Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akar valaki fogyit kezdeni április 6-tól? fórum

Akar valaki fogyit kezdeni április 6-tól? (beszélgetős fórum)


1 2
39. brian
2010. aug. 5. 00:26

Szia!


Természetesen 150-200g-ot akartam írni. Pl egy 80 kg-os embernek a legideálisabb a 140-160g.


A fruktóz azért jobb a szacharóznál, mert sokkal gyorsabban szívódik fel és az agy sokkal hatékonyabban hasznosítja mint a répacukrot. Kevésbé hízlal, de rengeteg energiát ad. Testmozgáshoz inkább a szőlőcukor az ajánlott edzés előtt. A pulzusszámról ugyanezt írtam, csak te leírtad hogy kell kiszámolni :D


Engem igazából az zavar, hogy itt mindenki szárdiátákból veszi az ötleteit, zsírégetőkről mondják el a tapasztalataikat, pedig az kb 10%-ban segítette őket a fogyáshoz. Abból a 15-20 ezer forintból amit fogyasztó csodaszerekre költenek, elmehetnének egy étkezési tanácsadóhoz, diatetikushoz, személyi edzőhöz és talán lenne is eredménye amit a szakemberek mondanak!


Ultrahangos zsírbontás nagyon hatásos. Drága és igazából csak a bőr alatti zsírrétegre hat, így az elhízásból adódó betegségek kockázata nem csükken, de a test körmérete annál jobban!

38. Pezo80 (válaszként erre: 36. - Brian)
2009. ápr. 12. 20:40

Szia Brian!


A ketózist nem tartom egészségesnek, de ez is egy lehetőség. Klinikai körülmények között extra nagy túlsúly esetén elfogadhatónak, orvosi kontrollal elfogadható módja a fogyásnak. Amíg van más módja a fogyásnak addig a súlyos hiányállapot miatt nem javasolnám senkinek.

A fruktóz azaz a gyümölcscukor 100%-ban szénhidrát tehát nem nevezném alacsony szénhidrát tartalmú ételnek. Az 5g fruktóz, ezt nem értem honnan jött. 15-20g/nap szénhidrát az annyira alacsony, hogy az már ketotikus fogyást eredményez, feltételezem napi 150-200g szénhidrátra gondoltál.

Áttérve az edzési oldalra: ha valaki elkezd mozogni közepes intenzitással, ez azt jelenti, hogy a maximális pulzusszáma 75%-án(mennyiségileg kb, itt ég el a legtöbb zsír) akkor már néhány perc folyamatos mozgás után a szervezete folyamatosan egyre nagyobb mértékben nyeri az energiát a zsírokból. A max. pulzus 70-75%-án végzett edzésnél 20-40 perc elteltével eléri a zsírégetés maximumát, ami 60% (60% zsírból és 40% szénhidrátból nyert energia). Minél magasabb az intenzitás annál alacsonyabb a zsírból nyert energia.

Az ideális pulzust úgy tudjuk kiszámolni, hogy 220-ból kivonjuk az életkorunkat és ezt a számot megszorozzuk 0,75-tel. 40 éves ember esetén 220-40=180 és 180x0,75=135, tehát a 135-ös pulzusszám zsírégetés szempontjából az optimális.

37. brian
2009. ápr. 10. 18:48

Akkor itt is van a 8 legnagyobb hiba, amit a fogyókúrázók elkövetnek.


1. Az első és legnagyobb hiba, maga a fogyó-kúra. A kúra azt jelenti, hogy egy ideig x hétig diétázol, és kibírod, és az eredménynek nagyon örülsz majd,utána visszatérsz a rendes, túlsúlyos helyzethez vezető életformádhoz, és amennyi idő alatt leadtad a feleslegedet, annyi idő alatt vissza is szeded, ha nem többet. A szervezetben a diétád alatt egy hiány lép fel, amit a szervezet nem szokott meg, és biztonságból hajlamos többet felvenni, mint amennyit alapból felvenne. Egy diéta legyen egy életforma. A diétára nem úgy kell tekinteni, mint "kúrára"! Úgy kell rá tekinteni mint a mozgásunk és táplálkozásunk közötti egészséges arány megtalálásának folyamatára. A diéta célja a mozgásmennyiségünkenk megfelelő kiegyensúlyozott tápálkozás fokozatos elérése.


2. A rossz célok felállítása. A "fogyókúra" (most használom utoljára ezt a helytelen szót) csak akkor lehet sikeres, ha pontos és REÁLIS rövid- és hosszútávú céljaink vannak. Az egyik hiba az, ha valaki csak rövidtávú célt tűz ki maga elé (pl. elsejére 56 kiló akarok lenni). A másik hiba, ha irreális - elérhetetlen - célt tűz ki maga elé (pl. ha a fenti kijelentést 14-én és 66 kilósan teszi az illető). Az első és legfontosabb elhatározni, hogy megváltozunk - azaz olyan hosszútávú célt kell kitűzni, aminek az eléréséért érdemes dolgozni. Ez a cél nem lehet más, mint az életmódunk megváltoztatása. Utánna minden héten apró, de elérhető célokat kell kitűzni. Ezek elérése apró sikerélménnyel jár, és esetleges nem elérése egy picit nagyobb figyelemmel könnyen javítható. Minden nagy út, apró lépésekből áll.


3. Ne hidd el a reklámokban hallható fogyasztó izéknek a hatását. Vannak olyan szerek, amitől le fogsz fogyni, de ezeket eleve nem fogyásra találták ki, viszont megötszörözve az adagot, nagyon gyors fogyás következik be. Ettől persze remeg majd a kezed a szedés alatt, iszonyatos fejfájásod lesz az elején, leterheled a szíved, a májad, tartós károkat okozol magadnak. Szóval senkinek sem ajánlom. fogyni vágyók sokszor százával, sőt ezrével csinálnak pl. felüléseket abban a hiszemben, hogy ettől bordás lesz a hasizmuk. Az is lesz, csak nem látszik majd az azt eltakaró zsírrétegtől. NINCS OLYAN, HOGY HELYI ZSÍRÉGETÉS! A szervezet sajnos maga dönti el, hogy honan fogyasztja a zsírréteget. És jól dönti el - akkor is, ha ez nekünk nem tetszik. Egyenletesen fogyasztja a zsírt az egész testről. Számtalan kutatás bizonyította már, hogy a bőrredő vastagság alapján történő kaliperes zsírmérés még mindig az egyik legpontosabb - éppen azért, mert a szervezetünk egyenletesen raktároz és fogyaszt. Az, hogy valakinek a csípője, a combja vagy a dereka "hajlamosabb" a hízásra - vagyis, hogy ott a legvastagabb a zsírréteg, vagy ott marad meg legtovább, - az teljes mértékben genetikailag meghatározott és nem befolyásolható semmilyen helyi edzéssel. A legtöbb kalória elégetéséhez a legnagyobb izmokat kell tehát megmozgatni: ezek a comb és hát - nem a méretében kicsi hasizom.


4. Az éhezés. Tipikus hiba, hogy a fogyást éhezéssel akarjuk elérni. Ha a szervezet nem kap elengendő táplálékot, ha éheztetjük, akkor lelassítja az anyagcserénket, azaz minden kalóriát hatékonyabban használ fel. Tehát minél jobban éhezünk, annál nehezebb a fogyás. Ha a szervezet rendszeresen kap tápanyagot, akkor nem kerül "pánikhelyzetbe", és szép lassan elkezd pazarolni, azaz gyorsítja az anyagcserét. A kulcs tehát a rendszeres, de össz-napi kalóriában nem magas étkezés. A testsúly változása a táplálékkal bevitt és a mozgással elégetett kalóriák közti különbség. Aki többet eszik mint mozog az hízik, aki kevesebbet az fogy. Viszont aki éhezteti a szervezetét, annak a szervezete elkezd "tiltakozni" a fogyás ellen, azaz lelassítja a fogyást. Egyszerűbb és biztosabb a kalóriaégetési oldalt (mozgást) növelni, mint a beviteli oldalt csökkenteni. Ha éhezünk, az agy (ami cukorra működik) nem kap tápanyagot, és elkezdünk fáradni, szédülni. Ha éhezünk, a szervezet egy-egy intezívebb izommunkát igénylő megterhelés alatt lebontja az izmokat - ami testsúlyban csökkenést jelent, de testösszetételben rossz irányú változást.

Félelem a súlyzós edzésektől. A jogging feltalálása óta él az emberekben az a tévhit, hogy fogyni csak az aerob mozgás megfelelő pulzustartományában lehet. Egy kg. zsírban mondjuk kb. 9000 kalória van (grammonként 9). Egy kiló testzsír elégetése ennek figyelembevételével 9000 kalória elégetését jelenti. 45 perc intenzív (75% maximális pulzusszámon) történő szobakerékpározás alatt elégetünk kb. 400 kalóriát. A 9000 kalória elégetéséhez tehát 22,5 napon át kell napi 45 percet szobakerékpározni (ennél természetesen kevesebbet, mert az edzés után a szervezet még órákon át több kalóriát éget, mintha nem edzettünk volna). Ha a szobakerékpározást egy eddig teljesen inaktív személy kezdi el, a fogyókúrája részeként, akkor természetesen látványosan elkezd fogyni. Amikor azonban a szervezete hozzászokik a terheléshez, akkor a fogyás lelassul, sőt megáll. A súlyzós edzés növeli az izmok méretét. Az izmok inaktív (nem mozgó) állapotban is kalóriát igényelnek a puszta fenntartásukhoz (izomtónus, stb.). Tehát minél nagyobb valakinek az izomzata, annál könnyebben égeti a meglévő zsírt - nagyobb izom, több elégetett kalória kevesebb mozgással, sőt még mozgás nélkül is. Heti 2-3 alkalommal végzett súlyzó edzéstől még senkinek nem lesznek "bodys" muszklijai, de erősebb lesz, és könnyebben tud majd több evés mellett is soványabb lenni. Remélem nem haragusznak meg a hölgyek a következő kijelentésemért, de érdekes, hogy amíg a férfiak rengeteg szenvedés, nagyon kemény súlyzós edézsek és állandó magas proteinfogyasztás mellett is csak igen nehezen tudják növelni izmaik méretét, addig a hölgyek 1-2 kilós súlyzóval végzett aerobictól is azt hiszik, hogy izmaik hatalmas méretűvé fejlőd(het)nek.


6) A kilókhoz való ragaszkodás. A fogyókúrázók mindent kilóban mérnek. A kilók nem minden a diéta alatt. A szervezetünk közel 2/3-a víz, így a víz éhezéssel történő kihajtása néhány nap alatt 1-4 kilogramm testsúly változást okozhat. Ez azonban nem változtat a testösszetételünkön (sőt, ront). Amire figyelni kell és érdemes, az a testzsír százalék. A diéta lényege nem elsősorban a kilóktól való megszabadulás, hanem a testzsír százalék csökkentése. Férfiaknak 10-19%, nőknek 20-29% a normális, átlagos testzsír arány. Aki ezen érték felett van, az túlsúlyos, aki sokkal felette van, az elhízott. A testzsír százalékunkat CSAK mozgással és diétával tudjuk csökkenteni. Minél több az izom a szervezetünkben, annál kisebb a teszsír %-unk. Testzsír %-ot sportorvosi rendelőben, vagy felszereltebb fitness teremben mérnek - kaliperes vagy elektromos mérőeszközzel.


7) A "csaló" napokba vetett hit. Ha valaki egész héten át szigorúan diétázik, eljár edzeni, odafigyel - a hétvégén pedig csakúgy mint azelőtt "lecsusszan" neki a "csülökpéknémódra és a 6-fogásos ebéd", akkor semmit nem ért el. A szervezet ezt a "csalást" sokkal hatékonyabban fogja "beépíteni", mint annak előtte. A lényeg éppen azon van, hogy fokozatosan áttérünk egy egészségesebb életmódra, amikor nem fogyasztunk felesleges kalóriákat - amikor nincs szükség a "csalásra". Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem lehet és szabad soha többet finomat enni - inkább azt, hogy nem kell feltétlenül "bezabálni".


8) A fokozatosság mellőzése. A legtöbb diétázó január elsején vagy a születésnapján eldönti, hogy holnaptól a világ gyökeresen kifordul a helyéből, és minden megváltozik. Ez a módszer csak nagyon ritkán és a világ leghatározottabb személyiségével rendelkezők esetében működik. Sokkal célravezetőbb ha fokozatosan próbáluk meg áttérni egy egészségesebb életmódra. Ez annyit tesz, hogy pl. először megpróbálunk minden héten egy napot helyesen étkezni. Utánna fokozatosan térünk át napról napra az egészségesebb és mértékletesebb életmódra. A mozgással, edzéssel is hasonló a helyzet. Fokozatosan kell elkezdeni terhelni a szervezetet. Ebben nagyon nagy segítséget jelent az edzés és étkezés naplózása. Ha feljegyezzük az edzéseket és az étkezéseket, elemezni tudjuk, hogy az adott rövidtávú célt miért sikerül illetve nem sikerült az eltervezett idő alatt elérni.


Ne felejtsétek el, hogy a fogyáshoz testsúlykilógrammonkánt 0,5 dl (0,05l) vizet kell fogyasztani, azaz egy 100 kg-os embernek 5 liter.

36. brian (válaszként erre: 28. - Pezo80)
2009. ápr. 10. 18:29

Szia Pezó!


1. mi a véleményed a ketózisról?

a ketózis a kérődző állatzok betegsége.


2. Milyen alacsony szénhidráttartalmú fruktózt javasolsz?

Fruktóznál többet is ehetsz, a napi 5g a megfelelő adag, ha diétázol. De egy rendes étrendhez a teljes szénhidrát 15-20g/nap a megfelelő. a szénhidrát a testünk üzemanyaga. Tömegnöveléskor szénhidráttal betöltöttnek kell lennie a testnek, hogy a fehérjéket be tudja építeni, ez az ún. anabolikus állapot. Ha a szénhidrát kevés, a fehérjéket át tudjuk alakítani energiaforrásnak.


3. 120 kg-os személyekre vonatkoznak?

Nem, nem arra. Egy 120 kg-os embernek több a napi kalóriaigénye. súlyzós edzés melett 3000 kcal. Ez a súlyvesztéshez. De az hogy mekkora energia, azaz kalóriabevitelre van szükségünk, sok mindentől függ. (miből származik a kalória, hányszor étkezünk egy nap, mennyit mozgunk illetve nem mozgunk stb.


4. Honnan tudja a szervezetem, hogy 35 perc után zsírt kell égetnie?

Kb. ennyi idő alatt kell neki többlet energia. Úgyanúgy tudja, hogy mikor kell tápanyag (éhségérzés), folyadék (szomjúságérzés), pihenés (fáradságérzés). A vérben az izmok energiaellátásához szénhidrátra van szüksége, és abból nincs elég, akkor a tartalékaiból emészt fel. Kb. 35 perc után kezdődik, de lehet már 30 percnél. A szervezet ehhez a zsírraktárakhoz, nem szívesen nyúl hozzá, csak a végső esetben.


5. Ez na pulzusszám a legideálisabb a zsírégetéshez. Ez persze kortól függő, mert egy 70 éves embernél a 85-90-es pulzus az ideális. A pulzus növekedésével az anyagcsere folyamat is megnő, de a túlzott púlzus már nem zsírégetésre megy rá, ahhoz túl leterhelődik a szervezet. Ez a 120-154 egy átlag 18-35 év közötti emberre jellemző. minél idősebb valaki ez az érték annál kevesebb.


6. Ezt arra értettem, ha valaki egy erős 1600-1800 kcal-ás kúrát tart, akkor utána egyen rendesen, de még mindig diétásan. Asszem írok egy keveset erről, mert igazából a kúra az x ideig tart, a diéta meg nem., ezt a következő hozzászólásomban!

35. fadigflo (válaszként erre: 34. - 80bbc22376)
2009. ápr. 6. 22:15
Szia, figyelmedbe ajánlom a naplómban leírt cikkeket. Erőt adnak, hidd el!
2009. ápr. 6. 13:44

Lassuk be,hogy minden no szamara fontos a kinezete...ha kulsoleg problemaink vannak,azok a problemak a belsore(lelki vilagunkra)is kihatassal vannak.Eppen ezert dontottem ugy,hogy megirom ezt a cikket...nekem ez nagy elorehaladas es remelem masnak is segteni fog!:)


Biztos Siker!:)Elso sorban bemutatkoznek...17eves lany vagyok,nem mondanam kovernek magam,de azon nok korebe sorolnam magam akik minden felesleget az also testreszukre "halmoznak"fel.Reg ota kuzkodom onertekelesi gondokkal.A kornyezetemben levo csajok,mind trendik,sikeresek,szepek,elegedettek magukkal.En ezt sajnos nem mondhatom el magamrol...ezert elekezdtem torodni magammal.Rengeteg anyagot gyujtottem ossze,ugy dietakrol,mint szepsegtippekrol...tulajdonkeppen megszalotta valtam.Sok mindent kiprobaltam...szamtalan dieta...rengeteg testmozgas(neha meg tulzasba is vittem)semmi eredmeny nelkul.

Kb.fel eve vakbel muteten estem at...mivel nem volt szabad mozognom(szamomra a legnagyobb buntetes volt),csak kitartottam a dieta mellett.Egy honapot nem mozogtam,igy tobb idom jutott arra,hogy kiserletezzek,vegul kialakitottam a magamnak legmegfelelobb dietat/modszereket.Azt megtanultam,hogy nem szabad hinni a divatdietakban...sajat magunknak kell rajonnunk,hogy mi jo nekunk,mit bir el a szervezetunk..ja,es a masik legfontosabb..NEM SZABAD KINOZNI MAGUNKAT..ezzel az elletkezojet erjuk el.

Figyelmedbe...Figyelmedbe ajánljuk még:

Nyíl -15 kg Norbi diétával (cikk)

Nyíl Akupunktúra, maga a csoda! (cikk)

Nyíl Az én fogyásom titka (cikk)

Nyíl Te hogy nyered vissza a várandósság előtti formádat? (tudásbázis)

Nyíl Fogyni szeretnék...mit tudtok ajánlani?vmi sikeres sztori kellene, egy jó diéta, amivel aránylag hamar sikerülne leadni kb 8 kilót. (tudásbázis)

Nyíl Azt hallottam, ha éhgyomorra citromot eszek az fogyaszt. Van ezzel valakinek valamilyen tapasztalata, vagy hülyeség az egész? (tudásbázis)

Szoval kiserleteztem..szamtalan anyagot atolvastam..szamtalan tesztet toltottem ki....A divatdietakat soha sem kedveltem,foleg az olyanokat ahol elore megszabott etrendet kell betartani.Ez nekem nem segitett.Ezert lirnam most az en kis dietas etrendemet.Reggel egy fel liter zold teaval inditok,nekem nagyon jot tesz,felporget..egesz nap fitt vagyok tole.Ra ket orara elfogyasztom az uzsim/reggelim ami barnakenyerbol es zoldsegekbol all.(reggelire altalaban eleg nagy mennyiseget szoktam enni).Del korul jon a gyumolcs..ez a kedvenc idoszakom...aztan delutan a normalis "nagyis" ebed(amit nagyim szokott fozni) es olyan 6-7ora kozott pedig a vacsora,ami altalaban joghurt vagy gyumolcssalata...ilyen egyszeru,de nallam hatasos...bevalt..mindent megszek,persze kis-kozepes mertekben.egyetlen dolog amit mellozok az etrendembol az a nassolnivalo.Hat ennyibol all az etrendem.

A mozgassal kapcsolatban pedig...nem jo a dietazzassal egy idoben elkezdeni.A dieta elkezdesekor,idot kell hagyni a szervezetunknek atallni...nem szabad hirtelen mozgassal is leterhelni!Ez nagyon fontos..sokszor estem enis abba a hibaba,hogy egyk naprol a masikra nekialltam dietazni es edzeni is.Ez nagyon nem jo...tulsagosan leterheli a szerevezetet.Erre a dologra ma jottem ra.Eppen a reggelit neztem az Rtl-en,ahol a dietarol es a mazgasrol volt szo.Szakerto ajanlotta,hogy a dietazas elkezdese utan,ra 2hetre kezdjuk el az ENYHE testmozgast.Lassan fokozatosan kell belevagnunk...igy erunk el hatasos es tartos eredmenyeket!Ezt a dolgot tapasztaltam is...szoval vakbel mutet utan csak dietaztam egy honapig...nem mondhatnam,hogy sokat fogytam..de a kozerzetem kifejezetten jo volt.Egy honap utan elkezdtem biciklizni..egyk hetrol a masikra tunt el a felesleg a labomrol(hiszen en csak innen akartam sokat fogyni)..remek erzes volt!:)Igy sikerult elernem a legnagyobb almom..ramjott a farmer nadrag,ami meg jol is allt:D

Hat korul belul ennyi az en "siker sztorym"..lenne meg mit meselnem..nem nagy szam..de remelem valmennyire segit ez a cikk a fogyokurazoknak..:)

2009. ápr. 6. 13:43
amugy regebben irtam egy kis "szerencsetlen" cikket amit nem jeletettek meg..ha nem banjatok bemasolnak ide..ha lesz turelmetek es ha erdekel olvassatok el!:)
2009. ápr. 6. 13:38
huha...hat itt mindenfele tanacsot olvastam...eleg fiatal vagyok..es tenyleg nem vagyok tuulsulyos,de...nagyon rosszul erzem magam a boromben(borzasztoan aranytalan a testem)...szoval...kb.2eve folyamatosan dietakrol,fogyasrol szolo cikkeket olvasok.Ezek a "minta dietak" szerintem nemjok..nagyon ido es penz igenyesek.Mindenkinek sajat maganak kell "felfedeznie",hogy neki mi vallik be es mitol indul meg a fogyas.Szemely szerint,az entrendembol semmit sem zarok ki..barna kenyeret csakis reggel eszem,azon kivul rengeteg gyumolcsot majszolok(nagy szerencsem h imadom:D),es este 6utan max egy jokhurtot eszem meg.A testmozgassal kapcsoltban...nagyot hibaznak azok az emberek akik a fogyokuraval egyidejuleg kezdik el a testmozgast is.Ezzel nem,hogy segitunk a "fogyokuranak"..hanem tobbet artunk neki mint gondolnank..mint minden ujjat,az "uj eletmodunkat"is meg kell szoktatni szervezetunkkel..furcsan hangzik de en is szamtalanszor estem abba a hibaba,hogy kemeny zabalasok utan "matol uj elet kezdek" szlogennel kemenyen edzettem s szinte nem ettem semmit..=leheto legrosszabb kombinacio.En amellet vagyok,hogy semmit sem kell megvonni a szervezettol,mindent mertekletesen kell enni,a megszokott idopontokban!Visszaterve a mozgashoz..minimum 2hetet kell adni szervezetunknek,hogy alkalmazkodjon az uj etkezesi szokasainkhoz...2-3het elteltevel spotolni is kezdhetunk(regebben a tv2on,a mokkaban is ezt tanacsolta egy szakember,sajat boromon is tapasztaltam,tenyleg bevallt).Szerintem a legjobb zsiregeto sportok a kovetkezoek:szaladas,pilates,biciglizes,taposas..tudtommal ezek mind-mind aerob jellegu mozgasok(nem az izom no,hanem a mozgas soran a zsirbol eget el).Az aerob jellegu mozgaskor nem szabad megeroltetni testunket,konnyebb edzes sorozatokat kell beiktatni "sportprogramunkba".Amugy nem kell bedolni a "minimum 40perc kell ahhoz,hogy a szervezet elkezdje egetni a zsirt"...a masik nagyon fontos dolog,hogy szervezetunket fokozatosan vezessuk ra a mozgasra(foleg ha elotte semmit nem mozogtunk)...elobb 10percekkel kezdjuk..majd novelljuk hetrol hetre az idotartamot.Tudom,hogy furcsan hangzik es rengeteg idobe telik a fogyas..de ezzel elerhetjuk,hogy amit leadtunk azt egy jo darabig ne is hizzuk vissza...A gyors fogyasnak szornyu kovetkezmenyei lehetnek!Es ami meg nagyon fontos,ha egyszer tenyleg raszanjuk magunkat,NEM SZABAD FEL ADNI!Ha feladjuk,ujbol a mely godorbe esunk..es sok ido kell elteljen meg ujra raszanjuk magunkat...remelem valamennyit megertettetek a hozzaszolasombol..ha nem tiszta kerdezhettek,majd en is kerdezni fogok:) Elnezest ezert a hosszu hozzaszolasert!Kellemes napot nektek!!!:)
2009. ápr. 6. 09:47
meg nem voltam alkam teljesen elolvasni amit ide leirtatok...az biztos hogy en is matol szeretnek "uj eletet kezdeni"..egyedul eleg nehezen megy...remelem egyuttes erovel sikerulni fog:)..szep napot mindenkinek!:)
30. Pezo80 (válaszként erre: 29. - Tündi66)
2009. ápr. 5. 22:36
Szia! A vércukor ingadozásnak sok oka lehet, a "normál" kaja mit jelent? Hányszor eszel naponta és miket? Ha széklet gondjaid vannak, ekkor egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és igyál sok folyadékot.
29. Tündi66 (válaszként erre: 26. - Brian)
2009. ápr. 5. 22:22
Szia!Én kérdezni szeretnék.Az a problémám,hogy ha keveset eszek lemegy a vércukrom.Ha "normál" kaja melett pl.kertet ások akkor is.Szőlőculor mindig van nálam,de mi az igazi megoldás és milyen diétát javasolnál?A másik,hogy soha nem volt rendben igazán a székletem.Heti 1-2 alkalom.Pl.zabpehely,müzli ttisztára megköt.Mit tegyek?
28. Pezo80 (válaszként erre: 26. - Brian)
2009. ápr. 5. 21:47

Szia!


Egyetértek veled, hogy helyes táplálkozás és mozgással lehet egészségesen fogyni.

Lenne néhány kérdésem:

1. "a fogyás egyetlen módszere az, ha kevesebb energiát viszünk be, mint amennyit elégetünk" ezzel kapcsolatban mi a véleményed a ketózisról?

2. "felejtsd el a magas szénhidrát tartalmú élelmiszereket mint például: répacukor (szacharóz), fogyassz inkább édesítőszert, vagy gyümölcscukrót (fruktóz), tejcukrot (laktóz), stb." - a gyümölcscukornak mennyi a sznhidráttartalma? Milyen alacsony szénhidráttartalmú fruktózt javasolsz?

3. "Számold a kalóriabevitelt.

18-35 év közötti nők napi 1600 kcal-át fogyasszanak, a férfiak 1800 kcal-át" ezek a kalóriatartalmak 60 kilós vagy 120 kilós személyekre vonatkoznak?

4. "Ami nagyon fontos, hogy a zsírpárnákhoz hozzá se fog nyúlni az első 35 percben, így mindenképp törekedj arra, hogy minimum 40 percet mozogj folyamatosan" Honnan tudja a szervezetem, hogy 35 perc után zsírt kell égetnie?

5. "Aulzusod legyen 120 felett, de ne legyen több 154-nél" Miért pont 120 és 154?

6. "A diétát max 2 hétig csináld, aztán emelj a kalórián. Válts életmódot. Nem halsz bele, ha a fehérkenyeret elfelejted.

A 2 hét kemény kúra után tarts 2 hét szünetet, de ezután is próbálj valamiféle diétát fentartani. " Milyen diétát csináljak 2 hétig, és milyen kúra után tartsak szünetet?

2009. ápr. 5. 16:57

sziasztok én holnap kezdem el a diétámat mozgással egybekötve.

egy életmód váltás szeretnék elérni vele hosszutávon.

26. brian
2009. ápr. 5. 16:49

Sziasztok!


Szeretnék egy-két jótanáccsal stzolgálni!

Rólam annyit kell tudnotok, hogy biológia-földrajz szakos tanár vagyok, tehát az emberi szervezet működéséről sokat tudok.


Az elhízás alapvető problémája:

több kalória bevitel, mint amennyit elégetünk. A szervezet nagyon szeret raktározni. elsőként a májban raktározza az energiát, másodrészt zsírraktárakat épít.


Tanácsom: a fogyás egyetlen módszere az, ha kevesebb energiát viszünk be, mint amennyit elégetünk.


Én sokáig 176 cm magas, és 82-85 kg voltam. Ez nem egy drasztikus súlyprobléma, de sokan ezzel a kevés, de annál makacsabb zsírraktárral rendelkezünk. Ebben a fórumban leginkább a túlsúlyos emberekről esik szó, a kisebb túlsúlyról nem, pedig az is problémát jelent.


Szeretnél kocka hasat a nyárra? el kell keserítselek, erről a 2009-es nyárról már lekéstéál, de javítható a helyzet. Amit tenned kell:

1 lépés és a legfontosabb:

táplálkozás.

Felejtsd el a magas szénhidrát tartalmú élelmiszereket mint például: répacukor (szacharóz), fogyassz inkább édesítőszert, vagy gyümölcscukrót (fruktóz), tejcukrot (laktóz), stb.


Ne egyél fehérkenyeret, sőt ha lehet semmilyet.


Egyél minél magasabb rost tartalmú éételeket (teljes kiőrlésű gabonát, káposztát, és mindent aminek magas a rost tartalma.

Egyél sok gyümölcsöt zöldséget


Egyél minél többször: napi 6-8 alkalommal.


este 6 óra után, soha ne egyél, inkább igyál vizet ha nagyon éhes vagy, és lefekvés előtt 4 órával szintén ne egyél.


Reggel a felkelést követve 1 órával mindenképpen egyél valamit.


Számold a kalóriabevitelt.

18-35 év közötti nők napi 1600 kcal-át fogyasszanak, a férfiak 1800 kcal-át

Ez egy erős zsírégetést jelent. Ezzel havi 4 kg-tól megszabadulhatsz.


Mi fog történni ha ezeket betartod?

Megváltozik 2-3 nap alatt a szervezeted anyagcserefolyamata. Av magas rosttartalmú ételeket a szervezet hoszabb ideig emészti, így több energiát használ el. Ha az anyagcseréd jó, a zsírégetés is beindul.


Mozogj:

Mozgás nélkül a diéta nem sokat ér. Lehet mondani, hogy nincs időm, fáradt vagyok, és keresni a kifogásokat. Most is arra gondolsz, na ez se az én módszerem, ehhez is mozogni kell. Hát el kell keserítselek, aktív sport nélkül, ne sokra számíts! Sőt, akkor inkább állj a tükör eléá, és fogadd el a súlyfelesleged, mert a 2. élegfontosabb dolog a fogyásnál. Vajon miért nem használtak eddig a fogyókúráid? Mert nem mozogtál, csak otthon ültél, sajnáltattad magad, és kerested a legjobb fogyi módszereket, ahelyett, hogy 45-60 percre lementél volna a kondiba, vagy lementél volna sétálni egyet, vagy kocogni, vagy akár teniszezni. Keress olyan mozgást ami örömet okoz neked is.


Mi is történik ilyenkor?

A test a mozgás hatására, több energiát haszál el. Felgyorsul a szívverés (pulzusszám), ettől az anyagcsere is felgyorsul, és a szervezet a vérben lévő cukrot felhasználja. Ami nagyon fontos, hogy a zsírpárnákhoz hozzá se fog nyúlni az első 35 percben, így mindenképp törekedj arra, hogy minimum 40 percet mozogj folyamatosan, de minél többet mozogsz annál több eredményt érsz el. Aulzusod legyen 120 felett, de ne legyen több 154-nél. Ez kortól ugyan függő, de ez az átlag 18-40 év közöttieké. minél idősebb vagy, annál kisebbek ezek az értékek. Mozogj minimum heti 4x.


Étzrendkiegészítők:

Nem kell mindenek bedőlni, hogy ettől, meg attól fogyni fogsz, és mozogni se kell, mert beveszel egy kapszulát, és ég a zsír. Ha ez így lenne a plasztikai sebészek nem szívnák, le vagy nem ultrahangoznák, mert ezektől nem fognak eltűnni a zsírpárnák. Van egy-két olyan szer, amitől le fogsz fogyni, de csak akkor, ha aktívan sportolsz melette.

Mik ezek?:

L-carnitine

króm


Ez a kettő nagyban segíti, de csak sport melett.


Egyszóval diéta, és sok mozgás


Mire számíthatsz?

A diétát max 2 hétig csináld, aztán emelj a kalórián. Válts életmódot. Nem halsz bele, ha a fehérkenyeret elfelejted.

A 2 hét kemény kúra után tarts 2 hét szünetet, de ezután is próbálj valamiféle diétát fentartani.


Fogyás:

5 kg - 1,5 hónap

10 kg - 3 hónap

15 kg - 4,5 hónap

20 kg - 6 hónap

25 kg - 7,5 hónap

30 kg - 9 hónap

35 kg - 12 hónap


Vigyázz arra, hogy heti 1kg-nál többtől ne akarj megszabadulni, mert az nagyban károsítja a szervezetedet!

2009. ápr. 5. 15:37
Én csak formálódni, de legalább olyan nehezen megy, mint fogyni :( Szóval csatlakozom, hogy boldogítsam a népet :)
24. liloka
2009. ápr. 5. 15:30
Sziasztok,szeretném én is elkezdeni a 90-napos diétát.Ha tudtok segítsetek,köszi. liloka
23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 22. - Lexi018)
2009. márc. 27. 10:25
Ezt viszont csak ajánlani tudom. Így a kalória is belefér, ha este a levest eszem meg. Az emésztésem is jobb lett, mióta este levest eszem.
22. lexi018 (válaszként erre: 21. - 94c02c5bb5)
2009. márc. 27. 10:23
hát igazán én sem csípem:)
21. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 20. - Lexi018)
2009. márc. 27. 10:16
Arról nem. Nem szeretem őt, tőle semmi nem kell.
2009. márc. 27. 10:13
Majd lehet kipróbálom.A norbisról enm tudsz valamit?
19. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 18. - Lexi018)
2009. márc. 27. 10:02
Bizony és olyan sok, hogy a párom alig bírja megenni. Eddig a sok közül ez a legjobb, ezért a pénzért kár lenne főzni.
2009. márc. 27. 10:01
Most nézegettem meg ezt a Teletálas dolgot:)Tényleg elég jó az ára:)
17. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 16. - Lexi018)
2009. márc. 27. 09:59
szia, van olyan is, de van egy másik a biotech-es, abban vannak plusz anyagok is, azért iszom azt mert futok, ha nem futnék a dm-es innám, az is nagyon jó. Ezt törzskártyával 2800 ért veszem. 10 adag van benne, másfél hétig jó, ezt iszom reggelire. Ebédre rendelek a teletál-tól, az R menüt, abból ebédre eszem meg a másodikat és sütit (ha van) vacsorára pedig a levest. Nagyon finom és így nem kell főzicskéznem. Az ára is nagyon emberi.
16. lexi018 (válaszként erre: 15. - 94c02c5bb5)
2009. márc. 27. 09:54

szte ez tök jó amit irtál.Milyen fehérje-shaket iszol?csak nem a DM-est?

Amugy azt nem értem,hogy lehet ez 1000ft,mikor amugy meg 7felett van az ára.

2009. márc. 27. 09:51
Az én tervem az alábbi. Kezdés: márc.30. hétfő, feljegyzem a testsúlyomat. Lehet, hogy majd naplót is írok róla. Reggel 45 perc futás (kezdetben 30 perc), azért jó a reggeli futás, mert utána az ember még órákkal égeti a zsírt, ja és alig vagyok éhes. Jöhet egy fehérje shake, valami könnyű ebéd és vacsora. Futás mindennap, mert 30 év után, sajnos ha ugyanannyit eszel mint korábban, sajnos hízol.
14. Pezo80
2009. márc. 27. 09:48
A sport közül a keringési rendszert aktiváló sportok fogyás szempontjából a legjobbak. Minél nagyobb izomtömeg dolgozik annál nagyobb az oxigén felhasználás és ezzel egyenesen arányos a kalória fogyasztás, de az intenzitásnak nem szabad, hogy nagyon magas legyen mert akkor már nem zsírt égetsz. Ezekből következik, hogy a közepes intenzitású futás (kocogás) az egyik legjobb fogyasztó sport.
2009. márc. 27. 09:41

és melyik a leghatásosabb fogyi sport?

a futás?

2009. márc. 27. 09:41
és ez milyen diéta?
11. Pezo80 (válaszként erre: 7. - Lexi018)
2009. márc. 27. 09:40
Ideális fogyás heti 0,5-1 kg. Testmozgással és megfelelő táplálkozással.
10. Pezo80
2009. márc. 27. 09:37
Ne április 6.-tól akarj fogyit, hanem MA válts életmódot!!! Ez a siker "titka".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook