Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen játékot vagy ruhát vennél a 7-8 éves unokáidnak Karácsonyra? fórum

Milyen játékot vagy ruhát vennél a 7-8 éves unokáidnak Karácsonyra? (beszélgetős fórum)


23. Guruljka (válaszként erre: 18. - Unom)
2018. nov. 13. 18:56

Lehet, de utálom, hogy a külvilág azt hiszi, az embert a nemi kromoszómái predesztinálják színekre, foglalkozásra, megjelenésre, viselkedésre.

Inkább jó előre ellene tartok.

2018. nov. 13. 18:53
8 éves unokánk imád kártyázni, zsírozni, huszonegyezni, makaózni stb. Érdeklődésének megfelelő könyvet szokott kapni, most pl. a Sehány éves kislányt. Már érdekli, hogy kerül anyu pocijába a baba, és hogy jön ki onnan, amíg bent van, mi történik vele? Malmozni is szoktunk, mind kártyában, mind malomban jól forog az esze, így tervezzük Karácsonyra, hogy sakkot is veszünk neki. 3 éves ikrek (kisfiú-kislány) már nehezebb dió, mert rengeteg játék megmaradt szép állapotban a nővérükről, és a 3 év alatt is kaptak folyamatosan játékokat szüli/névnapra stb. Nekik inkább ruhákban gondolkodunk, ill. tudjuk, hogy játék is kell, de nem tudjuk mi, ami még nincs meg nekik, és egyáltalán Dunába vizet minek? Na ezen még agyalnunk kell.
21. Anyucikóni (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2018. nov. 11. 10:01
Mi inkább szójátékokat játszunk,amolyan agytornásat. Azt jobban élvezzük. Társasozni én se nagyon szeretek,max scabble vagy dobble. De a szokványos dob-lép társas nekem se fekszik.
20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Anyucikóni)
2018. nov. 11. 09:45

Szerintem meg kell tanulnia a veszteni is és azt feldolgozni.

4-5 évesen persze egy ilyen gyűrűs dobáló játékban hagynám nyerni, hagy örüljön.

[link]

De iskolás korban mi lesz, mikor ha rossz jegyet kap (nem nyer)?

Persze mindenki másképp csinálja, és ez is csak egy vélemény.

19. Anyucikóni (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. nov. 11. 09:20

Amúgy minden gyerek más. Egyik ezt szereti, másik azt. Mi pl nem társasozunk,mert gyerekem nem tud veszteni,így én nem veszek itthonra társast. Ellenben logikai játékokat, kreatív cuccokat szívesen veszek. Ahogy a könyv is mindig szuper ajándék.

De vannak hasonló korú ismerősök és mindnek más-más az érdeklődési köre. Ezért inkább úgy választok ajándékot,amilyen az adott kiskölök.

18. unom (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. nov. 11. 08:45
Szerinted a kettő kizárja egymást? Nem vagy te kicsit előítéletes?
2018. nov. 11. 00:12

Készség és logikai fejlesztő játékokat. Társasjátékot, amellyel jókat lehet mulatni az egész családnak a karácsonyi napokon. Esetleg ördöglakatot, bűvös kockát.

7-8 évesek már olvasnak - meséskönyvek.

Ezeknek nálunk mindig nagy sikere volt.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Anyucikóni)
2018. nov. 10. 23:49

Tudom, hogy fiad van. :D

Szerintem ketten együtt is hiába gyártunk elméleteket a csillámos pink divathullámra. :D

15. Anyucikóni (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. nov. 10. 23:02

Nemtom.

Nekem fiam van😊

Konkrétan leszarom mit csinálnak a lányos anyukák 🤣

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Anyucikóni)
2018. nov. 10. 21:37

Nem tudom, hogy ezek korszakok-e. Inkább azt hiszem, egy adott helyet több dologgal lehet kitölteni, és az értéktelen dolgok is annyi helyet foglalnak el, mint az értékesebbek.

Hogy kisebb korában "kiéli", hogy kislány, annak sem tudom, van-e értelme. Vagy a család aggatja tele csillámos cuccokkal, hogy jéééé, de kis édes?

13. Anyucikóni (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. nov. 8. 12:28
Attól, hogy valaki 7 évesen rózsaszín csillámpónis világban él, még nem lesz egy üres fejű luvnya. Lehet belőle bármi. Bármi. De most éppen kislány és kiéli, hogy az. ;)
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Anyucikóni)
2018. nov. 8. 12:01
Remélem, nincs igazad, és lesznek még olyan lányok, akik normálisan használható konyhaeszközöket terveznek, akik mérnökként helyes kis házakat építenek, vagy olyanok lesznek, mint az az édes pofa, vékony kis leányzó, akit a szülei nem engedtek bányásznak, hát jelentkezett hidrogeológusnak! (Egy darab rózsaszín cucca sem volt...)
11. Anyucikóni (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. nov. 7. 12:36
Én meg legózni szerettem. De nem vagyunk egyformák. A mai kislányokat sztem eléggé elcukisítják :D (na ez jó szó??) :D a szüleik. Ezért ez ma általános trend, hogy egy lánynak bármi csajos bizbasz jó, mert szeretik. :)
2018. nov. 7. 06:22

A mi 8 éves kislány rokonunknak mindig Elzás (jégvarázs) cuccot veszünk. Az egész szobája ilyen, ezt szereti.

Ilyen a párszázforintos apróságtól a több ezerforintosig létezik. Nem nehéz választani valamit...

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Anyucikóni)
2018. nov. 6. 22:22

Én 8 évesen Märklin fém építőkészletet kaptam karácsonyra, imádtam.

Azt hiszem, világgá mentem volna, ha nyakláncot meg fülbevalót kapok, a c-vel kezdődő négy betűs szót ki sem ejtem. (Régen nem mondták minden más helyett.)

8. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. nov. 6. 20:10

7-8 éves kislánynak nyaklánc, karkötő, fölbevaló. Persze egy szupercuki kis tartóban, tokban, kisszütyőben.

Volt mikor hasonló korú kislánynak ékszertartó dobozkát vettem, rózsaszínt, csajosat.


Fiú már keményebb dió, de általában legoval nem lehet mellélőni. A Creator-ok nagyon jók, 3in1.


Az én fiam kis okostojás, ő tudományos játékot kap, amivel kísérletezhet, vagy sk készíthet bármi kütyüt. Neki egy amolyan kiskertészet szuper ajándék volt pár hónapja, azóta is ültetünk vadul mindenféléket, tele az ablak már a kis növényeivel. :)

2018. nov. 6. 15:45

Lego, ha szeretik;

Dubble - kártyajáték

Hotwheeles autók

Valami unikornisos dolog

Ha érdekli, egy világító földgömb

Divattervező füzet (most nem jut eszembe a neve, de rajzolt alakokra lehet ruhát tervezni)

Cuki memóriahabos párna, ami olyan, mint egy plüssfigura.

6. Idhikai (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2018. nov. 6. 15:22

Közben megnéztem, találtam flamingós ágyneműt és flamingós törölközőt hozzá.... és unikornisosat is és unikornisos törcsit hozzá. :)

Jó lesz! :)

5. Idhikai (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. nov. 6. 14:33

Ez a korosztály nagyon különböző. Az én kicsi lányom pl. 7 éves, most lesz a szülinapja, és egy nagyon szép babakocsit kap, mert ő nagyon játékos, és mindene a baba. Más a 3 éves gyerekének vesz babakocsit. :)

Ha tornászik, vagy táncol, akkor gyönyörű tornaruhákat lehet kapni, és tüllszoknyákat is.

A lego általában bejön a gyerekeknek, vannak jó kis csajosak is.

Mesekönyvet és valami alkotni valót is mindig veszek.

Hercegnős ágynemű, hercegnős fürdőköpeny... vagy ugyanez unikornisosba, flamingósba.


A 16 éveském kap egy fülbevalót és egy nyakláncot. Kis finom ízlése van... talán egy flamingós ágyneműt is, ha találok. :)

4. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. nov. 6. 13:51

Pont ez az a korosztály mikor tanácstalan az ember.

Te ismered,mi az ami leköti..

2018. nov. 6. 13:50
Dóry 17éves, elírás
2018. nov. 6. 13:49

A nagyoknak meg van,Zsolt 20éves feliratos Póló, Hajzselé.

'7 és 18 éves húgainak, bikini, buli ruha

2018. nov. 6. 13:46

Milyen játékot vagy ruhát vennél 7-8éves unokáidnak Karácsonyra

KB 6000.8000-ért

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook