Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ajánlanátok jó kis fogyinaplókat? fórum

Ajánlanátok jó kis fogyinaplókat? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. 66e4928eb8 (válaszként erre: 49. - 0fe386f42e)
2012. ápr. 11. 21:44

Ügyes vagy ám:))

Én 163 cm vagyok, és most a 67,5 kilóval még mindig nagyocska vagyok. Nekem muszáj lemennem 56-ra. Sőt...

Amikor teherbe estem az első lányommal, 49 kilós voltam. Az már túlzás, de 52 jól állt.

52. 0fe386f42e (válaszként erre: 50. - Pici Manócska)
2012. ápr. 11. 18:49

Teljesen jól nézel ki már most is!!!!


De szorítok, hogy sikerüljön a 70 kg :-)


Nekem a mértékletesség nem működött, jóformán csak bio meg diabetikus édességeket eszem sok éve, de erről is le kellett mondanom egy kis súlycsökkentésért cserébe. :-) De nem bánom :-)

2012. ápr. 11. 18:47
Úristen, mennyi félreütés! Bocs, nem néztem át!
50. Pici Manócska (válaszként erre: 49. - 0fe386f42e)
2012. ápr. 11. 18:33

én lehet hogy ha nem megy le 70re akkor megbarátkozok a 73mal...kicsi pocak ide vagy oda...végül is 175cm vagyok az meg nem kicsi...

de azért szülinapomra máj 12-re szeretném azt a 70kilót...

de majd meglátjuk....

de én kilógok mert én nem vontam meg teljesen az édességet sőt semmit se magamtól csak mindent a minimálisra csökkentettem....

49. 0fe386f42e (válaszként erre: 48. - 66e4928eb8)
2012. ápr. 11. 18:29

Szia! :-)

Nyugi, beindul, tarts ki!!!!

Hú, de hasonlítunk. :-) Éfdesség és éjjeli veés a mumus! Az utóbbi telejsen eltűnt, az édességről meg lemondok egy ideje. Most húősvétkor ettem cukormenteset, de ettől is lebúcsúzom. Ennyi viszont kellett :-)

Súlytartok. Bizony, ebből akarom kihozni a legjobbat. 70-72 kg az ideális nekem, 168 cm vagyok. Formás, freszes, szerénytelenül áűllíthatom ;-) Nem azon múlik, hogy ne volna önfegyelmem lefogyni 65 kg-ra (megvolt), de szörnyen néztem ki: csont és bőr, de még mindig széles.

A homokóra akkor szép, ha gömbölyű, de nem hájas, feszes domborulatok adják ki. Nekem ezt dobta a gép, ezért teszek sokat sporttal és életmóddal, immár 9 éve. (Azóta van meg a mínusz 20 kg, 2-5 kg-s változásokkal, de minden évben ledobom a téli bálnazsírt).

Szóval, tényleg fontos, hogy el tudjuk fogadni az alapvető adottságainkat, és hozzuk ki magunkból azt, ahogy jól érezzük magunkat. :-)

48. 66e4928eb8 (válaszként erre: 47. - 0fe386f42e)
2012. ápr. 11. 18:04

Szia! Képzeld, most én is stagnálok. Rossz, de tudom, hogy újra el fog indulni, és várok. Én most ettem másodszor édeset dec. 27-e óta.

Rá jöttem, hogy meg vagyok nélküle, hisz az volt a legnagyobb ellenfelem, na meg az éjszakai zabálás:)

Én hétfőként mérek és mindig volt eredményem, csak most nem. De szuper lesz, amikor újra elindul. Már alig várom.

Szinte irigyellek, hogy már "csak" a súly megtartáson vagy. Nekem még lemehetne 11 kiló. De már 67,5 kilósan is csodás érzésem van.

Mindenkinek kívánok zsírégető szép tavaszt:)

2012. ápr. 11. 17:32

Nekem mindig a sport mellett is jelentkezett a stagnálás. Az éltkezésem mintaszerű volt, így egy időm után rettentően frusztrált a sikerélmény hiánya.

Akkor döntöttem el, hogy 40 napig nem eszem édességet, és nem állok mérlegre. Hihetetlenül felszabadító volt. Mindent továbbra is betartottam, néha ezekkel az ún. csaló napokkal, amikor az ember lelifurdalás mélkül lazít a gyeplőn. Ez ugyanis meglendíti az anygacserét, és máris érezhető a fogyás.


Most kéthetente fogok mérni, engem megőrjít a napi mérés... olyan minimális eerdméyneket mutat.


Most súlyt szeretnék tartani, de ha a saláta és cseresznyeszezonban még fogynék, azt se bánnám :-)

46. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 10. 13:05
Lehet, hogy fogy a zsír, de helyette az edzés miatt nő az izomtömeg. Lehet a háttérben fokozott víz visszatartás, vagy esetleg megváltozott anyagcsere. Az utóbbi gyakorlatikag azt jelenti, hogy a kevesebb ételből hatékonyabban nyeri ki a rendszer a tápláló anyagokat, kevesebb halad át feldolgozatlanul. Ha nincs negatív eltétés a háttérben, akkor mindenképp ki lehet mozdítani a testet ebből az állapotból, de néha fontolóra kell venni, hogy egyáltalán érdemes-e.
45. HnéViktória (válaszként erre: 40. - C3f39fd03b)
2012. ápr. 9. 23:01

Nekem nagyon gyors volt a fogyásom...szinte 3hó -20 kg,de egy idő után kb 1hónap,minden vasárnap jól laktam...amit kívántam,és amennyit kívántam annyit ettem.


Tehát ezek nagyon jó tippek....

44. 8f9dc3e0cb (válaszként erre: 42. - C3f39fd03b)
2012. ápr. 9. 22:08
Hú, köszi szépen! Ezek nagyon-nagyon hasznosak voltak!:o*
43. 66e4928eb8 (válaszként erre: 40. - C3f39fd03b)
2012. ápr. 9. 21:52
Ezzel csak azonosulni tudok.
42. c3f39fd03b (válaszként erre: 33. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 20:23
Ja,meg nagyon tudja befolyásolni a súlyodat az is,ha pl. éppen "lányos napjaid" közelében méredzkedsz.Nekem ilyenkor a vízvisszatartás miatt akár 1-1.5 kg-al többet is mutat a mérleg...
41. c3f39fd03b (válaszként erre: 31. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 20:20

Én anno minden nap méredzkedtem,mert így számokban láttam az eredményt,hogy mi volt az a kaja,amivel kicsit óvatosabban kell bánni,és mi volt az,amit bátran tolhatok.Nem tudom,miért van ez,de pl. így jöttem rá,hogy anyukám palacsintájából a házi meggylekvárunkkal nyugodtan belapátolhatok akár 5 db-ot is,másnapra fél kilóval kevesebb leszek,edzés nélkül is.Számomra ez olyan döbbenet volt,hogy ihaj,de örültem neki.:-)))) És az is nagyon föl tudott dobni,hogy iiiiigen,másnap reggel kevesebb vagyok 20 dekával az előző naphoz képest.Valahogy átkódolta az agyamat,és nem úgy könyvelte el,hogy hát ez semmi,nagy nulla,hanem úgy,hogy hurrá,FOGYTAM! És ettől az érzéstől másnapra megint kevesebb lettem...és utána megint...

Másrészt meg időt kell adni magadnak.De tényleg.Be kell látnod,hogy az az x kiló felesleg se 2 hét alatt jött rád,ergo ez nem is fog lemenni két hét alatt.Hagyj magadnak időt,és ha nem úgy halad,ahogy gondolod,akkor se keseredj el.Lehet,hogy hosszabb lesz,mint amire számítottál,de legalább nem jojózod vissza később duplán.

40. c3f39fd03b (válaszként erre: 33. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 20:10

Így van,tényleg van olyan,hogy egy idő után megáll a fogyás.Ez azért van,mert a szervezet kezd rájönni,hogy vége van annak a Disneyland-nek,ami eddig volt,kevesebb kaját kap,több terhelést,és ehhez egy idő után hozzászokik,plusz azt hiszi,ínséges idők jönnek és elkezd tartalékolni nehezebb napokra.

Én több helyen olvastam -és tapasztalatból mondom,mert nekem is bevált-,hogy ilyenkor kell egy kis cselt alkalmazni,amivel átvered a szervezeted.Ezt úgy értsd,hogy te mondjuk elhatározod,hogy a fogyásod alatt száműzöd pl. a krumplit,sütit,csokit az étrendedből.(Természetesen ezt szigorúan betartottad.) Amikor eltelik a kezdet után 15-20 nap,akkor adj magadnak egy olyan napot,amikor ezeket megengeded magadnak,megeszel egy szelet csokit vagy köretként zöldség helyett krumplit eszel.Ezzel megvicceled a szervezetedet,azt hiszi,hogy jupppíííí,visszaáll a régi rend,elkezdi újból felpörgetni a táplálékfeldolgozást,meg úgy saját magát is beindítja ismét.(Aztán majd utána koppan,hogy ennyi volt....).Ennek a "tömőnapnak" természetesen nem az a lényege,hogy ezen a napon aztán határok nélkül bekajálsz mindent,amit eddig megvontál magadtól...Csupán teszel egy kis engedményt, egyetlen nap erejéig (nem kettőig,nem egy hétig...) És csak akkor csináld,amikor már elértél valami eredményt,tehát ne rögtön a harmadik napon,hetente megismételve....

Ami nekem még bevált ezeken a kritikus pontokon,az az volt,hogy mozgást váltottam,kipróbáltam valami mást.Ha mondjuk addig csak Rubint Rékára ugráltam,akkor kiegészítettem futással.De lehet úgy is,hogy növeled a mozgások számát,esetleg a súlyt,amivel dolgozol.Ugyanaz,mint a kajánál: ha mindig azt csinálod,mindig ugyanannyit,mindig ugyanúgy,hozzá szokik a szervezeted.Nekem a változatos mozgás jött be.Azt is vedd figyelembe,hogy nagy súlyfeleslegből könnyebb leadni súlyt.Ahogy csökken majd a fölös kilóid száma,úgy megy majd a folyamat egyre lassabban.

39. HnéViktória (válaszként erre: 33. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 14:19
Röviden én is reagálok ha nem baj...nálam is volt hogy stagnált 3-4 hétig,olyankor a több torna mindig megindította.Nekem általában akkor stagnált ha hanyagoltam a mozgást.
38. 66e4928eb8 (válaszként erre: 36. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 12:44

Jó ötlet az excel tábla, bár én jónak találom a naplómat, így nem bajmolódok kétszer. Hacsak nem tudod össze kapcsolni a naplóval.

És örülök, hogy sokan olvassák, vagy csak belenéznek.

Gondolj csak bele, ha nem írnánk naplót, most mit tudtunk volna neked felkínálni?

Ja! És mérlegelőt is csinálhatsz, titkosat, vagy nyilvánosat. Nekem nyilvános van. Lent van az adatlapomon. Én oda havonta egyszer írok eredményt, így még látványosabb:)

37. Pici Manócska (válaszként erre: 33. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 12:06

nekem volt mikor 3hétig meg se moccant se le se fel...

és egyszer csak megindult azóta megint heti majdnem egy kiló lemegy nálam...

a stagnálások azért vannak, mert a szervezeted raktároz...

olyankor egy kicsit rá kell lökni...

pár napig kicsit többet enni és utána ismét kevesebbet...

ilyen a biológia sok embernél láttam már ezt és nálam is bevált

36. 8f9dc3e0cb (válaszként erre: 35. - 66e4928eb8)
2012. ápr. 9. 11:53

Ez tényleg nagyon jó ötlet!:oD

Így fogom én is csinálni. Nyitok is holnapra egy excel táblát..;oD

35. 66e4928eb8 (válaszként erre: 33. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 11:42

Ezért érdemes centiket mérni, mert, ha súlyban nincs is változás, centikben biztos.

Minden héten van valami eredményem:))

34. 66e4928eb8 (válaszként erre: 31. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 9. 11:41

Én hetente hétfőn méretszkedek, akkor mérem a súlyt, centiket: derék, csípő, comb. Nem mindig van eredmény, de nem szomorkodok, várom türelmesen a következő mérést.

Írom a naplómat, több hete azt is, hogy mit eszem.

33. 8f9dc3e0cb (válaszként erre: 32. - Pici Manócska)
2012. ápr. 9. 11:38

Én is arra gondoltam, hogy hetente-kéthetente. A lényeg, hogy ennyi idő alatt mutasson valami változást, különben sajnos kiakadok!:DDD

Tényleg: volt olyan, hogy bár komolyan diétáztál, mégsem mutatott változást a mérleg egy hét alatt? Valóban létezik olyan, hogy valaki akár egy hónapig is stagnál, minden sport, minden diéta ellenére?? Ezen már annyit gondolkodtam, hiszen ez fiziológiai képtelenség. Mert ha az ember kevesebbet eszik, mint amire szüksége van, akkor nincs mese, bontania kell a szervezetének a zsírt. De akkor hogyan lehet, hogy ez a súlyváltozában akár egy hónapig nem jelentkezik?? Nem értem..:(

2012. ápr. 9. 10:52

én minden nap ráállok nekem ez a jó...

de pl neked két hetente???

2012. ápr. 9. 10:50
Szerintetek mennyi időnként érdemes méreckedni?? Én korábban naponta csináltam, de ha nem fogytam eleget, akkor eszméletlen demotivált lettem. Pedig napi 10-15 dekánál többet úgysem nagyon fogy az ember. Ti hogy csináljátok?:)
30. 66e4928eb8 (válaszként erre: 29. - 0fe386f42e)
2012. ápr. 8. 19:26
YESSS! :)))
29. 0fe386f42e (válaszként erre: 28. - 66e4928eb8)
2012. ápr. 8. 19:22
Sós light túrót enni a Rákóczi utcában:-) Nekem ezt jelenti :-D
28. 66e4928eb8 (válaszként erre: 27. - 8f9dc3e0cb)
2012. ápr. 8. 19:18

Mi az a Rákóczi túrós?

Persze, tudom, de nálam már végre ismeretlen fogalom:)))

2012. ápr. 8. 18:46

Köszönöm szépen, összegyűlt pár jó kis napló!:))

Üdvözlet mindenkinek, aki engem is felvett, pedig én még el sem kezdtem, és csak a szándék született meg bennem, miközben Rákóczi túróst falok..:S

De keddtől minden másként lesz!

Szurkolok mindenkinek és glória a példaképeknek, akik már leadták a javát és kitartóan állják a sarat..;D

26. Pici Manócska (válaszként erre: 25. - 0fe386f42e)
2012. ápr. 8. 18:31

nagyon remélem, hogy menni fog mennie kell...

köszönöm :)

25. 0fe386f42e (válaszként erre: 24. - Pici Manócska)
2012. ápr. 8. 18:29
Menni fog, én is támogatlak!
24. Pici Manócska (válaszként erre: 23. - 0fe386f42e)
2012. ápr. 8. 18:19

még van 3kiló meg pocak faragás :)

és a legfontosabb a megtartás :)

Soha többé nem leszek dagi!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook