Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki albérletben lakik, az hová jelentkezik be? fórum

Aki albérletben lakik, az hová jelentkezik be? (tudásbázis kérdés)

1 2
37. tip1 (válaszként erre: 33. - Kristo_f)
2013. ápr. 17. 22:11

"Biztos nincs így." - de, pontosan így van.


"Ha én szerződést irok a lakás bérlőjével, az teljes bizonyító erejű okirat, tanuktol, kézirástol stb. függően" - A teljes bizonyítóerejű magánokirat törvényben meghatározott kellékekkel bír, például vagy elejétől végéig saját kezűleg van írva (ami bérleti szerződéseknél nem járható, mert két szerződő fél van), vagy két tanú aláírja.

36. 17aadc1082 (válaszként erre: 34. - Tip1)
2013. ápr. 17. 22:10
igen, helyesbítek. lakóhely.
35. 17aadc1082 (válaszként erre: 32. - Kristo_f)
2013. ápr. 17. 22:09

"A tartózkodási hely egész más mint egy lakcimre ideiglenesen vagy állandóra bejelentkezés"


A tartózkodási hely az, amit régen ideiglenes címnek hívtak. Mostmár tartózkodási hely a neve. Nincs ideiglenes bejelentkezés, csak állandó, vagy tartózkodási hely.

34. tip1 (válaszként erre: 32. - Kristo_f)
2013. ápr. 17. 22:07

1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról


[link]


Állandó és ideiglenes lakcím húsz éve nincs már. Helyette van lakóhely és tartózkodási hely. A lakcímadat pedig a törvény szerint ez a két adat.

33. kristo_f (válaszként erre: 31. - Tip1)
2013. ápr. 17. 22:07

miszerint közokiratba vagy teljes bizonyítóerejű magánokiratba foglalt bérleti szerződés kiváltja a tulajdonos aláírását."


Biztos nincs így.

Ha én szerződést irok a lakás bérlőjével, az teljes bizonyító erejű okirat, tanuktol , kézirástol stb. függően

Ennek ellenére kizártnak tartom a bérlő bármilyen bejelentkezését

32. kristo_f (válaszként erre: 30. - Rena.b)
2013. ápr. 17. 22:04

A trv. számát ha leirnád!

Mert erősen kétlem, hogy a tulajdonomban álló lakásba akkor is bejelentkezhetne az albérlő ha én nem egyezek bele.


Az másik dolog, hogy ő hol és miért közli a tartózkodás helyét/elérhetőségét

A tartózkodási hely egész más mint egy lakcimre ideiglenesen vagy állandóra bejelentkezés

31. tip1 (válaszként erre: 29. - Kristo_f)
2013. ápr. 17. 20:55

Nem, a lakónak kötelessége bejelenteni a saját lakcímét. Aki ezt elmulasztja, szabálysértést követ el.


Sajnos a törvény bizonyos esetekben lehetőséget ad a tulajdonos számára, hogy a bérlőt ezen kötelességének teljesítésében megakadályozza. Nevezetesen, amikor tulajdonosi aláíráshoz köti a lakcímbejelentést. Ezzel kapcsolatban volt egy ombudsmani vizsgálat, és ennek eredménye az alább idézett törvénymódosítás, miszerint közokiratba vagy teljes bizonyítóerejű magánokiratba foglalt bérleti szerződés kiváltja a tulajdonos aláírását.


Sajnos sokan vannak, akik ilyen bérleti szerződés hiányában, vagy egyszerűen a tulajdonos retorziójától tartva inkább nem jelentik be a lakcímüket, ezzel bírságot kockáztatva, illetve alapvető jogaikból kiszorulva. (Lakcím hiányában még egy könyvtárba sem lehet beíratkozni...) Ez annyira balkáni :(


Ugyanakkor tudjuk, sok tulajdonnal rendelkező polgártársunk nem ott lakó ismerőst, családtagot valótlanul bejelent magához, különféle előnyökhöz jutás reményében. Ezzel nemcsak közokirathamisítást, hanem esetenként csalást is elkövetnek, viszont ez ellen a gyakorlat ellen a hatóságok a tapasztalat szerint nem lépnek fel.


Látható, hogy a lakcímbejelentés tulajdonosi aláíráshoz kötése önmagában nem eredményez hiteles lakcímnyilvántartást, viszont jogaiban rendszeresen sérti a bérlakásban élőket.


Megoldás lehetne, hogy a lakcímbejelentést teljesen függetlenítenék a tulajdonos hozzájárulásától (annál is inkább, mert a lakcímbejelentéstől a lakás használatára senkinek sem lesz se több, se kevesebb joga), a tényleges ottlakást viszont szúrópróbaszerűen ellenőriznék.

30. rena.b (válaszként erre: 29. - Kristo_f)
2013. ápr. 17. 20:23

„26. § (1) A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a járási hivatalnál nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).”


„27/A. § (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.”


Nem kötelessége a tulajnak, de ha megtiltja, törvényt sért.

29. kristo_f (válaszként erre: 28. - Tip1)
2013. ápr. 17. 19:17

A bérbeadónak nincs jogi lehetősége mérlegelni, hogy engedi-e a lakcímbejelentést."


HA jól értem, azt jelenti hogy a tulajnak kötelessége bejelenteni a bérlőt?

Erre ha egy trv. helyet idéznél, csodálkoznék!

28. tip1 (válaszként erre: 27. - Szavak)
2013. ápr. 17. 17:51

A bérbeadónak nincs jogi lehetősége mérlegelni, hogy engedi-e a lakcímbejelentést. Nyilván arra gondolsz, hogy a bérbeadók berögzült tévképzetéből, nevezetesen a lakcímbejelentés rájuk nézve állítólag hátrányos voltából kiindulva a lakcímét bejelentő bérlővel szemben mintegy szankcióként felmondással élnek. Nos, ez a jogsértő gyakorlat visszaszorulóban van, hiszen az állam egyre inkább kikényszeríti a lakók lakcímbejelentését, ezért előbb-utóbb nem lesz bérlő, aki nem érezné szükségét, hogy bejelentse a lakcímét, a lakást meg valakinek csak ki kell adni.


Annál is inkább, mert egyre több bérbeadó foglalja a szerződést közokiratba, a bérlő esetleges későbbi kilakoltatását megkönnyítendő, csakhogy ezzel pont azt az okiratot adják a bérlő kezébe, amivel külön tulajdonosi aláírás nélkül bejelentheti a lakcímét.


A bérbeadó nem bármikor jelenthet ki, hanem csak azután, hogy a bérlő ténylegesen elköltözött.

27. szavak (válaszként erre: 23. - Tip1)
2013. márc. 11. 13:03

A bérbeadónk lehet, hogy kötelessége engedni, hogy bejelentkezz, de nem köteles bérbeadni neked a lakását.

Tehát izmozással nem fog menni.:)

Egyébként a bérbeadónak attól nem kell tartania, hogy később nem jelentkezel ki, mert ő bármikor kijelenthet.

2013. márc. 11. 06:21
Legalább ennyivel többet tudok!:)
2013. febr. 6. 13:40

Az albérletben élő ismerősöm az albérletbe jelentkezett be tartózkodási helyre, az ugye véges időre szól és oda járt a gyerek is óvodába, iskolába, a tartózkodási hely szerinti intézménybe.


Szerződés nélkül lakni valahol? Öngyilkosság.

24. trapiti (válaszként erre: 23. - Tip1)
2013. febr. 5. 20:18
A legtöbb albérletben nincs írásos szerzősés, tekintettel arra, hogy a tulajdonosok nem akarnak adózni a bérleti díj után, a bérlők pedig nem akarnak annyival is többet fizetni...
23. tip1
2013. febr. 5. 16:52
Be kell jelenteni a lakcímet, és akkor nincs gond. Ki mondta, hogy bérelt lakásba nem lehet lakóhelyet (régebben: állandó lakcím) bejelenteni? A bérbeadó? Nos, nem volt igaza. Sőt, abban sincs igaza, hogy neki ebbe beleszólása van. A bérlő önmaga eldönti, hogy a lakás címét lakóhelynek vagy tartózkodási helynek tekinti-e, a bérbeadónak meg kutyakötelessége aláírni a papírt. Ha nem teszi, törvényt sért. 2013. március 1-től egyébként sem kell a tulajdonos aláírása, ha van írásos bérleti szerződés 2 tanúval aláíratva. Nyugodtan be lehet jelentkezni, sőt, kötelező.
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. febr. 5. 13:11
Én augusztusban írattam át másik oviba a lányom,másik város,másik megye...szintén albérlet...nekem állandó lakcímet kértek a gyereknek is....beszéltünk a főbérlővel és aláírta a lakcím bejelentő lapot!
21. trapiti (válaszként erre: 20. - Noozimanoo)
2013. febr. 4. 20:55
Ez a szabad óvodaválasztás egy vicc... :( Nekünk iszonyú mázlink volt, hogy a munkahelyem egy elöregedő nem túl zsúfolt kerületben van, ahol egyik ovi sincs teljesen feltöltve. A lakóhelyünk szerint sem bölcsibe sem oviba nem vették fel, idén meg jött a felszólítás a körzetes ovitól, hogy vigyem, mivel óvodaköteles lett. De 3 évig ülhettem volna itthon ha nincs a VII. kerületi munkahely...
20. noozimanoo (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. febr. 4. 19:03

Oviban dolgozom, tehát tudom.

6 éves gyermeknek kötelező az ovi, de csak annak az ovinak kötelessége őt felvenni, ahova lakcímkártya szerint tartozik.

Ha tudod, intézd el, hogy az albérletbe ideiglenesre bejelentkezhess.

Ha nem, akkor próbálj beszélni az óvodavezetővel, ahova vinnéd a gyerkőcöt. Ugyan nem tartozol az ovi körzetébe, de szabad óvodaválasztás van. Mondd el neki, milyen helyzetben vagytok, és hogy a munkahely miatt az állandó lakcím szerinti oviba lehetetlen vinni őt.

Szerintem ha egy mód van rá, segíteni fog az óvodavezető.

2013. febr. 4. 19:03
Jo Estet Csajszik!Jobbulast kivanok Nektek .Legyetek jok Vigyazzatok magatokra. puszika
18. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. febr. 4. 18:57
a bölcsibe úgy "felvételiztem", hogy az akkori állandó lakcímünk 200 km-rel odébb volt. de tudtam mondani pontos címet, hogy hol fogunk szeptembertől lakni. először a felvételinél az ügyintéző nagyon értetlenkedett, hogy mit akarok, pedig tiszta ügy. másnap férjem kíséretében bementem az igazgatóhoz, előadtuk a problémánkat, rögtönn értette a helyzetet és fel is vették a kisfiam a bölcsibe.
17. 447396604e (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2013. febr. 4. 18:48
hát nem egyszerű. nekem is rengeteget kellett anno kilincselni. még a főbérlőt is megkértem hogy kisérjen el, és a bérleti szerződés mellett igazolja hogy náluk lakunk:SSS
2013. febr. 4. 18:45
hernádpetrinek = bekönyörögni :-) mobilról írok
15. trapiti (válaszként erre: 12. - Ekka)
2013. febr. 4. 18:43
Hivatalosan ha van állandó lakcíme, megkapja 5 évesen a levelet a körzetes ovitól, hogy köteles oda járatni. Ha sehová nem tudja addig hernádpetrinek, akkor baj van. A legtöbb helyen minimum tartózkodási hely vagy munkahely kell legyen a körzetben vagy legalább a kerületben. Akkor nem tudom mi van, ha nincs állandó lakcím... be lehet jelentkezni lakcím béklyóiként bármelyik kerületbe vagy településre, akkor valahová kötelesek felvenni.
14. 447396604e (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. febr. 4. 18:39
próbálkozz, kilincselj.próbáld meg meggyőzni hogy te csak azért nem vagy bejelentve, mert albiba laksz. vidd a szerződést, papírokat.
13. 447396604e (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2013. febr. 4. 18:38
:(((
12. Ekka
2013. febr. 4. 18:37

És aki nem tud hová bejelentkezni, mert pl. albérletbe nem fog, vagy nem tud, azzal mi van???

Nem jár a gyereke oviba/suliba?

2013. febr. 4. 18:35

Az én gyerkőcöm augusztusban lesz 6 éves, nagycsoportos lesz, és ugye az utolsó év kötelező az oviban.


Ugye mindenhol azt mondják, hogy lakcímkártyával veszik fel a gyerekeket oviba, ráadásul állandóval, nem ideiglenessel.

10. trapiti (válaszként erre: 7. - 447396604e)
2013. febr. 4. 18:33
Gazdagréten laknak, ott nagyon kekecek :-( tavaly nem vették fel, idén is megmondták, hiába lesz lakcíme, hiába lesz év végén 4 éves, nem veszik fel, mert van egy kicsi is aki addigra 2 éves lesz, mehetne bölcsibe, de oda csak szeptemberi kezdéssel, vagyis másfél évesen ha a tesóm lemond az utolsó fél év gyedről és fizeti a napi 2000 ft gondozási díjat. Állása még nem lesz, PhD-r csinálja, amit két gyerek mellett ovi-bölcsi nélkül képtelenség, viszont ha meglesz neki, akkor állása is lesz.. ördögi kör...
9. 447396604e (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2013. febr. 4. 18:32
igen, ilyen is van sajna.én csak a saját szorim próbáltam elmondani, amikor még albiba laktunk.én elvittem a szomszéd oviba, és addig kilincseltem, míg fel nem vették.vittem a bérleti szerződést, a lakcímkártyát, hogy bizony vidéken vagyok bejelentve. végül engedték
8. trapiti (válaszként erre: 4. - 447396604e)
2013. febr. 4. 18:27
Én a munkahelyem közelébe hordom, a lakóhelyünkön esély sem volt hogy felvegyék, és ahogy kinéz, a tesóm kisfiát sem fogják felvenni idén sem... sokszor nincs választási lehetőség...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook