Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajánlott levél eltűnés esetén mi a teendő? fórum

Ajánlott levél eltűnés esetén mi a teendő? (tudásbázis kérdés)

23. Teszy
2015. nov. 16. 18:15
Kit lehet felelősségre vonni ha az ajanlott level megerkezett de kivették belőle a lényeget!Szóval hianyos!!!
22. Pettka (válaszként erre: 20. - Welci)
2011. szept. 6. 16:11
Így van,én is ezt írtam nem rég.Én is postán dolgoztam gyes előtt:)A címzett persze bemehet a helyi postára,de ha megérkezett volna a küldemény,akkor kézbesítve lett volna...és mivel csak ajánlott,levélszekrénybe dobható,átvételi aláírás nélkül.De hivatalosan kerestetni csak a feladó tudja a feladóvevénnyel.
21. Nirvi
2011. szept. 6. 14:21

Az mondjuk fura, hogy kizárólag a feladó kerestethet, vagyis elhiszem, biztos így van..

De nekünk amikor eltűnt egy levelünk, akkor azt mondták, hogy először a címzett nézzen utána a helyi postán, hogy mi van a cuccal...

20. Welci
2011. szept. 6. 14:07

Sziasztok!

Én postán dolgozom, úgyhogy használati útmutatóként a következőket üzenem. Mindig mérlegeljetek, hogy amit feladtok mennyire értékes vagy pótolhatatlan, mert az ajánlott levél díja 2011-ben +215Ft a levél súlydíján felül. Az ajánlott levelet (ha annak a mérete azt megengedi) bedobhatják a postaládába, nem kell személyesen átadni. Ha tutira akartok menni, hogy a címzett kezébe adják, de nem akartok túl nagy költséget, kérjétek az LNK-t +10Ft-ért (+ajánlott)

Ha mégis elveszik a levél, akkor csak az ajánlottan feladottakat tudja keresni a posta, és azt is csak a feladástól számított 15. munkanap után. A kereséshez kell az erdeti feladóvevény (az a zöld papír, amit az ajánlott levélhez kell kitölteni), és kizárólag a feladó kerestethet. Ha bebizonyosodik, hogy a posta hibázott kártérítést kaphattok. Automatikusan a feladási díj visszajár, +ha külön megigénylitek akkor a beltartalom miatt, még a feladási díj 15-szöröse is. Ha sérülten érkezik a levél, és (szerencsétekre) a postán turdjátok átvenni, akkor már ott rögtön reklamáljatok, mert ha kiviszitek a hivatalból (akkár csak egy percre is) a posta már nem vállal érte felelősséget.

Remélem tudtam segíteni. Amennyiben v.kinek konkrét kérdése van, privibe írjatok!

19. homern (válaszként erre: 18. - T_marcsi)
2011. szept. 5. 17:06

Több mint 100 adásvételen vagyok túl teszveszen/vaterán,szerencsére 1 eseten kívül még sosem volt gond.Jól átvertek a postaköltséggel,de pár hét levelezgetés után hajlandó volt az eladó visszaküldeni a különbözetet.Simán nem postázok ,és mindig kérek számlát a vevő nevére a postán.Ezzel úgy ahogy el lehet kerülni a "bajokat".


Jó kis történeteket hallottam amúgy,hihetetlen mik vannak :S

18. t_marcsi (válaszként erre: 17. - Homern)
2011. szept. 5. 15:52

Igazából megmondom őszintén, hogy eddig amit vettem, ha elveszett volna, mindig ráfaragtam volna ha eltűnik :) Szóval esélyem se lett volna pénzt nyerni a dolgon... eladásnál ugyanez... bár hiába kérte volna a vevő, biztosan nem küldöm el neki a kártérítés és az elutalt pénz közötti többletet, hiszen én a terméket feladtam, a rám eső részt teljesítettem...


Azért mondjuk vannak durva sztorijaim aukciós oldalakon, amiken nagyon csúnyán ráfáztam, úgyhogy mostmár csak személyes átadást vállalok, és csak személyes átvétellel veszek meg dolgokat... ilyenkor nem lehet nagyon melléfogni :D

17. homern (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2011. szept. 5. 14:07
Úgy látszik túl nagylelkű vagyok :))
16. t_marcsi (válaszként erre: 14. - Nirvi)
2011. szept. 5. 14:04

Ebben igazad van.


Ha eladó lennék, és több lenne a kártérítés, mint amit a vevő utalt, akkor csak azt a részt utalnám át én is, amit nekem fizetett.

15. Pettka
2011. szept. 5. 14:04
A feladó bemegy a postára a feladóvevénnyel,tudakozványt állítanak ki a ragszám alapján.Nyomkövetéssel végig nézik(a posta ,ahol feladta,a levélfeldolgozó,tehát gyakorlatilag az útvonalat...)ahol a levél megfordult,mindenhol a rendszerbe van rögzítve a ragszám alapján.Tehát,ebből kiderül,hogy hol tűnt el.A gyes előtt postán dolgoztam,szerencsére ilyen nem fordult elő nálunk,de ez a menete.
14. Nirvi (válaszként erre: 12. - Homern)
2011. szept. 5. 14:02

Szerintem meg pont, hogy csak azt az összeget kéne visszautalnia amit ő kapott a termékért. Vételár + postaköltség.

Mivel a vevő ennyit költött a vásárolt árura.

A többi pénz a kártérítésből az eladónak jár...ha marad belőle. Hisz ő is károsult.

Vagy megegyeznek és a kártérítést elfelezik...ez már rajtuk múlik!

13. t_marcsi (válaszként erre: 10. - Fildus)
2011. szept. 5. 14:02

Sajnos ilyenkor Téged senki :( Ha megvan a levél, akkor megkapod a terméket, ha nincs meg, akkor az eladó elküld(het)i Neked, ami kártérítést kap a postától.


Nekem volt ilyen, az eladó jó fej volt, kerestette a levelet, ami nem lett meg, átutalta a pénzt, amit kárpótlásként kapott, de így is buktam közel 6000 ft-ot. Az eladótól meg nem várhattam el, hogy visszautalja a termék árát, hiszen feladta. Drága tanulópénz volt, de nem igazán van választásom azóta sem, bízom benne, hogy többször nem lesz ilyen.

12. homern (válaszként erre: 10. - Fildus)
2011. szept. 5. 14:00
Ha becsületes az eladó,természetesen átküldi neked amit kap kártérítés.A vételárat gondolom nem adja vissza,mert akkor neki se pénze se áruja,de a kártérítést én odaadnám a vevőnek.
11. Nirvi (válaszként erre: 10. - Fildus)
2011. szept. 5. 14:00

Igazából már 1-2 hét után lehet kerestetni.


Az meg hogy téged ki kárpótol....ez az eladótól függ, hogy miylen.


Mi feladtuk újra a terméket a vevőnek, mivel kifizette...de nálunk más mert mi cég vagyunk.


Elvileg vissza kéne utalni a pénzed, ha nem lesz meg a csomag!

10. fildus
2011. szept. 5. 13:56

És ilyenkor engem ki kárpótol?

Mennyi idő után lehet kerestetni?


Az eladó azt mondja beszkeneli a feladóvevényt...

9. nikletty (válaszként erre: 6. - Nirvi)
2011. szept. 5. 13:55
arra a zöld kis szelvényre rányomja a gép azzal kell bemenni a postára
8. Nirvi (válaszként erre: 5. - Nirvi)
2011. szept. 5. 13:55
Bocsi, a feladónak fizeti ki a kártérítést!
7. Agnik1 (válaszként erre: 4. - Fildus)
2011. szept. 5. 13:54
Kérd el az eladótól a ragszámot, add meg a postán a feladó nevével és címével együtt, és úgy megmondják. Nekem legalábbis a múltkor megmondták ezek alapján...
6. Nirvi (válaszként erre: 4. - Fildus)
2011. szept. 5. 13:54
De a feladó meg tudja mondani.
5. Nirvi (válaszként erre: 2. - Fildus)
2011. szept. 5. 13:54

Nekünk is volt ilyen(mi napi szinten adunk fel leveleket, csomagokat) és elsősorban a címzettnek kell bemenni a helyi postára a ragszámmal amit előbb is írtam.

Ha nincs a postán a küldemény, akkor a feladónak be kell menni a helyi postára Tudakozványt beadni, majd kap a címzett is egy levelet amiben aláírja, hogy ő nem vette át a csomagot és majd ezután megkeresik.

ha egyáltalán nem kerül elő, akkor kifizeti a post a címzettnek a kártérítés. Általában a feladási díj 15szöröse plusz a feladási díj. Tehát a 16szorosa végül is.

4. fildus (válaszként erre: 3. - Nirvi)
2011. szept. 5. 13:53
De én nem tudom a ragszámot igazolni...
2011. szept. 5. 13:51

Be kell menni a postára és utána járni.

Az ajánló szelvényen van egy ragszám, az alapján utána tudnak nézni, hogy mi a helyzet.

2011. szept. 5. 13:51

Vaterán vásároltam, ajánlott küldeményként kértem, fel is lett adva, viszont a mai napig nem kaptam meg...


Kérdésem: ilyenkor kinek kell kerestetni a küldeményt?

2011. szept. 5. 13:50
Ajánlott levél eltűnés esetén mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook