Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ajánlott-e terhes nőknek kénes-, termálvizes fürdőt venni? fórum

Ajánlott-e terhes nőknek kénes-, termálvizes fürdőt venni? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 4. 12:34
Az doki aki a riportot adta, elmondta, hogy igazából azzal van a probléma, hogy a vizes fürdőruha dunsztot képez, és a szeméremajkak, bepálnak, így az amúgy meglévő természetes közeg, melyben vannak különböző anyagok(pl.gombák), működésbe lépnek, túl túlbúrjánzanak, ezt kell megelőzni és nem lesz probléma!
2010. aug. 4. 12:14
Én tavaly nyáron várandósan mentem a miskolctapolcai barlangfürdőbe és előtte megkérdeztem az orvosomat, hogy mit javasol a fürdéssel kapcsolatban és azt mondta, hogy termálvízbe nem szabad menni semmiképpen, mert vetélést okozhat, a strandolás amúgy szabad sima vizű medencében, arra az esetre azt javasolta a fertőzésveszély miatt, hogy fürdés előtt kenjem be magam ott alul Canestennel és az majd kivédi a bacikat! Remélem tudtam segíteni!
20. babszibobó (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2010. aug. 4. 09:43

Saját magam javítom.

Tegnap láttam egy riportot, igaz az normál strandra és tavakra vonatkozott!

A szülész-nőgyógyász úgy nyilatkozott, ha a kismama teljesen egészséges és nincs semmilyen panasz, fürödhet, de amint kijön a vízből szárazra kell cserélni az alsóját (ez simán nőkre is vonatkozik).

De a meleg/ termál és a kénes víz nem javasolt!

19. babszibobó (válaszként erre: 1. - Szoszi76)
2010. aug. 3. 15:29

Nem, egyáltalán nem szabad, sok kismamának még otthoni ülő fürdő is kizárva, nemhogy nyilvános meleg vizes, kénes!

Fertőzés, gombák (melegben csak úgy tombolnak)-és ebből lehet koraszülés, vetélés!

A meleg víz kiválthat méhösszehúzódást, ha tartósan benne ül az ember!

a fertőzés rámehet a magzatburokra, majd a méhlepényre és mindkettő beadhatja az unalmast!

Kismamaként a nyilvános fürdőzést, én biztos mellőzném, nem ér annyit az egész, hogy baj legyen belőle!

Egy kismama is sokkal fogékonyabb minden típusú fertőzésre-hüvelyi fertőzésre!

18. egypt (válaszként erre: 17. - Ritapam)
2010. aug. 2. 23:27
Valószínűleg a legtöbbnek nem lesz semmi baja, vagy megússza valami kisebb fertőzéssel vagy folyással, de én személy szerint úgy vagyok vele, hogy nem kockáztatok fölöslegesen, mert tény, hogy könnyen összeszedhet ott az ember bármit, és ha nincs valakinek szerencséje, komolyabb következményei is lehetnek. Nekem ennyit nem érne meg egy strandolás. Én a Balatonba is csak combközépig mentem be, majd fürdök jövőre. Nehezen bocsátanám meg magamnak, ha miattam lenne valami baja a babámnak, ami elkerülhető lett volna.
2010. aug. 2. 21:23
pedig mennyi kismama van a strandon... azokra ez vár?
16. youlcsi (válaszként erre: 13. - Egypt)
2010. aug. 2. 18:35

én strand alatt a természetes vizet értem... nem a körbebetonozott klóros vizet, amibe (főként piacnapon) a fél világ beleáztatja magát :)


egyébként valóban nagyon orvosfüggő... félve is kérdeztem meg a dokimtól... de mivel tudtam, hogy nagy pecás, gondoltam, olyan nagyon nem lesz ellenére a pancsolás :)

2010. aug. 2. 17:13
NEM
14. vvicus
2010. aug. 2. 17:06
Nem! Jobb helyekre ki is van írva, pl. Hévízen.
13. egypt (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2010. aug. 2. 13:30
Az én dokim kifejezetten tiltja. Orvosfüggő a dolog, de én inkább nem kockáztatok. Strandon nagyon könnyű mindenfélét összeszedeni, és hiába zárt a méhszáj, nagyon sok kórokozó van, ami a méhbe is be tud jutni és a baba is beteg lehet miatta. Több anyukával is találkoztam, akinek szülés után méhen belüli fertőzés miatt azonnal kezelni kellett a babáját.
2010. aug. 2. 08:50
ismerek olyat, akinek a doki ajánlotta hogy menjen nyugodatan és elvetélt.
2010. aug. 2. 08:45
Nem. Vetélést is okozhat...
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Egypt)
2010. aug. 2. 08:44

nekem mondjuk azt mondta a doki, hogy amíg zárt a méhszáj, nyugodtan strandolhatok... csak ne áztassam magam órákig.

mivel napozni nem szabadott, így született meg az a kompromisszum, hogy 10 perc a vízben, a napon meg összesen annyi, hogy megszáradjak...

2010. aug. 2. 08:42
Terhesen egyáltalán semmilyen strandolás nem ajánlott a fertőzésveszély miatt. Ilyenkor sokkal könnyebb elkapni bármit. A termál meg kifejezetten fertőzésforrás még nem terhesen is.
8. youlcsi (válaszként erre: 7. - Szoszi76)
2010. aug. 2. 08:42

nincs mit :)


igazából még a forró vízzel való tusolást sem szeretik az orvosok.

tk minden vetélést okozhat, ami alhasi vérbőséghez vezet (napoztatni sem szabad a pocakot!!!)

7. Szoszi76 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. aug. 2. 08:40
ok, koszi szepen. kerestem a neten de semmi felhasznalhato infot nem kaptam!!
6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Szoszi76)
2010. aug. 2. 08:32

ja, ráadásul a fürdőkben sokkal nagyobb a fertőzésveszély, mint a természetes vizeken.


ha már választani kell, akkor a fürdő vagy strand helyett balaton, velencei tó, duna, tisza, stb...

5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Szoszi76)
2010. aug. 2. 08:31

a meleg víz igen.

nem véletlenül nem lehet otthon sem a kádban ücsörögni.

4. Szoszi76 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2010. aug. 2. 08:30
Vetelest okozhat?
3. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Szoszi76)
2010. aug. 2. 08:27
Ha jól esik...
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Szoszi76)
2010. aug. 2. 08:26
termálvizeset semmiképp nem!!!
2010. aug. 2. 08:24
Ajánlott-e terhes nőknek kénes-, termálvizes fürdőt venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook