Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ajánlanátok megbízható homlok-lázmérőt? fórum

Ajánlanátok megbízható homlok-lázmérőt? (tudásbázis kérdés)


19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Katt2)
2020. nov. 16. 16:12
X éven át az emberiség nagy része nem evett higanyt. Lázat mréni általában ágyban fekve szoktunk, egyikünk sem izgága 5 éves, hát bízom benne, hogy még kitart egy darabig ez a régi.
18. havanesekutyus (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2020. nov. 16. 14:06
Sajnos nem. Meglátja a lázmérőt, és előadja az ördögűzőt. A mi lázmérőnk is viszonylag hamar mér, de kénytelen vagyok valami érintésmenteset venni, amíg nem lehet vele megbeszélni, hogy maradjon nyugton.
17. katt2 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2020. nov. 16. 13:47
Mi a típusa? Esetleg egy kép róla?
16. katt2 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. nov. 16. 13:45

Igen, a régi higanyos az nagyon jó. Valami félreértés lehet, mert mindegyik pontos. Aztán kitalálták, hogy a higany az nem jó, mert mi van, ha valaki megeszi? Nosza tettek a higany helyett bele valami mást. Ettől csak nagyon nehezen lehet lerázni és azt is csak melegen. Cserébe viszont pontos.

Pár éve olvastam egy cikket a digitálisokról. Vagy 5 félét teszteltek, nem volt köztük két egyforma értéket mutató. Utána megpróbáltam régi higanyost beszerezni, akkor nem találtam. ( Jófogás, stb ) Maradt a közel lerázhatatlan.

15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. nov. 16. 13:43
A higanyosnál semmi sem jobb, de sajnos eltörtem az utolsót pár hónapja. Kb. húszezer volt az érintésmentes, állati pontatlan. Ez a kis digitális cucc, amit a DM-ben vettem, nagyon jó.
14. michelle.r (válaszként erre: 5. - Havanesekutyus)
2020. nov. 16. 13:40
DM-ben vettem, digitálisat múlt héten 1.300 forintért kb., 15 mp alatt megmér. Addig talán nyugton lehet tartani 🙃Szerintem nagyon klassz ki szerkentyű.
2020. nov. 16. 11:57

Kicsit drágállom, de ha minden igaz, több évre vesszük...

Meguntam a kicsi digitálisba venni az elemet, jelenleg, ha nagy ritkán kell, a régi higanyost használom. Két felnőtt vagyunk.

2020. nov. 16. 11:23
Köszönöm a válaszokat! Ami ez alapján körvonalazódik, az az említett két márka, és hogy kombinálva fül-és homlokmérős legyen.
11. Guruljka (válaszként erre: 6. - Ikres_anyu)
2020. nov. 16. 10:28
De jó, hogy mondod, eltévesztettem! Én is fülhőmérőt keresgélek, nem homlokhőmérőt. Azt olvastam, azok még a legpontosabbak.
2020. nov. 16. 09:53
Mi a munkahelyemen homlok-lázmérőt használunk: valóban nem megbízható. A fülhőmérő helyesen használva szerintem a legjobb a gyerekeknek, bár az elején meg kell győznöd, hogy nem fáj :-)
9. havanesekutyus (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2020. nov. 16. 09:39
Köszi
8. havanesekutyus (válaszként erre: 6. - Ikres_anyu)
2020. nov. 16. 09:38
Köszi, utánanezek az omronnak.
2020. nov. 16. 09:38

Nagyobb és más egészségügyi mérőműszereket gyártó cégek hitelesítik a termékeiket.

Mint a lentebb említett Omron, vagy a Beurer.


Azt javaslom, hogy ezek termékei közt nézelődj és hivatalos forgalmazótól vásárolj. Ezek cseregaranciát is vállalnak, illetve a gyártó is vállal garanciát.


Pl. Brendon-nál

[link]


Ügyfélszolgálatokon érdeklődj a hitelesítésről!

2020. nov. 16. 09:10

Nekem már mindenben megingot a bizalmam.

A férjem próbálgatta amik itthon vannak, kb 3 félét, mind mást mutatott.


Ami nekünk van egy omrom infrás fülhőmérő, bevált. Korábban omron digitális volt, csak sajnos eltűnt. Úgy összességében au omron termékek megbízhatóak szerintem.

5. havanesekutyus (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2020. nov. 16. 08:45
Igen, nekünk is van "szájbavevős", de a gyereknél nem tudom használni.
4. havanesekutyus (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. nov. 16. 08:42
Ha pontatlan, akkor nem látom értelmét megvenni. Igazából én a kezemmel mindig érzem, ha lázas, azt is, hogy mennyire, de sajnos a hőfokot nem írja ki a tenyerem🙂, gyerekorvosnak meg ez az első kérdése.
2020. nov. 16. 08:40
nekem a higanyos és a szájbavevős ( nem tudom mi a rendes elnevezése ) ugyanazt mutatja.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2020. nov. 16. 08:36

Szerintem a digitálisok megbízhatók, ugyanaz vagy hasoló az elektronikus panel benne. Ha megkérdezel egy patikust, azt fogja ajánlani, ami éppen van neki.

Én is keresgélek ilyet, de nem találtam még szempontokat sem. Majd veszek, ami akad.

A csuklós vérnyomásmérő is pontatlan lehet állítólag, de ezt hallom 20 éve, hát csak fejlődött már azóta az elektronika.

2020. nov. 16. 08:28

Kislányom hőjét képtelenség megmérni hagyományos lázmérővel, ezért szeretnék homlokmérőt.

Viszont ezekről azt hallottam, nem feltétlenül megbízhatók.

Nektek van ilyen? Melyiket érdemes megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook