Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akaratos gyerek hisztije.Hogy a csudába kezeljem? fórum

Akaratos gyerek hisztije.Hogy a csudába kezeljem? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 10. 08:02
a gyerekek kinovik ezt,ez tok normalis a gyerek 2-3 eves kora korul.nem kell nagy ugyet szentelni neki es meglatod hamarosan felhagy vele/tapasztalat/.
17. Banita76 (válaszként erre: 1. - 7ed0e6c689)
2014. márc. 11. 20:57

Az én lányom 3,5 éves, és pont ilyen, mint a tied. Itthon én is szobájába kísérem, de az utcán elég tehetetlen vagyok, így megyek tovább, mintha mi se történne, Ő meg közben ordít, az emberek meg minket bámulnak.:(

Próbáltam a megölelést, nyugtató macit, babát, nem figyelek rá módszert. Semmi nem válik be. Máskor meg nagyon aranyos, barátságos kis gyerek. Mondjuk Ő csak velem csinálja, más családtagokkal nem, és az oviban is nagyon meg van dícsérve, hogy milyen jó kislány. Szerintem ki kell várni, amíg kinövi, bár elég nehéz, de ez van.

16. anya4005 (válaszként erre: 12. - 7ed0e6c689)
2014. márc. 9. 12:25

Én ilyen öltözős hisztinél felajánlottam 2 lehetőséget:

1. Öltözöl,és megyünk együtt a dokihoz, vagy

2. Felöltöztetlek,és maradhatsz itthon,de sajnos a kutyaházban kell megvárnod,mert egyedül nem hagyhatlak a házban.

Nekünk bejött! Volt,h más alkalmakkor is előálltam a kutyaházzal,és akkor is működött. Pedig nem fél a kutyától, kényelmes a háza is (80kilós a kutya,tehát jó nagy az ólja),de valamiért nem próbálná ki! Persze,fontos,h ne lássa,h szétidegel a viselkedésével,mert annál jobban csinálja! Ha nincs kutyaház,mondhatod,h az ajtó elött kell megvárnia,vagy a sarkon,stb.

2014. márc. 9. 11:41
Én még az elkülönítésről is olvastam, és ki is próbáltam. Úgy néz ki, hogy amikor otthon vagy, és a gyerek hisztizik, akkor elkülóníted annyi percre ahány éves. Mondjuk beviszed a fürdőszobába, és bezárod az ajtót, és nem jöhet ki. Nem szabad sötétnek, vagy félelmetesnek lennie, csak egy pici csönd, hogy megnyugodjon. Én két gyerekemnél próbáltam ki, mondjuk már olyan 5-6 évesek voltak, de a hatás különböző volt. A fiam lecsöndesedett, és utána lehetett vele beszélni, a lányom szintén elcsendesedett, viszont meg is sértődött, és nem lehetett utána vele beszélni, szóval ha minden kötél szakad ki lehet próbálni, de nem tuti az eredmény.
14. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 12. - 7ed0e6c689)
2014. márc. 9. 10:34
Na igen. Amit még csináltam fiamnál és néha még most is,hogy ha valamit nem lehet,de nem akarja megérteni vagy épp ellenkezőleg ,valamit kell pl nálatok öltözni,belenézel a szemébe és nyugodt,de határozott hangon mondod,hogy most fel öltözünk. És nem magyarázkodsz,nem kéred őt,hanem kijelented. Sok sikert. :)
2014. márc. 9. 09:48
Van a Life network-on egy műsor: szuperdada a címe, nagyon jó ötletek vannak benne!
12. 7ed0e6c689 (válaszként erre: 10. - 0f332c4ec9)
2014. márc. 9. 09:06

És mi a helyzet azzal,ha azért hisztizik,mert nem akar felöltözni miközben nekünk mennünk kellene? Azt sajnos nem tudom "nem észre venni".

Főleg azért is hisztizik,mert én akarok valamit,ő meg nem.

2014. márc. 9. 09:05
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 9. 00:02
Sehogy. A hisztit nem kell kezelni mert az nem jó. Nem szabad észre venni. Idegesitő lesz az biztos,de ki kell birni. Az ő érdeke. Nagyon csúnya látvány ha egy 4-5 éve vagy nagyobb gyerek az utcán vagy forgalmas helyen hisztizik. 2 éves koruk köröl kezdik kb,mindegyik. Próbálgatják meddig szabad menni. Ha észre veszed és foglalkozol vele "kezeled" akkor csinálni is fogja. Az én fiam kb 2 hónapig csinálta,de mivel nem vettem észre leállt vele,nem ért el vele semmit. És ez hatásos. Más barátnőmnek is ezt tanácsoltam,igy is tett és az ő fiánál is pár hét alatt lecsengett ez az egész hiszti mizéria.
9. martin3 (válaszként erre: 8. - Tavaszilány)
2014. márc. 8. 15:58
ez jó, ezt kipróbálom!!!:)
2014. márc. 8. 15:54
Egyszer olvastam valahol, hogy úgy kell tenni, mintha nem látnád, de szó szerint: Hova tűntél kicsim, nem látlak sehol! És "keresni" kell. Amíg tart a hiszti, addig nem találod meg. Állítólag először nagyon meglepődik - ettől abba is marad a hiszti -, aztán idővel leesik neki, hogy ez a viselkedés őt "láthatatlanná" teszi, és ezt nem szeretik. Persze, ehhez nyilván nagyon nyugodtnak kell maradnod és jól játszani a szereped. Én ezt nem tudtam kipróbálni, mert mire olvastam, addigra már a hisztikorszakon túl voltunk.
2014. márc. 8. 15:20
nagyon fontos, hogy tudd, hogy a határait próbálja.... Ne hagyd hogy a fejedre nőjön!
2014. márc. 8. 15:17

Én az arcát mostam meg jó hideg vízzel. Nem tudom, hol olvastam, de hatásos volt! :)

Ha az utcán csinálta és nem forgalmas helyen, mondjuk belvárosban, akkor mentem előtte (persze hátra-hátrapillantottam, de a kis szirénáját úgyis hallottam). Egy idő után belefáradt a sírásba és csak akkor vettem fel, ha abbahagyta a sírást. Ez is bevált.

2014. márc. 8. 13:34

Egy pohár hideg vízzel.


Nem olvastam el amit írtál, viszont ez jutott elsőre eszembe erről a fórumcímről!

2014. márc. 8. 13:25

Én egyszer felvettem telóval a gyerek hisztijét! Miután lejátszottam egy nyugodt percében,rögtön "normalizálódott" a helyzet!

Nagyon gyerekfüggő már önmagában a hiszti is,hát még a megoldások rá!

Sok sikert,kitartást!!!

3. 28195c972d (válaszként erre: 1. - 7ed0e6c689)
2014. márc. 8. 13:19

A nem figyelek rá módszer nem valami jó megoldás,a magamhoz ölelem sem működik ha közben ideges vagy mert úgy is érzékeli,ötletesség,mi az ami megnevetteti?Viccelődni,bohóckodni és ebbe bevonni,ugrabugrálni táncikálni,mert eleve vicces ez egy kis gyereknek ha a szülő így viselkedik:)

A szeretet türelem és humor mindenen átsegít,nekem legalább is mindig bevált.

2014. márc. 8. 13:18
Kérlek ne öntsd nyakon, az annyira megalázó :( Nem lehet egyszerű, de muszáj türelmesnek lenned, és ha azért hisztizik, hogy valamit megkapjon, akkor lehetőleg ne kapja meg, csak ha "normálisan" kéri, a hisztiért sosem. Nem vagyok pszichológus, csak 3 gyerek anyja. Kitartást! :)
2014. márc. 8. 12:58
2,5 éves gyerekem eddig is hisztizett,néha-néha,de tudtam kezelni a dolgot,szép szóval,esetleg kedvenc játék elrakásának lehetőségével.Viszont 1-2 hete napi szinten hisztizik akár 2 órán keresztül is,ilyenkor nyávog,sír,akaratoskodik,akár nekem is jön,meg akar ütni,majd egyszer csak mintha elvágnák játszik,együttműködik szépen,majd valamikor újra kezdni.Nem született kis testvér,kiegyensúlyozott családi,anyagi háttérrel rendelkezünk,nem került új közösségbe,semmilyen negatív hatás nem érte.Ezt a hisztit a mamával,apával is ugyanúgy képes eljátszani.Próbáltam a Szuperdada módszert,Ranscburg,Vekerdy javaslatait,a lefogom,magamhoz ölelem módszert,a nem figyelek rá stb,sőt a popsijára is csaptam,mert már nem bírtam tovább,de ezt sem látom hatásosnak.Egyedül a hideg vízzel nyakon öntöm maradt még el,de már ezt is képes lennék bevetni.Ha itthon vagyunk könnyebb kezelni (bekísérem a szobába,és hagyom hogy kitombolja magát) de ha az utcán vagyunk,akkor nagyon nehéz,hiszen forgalmas helyen,úton,autók között veszélyes is lehet.Mielőtt valaki azzal jönne,van gyerekpszichológus ismerős,mondtam,mutattam,szerinte teljesen rendben van a gyerek,csak hatalmas akarata van,kicsit nehezebb eset.Mitévő legyek?Már nagyon nehezen bírom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook