Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ajánlanátok olyan készítményeket amit kismamaként szedhetek de a fiamnak is jó megfázásra? fórum

Ajánlanátok olyan készítményeket amit kismamaként szedhetek de a fiamnak is jó megfázásra? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 4. 13:12

Sziasztok.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Sajnos tegnap dokinál jártam nem úsztam megy egy egyszerűbb megfázással.

Amit szedek az antibiotikum,tantumverde torokfertőtlenítőt,calcium sadndoz+vitaminCt,normaflort,valamint fluimare orrsprayt.

Na meg sok tea mézzel.

A fiamnak is vírusos betegsége lett.

Szóval így karácsony előtt nagyon nem hiányzott ez:-(

De már este jobban aludtunk illetve jobban vagyunk a fiam étvágya is kezd jó lenni.


Leírom ide mi az amit lehet szedni hátha valaki ide téved:-D

calciumsandoz+vitaminC,panadol(fájdalom és láz csillapító.)algopiryn(csak akkor ha a panadol nem viszi le a lázat),lándzsás útifű szirup köhögésre,jó a stodal is,

csipkebogyó,kamilla tea mézzel,fluimare orrspray.


Persze lehet hagymát,fokhagymát stb is.Egy napra raktam tányérra szeletelt hagymát de már másnap már a szagátol is kész voltam.Egész lakás hagyma szag járta át.Már a párom is szólt érte :-D


Végülis mindent amit megvettem pénteken jónak bizonyult.Csak az antibiotikumot kaptam,kaptunk plusszba.

16. namama
2012. dec. 4. 12:37
Kedves kismama. Megfázásos tüneteit a legegészségesebb módon a természetes agyagokkal kezelheti hatékonyan. A magzatra sem veszélyesek,sőt nagyon egészségesek. Alaposan súroljon meg 3-4 darab citromot,majd karikázza fel. Egy jól zárható, befőttes üvegbe helyezze. Öntsön rá akácmézet,hogy ellepje. Két-három napig várjon amíg összeérik és egy kicsit felhígul a méz. Fogyassza naponta többször, akár hársfa,vagy hagymateában , vagy csak kanállal. De hogy addig is gyógyulni tudjon, amíg az előbbi elkészül: Naponta kétszer,háromszor - zúzzon össze 2 gerezd fokhagymát és egy evőkanál mézzel egye meg. A legjobb antibiotikum!Mielőbbi gyógyulást kívánok.
2012. nov. 30. 14:12

Szia Angi Noelnek használtam és majd fogom is este a baby luuftot sajnos kismamáknak nem jó pedig ez volt az első amit szerettem volna,de mivel véráramba kerül nem kockáztatok,meg nem találtam róla olyat hogy lehet tagy van aki ezt használta terhesen.

Tantum verde én is ezt találtam jónak,ezt dicsérik.


Már megvolt a patika.

2012. nov. 30. 13:35

a baby luuf jó pici gyerekeknek, Én is használom Kenének amikor köhög

és szerintem ha pici babóknak lehet akkor talán kismamáknak is

és amit Én szopogattam az a tantum verde

azt lehet kismamáknak

13. c6973617d3 (válaszként erre: 12. - Bea0124)
2012. nov. 30. 12:13
sós vízzel szoktam inhalálni, sós lábfürdőt veszek, lehet benne valami :))
2012. nov. 30. 12:10

Köszi neked is.Azt hittem a hagyma csak főzve jó teának:-D

De nem vesztek semmit ha hagymát rakok a szóbába,radiátorra is lehet tenni?

Zsíros zsepi most hogy írod,valami olyasmiről tudok hogy mellkasra kell tenni.?

A többi megvan természetesen eszek több féle gyümölcsöt és iszom a mézes kamilla teát.Ja dió azt is szeretem de most mogyorót eszem :-D

Igazán hasznos információkat írtok.


Valahol azt olvastam hogy este forró vízbe tegyen az ember sok sót és azt tegye a szóbába az ágy mellé.

11. Mari20
2012. nov. 30. 11:57

száraz köhögésre a zsiros zsepi a megoldás

ha érdekel, vagy nem ismered irj és megadom a receptjét.


egyébként kismamaként a legjobb gyógyszer a séta a levegőn, egy alma, 2 szem dió, kamilla tea,

nevetés, vidámság.


és messze elkerülni a közösségeket.

10. Mari20
2012. nov. 30. 11:55

drága

ezt nem kell szedni, de 100%-osan megoldja a problémád

egy fej vöröshagymát karikázz fel és egy tányérra rakd a szeleteket, majd a tányért abba a helységbe ahol tartózkodtok


a hagyma minden bacit magába sziv, mivel lélegzel kitisztitja a tüdőt, és megöli az összes bacit.


a kicsinek is jó mert nem fertőződ a családot


náthás időben , mindenkinek ajánlott.

a naplóim között olvashatsz a HAGYMA gyógyhatásairól-.

jobbulást

2012. nov. 30. 11:48
Köszi.
2012. nov. 30. 11:47
Van egy olyan orrcsepp,spray amit gyerekeknek is lehet nem tudjátok a nevét,azt lehet kismamaként is szedni igaz ha jól emlékszem van erről egy fórum meg is nézem mi a neve.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Bea0124)
2012. nov. 30. 11:47

Lámpa is jó, melegítsd, ha a fokhagymát nyersen meg tudod enni az még jobb, mivel úgy kiüríti a bacikat az emésztőrendszerből is!

Jobbulást!

6. Bea0124 (válaszként erre: 3. - Pumukli1985)
2012. nov. 30. 11:45
Szia köszi utána is néztem ebbe is ugyanaz van írva mint a lándzsás útifűbe de mások is szedték terhesen:-D
2012. nov. 30. 11:37

kamillával inhaláltam,de kis gyerek mellett ez nem mindig oldható meg:-( de lehet elő veszem az infra lámpát míg alszik kicsit meglámpázom az arcom

Fokhagyma :-D

Tegnap csináltam fokhagyma levest.

4. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. nov. 30. 11:34
száraz köhögésed van, próbálj meg inhalálni, azzal csak nem ártassz a babának, sok folyadék, fokhagyma
3. pumukli1985 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. nov. 30. 11:32
A köhögésre a Stodal szirupot ajánlom!Tavaly télen én is kismama voltam,durván el is kapott a kórság,és ezzel tudtam csak csillapítani a köhögésemet.Ez homeós készítmény,nyugodtan próbáld ki.Azt mondjuk nem tudom h gyerekeknek is jó-e,mármint h használhatják,de a patikában megmondják
2012. nov. 30. 11:27
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
2012. nov. 30. 11:25

Sziasztok.Olyan készítményeket,gyógynövényeket,teákat,szeretnék amit én is terhesen és a 16hós fiam is nyugodtan kaphat,szedhet megfázásra.Nektek mi vállt be?

Amikről tudom hogy lehet:

csipkebogyó,kamilla tea,méz,c-vitamin

száraz köhögésre mit ajánlotok?ez nekem kezdődött tegnap este van itthon lándzsás útifű szirup de a beteg tájékoztatón az van írva hogy nincs adat kismamákkal kapcsolatban.De neten van ahol ajánlják van ahol nem.

Igazából én lettem beteg de doki úgy sem csinálna semmit sem és tudom mit adna,tanácsolna.A kisfiam úgy néz ki az lesz de inkább megveszek pár dolgot hétvége előtt.Igazából ő sem beteges meg én sem de most...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook