Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki ért a portfóliókhoz, attól kérnék segítséget! fórum

Aki ért a portfóliókhoz, attól kérnék segítséget! (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 25. 10:27

Én is veszítettem, meg sztem Mindenki sajnos:(


Bízzunk a jobb jövőben!

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - VTünde)
2009. nov. 25. 09:26

Ja félre értettem:) Nem titok: Allianznál vagyok magán és önkéntes nyugdíj pénztár tag is.

A hozam pontos mértékét meg sem néztem, mert elég volt az is, hogy kb. 400 eft-ot buktam. És ez csak a magán, az önkéntesről nem kaptam egyenleg közlőt, de azt gondolom, hogy kb. 200 eFt, mert kb. a fele összeg van önkéntesbe.

2009. nov. 25. 08:27

Úgy értettem, magánnyugdíj ügyileg:) ?


Nem hívott tegnap a csaj, de eldöntöttem: maradok.

A Párom máshol van, de az a Bank sincs a 10-es listán, így marad ő is.


Köszönöm!

2009. nov. 24. 21:41

Nem vagyok biztosítós:)

Verseny szférában dolgozom. Úgy 12 évet értékpapírokkal foglalkoztam, innen a pórtfóliós ismeret:)

2009. nov. 24. 14:20
Megkérdezhetem hogy Te hol vagy? Vagy ez bizalmas?
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - VTünde)
2009. nov. 24. 14:15

Szerintem maradj:)

Én személy szerint nem nagyon szeretem az AXA-t, bár az OTP sem tartozik a kedvenceim közé. Az üzletkötő megpróbál majd meggyőzni, mert ugye neki minden kötés pénz.

Az OTP nem hiszem, hogy tönkre megy, így a pénzed sincs nagy veszélyben:)

2009. nov. 24. 14:12

Megnéztem neten a fekete listát, hát sok nagy biztosító rajta van...az OTP nincs.

Nem tudom, mit csináljak, ma este hív a csaj...

2009. nov. 24. 13:00
0,5 %-kal volt jobb az AXA hozama, ami ugye így kimondva kevés, de egyébként sokat számít.
2009. nov. 24. 12:59

Köszi az info-kat, én lemaradtam...milyen fekete lista?


Tudom h más is veszteséges volt, de az adatok alapján, ami a pszáf honlapján is fent van, az OTP sokkal veszteségesebb volt, mint az AXa.Ha már váltanék, az egyik legjobbra váltanék...

Most elgondolkodtattatok...lehet h jobb ha maradok a senekemen? :)

10. névjegy82 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2009. nov. 24. 12:58
Én is "régi" biztosítónál maradtam..(engem a könyvelők győztek meg).Nem tanácsot adni akarok én sem csak tapasztatot osztok meg :), neked kell dönteni :) Biztos érdemes tájékozódni,minden biztosító bukott tavaly, nem is keveset...
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - VTünde)
2009. nov. 24. 12:30

És nem csak az OTP-nél volt veszteséges a múlt év, hanem mindenhol. Ne ez alapján dönts!

Az AXA sem lehetet hozam gyár:)

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Névjegy82)
2009. nov. 24. 12:29

Ami azt illeti:)

Én nem szeretek ilyenekben tanácsot adni, meg nem is igen illik.

Igaz, az AXA fennt van a banki fekete listán.

Én sem szeretek ugrándozni bankok-biztosítók között. Egyiknek sem jobb a terméke a másiknál.

Lehet, hogy az AXA jó kamatot ígér látraszólóban, és lehet, hogy a plussz kamatot elviszi a számlavezetési díj.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy az AXA-nak, hogy van elmúlt 10 évre hozama. Már ilyen régen itt vannak? Lehet, nem követem a történelmüket:)

Én egy régi biztosítóhoz vinnim inkább a pénzem...

7. névjegy82 (válaszként erre: 4. - VTünde)
2009. nov. 24. 12:14
Nekem nem ajánlották, hogy a.x.a.-ra váltsak. Mármint magát a biztosítót. Benne volt a 10-es banki feketlistában az idén. Tény, hogy jól hangzik az ajánlatuk nekem is ezt ajánlották fel. /Bocsi, ha van itt valaki a biztosítótól , győzzön meg és váltok én is;)/
6. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - VTünde)
2009. nov. 24. 11:45

Nem tudom a pontos portfólió neveket a biztosítódnál, így csak kb.

A leg kockázat mentesebb portfólióban pénzpiaci alapok vannak nagyrészt. Ezek hozama, szinte előre látható. A jegybanki alapkamathoz igazodnak általában. Tehát kis hozam, de a legbiztosabb.

A következőbe kötvény alapok vannak. Amelyek hozama általában 3-5 éven belül realizálódnak. Itt azért már van kockázat, mert a hozamot csak kb. tudják előre, de biztosat nem tudnak mondani.

És a tied, mint írtam részvények nagyrészt. Ezek hozama naponta változik, akár miniszba is, mint a múlt évben volt. Az én meglátásom az, ha az alapkezelője ügyes lett volna, akkor nem bukunk ekkorát, de sajnos nem voltak naprakészek. A részvényekkel lehet a legmagasabb hozamot realizálni, hosszútávon (10-20) akár több év alatt.

2009. nov. 24. 11:31
Köszi a választ:)
2009. nov. 24. 11:31

A tájékoztatón elolvastam, nagyjából képben vagyok, csak félek a kockázatostól.


Vagy hosszú távon még mindig az a legjobb?

3. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - VTünde)
2009. nov. 24. 11:24
A portfólió választásánál a korodat nézték. Ha még kb. 20 év van a nyugdíjadig, abban az esetben a legkockázatosabb a legjobb választás. Ez általában részvény alapokból áll. Hosszútávon ezek hozama a legtöbb.
2009. nov. 24. 11:14

Sziasztok!


Magánnyugdíj pénztárat szeretnék váltani, mert eddig az OTP-nél voltam, de nagyon veszteséges volt. Az AXA tűnik a nagyobb pénztárak között a legjobbnak az elmúlt 1, ill. 10 év tekintetében is.

Na most én az OTp-nél növekedési portfólióban voltam, de fogalmam sincs, hogy kerültem oda, szó szerint.

Itt is abba szeretnének tenni, de az a legkockázatosabb, segítsetek ebben, melyiket válasszam? Vagyis én döntök, de infokat szívesen fogadok.Köszi.

2009. nov. 24. 11:12
Aki ért a portfóliókhoz, attól kérnék segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook