Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akár két tojás - de csak külsőre? fórum

Akár két tojás - de csak külsőre? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. ápr. 8. 22:52
MI IS IKERLÁNYOK VAGYUNK, ÉS NAGYON JÓL KIJÖVÜNK EGYMÁSSAL!
2008. márc. 9. 21:30

Sziasztok!

Hol vagytok ikres anyukák? Miért nem folytattátok a fórumot?

Már biztosan megnőttek a gyerkőcök, amióta nem írtatok ide. Mi van velük, hogyan fejlődtek? Kíváncsi lennék rá, mert nekem most 17 hónapos iker fiú unokáim vannak. Ők is nagyon különböznek egymástól, bár még kicsik ahhoz, hogy kialakult tulajdonságaik legyenek.

Ikrekkel kapcsolatban én is nyitottam egy fórumot, nem tudtam, hogy ez már létezik. Jó lenne azonban, ha folytatódna ez is.

2006. aug. 30. 22:09

Szia, Anita!

Örülök a megnyugtató szavaidnak, köszi.:)

2006. aug. 30. 19:52
sziasztok nekem is ikreim vannak de ok mar 4 evesk es igy joval konyebb veluk mint kis korukban .egy fiu egy lany zs ezert gondoltam hogy mindig veszekszenek mert kulon nemuek.az unokatestverekkel a fiukkal a fiam nagyon jol elvan a lanyom meg a csajszikkal,mindig azt mondom ha egynemuek lennenek biztos jobban ellenenek egymassal.igy mindig haboru megy hamupipoket nezzunk vagy scoobi doot meg ilyesmi.de azert ahogy telik az ido egyre konnyebb veluk,
13. kormeva (válaszként erre: 7. - Fish)
2006. aug. 4. 21:49
Így - ennyi év távlatából - úgy emlékszem, hogy nem sok konfliktusunk volt egymással, de biztos nem így volt. Azt hiszem az jó taktika volt, hogy mindig próbáltam megelőzni a hisztiket, azt nagyjából tudtam, hogy melyiknek mi a "dilije", s úgy alakítottam a dolgokat, hogy még véletlenül se legyen oka a hisztire. Amikor fent voltak mindig velük voltam, valamilyen elfoglaltságot mindig kitaláltam nekik, általában mindent együtt csináltunk. S így állandóan "szemelőtt" voltak, nemigen volt lehetőségük veszekedni, mert mielőtt még valami is kialakulhatott volna, már el volt simítva a dolog. A házi munkát amit lehetett együtt megcsináltuk, amit nem az meg maradt arra az időre, amikor aludtak, vagy amikor már a papájuk is otthon volt. Nem mondom hogy könnyű volt, de valahogy akkor ez volt természetes. S ez így ment addig amig a legkisebb is (az ikrek után még született 3 testvérük) iskolás nem lett. Talán akkor jött el a "pihenés" ideje, azóta már csak a "kiszolgálás" maradt.
12. Fish
2006. aug. 4. 00:38

heni

ez a folytatjak tovabb a csinytevest, nalam is bejion naygon, tudjak mi az hogy nem, meg nem szabad, de azert meg 10 szer megprobaljak:)

jo hogy mar ennyit tudnak, nalunk ketnyelvuek elszneka ferjem nem tud magyarul:(


Bercsi

koszonom szepen, nektek is sok boldogsagot!

2006. aug. 2. 13:06

Fish!

Gyönyörűek a gyerekeid, gratula hozzájuk! :)

Legyetek nagyon boldogok!

2006. aug. 1. 23:36

És Fish!

Gratulálok a mesterhármashoz! Le a kalappal, én nem tudom, ha melléjük érkezett volna egy harmadik...ajaj

2006. aug. 1. 23:34

Kedves vagy Fish, köszönöm. Időnként nagyon nem könnyű, főleg mert kíváncsiak, és mindent akarnak, és de azonnal és rögtön, a szókincsük meg gyér még ahhoz, hogy kifejezzék magukat. Várom már azt a kort, amikor már legalább tőmondatokat mondanak, és könnyebben lehet velük kommunikálni. Egyébként meg értik, amit mondok, egy pillanatra meg is állnak, de folytatják tovább a csínytevést.

Dominancia: a születésükkor Lili volt a szerényebb, és Réka a határozottabb egyéniség, aztán ez megváltozott, épp az ellenkezőjére.

Bocsánat a szómenésért.

8. Fish (válaszként erre: 6. - 18235c4fc5)
2006. aug. 1. 23:22

kfheni

gratulalok a lanyokhoz, akkor kesobb is vita lesz a jatekokon:) te hogy boldogulsz veluk?

7. Fish (válaszként erre: 5. - Kormeva)
2006. aug. 1. 23:20

koszonom a sok hasznos infot, hat meg messze vagyunk a sulitol, de majd meglatjuk, erdekes olvasni masok velemenyet, nekem az egyik gyerek tenyleg nagyon dominans, es szeritem a fiu lesz lenyomva:) majd beall babazni legfeljebb, valahol a 3 gyereknel az a gaz, hogy egy mindig kimarad, biztos nehez lesz igazsagot tenni, es mindig tudni hogy mi a legjobb nekik, kivancsi vagyok miylen lesz miakor nagyobbak lesznek:)

te hogy birtal veluk?:)

2006. aug. 1. 09:39

Sziasztok!

Nekem is ikreim vannak, Lili és Réka, akik 19 hónaposak. Szeretik egymást alapvetően, de "testvérekhez méltón" ők is számtalanszor összevesznek valamin, és valamelyik biztos visít.

A későbbiekben nem gondolom, hogy külön osztályba kellen járniuk, ugyanakkor nem szeretném, ha folyton összehasonlítgatnák őket. Bár ez szerintem tanító- illetve tanárfüggő.

2006. júl. 31. 14:50

Szia Fish!

Gratulálok a hármas ikrekhez...nem lesz semmi míg felnőnek...bár csak addig nehéz az ikrekkel amíg nem őnállóak, utána szerintem könnyebb mint az eltérő korú 3 gyerekkel.


Az én ikerlányaim már felnőttek.

Én mindig megpróbáltam őket is, és utána még a többi testvérüket is egyenként "kezelni", mindegyiknek megkerestem/tük -párommal, mert 5 gyereket egyedül nem lehet végigcsinálni- az adott gyereknek a legmegfelelőbbet. Az ikreim külön osztályba jártak, mert úgy gondoltam, hogy az egyéniségük talán így jobban kibontakozhat, jobban találnak barátokat maguknak. Szerencsére más tanárok tanítottak a párhuzamos osztályokban, így attól is megmenekültek, hogy összehasonlítsák őket. Amit már a két középső gyerekem nem úszott meg, mert őket ugyanazok a tanárok tanították.


Hát a "rendrakás" a gyerkőcök között nem egy hálás feladat, de a következetesség és igazságosság idővel meghozza eredményét.

El tudom képzelni a szitut... hát igen,nehéz... mert még azt sem mondhatod valamelyiknek, hogy Te vagy az idősebb!

Van valaki aki segít neked, vagy egyedül vagy otthon az ikerekkel??

4. Fish (válaszként erre: 2. - Kormeva)
2006. júl. 30. 10:43
neked mennyi idosek a lanyok, egy osztalyba fogod oket jaratni kesobb?
3. Fish (válaszként erre: 2. - Kormeva)
2006. júl. 30. 10:42

szia

nekem harmas ikreim vannak, egy evesek, a lanyok egypetejuek, es teljesen ketfele egyenisegek, ugyhogy mar most latszik ki a dominans, az egyik lanyom nagyon eroszakosan minden jatekot elvesz a tobbiektol azok meg orditanak

szval lesz meg ebbol jo par gondom, egyebkent mar a hasamban is ereztem hogy o lesz a dominans, mert ra sem fekudhettem arra az oldalamra ahol o volt

2006. júl. 28. 14:56

Kíváncsi lennék, hogy ikres anyatársak Ti tapasztaltatok-e ilyet? Igazándiból én most olvastam először, hogy ilyen problémák is lehetnek. Én azt tapasztalom az oviban, hogy főleg az egypetéjű ikrek, mindig jól megvoltak egymással, sőt túlságosan is csak egymagukban.

Nekem kétpetéjű ikerlányaim vannak, nem hasonlitanak egymásra, talán még annyira sem mint a testvérek, nem is ragaszkodtak jobban egymáshoz mint a testvérek általában, tehát könnyű volt őket úgy nevelni mint az eltérő korú testvéreket. Persze 5 gyerek távlatából ezt könnyen kijelenthetem, van tapasztalatom ebből is, abból is...kivéve az egy gyerekből, azt nem tudom milyen, nekem rögtön kettő volt elsőre. :-)

2006. júl. 27. 10:07
Annak ellenére, hogy az ikrek a kezdetektől együtt fejlődnek, sok "ikres családban" egyáltalán nem uralkodik béke gyerekek között. Az ikrek gyakran nehezebben jönnek ki egymással, mint az eltérő korú testvérek.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook