Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akaratos kisgyerek fórum

Akaratos kisgyerek (beszélgetős fórum)


15. klenca
2009. nov. 19. 14:16

Nálunk ez a jelszó:

"Akarni a wc-n kell, de ott nagyon."


Egyébként az akaratos gyereket csak a higgadt szülő tudja lenyugtatni, ideges soha.

2007. okt. 28. 16:54

Sziasztok!

Látom sokan küzdünk a problémával...Az én fiam 2 éves lesz jan.-ban. Az első perctől kezdve, hogy megszületett aktív, rengeteg törődést kíván és hamar kiderült, milyen akaratos. Sokszor mondom, hogy ikrekkel is könnyebb dolgom lett volna...A hiszti nála 1 éves kora után jelentkezett (ugyan miért is várt volna vele 2-3 éves koráig), 14 hónapos kora körül megjelent nála az agresszivitás, szinte minden gyereket, néha még a felnőtteket is megcsípdeste, de szerencsére 3-4 hónap alatt kinőtte. Az alvással rengeteg problémánk volt míg szopott, nagyrészt ezért is választottam el egyik napról a másikra (kénytelen voltam, mert lassan, türelmesen nem működött volna), meg azért is mert már nagyon követelőzővé vált. Azóta napközben 1x alszik 1-2 órát, azelőtt csak fél órákat aludt. Este szerencsére 8.30 körül elalszik, persze nem magától, úgy nem tud, mellettem és mostanában kicsempészem a másik szobába (eddig velünk aludt) persze előbb-utóbb úgyis visszatér és így is többször felébred. Amikor hisztizik, hiába hagyom, olyan kitartóan csinálja, hogy egyszerűen nem látom értelmét tovább hagyni -lehet, hogy én vagyok túl gyenge, de magától nem hagyja abba, csak ha felveszem -igazi zsarolás nem? Emellett elképesztően ragaszkodó, 1,5 éves kora előtt ki sem mehettem a szobából fél percre sem anélkül, hogy ordítana, mára kicsit javult a helyzet jobban el tudja foglalni magát, de bölcsibe, óviba nehéz lenne beszoktatni. Ha az ember már az első pillanattól tudná, milyen személyiségű lesz a babája.. ha első gyerek és semmilyen tapasztalat nincs könnyen el lehet "rontani". Ennél nehezebb a következő nem lehet, ilyen sok tapasztalattal. Vezető típusú, akaratos, és nagyon türelmetlen a gyermekem, hát megváltoztatni nem tudom csak a jó útra terelni. Remélem a természet megszán és épp ellenkező természetű lesz a kistesója.

13. eva25 (válaszként erre: 11. - Dee7182d35)
2007. okt. 28. 08:02
Az még a baj, hogy nagyon későre lett meg a kisfiam, már feladtam a reményt, ezért ahogy mondod, agyon kényeztettem. Most azért nehéz. Tudja Ő a minden, a világ közepe a szüleinek. Nagyon huncut. A tegna beszigoritottam, remélem minden rendben lessz. Kialakúl a rendszeresség nállunk is.
12. eva25 (válaszként erre: 9. - Cbdccb9466)
2007. okt. 28. 07:57
Köszi szépen. Az este megpróbáltam a szigoruságot. Nehezen ment, 11 volt mire elaludt. Beszélget, burrog a kiságyban. Sajnos nem mertem bölcsibe vinni, tulságosan féltettem, pedig imád játszani a gyerekekkel. Az a gond vele, hogy nagyon aktiv kisfiú, 8 hónaposan már lépegetett, 10 hónaposan elindúlt egyedül. Azóta non stop mozgásban van. Sokszor annyira fáradt, hogy borúl fel, de akkor sem fekszik a kiságyba. Ha beteszem, kimászik belőle. A lámpás trükk érdekes, hétfőn elindulok olyant vásárolni neki.
11. dee7182d35 (válaszként erre: 3. - Eva25)
2007. okt. 27. 18:55

Azért készülj fel,hogy nem lesz sétagalopp!:))Idő kell neki,hogy rájöjjön nem Ő a világ közepe!Én is nagyon elkényeztettem,ugrottam minden szavára,ha meg valaki szólt,hogy rossz vége lesz,csak legyintettem!De már látom,hogy érdemes lett volna néhány tanácsot megfogadni.De ez akkor olyan kegyetlennek tűnt.

Azért sok türelmet és kitartást neked!

2007. okt. 27. 17:21

Nálunk voltak ilyen mondatok:

Akarni a WC-n kell. A többit szeretnéd!


A gyerek engedelmes is tud lenni, csak a szülőnek kell elég akaratosnak lennie.

9. cbdccb9466 (válaszként erre: 5. - Eva25)
2007. okt. 27. 16:44
Gyönyörű a kisfiad.A déli lefekvésben nekünk a bölcsi segített,mert ott ebéd után irány az ágy, nincs választás.Azóta itthon is ebéd után irány az ágy.Estére,meg megpróbálom kifárasztani,meg,vettünk egy aranyos lámpát,meg teleraktam a plafont világító csillagokkal,és azzal elvan.Így nem jón ki,és egyszercsak elalszik.
2007. okt. 27. 16:38
Tehát két hét után rendeződött a lefekvés.
2007. okt. 27. 16:37
A lefekvéssel nálunk is voltak problémák, de én azt csináltam, hogy mindennap ugyanakkor ágybatettem(akárhogy is nem akarta), s mikor kijött\felkelt,szó nélkül visszaraktam az ágyba. Az első hét nagyon nehéz volt, akár 2 órán keresztül is kiabált,de már két után szó nélkül feküdt az ágyba, ha le kellett feküdni.
6. cbdccb9466 (válaszként erre: 5. - Eva25)
2007. okt. 27. 16:37
Ő meg pont most hagyta abba,mert nem akart zoknit húzni.A vásárlást már elintézem úgy,hogy egy valamit mindíg választhat,de többet nem.Persze nem drágát,egy kindert,vagy nyalókát stb,max 300 ft-ig.És megértette.Annyira rafináltak,hogy el se hinné az ember.
5. eva25 (válaszként erre: 4. - Cbdccb9466)
2007. okt. 27. 16:33
Ma az én kisfiam 2 órát üvöltött mire elaludt, persze bent voltam vele, nehogy valami baja essen. Szerintem is kihasználják hogy imádjuk Őket, és megpróbálnak kibújni a szigor alól.
2007. okt. 27. 16:30
Nekem ugyan ilyen a lányom,3 éves volt augusztusba,és nekünk is az segít,ha nem törődök vele.Én is vagy bezárom a szobályába,vagy leülök olvasni,tévézni,stb.Van,hogy egy órát is csinálja, de már egyre ritkábban.Amíg törődtem vele akkor sem hagyta abba,és a hányásig hergelte magát,mert látta,hogy sajnálom.Persze most is sajnálom,csak nem mutatom.
2007. okt. 27. 16:23
Ma este kipróbálom a Te módszered. Szerintem is az a gond, hogy túlságosan názem minden kivánságát, és megpróbálok a kedvében járni. Nagy gond a lefekvés. Sokszor a pompám felmegy, de mindig csillapitom magam, hisz ember vagyok, nem állat.Uralkodok magamon. Köszi a tanácsod.
2007. okt. 27. 15:55
Az enyém is ilyen.Ő két és fél éves.Nekünk az jött be,hogy nem törődök vele,ha cirkuszol.Van hogy rácsukom a szobaajtót,vagy én vonulok be a fürdőbe,vagy egyszerűen csak nem hallom meg,ha követelőzik.Elég nehéz,az idegeim nehezen bírják,de úgy érzem így jobb.Ha nincs közönsége és rájön hogy azért mert ő akarja még nem biztos hogy úgy lesz,akkor egy idő után csillapodik.Kiabálás,ráütés szerintem sem segít!
2007. okt. 27. 15:50
Nagyon akaratos a mindössze 1 év 7 hónapos kisfiam. Mindenképpen az Ő akarata kell érvényesüljön. Este nem akar lefeküdni, inkább játszana, még 10kor is. Napoközben is alig akar aludni. Örökmozgó. Hogyan fegyelmezzem? Rákiáltani, meg hozza ütni sosem akarok. Egyéb módszert ismer valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook