Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ahhoz, hogy kiderüljön van-e gond a pajzsmirigyemmel elég csak TSH-t nézetni vérvételen? fórum

Ahhoz, hogy kiderüljön van-e gond a pajzsmirigyemmel elég csak TSH-t nézetni vérvételen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. febr. 27. 17:08
Orvosi csoda!
54. Channa* (válaszként erre: 52. - Cd2c5d53b7)
2016. febr. 27. 09:20

Amikor túlműködtem, akkor nekem a koleszterinem és a vércukrom is az alsó referencia alatt volt, azaz mínuszos volt. Most, hogy nincs pm-em, ezek már magasabbak, azaz a felső referencia felett vannak....


A csontjaim rendben vannak:D De gondolom ez genetika is.

2016. febr. 27. 09:04
Elütöttem: idokost=indokolt
2016. febr. 27. 09:02
A pm túlműködésének kísérője a koleszterinszint emelkedése mellett, a csontsűrűség csökkenése is. Érthető, mivel a betegség lényege a felgyorsult anyagcsere. Ha szerencsések vagytok, rendszeresen küldenek benneteket laborvizsgálatra, csontsűrűségmérésre. Így hát indokost "jó kapcsolatot" ápolni az orvosotokkal.
51. Csipkerózsika (válaszként erre: 50. - Channa*)
2016. febr. 26. 15:10

Nem is az a lényeg, hanem hogy a TB mennyit fizet érte a gyógyszergyárnak, az már érdekesebb. Élethosszig azért elég szép összegre jön ki minden, főleg amilyen gyakori mostanában ez a probléma...

De igen, szerintem bármiből meg lehet gyógyulni, csak úgy...

Nem magától, hanem tenni kell érte, folyamatosan. És odafigyelni. Szerintem.


Alapvetően minden a súlyosságtól függ. Egy vakbélgyulladásra én se mondom azt, hogy "keresd meg a lelki okát". :D

50. Channa* (válaszként erre: 49. - Csipkerózsika)
2016. febr. 26. 15:03

Természetesen nem célom senkit rábeszélni semmire sem a gyógyszerre, sem arra, hogy ne szedje. Mindenki maga dönti el, hogy milyen életet szeretne, és ha valaki úgy gondolja, hogy megtalálta az alternatív gyógyulás esélyét, akkor annak örülök, csak azt szoktam kérni, hogy ezt ne terjesszük, mert lehet valakinek beválik a jóga, de pl. nekem tuti nem. Egy kis eltérés előfordulhat bármitől és nem is az eltérés a probléma, hanem a közérzet és a társbetegségek. Ezekkel nem lehet játszani.


Ha az antitestek rosszak voltak, akkor gondolom azok most sem jobbak, így sajnos bármikor ismét előjöhet a problémád, mert ez sajnos azt jelenti, hogy autoimmun eredetű a betegséged, ahogy már írtam az elején (egyszer jól, egyszer alul, egyszer túlműködik). Ebből nem lehet meggyógyulni csak úgy...


Hát nem tudom mennyire jó üzlet.

Én 300 Ft-ot fizetek a gyógyszerért 3 havonta.

49. Csipkerózsika (válaszként erre: 35. - Channa*)
2016. febr. 26. 14:30

Okozni okozott, főleg a depressziót viseltem nehezen. Épp azért mentem el megnézenti, hogy tudjam, ez most fizikális probléma, vagy pedig pszichésen vagyok ennyire roncs... Mert problémái mindenkinek vannak és adott esetben nehéz eldönteni, hogy akkor most hol is a gond.


Már írtam, hogy mire újra nézték a laboromat, már rendben volt. Csak a megugrott antitest mutatta, hogy korábban volt probléma.

A két labor közt én belevetettem magam az alternatív gyógymódokba, mert az első eredményből már egyértelmű volt, hogy nem stimmel a dolog.


Én nagyon gyógyszerellenes vagyok, ehhez hozzátartozik, hogy gyógyszerérzékenység miatt egyszer majdnem elpatkoltam, ezek után nem csoda, ha nem vagyok hajlandó csak végszükség esetén szedni valamit.

Persze, ha a próbálkozásaim ellenére az eredményem ismét rossz és felírták volna a gyógyszert, minden bizonnyal beszedem. Szörnyű volt olyan depisnek lenni. De akkor is megteszek minden tőlem telhetőt, hogy ne legyen rá szükség örökké.

Amit az orvosok mondanak, hogy pm-re egy életen át kell gyógyszert szedni, mert nem jöhet helyre, az egy baromság. Jó üzlet a gyógyszeriparnak. Ha a rákból meg lehet gyógyulni, akkor bármiből, a szervezet hihetetlen módon meg tudja újítani magát. Szóval ennek nem szabad bedőlni, keresni kell a lehetőségeket a megoldásra.

48. Csipkerózsika (válaszként erre: 37. - Lexike)
2016. febr. 26. 14:22

Nekem óramű pontos volt mindig is. Viszont 2 év alatt nem estem teherbe. De ez nem biztos, hogy (csak) nálam lévő gond.

Igazából nem akartunk mindenáron babát, így nem nézettük meg, hogy miért nem jön. A volt páromnál is volt olyan egészségkárosító tényező, ami miatt simán steril is lehet. Ez nem derült ki.

47. Hedi13 (válaszként erre: 40. - Channa*)
2016. febr. 26. 12:41
Persze, hogy fokozatosan csináltam :). A 25 mg-os negyedétől is rosszul voltam, féltől már veszélyesen... (mellkasfájdalom, bal kar zsibbadás), két nap alatt 2 kg fogyás, szívpanaszok..a dokim sem értette, azt mondta, hogy van ilyen, de nagyon ritka. Mást is ismerek, aki így járt, mint én. Szóval többszöri nekifutásra már nem szedek semmit és jól vagyok.
2016. febr. 26. 12:29
Majd a háziorvosod eldönti mit nézet.
45. Channa* (válaszként erre: 42. - Nikice)
2016. febr. 26. 12:11

Igen, szeretné az ember, hogy gyógyszer és minden egyéb nélkül meggyógyuljon.

Én is szerettem volna megúszni a műtétet és a gyógyszer szedést. Hónapokig ezen a témán ugráltam. Nekem nincs semmi bajom, nem kell gyógyszer, csak stresszes vagyok a munkanélküliségem miatt, majd ha újra lesz állásom, akkor vége lesz ennek. Engem aztán nem vagdosnak össze! Ami bennem van arra szükségem van! Stb. A férjem mindig azt mondta: Tényleg azt hiszed, hogy azért csinálják ezt veled, mert ez a heppjük? Nagy nehezen el kezdtem szedni a túlműködős gyógyszert, majd mentem kés alá, és azóta szedem a pm. hormont, és azóta jól vagyok, bár sajnos nem úsztam meg mindent, mert IR-em azért lett, bár amióta kiegészítettem a mozgásomat nagyobb odafigyeléssel az étkezéssel kapcsolatban, sokat javultak az értékeim (nem pm., mert az előtte is jó volt:)).

Tehát, vannak dolgok, amikre nem elég a gyógytea (nagy kedvenceim egyébként:)) vagy az akupunktúra (bár nem próbáltam, de nem is fogom, mert a pm. működésem így tökéletes), stb., bár így lenne.


És ezt mindig leírom: nem olyan régen(úgy 40 éve) a pm-ről azt sem tudták, hogy mit csinál (szerintem sok orvos még most sincs tisztában vele), a megnagyobbodott pm-ről csak azt gondolták, hogy esztétikai probléma, és ha ragaszkodott hozzá a beteg, akkor ambuláns (egy széken ülve, helyi érzéstelenítéssel) kivették az illető pm-jét, és minden utókezelés nélkül haza is engedték. A beteg nagy része hamarosan meghalt vagy nagyon beteg lett a hormon hiányától.

Persze kezelték a szívbetegségét, vagy a magas vérnyomását, vagy kipakolták a petefészek rossz működése miatt, vagy megoperálták az epekövét, illetve a cukorbetegségét is kezelték, de persze sok javulást nem értek el, mert sorba jöttek a problémák és a vége az volt, hogy elhunyt. Ami persze tök normális ennyi problémával....És arról ne is beszéljünk, hogy micsoda minősége volt az életének esetleg kövéren a sok betegséggel, alig működő memóriával, stb.


Természetesen én is kiegészítem hasonló dolgokkal a kezelésemet (még több mozgás, galajtea, hormontorna, stb.), de sajnos az kevés. Persze az én esetem mint írtam kicsit más, mert nekem nincs ami termelje a hormont, így akárhogyan is serkentem semmit nem csinál, mert nincs ami csinálja....



A lényeg az, hogy ki kell próbálni mindent, de csak kiegészítő terápiaként....

44. Vykusz (válaszként erre: 26. - Cd2c5d53b7)
2016. febr. 26. 11:13

Ilyen háziorvosi hozzáállás mellett nem is tudtam mást csinálni... :D

Nem is megyek már TB alapon sehova,vérvételre endokrinológushoz is magánúton járok.Hashimotom van egyébként,lassan 2,5 éve derült ki.A TSH-m állandóan ingadozik,most épp 100-as Letroxot szedek...

43. Nikice (válaszként erre: 42. - Nikice)
2016. febr. 26. 10:20
megtesz= megteszem :) bocsi
42. Nikice (válaszként erre: 35. - Channa*)
2016. febr. 26. 10:19

Kedves Channa, nagyon hiteles, amit írsz, gondolom nincs is rá szükséged, hogy ebben megerősítselek, de mégis megtesz. Alulműködésem van, így a szerencsésebbek közé tartozom. Évente felülvizsgálat, és az általad említett egyéb következményekkel is tisztában vagyok, mi történik, ha elhanyagolom. Többek között ezért is igyekszem sokat sportolni, és a táplálkozásra odafigyelni, hogy az Ir, szív- és érrendszeri problémák ne kapjanak még plusz megerősítést :) a pm. alulműködés mellé..

Ugyanakkor a másik hozzászóló nézeteit is osztom, hogy holisztikusan érdemes kezelni az embereket. Nagy idealista vagyok, és hiszem, hogy egyszer majd karöltve működik-e kettő, nyugati és keleti orvoslás, a test és lélek gyógyítása.


Nagyon fontos, hogy nem érzem magam betegnek, de nem bagatellizálom el. Nem vagyok híve, hogy hajtól emésztési problémáig szedjünk bogyót valamire, de úgy gondolom, nem vethető el bizonyos esetekben a gyógyszer, főként, -ahogy írtad is- ebben az esetben, mikor ugyanazt szedhetem, mint amit termelnék jó esetben. Mondom én, hogy szerencsés vagyok! :)


És hogy őszinte legyek, a "kibeszélső dolog" nálam is megtörtént. Két esetet is feltártunk kineziológussal, ha valaki szkeptikus, hogy ez segít abban , hogy állapotom ne romoljon, azt is elfogadom, de a lelkemnek biztosan jót tett.


Utsó gondolat a fórum indítónak: kérlek, légy türelemmel! Amíg ez kialakult, az is idő volt, míg beáll, az is idő! Főként, ha babát tervezel! Tapasztalat, hogy életképtelen, vagy súlyos "szellemi deficittel" indulhat.. :( Ha babatervező vagy, akkor nem csak magadért felelsz. Végigcsináltuk, csodás, rendkívül okos kicsi lányunk van, megérte rá várni!

2016. febr. 26. 09:42
Hát köszi a válaszokat.
40. Channa* (válaszként erre: 39. - Hedi13)
2016. febr. 26. 09:38

Sokat szedtél és/vagy nagy adaggal kezdted.

Ehhez fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet.

Általában 25 mg-val kezdünk és hetente emelünk rajta, de van akinek a 25 is sok kezdésnek, így azt is le kell felezni, majd lehet emelgetni.


Mennyit szedtél és mennyivel kezdtél? Így csináltad, ahogy írtam?

Én pl. most 175-öt szedek, de volt, hogy 250-et szedtem és semmi bajom nem volt tőle. Igaz, nekem nincs pm-em, ami esetleg az adagot befolyásolná, mert ugye az alulműködőknél nehezítő, hogy az ő pm-jük termel még hormont, amit ki kell egészíteni, de ugye a termelés nem mindig egyenletes, így van amikor soknak tűnik a pótolandó adag.

Nálunk műtötteknél egyszerűbb a helyzet, mert mi semmit nem termelünk, így nincs ingadozás.

39. Hedi13 (válaszként erre: 35. - Channa*)
2016. febr. 26. 09:32
Enyhe alulműködőként szedtem, illetve próbálkoztam pm gyógyszerrel. Hiába "pont ugyan az", amit a szervezet termel nagyon erős rosszul léteket okozott, szívproblémát, erős fogyást. Háromszor futottam neki, nem bírtam.
38. 1998Anya (válaszként erre: 37. - Lexike)
2016. febr. 26. 09:27
Gyakran kiszámíthatatlan.
37. Lexike
2016. febr. 26. 09:17
Menzeszetek rendben volt?
2016. febr. 26. 09:16
Sziasztok, én hajhullással és súly ingadozással küzdök, úgy egy hónapja bőrszárazság és intenzív viszketés jelentkezett. ez is lehet pm. müködési zavar?
35. Channa* (válaszként erre: 27. - Csipkerózsika)
2016. febr. 26. 07:31

Ezek szerint neked nem okozott problémát, mert ha okozott volna, akkor biztos szedsz gyógyszert.

A pm. alulműködésre adott gyógyszertől nem kell félni. Pont ugyan az, mint amit mi termelnénk, ha tudna ilyet csinálni a pm-ünk.


Sok alulműködőnek kihullik a haja nag része, nagyon meghízik, memóriaproblémáik vannak és emellett amire legyintgetünk: magas koleszterin, ami szív és érrendszeri betegséget okoz, magas vércukor, ami hasnyálmirigy működési problémákat, ami miatt cukorbetegek leszünk, veszélyben az össze hormont termelő szervünk, mint a petefészek, mellékvese, stb., ezek mind el kezdhetnek, illetve kezeletlen pm. problémák miatt rosszul fognak funkcionálni, aztán szépen észrevétlenül, egyszer csak meghal a pm. beteg. Persze nem azt fogják mondani, hogy ettől, hanem csak azt, hogy szívelégtelenség miatt, stb.....


A túlműködést is kell kezelni, mert bár nem feltétlenül, de okoz problémát. Én elég beteg lettem, ezért vették ki. Gyenge voltam, folyamatosan fogytam (6 hét alatt 25 kg. és persze nem úgy, hogy volt rajtam felesleg), remegett a kezem és a lábam, erőtlen voltam, a pulzusom 130 felett volt hetekig, stb. Persze lehetett volna próbálkozni mással:D max. elpatkolok szívritmus zavarba, vagy egyszerűen csak elfogyok, mert ezzel a 25 kg fogyással igencsak anorexiás kinézetem volt, stb.


És persze mindkettőre igaz: terhesség esetén a rosszul működő pm. miatt nagyobb a vetélés kockázata, a baba szellemileg fogyatékos lehet, stb.


Az ilyen alternatív terápiákat, stb. kiegészítésként kell alkalmazni.


Tényleg nem okoskodni akarok. De ez nem játék!

Sokszor a pm. alulműködőt teletömnek antideprenszánsokkal, ahelyett, hogy kezelnék a pm-jét. És ugye az antideprenszáns csak tünetet kezel és nem a kiváltó okot szünteti meg.....

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Vikucka)
2016. febr. 26. 07:11

És, hogy tette rendbe a szülés?


Remélem azért nem hazardíroztál a terhesség alatt arra, hogy majd jó lesz a hormon szintem szülés után x idővel, mert ez a baba egészségét kockáztatja!

Terhesség alatt, ha kevés a pm hormon, akkor a baba szellemileg nem tud fejlődni, mert ugye ő kb. 12 hétig nem rendelkezik sajáttal, így az anyáét használja, ami ha kevés, akkor az gondot okoz. Az anyának tök mindegy, mert max. állandóan fáradt lesz, kihullik a haja és jól meghízik, de a baba buta lesz, ha kevés a hormon kettőjüknek, ezért kell pótolni, ha kevés! Persze, hogy rendeződhez szülés után, hiszen ilyenkor már a baba nem használja.....

33. vikucka (válaszként erre: 27. - Csipkerózsika)
2016. febr. 26. 05:36
Nekem a szülés tette rendbe a pajzsmirigyemet. 2,5 éve szültem, és kb. 1-1,5 éve gyógyszer nélkül is tökéletesen működik (legalábbis a vérvétel ezt mutatja)
32. vikucka (válaszként erre: 2. - Gilmores)
2016. febr. 26. 05:35

Szerintem már leírták a többiek, hogy kell egy endokrinológus, aki elküld vérvételre: kell nézetni TSH-t, FT3-t, FT4-et és AntiTPo-t. Bár ezek az eredmények lehetnek határértéken belül, de pl. a teherbeesésnez azt hiszem maximum 1,5-2 közötti tsh a jó.

Ha nem akarsz endokrinológushoz menni, de szeretnéd látni, akkor a synlabnál csinálnak vérvételt. Persze fizetős, de hamar megvan az eredmény.

2016. febr. 25. 23:53
Nekem is tipikus alul működő tüneteim vannak, fáradékonyság, bőrszárazság hajhullás , hízás, 54 körüli pulzusszám, székrekedés. Nekem t3 -t t4-t nem néztek csak tsh-t az jó lett, meg uh-n voltam. Ott csak annyi derült ki, hogy nagyobb mint kéne szerkezeti eltérés nincs. Passz lehet, hogy a stressz nálam.
30. syria (válaszként erre: 2. - Gilmores)
2016. febr. 25. 22:47

Nem olvastam végig a fórumot, nem tudom, mások mit mondtak.

Gyakorlott, évtizedek óta pajzsmirigybetegséggel küzdőként írom:

1: a pajzsmirigy a szervezet karmestere. Ha ő rosszul dirigál...

2: nem kell mindjárt betegségért kiáltani, ezer más oka lehet a tüneteidnek. Csak egyet veszek előre: stressz.

3: minél jobban görcsölsz a babáért, annál kevesebb esélyed van rá.


Bocs, ha kissé nyersre sikerült a hsz.

2016. febr. 25. 21:57
28. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Vykusz)
2016. febr. 25. 21:54
Az biztos, hogy egy jó háziorvos nagy kincs. Nekem szerencsém van.
27. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Channa*)
2016. febr. 25. 21:51

Nem értünk egyet, de ez nem baj.

Én senkinek nem mondom, hogy ne szedjen gyógyszert. De én nem szedem be, max ha az életem közvetlenül múlik rajta.

De azt állítom, hogy a betegségek nem véletlenül alakulnak ki. Van lelki hátterük, amit fel lehet deríteni és meg lehet oldani. És az gyógyulással jár.

A jóga nem a hormont pótolja, de serkentően hat a különböző mirigyekre, és specifikusan vannak gyakorlatok, amik pont a pajzsmirigyre.

Az a pajzsmirigy pedig, ami hosszú ideig meg tudta termelni a kellő hormont, az megfelelő feltételek mellett újra képes lehet erre.

Főleg, ha sikerül a lelki gubancokat rendbe tenni.

Nem kell terjesztenem, ma már elég sokan gondolkodnak így.

26. cd2c5d53b7 (válaszként erre: 19. - Vykusz)
2016. febr. 25. 21:48
Tipikus, amit leírtál minden tekintetben, a betegségről és a családi orvosról is. Helyesen cselekedtél. Magunknak kell kézbe vennünk a gyógyításunkat, harcosan, de sajnos a boríték is hasznos lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook