Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akadály lehet a meglevő gyerek egy új kapcsolatban? fórum

Akadály lehet a meglevő gyerek egy új kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akadály lehet a meglevő gyerek egy új kapcsolatban?

1 2 3 4
2012. máj. 10. 16:54

Mintha nekem írodott volna ez a cikk.

Az én férjemnek 2 fia van, az egyik velünk él, és a másik is hamarosan...

Közben lett egy kislányunk is.

Valaki azt írta semmi esetre nem jönne essze egy olyan férfival, akinek gyereke van. Hm...és ezt hogyan csinálja? Beleszeretek, megtudom, hogy gyereke van és gyorsan kiszeretek belőle?

A mi házasságunk nagyszerűen működik, anyáknapjára én is kapok virágot attól a gyerektől, aki velünk él. A 40. születésnapomra a kicsi írt egy levele, ami így kezdődik: "nem vagy az anyukám, de én akkor is szeretlek..."

És hogy hogyan tud ez működni? Amikor összeköltöztünk, leültem a nagyfiúval és elmondtam neki, hogy én nem szeretnék az anyukája lenni, nem fogom utasítgatni, csak kérni, de biztos lesznek olyan helyzetek, amikor felnőttként fogok vele viselkedni...nem az anyjaként, de felnőtt, felelős emberként. És ezt azóta is betarom. Mára összecsiszolódtunk, és ami a legfontosabb, hogy nagyon szereti a kistesóját. Olyan, mintha az édes testvére lenne.

Ma már 19 éves, megbízik bennem, ha randira megy, bevonul megmutatni, hogy jól néz-e ki...s még számtalan módon fejezi ki a szeretetét.

Nem tudom, mi a titok, de mi képesek voltunk új családdá válni.

2012. máj. 10. 15:25

szia!

a kérdésedre a válasz, hogy igen, mindenféleképpen akadály!

2012. máj. 10. 14:55

A cikket nem volt időm elolvasni, de a címre reagálnék:

Egy gyerek sosem lehet útban, sem akadély!!!!!

28. maya80 (válaszként erre: 27. - 14d5e9b9a1)
2012. máj. 10. 14:23
Nagyon szépen köszönöm!
27. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 26. - Maya80)
2012. máj. 10. 14:21
Jó ilyet olvasni, örülök, hogy boldog vagy! Boldog babavárást kívánok, és sok boldog évet!:)
26. maya80
2012. máj. 10. 14:09

A volt páromnak már négy gyermeke volt, amikor megismerkedtünk, és ez nekem egyáltalán nem jelentett problémát. Fel sem merült bennem, hogy a gyermekei miatt ne legyek vele és keressek inkább mást.

Született egy kislányunk is, de aztán sajnos a dolgok nem úgy alakultak, mint a mesében... Szétváltak útjaink a nagy szerelem ellenére, és egyéves volt a lányom, amikor megismerkedtem a jelenlegi férjemmel. Most várjuk a második közös babánkat, és a korábbi kapcsolatomból származó kislányomat is imádja, sajátjaként szereti és neveli.

Mindezzel azt szeretném csak mondani, hogy én mindkét oldalról megtapasztaltam azt, amiről a cikk szól, és csak pozitív tapasztalataim vannak.

2012. máj. 10. 13:59
Nem könnyű! Nekem is három gyerekem van, és természetesen többet már nem szeretnék! Úgy gondolom, egy kapcsolat elején ezt tisztázni kell! Valamint az a tapasztalatom, hogy függetleneknek még így is kellenék a gyerekekkel, viszont, akinek már van, nem lenne gond, hogy nem lesz több gyerek, olyan férfinak már nem! Érdekes ez!
24. b390757892 (válaszként erre: 23. - 7823df1f23)
2012. máj. 10. 13:38
Egyetértek veled, tényleg önző. És éppen ezért, nem is hinném, hogy olyan jó az a kapcsolat.... Csak lehet fél a kolléganőd, hogy nem talál másikat... De én meg úgy gondolom, ha neki minden vágya egy kisbaba, addig lépjen ki és keressen mást, amíg nem fut ki az időből...
23. 7823df1f23 (válaszként erre: 18. - B390757892)
2012. máj. 10. 12:49
kelaganőm sajna bele esett ebbe a csapdába..a férjével évekig próbálkoztak a babával..nem sikerült...végül ráment a kapcsolatuk..nem volt gond egyikünknél sem,pusztán kettőjüknek nem jött össze...a csajnak lett egy másik kapcsolat,ahol van már egy gyerek,olyan 13 éves forma..ők nevelik és a pasi hajthatatlan..nem akar másik,közös gyereket,pedig megtehetnék..és a pasi meg is ígérte neki,hogy idővel lesz is..a csaj annyira imádja a gyereket,igazi anyatigris típus..ha mi be megyünk a céghez,le sem teszi a gyereket,remeg érte..szerintem ez egy önző,mert akit állítólag szeret,annak nem adja meg a leghőbb vágyát az életében...
22. b74f6e5cdd (válaszként erre: 18. - B390757892)
2012. máj. 10. 12:36
Ez telejesen jogos és így van:-)
2012. máj. 10. 12:35

Nagyon jó a cikk.

Nekemi s olyan Párom van akinek van mástól és nem úgy néz ki hogy együtt is maradunk vagy ha igen akkor feltehetőleg én alkuszok..de azért mert 29 elmúltam és újrakezdeni mással nem igazán szeretném már..persze nálunk ő akar gyereket és mindent..nlunk más az ami most gond sajnos.

Bárkivel is van az ember szerintem a boldogságra kell törekedni ha vannak gyerkeek azért ha meg nem akkor meg azért..hogy majd lehessenek.

20. Timky
2012. máj. 10. 12:05
Nálam is hasonló a helyzet,válás után a fiam nálam maradt,és a személyes tapasztalatom,hogy nem igazán tudja senki elfogadni a más gyerköcét. Mindig akadályok merülnek fel! A mostani párom,pár évvel fiatalabb ő akrna gyereket én már nem! Hosszútávon nem vagyok abban biztos,hogy ez így működni fog!
19. c5742a1d9f (válaszként erre: 3. - Reload)
2012. máj. 10. 12:01
Szinte lehetetlen. Annyira kissebbségben vagyunk mindkét oldalon hogy csak ritkán futunk egymásba.
2012. máj. 10. 11:54
Én úgy gondolom, ha valaki abban a korban van, hogy már gyereket szeretne, akkor úgy megy bele egy kapcsolatba, hogy ez a téma már az elején felmerül. Elmondja a párjának, hogy ő majd szeretne gyereket belátható határidőn belül. Amennyiben a partner erre nem nyitott, akkor nem is kellene belemenni a kapcsolatba. Minek? Azért, hogy bele szeressen és utána sokkal nehezebb búcsút inteni? Mert ha valakinek fontos, hogy gyereke legyen, akkor senkinek a kedvéért nem szabad erről lemondani. Még ha a párjának van is gyereke, más gyereke, nem az ő gyereke....
17. epresfank76 (válaszként erre: 10. - Bóbita2003)
2012. máj. 10. 11:42
Na az ilyen élményben sosem lesz részem,nem vagyok az anyósok kedvence,az exé különösen:D
2012. máj. 10. 11:33
Bonyolult kérdés szerintem is. Nincs szó másról, mint az elfogadásról és a lehetőségek reális számbavételéről. Ha szerelmes az ember és úgy érzi, hogy megtalálta a párját, de neki esetleg már többfelé van kötelezettsége és ezért le kell mondani a közös gyerekről, egy nőnél szerintem ez csak ideig-óráig működik. Ahogy enyhül az érzelem, a nőben mindig is ott lesz a vágy az anyaság iránt és tovább fog lépni. De van aki másként mérlegel, és ez mindig egyéni, nincs rá recept, nincs rá jó megoldás, és nem lehet tanácsot sem adni.
2012. máj. 10. 11:18

én nem tudom mit tennék ha ilyen helyzetbe csöppennék..,nem tudom hogyan tudnék alkalmazkodni már meglévő gyerekekhez.


de semmiesetre se szeretnék olyan férfit,akinek már van gyereke.


való igaz és nagyon sok olyan emberrel találkoztam,hogy majd meghal egy saját gyerekért és nem lehet,mert a párjának már van.ez valami borzasztó lehet,mert az ember mikor megismerszik egymással nem tudja mi vár rá..lehet menet közben lesz gyerek,mert ilyen is van,de a legtöbb az,hogy lemond valaki a gyerekről a párja ,a szerelme kedvéért.

én ezt nem tudnám megtenni!


de esetleg nevelni a más gyerekét a sajátom mellett..úgy talán..de nem merném letenni a nagyesküt.


viszont pont találkoztam egy nővel,aki azt mondja bár van két gyereke,ő letudta volna élni saját gyerek nélkül az életét..hát ilyen is van,nem vagyunk egyformák.

14. 7823df1f23 (válaszként erre: 13. - Zamila)
2012. máj. 10. 11:16
az én mostani párom egyáltalán ne akar...benne nincs ilyen vágy..ezt azért ne értem én sem,mert az enyémeket és úgy általában a gyerekeket szereti.de sajátot nem akar..én sem szeretnék többet..van ilyen nőben is..nem is egyet ismerek...
13. Zamila
2012. máj. 10. 11:09
Én is két gyerekkel váltam,párommal együtt neveljük őket,az apjuk anyagilag sem támogatja a gyerekeket,még egy csoki erejéig sem.Most közös babát tervezünk,sőt kettőt is szeretnénk ha sikerűl.A párom mindig azt mondta,hogyha nem lesz babánk,neki az sem baj,mert úgy szereti az enyémeket,mintha a sajátjai lennének,viszont én kifejezetten vágyom arra,hogy szüljek babát,akinek Ő az igazi apukája.Nem tudom,lehet,hogy férfiakban nem jön meg az a vágy,hogy babát szeretnének attól,akit szeretnek,akivel együttélnek,csak azért mert van már nekik?
12. mige
2012. máj. 10. 10:53

Én két gyerekkel váltam, és akivel összehozott a sors, az elején nyilvánvalóvá tette, hogy szeretne saját gyerekeket is. Én pedig azt, hogy a kapcsolat feltételeként el kell fogadnia és nevelnie a meglévőket. Sokat hezitáltunk, sok nehézségünk volt és van is, de mindketten elfogadtuk végül a másik vágyát, hiszen teljesen érthető. Most várom a negyedik babámat, aki a páromnak a második saját gyerek. :)

Én azt javaslom, hogy aki szeretne gyereket ne menjen bele egy olyan kapcsolatba, ahol a másik kizártnak tartja ezt, mert nem lesz boldog a kapcsolat.

Ellenben ha egyikük sem akar, akkor miért ne?:)

11. 7823df1f23 (válaszként erre: 10. - Bóbita2003)
2012. máj. 10. 10:45
elhiszem:))
2012. máj. 10. 10:40

Nálunk is van a férjem első házasságából 2 gyerek, meg lett 2 közös. Az elején kicsit féltem, de nagyon jó lett a kapcsolat. A "kicsi" fia, aki ma már 21 éves, még minden hétvégén nálunk van. Az anyámat, akihez neki rokonilag semmi köze, mamának szólítja.

Nem mondom, hogy soha nem volt probléma, de mindent megbeszéltünk. Velük is. Azt is, ha én valamit nem tartottam helyesnek a férjem gyereknevelésében (hétvégi apuka, ahogy az előttem szólók is leírták). Egy dologra próbáltam nagyon odafigyelni, hogy soha ne kritizáljam az anyjukat.


Tök poén volt, az egyik gyerek ballagásán odajött hozzám az ex anyós, és azt mondta: mi úgy szeretünk téged :) azé' jól esett.

9. 7823df1f23 (válaszként erre: 7. - Epresfank76)
2012. máj. 10. 10:10
ez így van..a múlt az a múlt..azon változtatni nem lehet és nem is kell..el kell fogadni és slussz...
2012. máj. 10. 10:07

én elváltam egy gyerekkel..az új páromnak volt egy,aki után fizetnie kell,mert ugye a gyereknek az anyja mellett a helye(tisztelet a kivételnek)...nem terveztünk közös gyereket,mégis lett..megtartottuk...ekkor már 3 volt..az Ő lánya,az Én lányom és a Mi lányunk:)))+ a párom volt feleségének a 2. lánya,aki sajnos elárvult..meghalt az apukája és mi lettünk a családja minden második héten...jött a tesóval hozzánk,mi meg szívesen fogadtuk....

de én ebből a kapcsolatból is tovább álltam,mert már annyira nem működ,hogy már csak cselédek éreztem magam..összekerültem a mostani párommal,akinek nincs gyereke és már az elején megbeszéltük,hogy ha engem választ,akkor nem is lesz..Ő már az elején kijelentette,hogy nem is akar..Ő erre nem érez késztetést,hogy saját ygereke legyen,de az enyémet kettőt elfogadta és szereti is Őket...

tehát van olyan pasi,aki nem akar saját csemetét,de a meglévőket elfogadja...

2012. máj. 10. 09:37
Sziasztok!Nekem van az 16 éves fiam első házsságból,5 éves kora óta a mostani párommal neveljük.Nálunk nagyon nehéz és bonyolult a dolog,az exem anyja miatt és elég nehéz eset a fiam,de!10 év után született meg a közös kisbabánk,aki most fél éves:))Én is párom os sokszor éreztük azt,hogy nekünk nem lesz már közös gyerekünk,valahogy erre is rendezkedtünk be,és mégis.Én 36 vagyok,a párom most lett 40 és megadatott neki is.Az a véleményem,aki nem tud ezzel együtt élni,ne menjen bele ilyen kapcsolatba.Felesleges hibáztatni exeket válásokat megszületett gyerekeket a saját nem teljesült vágyaink miatt szerintem.Persze nehéz volt sokszor,néha most is nehéz,de akik együtt akarnak lenni megoldják.És ami életünk sosem lesz olyan,mintha csak ketten lettünk volna a kezdetektől.De nekünk ez adatott,mert így akartuk.
2012. máj. 10. 09:35
Igen,nagyon meg kell ezt előre gondolni,de még akkor sem láthatunk mindent előre.Ismerősöm egy 3 gyerekes apához ment férjhez,..nagy szerelem volt.A gyerekek az anyukánál éltek,de rendszeresen jöttek.Aztán egyszercsak a kamaszok ott akartak maradni,mert sokkal normálisabb volt a légkör,foglalkoztak,törődtek velük,nem úgy mint anyuka.Ismerősöm meg is ijedt kicsit,mert erre nem számított.Aztán jött a közös gyerek,akinek mindenki(még a féltestvérek is )nagyon örült.6 éves volt,amikor apuka kilépett a hásasságból.És az ő régi gyerekei közül az egyik ott maradt,az "új"anyukával,aki ezt természetesen elfogadta.Hát ilyen furcsaságokat produkál az élet!
2012. máj. 10. 09:31
Egy barátnőm szülei elváltak, sokáig az apjával és a bátyjával élt. Aztán az apuka megházasodott, a nőnek voltak az előző házasságból ikrei plusz egy gyerek, és még így is vállaltak közösen egy babát. Aki nagyon akar gyereket (és természet sem szól közbe), az meg tudja oldani valahogy.
2012. máj. 10. 09:24
Sziasztok! Az én páromnak is van már egy 12 éves fia, de nem velünk él, csak 2 hetente jön hétvégére, meg az iskolai szünetek felében. A közös babánk most 9 hónapos. Mindketten nagyon akartuk őt. A párom azért, mert egész életében több gyereket szeretett volna, és a fiát csak alkalmanként látja, én meg azért, mert nekem még nem volt. Szeretnénk még egy tesót is. DE: még az itt töltött hétvégeken is akadnak nehézségek, mert egy vasárnapi apuka meg akar felelni a gyerekének és 2 nap alatt be akar pótolni 2 hetet. Akár tagadjuk, akár nem, ez így működik, mert a szülői szeretet ilyenkor mindent elsöpör. Ilyenkor alig vannak korlátok (felkelés, lefekvés, fogmosás, evés, programok). Néha ez rettenetesen nehéz a másik félnek mert... igen, 2 hetente kicsit mellőzve érzem magamat. Mióta ki tudtam mondani és beszéltünk róla, jobb. Amióta meg megszületett a kislányunk, új szabályok léptek életbe önkéntelenül. Konklúzió: mielőtt belevágunk egy ilyen kapcsolatba, át kell gondolni, tudjuk-e vállalni.
2012. máj. 10. 09:17
Szerintem mindenki maga döntse el, hogy mit tud vállalni és mit nem. Értem ezalatt, hogyha nem tud úgy élni, hogy saját gyereke legyen, nem tud úgy élni, hogy más gyerekeit nevelje..stb, akkor ne menjen bele ilyen kapcsolatba. Nyilván nem egyszerű 30 felett gyermektelen párt találni, de nem is lehetetlen.
2012. máj. 10. 09:12

Nehéz dolog,,, az biztos! :)

Nekem a páromnak van egy fia, nem is olyan kicsi, hiszen már 13 éves.. az ember ugye próbálja terelgetni sajátjaként, arra számítani kell, hogy egy párszor az ember megkapja: " ne szólj bele, nem vagy az anyám/apám! " Ezeket eleinte nehéz feldolgozni... de megéri! :)))

Mi 3 évig vártunk a babára, mostanra már a pocakban van, sokszor nehéz volt és fájt, hogy nekem miért nincs saját gyerekem, a férjem picit ezt könnyebben vette! Mert neki ugye már volt egy.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook