Myrthil (válaszként erre: 10. - VTünde)
2009. aug. 4. 11:25

És milyen árban találtál?

Én próbáltam rávenni a párom, hogy vegyünk.

Csak a nagyszülőknél van, és csak akkor tudok tekerni, ha ott vagyunk.... :(

2009. aug. 4. 11:24

Most akarok venni, ha van értelme:)


Ilyesmi a tervem, amit leírtál, és még emellett igyekszem több zöldséget, gyümölcsöt enni és alapjaiban kevesebbet.

9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - VTünde)
2009. aug. 4. 11:08

El kell mondanom h én a betegségem miatt tekertem, hogy előre kapjak:))

Arányosan fogytam kb 1.5 hónap alatt 15 kg-ot,a diéta sajna nekem enyhe kifejezés,mert azalatt az idő alatt nem ettem szinte semmit.

De ha most kezdesz fogyókúrázni,sztem kezhetsz napi 10km-errel.. és onnantól napi szintem emelheted 2-3-4km-errel,amennyivel jól esik. Este 6 után ne nagyon egyél,maximum gyümölcsöt. A löttyöket (cola,őszilé) kerülni,meg a nasikat,és biztos eredményes lesz,bár sztem eleinte csak cm-erekbe fog látszódni:)

8. Myrthil (válaszként erre: 7. - VTünde)
2009. aug. 4. 11:05
Én főleg fenékről, és combról fogytam. Mondjuk én onnan is akartam csak :)
2009. aug. 4. 11:04

Szia Bucóka!


Arányosan fogytál? Mennyi idő alatt mennyit?

Gondolom emellett diétáztál is...

6. Myrthil (válaszként erre: 4. - VTünde)
2009. aug. 4. 11:03

Első nap 20 kilométert, utána folyamatosan emeltem. A 7-dik nap 50-et.

Viszont utána szörnyen fájt mindenem :(

Ja, és nem egyszerre tekertem le, mert nem bírtam volna. Amikor kedvem volt, tekertem kicsit, aztán szünet :)

2009. aug. 4. 11:03
Szia! Amikor én "fogyókuráztam" én is szobakerékpárral csináltam napi 10km-ert tekertem az kb 20 perc volt. Nem siettem el a dolgot,de nagyon jó volt.És látható eredmény is született.:)
2009. aug. 4. 11:01

Szia!


Én tegnap kezdtem el odafigyelni az evésre (inkább most még így fogalmazok).

Kellene mellé mozognom is, erre gondoltam.


Naponta mennyit tekertél?

Ez olyan mint a kardio?


Párom szerint nem jó, mert az így is nagy vádlim még nőni fog:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook