Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajánlott szelvény nélkül feladott csomag nem érkezett meg, ilyenkor mi van? fórum

Ajánlott szelvény nélkül feladott csomag nem érkezett meg, ilyenkor mi van? (tudásbázis kérdés)

24. névtelenutazó (válaszként erre: 22. - Highlander73)
2012. dec. 21. 19:01

Amúgy ha belegondolok van ebben valami vérlázító.

Mert mi is történik?

Az történik hogy feladok egy X küldemény extrák nélkül. Kifizetem a feladási díjat. tehát igénybe veszek egy szolgáltatást, kvázi szerződést kötök a postával az adott küldemény kézbesítésére. Viszont hiába fizetem ki a munkadíjat, nem tudják garantálni hogy a küldemény célba is ér. Azért ugyanis felárat kell fizetni.


Megnézném az ügyfél fejét, ha pl. mondanám neki hogy 4 ezer lesz a javítás, aztán vagy jó lesz vagy nem, nincs rá garancia, nincs reklamáció... De ötezerért biztosan jó lesz...

23. Highlander73 (válaszként erre: 20. - Izaanyu)
2012. dec. 21. 18:23
Én is kaptam a napokban sima levelet.(nagyalakút)2 nap alatt ideért!
22. Highlander73 (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2012. dec. 21. 18:22

"kutakodvány"-ez jó! :D

Amúgy tudakozvány a neve!Csakis könyvelt küldeménynél!Vagyis van valamiféle feladóvevényed,amin szerepel egy ragszám,küld.azomosító,vonalkód stb...amivel már lehet valamit kezdeni.

Sima-ún.közönséges-levél is célba ér,csak épp ha netán mégsem,akkor nincs semmi bizonyíték a feladásra.

21. névtelenutazó (válaszként erre: 20. - Izaanyu)
2012. dec. 21. 10:30

A legtöbb küldemény célhoz ér, de azt előre sosem tudhatod.

Nekem veszett már el ajánlott küldeményem is, viszont ebben az esetben volt papír a kezemben, kis hiszti után kártérítést kaptam, ami a feladási díj 15 szöröse.

Ha nincs papírod akkor a fejvakaráson kívül nem tehetsz semmit.

2012. dec. 21. 10:16
Tényleg ennyire bizonytalan az ajánlás nélküli levelek sorsa?
19. névtelenutazó (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2012. dec. 21. 10:09

:XDDDD


Nem kutakodvány Te..... :DDD


TUDAKOZVÁNY!!! HIHI...

18. Papp Szilvia (válaszként erre: 7. - Panka78)
2012. dec. 21. 09:59

:-) :-) :-) ha rendőr lenne tudná h semmi joga nincs követelőzni:-) széles mosollyal mond neki h nyugodtan jelentsen fel, a te lelkiismereted tiszta:-)

Amúgy a rendőrség azzal se foglalkozna ha tényleg megloptad volna...tudom,nekem is van ügyem,de csak a hitegetnek h egyszer látni fogom majd a pénzem:-(

17. Anyagi (válaszként erre: 2. - Panka78)
2012. dec. 21. 09:50

Van bármilyen papír a feladásról a kezedben?

Mindenképpen menj be a postára és ott érdeklődj.

Lehet kérni "kutakodványt" (ez a neve, nem vicc), de ha nincs semmilyen papirod, akkor nem egyszerű a dolog.

2012. dec. 21. 09:47

Ha csomagként adtad fel akkor van csomagszállító.

Ha semmid nincs róla, akkor levélként adtad fel, 2 kilóig elmegy. Viszont ebben az esetben semmiféle reklamációra nincs lehetőség.

Rendszeresen postázok cuccokat, volt aki azt kérte hogy ajánlott szolgáltatás nélkül adjam fel (mert úgy olcsóbb...) Ilyen esetben el szoktam mondani hogy NEM. Ugyanis ha nem érkezik meg akkor nyilván a feladó lesz a hibás mert ha az a vád éri hogy nem adta fel akkor nincs bizonyítéka.

15. wildmann20 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2012. dec. 21. 09:42
HA megvan a csomag feladóvénye (zöld),akkor fénymásoltasd/szkenneltesd,és küldd el neki.Menjen be vele a postára, a szelvényen lévő szám alapján elvileg utána tudnak nézni,hol van. (Nekünk 2 hét volt,mire decemberben ideért egy csomag Budapestről.Érdeklődtünk a feladónál,megkaptuk a számot,megkérdeztük.A posta állítása szerint ők egyszer megpróbálták kézbesíteni,de nem voltunk itt,hogy átvegyük.Érdekes módon értesítést nem hagytak róla,hogy csomagunk jött,de mindegy.Két hét elteltével hajítottak be egy papírt a postaládába,hogy csomagunk jött -meg se próbálták újra kihozni,pedig elvileg 2x kellett volna próbálkozniuk. A postán most elég nagy fejetlenség van,érdemes bemenni hozzájuk,mert valószínűleg nálunk van.)
14. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - 14d5e9b9a1)
2012. dec. 21. 09:11
Sajnos az sem bizonyíték, csak arra, hogy a feladó aznap valamit valakinek valóban feladott, de hogy éppen neki, az nem derül ki. És a magabiztos "saját felelősségűek", akik nem hiszik, hogy ilyesmi velük is előfordulhat, csak a spórolás a legfőbb szempont, addig úgysem törődnek bele a dologba, amíg vagy az árut, vagy a pénzt vissza nem kapják.
2012. dec. 21. 09:10

Közönséges levélként adtad fel,ugye?

Mert az nem csomag.Hiszen a csomagnál van szállítólevél!

A sima levelek most a szokásosnál is lassabban érnek oda.Nekem az elsőbbségi sem ért oda 1 nap alatt,pedig az oda szokott!!!

Ha meg a vevő kért sima postát,akkor nincs helye reklamációnak!

Helyedben ezentúl kiírnám az oldalamra,hogy sima postát nem vállalok!(én így szoktam!)

12. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Panka78)
2012. dec. 21. 09:09

Sajnos nem tudod bizonyítani, hogy feladtad:( Reméljük a legjobbakat, hogy csak a nagy forgalom miatt késik, de nekem többször tűnt már el úgy csomagom, hogy sosem lett meg, és kártérítést kaptam - ez kizárólag akkor működik, ha van ajánlott szelvény/csomagszám, stb.


Sajnos a postán nem érdemes spórolni, éppen ezért. Gondolom, a vevő is olcsóbban akarta megúszni, de így mindketten rosszul jártatok:( Én a helyedben legkzelebb kérésre és saját felelősségre sem vállalnám a sima feladást, mert ha mégis elűnik a csomag, akkor hiába kérte a vevő saját felelősségére, akkor is neked ad negatívat, és még kígyónak-békának le is hord mások előtt:(:(

11. Panka78 (válaszként erre: 9. - Timicicaanyuka)
2012. dec. 21. 09:05

Ő ezt nem érti, neki most azonnal kell amit rendelt és kész!

Tény, hogy lassabb a posta, én külföldről vártam csomagot, a szokásos 3 napból lett 12 nap.

8 nap után reklamáltam, ahol a hölgy azt mondta, hogy csak x munkanap után vesznek fel jegyzőkönyvet vagy mit.

Vártam türelemmel és láss csodát, megjött a csomag!:))))

10. Tavirózsa :) (válaszként erre: 7. - Panka78)
2012. dec. 21. 09:02
Mondjad neki, hogy fenyegesse a Postát. :)
2012. dec. 21. 09:02
Most lassabb a posta, majd megkapják.
2012. dec. 21. 09:01
Csomagról így is - úgy is kapsz valéami papírt. Nem?
7. Panka78 (válaszként erre: 4. - Highlander73)
2012. dec. 21. 09:00

Feláll a szőr a hátamon az ilyen emberektől, meg a stílustól.

Az ő férje rendőr, tudják mi a feljelentés menete stb. stb. (gondolom nem rendőr, de ha mégis az sem érdekel):)

2012. dec. 21. 09:00
A postán kapott blokk másolatát küldd el neki, azon rajta van, hogy mikor adtad fel a csomagot!
2012. dec. 21. 08:57
Szerintem mutasd meg neki a csomagkisérőt. Az van, nem?
2012. dec. 21. 08:57

Én ilyen esetben ki szoktam írni,hogy simán,csak a vevő felelősségére postázok!

Nyomozni nem lehet az így feladott küldemény után.Ő pedig ne fenyegessen!Gondolom megvan az email,amiben Ő kérte a sima postát.

Nem tudom Teszvesz vagy Vatera,de ilyenkor lehet jelezni az aukciós portálnál a vevő viselkedését,amit igazolni tudsz az emailekkel!

A "kedves" vevőt pedig szépen oszd ki emailben!Ő kérte a sima postázást,mostmár ne reklamáljon!

3. eec2089081 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2012. dec. 21. 08:55
Ha megtartottad az e-mailt hogy sima feladást kér nem tartozol neki semmivel...
2012. dec. 21. 08:54

Eladtam valamit egy aukciós oldalon, a vevő nem kért ajánlott feladást.

A csomag 4 napja nem érkezett meg, erre tegnap felhív, fenyegetőzik, stb., mert szerinte én fel sem adtam, azonnal utaljam vissza a pénzét!

Ezt megtenném, ha biztos lennék abban, hogy nem kapta meg.

Most oda-vissza bizalmatlankodhatnánk.

(már bánom, hogy belementem az ilyen feladásba)

2012. dec. 21. 08:52
Ajánlott szelvény nélkül feladott csomag nem érkezett meg, ilyenkor mi van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook