Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki 2010/2011-ben a SOTE II.-n szült mennyit fizetett az orvosnak? fórum

Aki 2010/2011-ben a SOTE II.-n szült mennyit fizetett az orvosnak? (beszélgetős fórum)


18. cony4 (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2011. márc. 11. 11:06
Azért mondtam hogy tisztelet a kivételnek.Biztos vannak kivételek,mindenki nem lehet rossz.Én csak két lábbal a földön járok, és látom amit látok hallom amit hallok, és tapasztalom amit már átéltem és ennyi.
17. youlcsi (válaszként erre: 15. - Cony4)
2011. márc. 9. 12:16

én ezzel nem teljesen értek egyet.


nem egy olyan emberrel találkoztam, akinek volt orvosa (nem csak a mi kórházunkra jellemző!!! vegyesen az országból), és éppen ezért senki le sem sz@rta, nem segített neki... "majd jön, akinek perkál"... ja... csak az meg a vajúdásra nem jött, mert minek? arra elég a szülésznő...


rám mindenki rámnézett, aki arra járt. mindenki segítőkész volt... végül pont az aznap esti ügyeletes döntött úgy, hogy nem hagynak tovább szenvedni. azért ő, mert így még az esti vizitnél illetve reggel munkakezdés előtt is meg tudta nézni, hogy jól vagyok-e.


varratszedésnél meg sem várta, amíg összeszedem magam, sok boldogságot kívánt... és számára is teljesen természetes volt, hogy a 6hetes kontrollra nem hozzá, hanem a saját dokimhoz fogok menni...

16. de4b589afa (válaszként erre: 15. - Cony4)
2011. márc. 9. 10:26

Azért vannak mindenre ellenpéldák is. Hallotam ár olyanról, hogy valakinek a fogadott dokija leszarta a szülés idejét, elment nyaralni, és az ügyeletes doki viszont totál rendes volt a nővel.

Vannak még becsületes orvosok, kérdés, kifogod e őket:-)

Fogadott dokinak meg annyit adjon mindenki amennyit gondol. Ha nagyon meg voltál elégedve, és lesz következő baba, és őt szintén annál a dokinál akarod szülni, akkor adj többet. ha nem, akkor meg úgyis mindegy nem?

15. cony4 (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 20:48
Egyetértek.Aki nem fogad orvost azt leszarják.Orvos nem is látja gyakran csak a szülésznő szüleszti meg.Őt sem különösebben érdekli meddig szenved szerencsétlen anyuka.Az ügyeletes orvos néha néha azért ránéz él e még szegény, aztán folytatja az olvasgatást, beszélgetést stb.Akárki akármit mond sajnos MO-on ez a helyzet.Lehet nincsenek megfizetve az orvosok, de kérdés ha milliókat keresnének akkor vajon hogyan állnának a munkájukhoz?!Á nem hiszem hogy változna a mentalitás, csak vérszemet kapnának és mégtöbb mégtöbb pénzre hajtanának.De bocsánat, és tisztelet a kivételnek.Bár nem tudom van-e.
14. wiki76
2011. márc. 8. 16:21
Én itt szültem,nem volt fogadott dokim,a szülésnél egy rezidens serénykedett:)))Kapott 5000 ft-t és boldog volt hogy volt oktatási alanya:)Volt bent szakorvos is de az csak csendesen oktatta mit tegyen.Engem nem zavart mert eü-s vagyok és ez a baba már a második volt.De a 100-t vérlázítónak tartom.Ha sima szülés azt elvileg akár egyedül is meg lehet szülni(lásd a vadonban)ha komplikáció van akkor több doki dönt.
13. Orsi86
2011. márc. 8. 16:11

Sziasztok!


Én Sebestyén Andrásnál szülök nyáron. A rendelései ingyenesek, illetve "amennyit gondolsz" alapon mennek. A szülésnél kb 40-50 et tervezek majd adni. Szülésznőt is szeretnék fogadni, nekik mennyit szokás adni?

12. youlcsi (válaszként erre: 7. - Yda)
2011. márc. 8. 15:59
ja, és mi is több mint 2 évet vártunk a pozi tesztre, amiben a dokimnak nagy része volt, hogy sikerült... amikor a 6hetes kontrollon meg akartam köszönni, ő átölelt, adott 2 puszit és mondta, hogy majd 3 hónap múlva találkozunk...
11. youlcsi (válaszként erre: 7. - Yda)
2011. márc. 8. 15:57

ugyan nem SOTE, hanem kisvárosi kiskórház... de nálunk nagyon könnyen megoldódott a dolog.


mivel nem volt orvosom a szülésre, így a dokimmal együtt összesen 6 orvos törődött (de tényleg, szó szerint!) velem. egyik indított, másik burkot repesztett, 3. és 4. a szülésnél volt bent, 5. és 6. császározott...

6 orvosnak meg ha akartam volna, sem tudtam volna fizetni... így senki nem kapott...

vagyis az osztály kapott közösen (mivel összesen 5 hetet töltöttem bent) egy kávéfőzőt. a főnővér teljesen odavolt, még aznap beüzemelték a teakonyhán :D

2011. márc. 8. 14:28
Én nem odavalósi vagyok, ahol te, de én mindenképpen adnék a dokinak. Nem azért, mert elfogadhatónak tartom, hanem azért, mert manapság azzal törődnek, aki pénzt ad. És nem a szüetendő gyermekemnél szeretnék pont ezzel spórolni. Persze, a gyereknek ebből rengeteg mindent lehetne venni, de bennem az lenne, hogy úr isten, nem halok e meg a szülőszobán , vagy a gyerekem nem lesz e sérült valami műhiba miatt. És persze az igazán szakértő, profi orvosok persze drágák. Úgyhogy sajnos nincs mit tenni. Azért ezt a 100-t sokallom. Persze ,aki annyira csúcs doki, az elkér. Pécsen is hallottam ilyenről , ahol lakok. De szerintem olyan 40-50 az átlag.
2011. márc. 8. 14:15

Nem is tudtam, hogy van olyan, hogy előre odaadni. Hiszen tényleg bármi közbejöhet a dokinak is....

Extrém nagy összeget nem éri meg adni szerintem. Meg talán előre nem is kell eldönteni. Majd meglátod, mennyire teszi oda magát a kedves doki, és aszerint adj. Addig ne is gondolkodj ezen... Általában a 6 hetes kontrollon adják a borítékot a dokiknak, tehát bőven ráérsz még.

8. b789d47c89 (válaszként erre: 7. - Yda)
2011. márc. 8. 13:59

Ezt kettőtöknek együtt kell eldöntenetek. Én azt gondolom, ha a szülés alatt történik olyan dolog, ami miatt az orvosnak nagy hálával tartoztok, akkor azt mondom mért ne.


Na de előre odaadni az egy nagy baromság, mert akkor már bezsebelte a lóvét, visszakérni úgysem fogjátok és akkor minek erőlködjön.


Másik eset, ha utólag adjátok...nem tudja előre, hogy kap-e ezért odateszi magát, hátha akkor kap.

Qvázi ha kap ha nem ugyanúgy végzi a dolgát.


Szóval én azt javaslom előre ne add oda utólag pedig ha a párod ragaszkodik hozzá még mindig adhattok.


Jah az egyik ismerősöm előre odaadta és végül pont akkor szült, amikor a dokija szabin volt...gondolhatod hogy megbánta. Persze a dokinak nem jutott eszébe visszaadni.

7. yda (válaszként erre: 6. - B789d47c89)
2011. márc. 8. 13:21

Én is így gondolom. Szerintem nagyon mocskos dolog.A kismamákról az utolsó bőrt is lehúzzák az utolsó percben is.

A kérdést is azért tettem fel, mert egyáltalán nem értek egyet ezzel a szokásjoggal. A férjem viszont olyan magas összeget szeretne fizetni, hogy talán ezekkel a válaszokkal meggyózóm, hogy nem kell.

Nagyon régóta vágyott (első) baba és szerintem így szeretne hálát adni, hogy sikerült. Pedig nem orvosi munka volt a teherbeesésem.

2011. márc. 8. 13:10
Én ezt a hálapénzt felháborítónak tartom...inkább a gyerekre költeném, minthogy az orvosnak adjam.
5. yda
2011. márc. 8. 12:46
Szerintetek számít az, hogy az orvos a kórházban milyen beosztásban van (pl. kezdő orvos, docens, igazgató) - mármint fizetés tekintetében?
2011. márc. 8. 12:41

Általában az a szokás, hogy annak a 10szeresét fizetik, mint amennyit egy vizsgálatért fizetnek.

Egy vizsgálat 10 ezer, akkor szülés 100. De persze nem kötelező. Adsz, amennyit tudsz, vagy gondolsz.

3. yda
2011. márc. 8. 12:39
Arra lennék igatából kiváncsi, hogy melyik orvosnak fizetttetek és mennyit? Ha ide nem akarjátok leírni a privinek is nagyon örülök. Sajnos olyan nagy távolságokban ingadoznak az árak, hogy tanácstalan vagyok.
2011. márc. 8. 12:38
Ez orvosonként is változhat. Nekünk fogadott volt, császár lett a vége, és 80at adtunk.
1. yda
2011. márc. 8. 12:37
Aki 2010/2011-ben a SOTE II. -n szült mennyit fizettet az orvosnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook