Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akaratos 8 hónapos-mit rontottam el? fórum

Akaratos 8 hónapos-mit rontottam el? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 12. 18:18

sziasztok,

ha erre jártok. azóta megoldóttak ezek a problémák? én most vagyok olyan cipőben, mint Ti, mint főleg Csibefalat2008. igaz még csak 7 hós, és kezdi mutogatni, hogy milyen lesz. :( így mensi előtt eléggé kétségbe vagyok esve..

2010. febr. 11. 11:55
Én is ezen a véleményen vagyok: "minden gyerek saját személyiséggel rendelkezik". Saját tapasztalat. Van egy türelmes, nyugodt, csendes 6 éves, és egy akaratos, harsány és konok 4 éves lányunk, és mindkettővel igyekeztünk egyformán bánni. A kicsi már egész picur volt amikor megmutatkozott az "én aztán nem adom fel" személyisége. 4 éves de ha bepöccen, úgy csapkodja az ajtót, mint egy fúria. De legalább levezeti a feszültséget :).
2010. febr. 10. 14:28

minden gyerek saját személyiséggel rendelkezik (mint mi magunk is). Az, hogy egy 8 hónapos gyerkőc akaratos, nem azt jelzi, hogy a szülő elrontott valamit! Kezd előjönni a veleszületett szeméylisége. Ezután lehetséges elrontani a nevelését, ha itt ráhagyod! Ha nem tanítod meg neki, hogy bizony te vagy a "falkavezér", és az apja!

Mindegyik gyerek bepróbálkozik akaratossággal, meg hasonlókkal valójában. Feszegetik a határokat, ismerkedik a tetteire adott reakciókkal, és ebből tanulja meg, hogy meddig mehet el...

2010. febr. 10. 14:19
Én összeszedtem pár érdekes dolgot a lakásban, ezeket direkt a pelusozásra tartogatom. Ha pelenkázom, mindig a kezébe nyomok valamit, amivel egyébként nem játszhat, így hagyja magát. Egyébként elszaladna. :)Az is jó lehet, ha mondókákat mondogatsz közben, vagy énekelsz. Pár hónap múlva pedig már tudsz alkudozni is vele: "most átpelenkázlak, és utána eléneklem neked a...dalt, elolvasom.... mesét", akkor már meg fogja érteni. Kitartás, tudom, nem egyszerű korszak! Aztán utána jönnek a sorozatos "nem"-ek, a nem evés, mindig lesz valami, ahogy nőnek és fejlődik a kis értelmük. :)
2010. febr. 10. 13:35
Az újszülött jó esetben eszik-alszik felváltva. Aztán ahogy fejlődik nyílik az érteleme öntudatára ébred és próbálgatja a szárnyait. Ez a fejlődés velejárója, sajnos nekünk szülőknek picit nehéz elfogadni, hogy már saját akarata van. amit én is ajánlok, mindent odakészíteni pl pelenkázáshoz, öltözéshez, hogy minél gyorsabban végezhess ezekkel.
2010. febr. 10. 13:26

szia! nekem is 3 van, ez tök normális! ahogy megtudtak fordulni a pelenkázás nálunk is "rémálom" volt, állandóan kifordultak volna. de nem engedtem, és addig próbáltam elvonni a figyelmét, miközben megtanultam villámgyorsan pelust cserélni, pl mindent készíts oda előre, ne akkor jusson eszedbe a kenőcs és a popsitörlő, amikor már kibontottad a pelust..:))) én volt, hogy mondtam, hogy most nincs fordulás, anya ezt most kicseréli és utána lehet játszani. Amúgy sokan azt hiszik nem érti még a gyerek, ha ilyeneket elmagyarázunk vagy mondogatunk nekik, szerintem(így a 3 baba után tapasztalat), hogy igen is értik egy kis idő után, lehet a hangsúéyból a szavak dallamából, nem tudom. De pontosan tudják miről van szó, ha azt a kifejezést, mindig ugyanarra a cselekvásre használod.

szóval nem rontottál el semmit! ja a szopizást is csak azért gondoltad, hogy abbahagyja, mert gndolom forgolódott, mindig kifordult, már nem evett folyamatosan. Az enyémek is ezt csinálták, de ez csak annyit jelentett, hogy már nézelődni szeretett volna eközben is...

2010. febr. 10. 13:18
Gondolom ennyi hozzászólás után, hogy nem rontottad el, megnyugodhatsz. Viszont saját tapasztalatom alapján azt kell mondjam neked (3 gyerekem van), hogy nincs két egyforma. Én most tapasztaltam meg azt, amit sosem hittem volna el eddig, hogy nem mindent lehet "neveléssel" megoldani. Az én legkisebbem bizonyos helyzetekben olyan konok és hajthatatlan, hogy be kellett látnom: bizony nem mindig nekem van igazam. Úgyhogy kitartás, minden nehéz időszak utólag visszanézve oly gyorsan elmúlik...
11. 77dcc060d6 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. febr. 10. 11:22
Sehol nem rontottad el, csak a kisemberek nagyon okosak:) most kell következetesnek lenni, és akkor minden rendben lesz.
2010. febr. 10. 11:20
jól mondják az előttem szólok, nem rontottál el semmi. Most kell résen lenni, mert most próbálgatja meddig mehet el, persze nem tudatosan:) Éjszaka légy határozott vele, más hangon beszélj, érezze hogy más a hangszíned.(nem kiabálásra gondolok!) A többit leírták, nyugi megtanulja, hogy este alvás van. Csak hát ehhez van szokva (egész életén felkelt). Kell egy kis idő, mire megszokja, hogy nem kell felkelni. Hajrá!
9. Re87
2010. febr. 10. 11:17
Szerintem sem rontottad el,de lesznek még vele problémáid...
2010. febr. 10. 11:13

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nem te rontottad el, a gyerek fel akarja fedezni a világot.

Akármilyen kicsi is, félhomályt csinálj, mondd el neki, hogy éjjel van és aludni kell, de ne beszélgess vele túlsokat.

2010. febr. 10. 11:13
Ha hagyja, ha nem, arra a pár percre igazán nyugton maradhat, mert később, ha nagyobb lesz is gondod lehet vele szerintem. Addig nyugton kell maradnia, ha tetszik, ha nem, neki is vannak kötelességei. Meg talán rájön a Drága, hogy ha hagyja magát előbb szabadul. :) Este szintén. Vagy egy pici éjjeli fény, vagy semmi, és tudja, idővel megjegyzi, sötét=alvás, pihenés, nyugalom. Remélem sikerül!
2010. febr. 10. 11:09
Nem rontottál el semmit :) Ez szinte mindenkinél így van de majd ezt is kinövi,türelem.
2010. febr. 10. 11:06

persze normális, próbálgatja magát-erőlködik.így fog majd mászni később járni.

ha öltözteted próbálj neki énekelni,kezébe valami új játékot-tárgyat adni hogy lefoglald,és lehet már ültetni is nem?-esetleg masszírozni-babamasszás.az enyém szerette ha simogatom és jobban viselte a pelenkázást öltözést-mert játszottunk énekeltünk közben.

éjjel meg ne játsz vele-csak simogatás ringatás.tedd vissza legyél a közelben, egy idő után meg fogja tanulni hogy éjjel sötét van és nyugalom.

2010. febr. 10. 11:05

Szia!

Szerintem nem igazán rontottál el semmit.

Most fedezi fel önmagát és a világot, érthető, hogy ezt csinálja.

Mennyire sok fényt csinálsz éjjel?

Én mindig, már újszülött korától csak a sólámpát kapcsoltam fel éjjel, így félhomályban nagyon korán megtanulta, hogy alvás van.

Ne engedd játszani, ne engedd le az ágyról és mindig halkan, suttogva beszélj vele.

Nem lesz könnyű menet! Hónapokig is eltarthat, mire megtanulja majd, mert úgy látszik, eddig valami kizökkentette és nem sikerült.


Kitartás és következetesség! Sikerülni fog. ;)

3. Éva7407 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. febr. 10. 11:04
SEMMIT!
2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. febr. 10. 11:02

:)

Szia!

Szerintem nem rontottál el semmit, és nem is makacs a gyerkőc;)

Egyszerűen csak fejlődik, új dolgokat fedez fel, sokkal több mindenre figyel, érdeklődik.Teljesen természetes, persze elhiszem, hogy fárasztó;)

De elmúlik majd ez a korszak is;)és akkor jön a jövős-menős.

Kitartás;)

2010. febr. 10. 10:58
Sziasztok! Lehet hogy ebben a korban már jellemző, első baba igy gőzöm sincs.Akkor kezdődött a makacskodás mikor elkezdett forgolódni.Onnantól csak ez érdekelte. Már nem érdekelte a szopi, abba is hagyta 7.hónap végén-igy most tápozunk.Az öltözés is körülményes, meg a pelenkázás. Állandóan hason akar lenni és mászni. Ha megpróbálom " lefogni" hogy ne forduljon addig hasra mig öltözünk őrült sirásba kezd. Így többnyire úgy öltözünk hogy hagyom játszani hason és közben kissebb nagyobb sikerrel öltözünk. Éjjel továbbra is 3 óránként kel fel, van hogy nem akar visszaaludni evés után akkor is játszana. Van hogy 2 órába tellik éjjel vagy hajnalba visszaaltatni. Simogatom vagy ringatom van hogy a bevetem a bébi hordozót hogy abba altassam vissza majd becsempészem az ágyába.Amig szopizott érthető volt hogy ragaszkodik,meg a kelések mert egy idő után a tejnek olyan szine volt minta a szappanos viznek. oké hogy nem lakott jól:-(( De a táp állitólag laktatóbb, ehhez képest fennt vagyunk éjjel. Nem a fennléttel van gondd hamar elkészül a táp is hiszen ott a termoszban a melegviz az ágy mellett, csakhát mint irtam néha akkor is játszana. Hol rontottam el? Más is volt igy? Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook