Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agyvérzés-oldalkamratágulat fórum

Agyvérzés-oldalkamratágulat (beszélgetős fórum)


19. nemrozsa12 (válaszként erre: 18. - Vkende)
2014. ápr. 16. 10:04

Az elsőnél, 3 hetesen, ő is cicizett még. Valahogy mégsem volt gond, egy kis hős volt, nem volt ordítás, 2-kor keltettem, cicizett, 4kor még adtam neki egy pici vizet inni, utána semmit. Ő volt az első, mert arra azért tekintettel voltak, hogy milyen picike, utána amint ébredt, kicsivel később ehetett is, jó sokat :)

Később, amikor már nagyobb volt, sokkal nehezebb volt, mint picinek. Akkor már még inkább harcolt a kajáért, de valahogy akkor is mindig kibírta egy hang nélkül.

18. vkende (válaszként erre: 17. - Nemrozsa12)
2014. ápr. 16. 09:09
Koszonom szepen a valaszt! Akkor ez nem lesz egyszeru,allandoan cicizne :(
17. nemrozsa12 (válaszként erre: 15. - Vkende)
2014. ápr. 15. 21:00

Igen, altatják. Elvileg 6 órával előtte nem ehet, nekem is ez volt a legnagyobb félelmem. Minél korábbi, reggeli időpontot próbáljátok kérni, bár a legtöbb helyen a gyerekekkel szoktak kezdeni. Mi pl. 8ra mentünk, éjjel 2kor adhattam neki enni utoljára, de ő sokkal jobban viselte, mint reméltem. Nem volt semmi gond, simán kibirta.

Eddig mi 4x voltunk mr-en, a tortúra nagyobb, mint maga az esemény. Mi Pécsre járunk, nagyon kedvesek, figyelnek a picikre, és az altató orvos is nagyon rendes.

16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Vkende)
2014. ápr. 15. 18:32
Nem emlékszem, hogy ilyen megkötés volt-e, hogy enni hogy lehet. De hívd fel a helyet, ahol csinálják, és ott mindent megmondanak. Nem tudom, pici babánál hogy csinálják, mert elvileg nem szabad mozogni.
15. vkende
2014. ápr. 15. 17:13
Az mr vizsgalatnal altatjak? Gondolom nem ehet elotte. Ezt hogy lehet megoldani egy ekkora babanal? Masfel orankent szopik....
14. vkende (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. ápr. 15. 16:31
Jovo heten kell visszamennunk, csak addig birjam ki valahogy.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Vkende)
2014. ápr. 15. 15:35

Értem. Ezek szerint lehet, hogy nem is volt.

A neurológus a mozgásból sok mindenre tud következtetni.

12. vkende (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. ápr. 15. 15:13
Mozgását, meg ő is csinált ultrahangot. Igazán azt sem tudta megmondani, hogy biztosan vérzés volt-e a fejében, csak azt, hogy sűrűbb egy hely az agyában és egyenletesen nagyobb az oldalkamra a bal oldalon.
11. nemrozsa12 (válaszként erre: 1. - Vkende)
2014. ápr. 15. 14:27

Az én kisfiam agykamratágulattal született, két kamra is 12-13mm volt, a 7mm nem igazán nagy tágulatnak számít. A neten csak rossz dolgokat olvasni, én is átéltem mindazt, amit Te. Nekünk úgy volt, hogy shunt is kell, mert nem folyik rendesen az agyvíz, de aztán az idő mindent megoldott. Csúnyán szólva elnőtte, a víz folyik rendesen, nincs nyomás odabent és fejlődik szépen.

Az én kisfiam el volt késve a mozgással, most 20 hónaposan indult csak el, de mindent csinált szépen sorban, csak sokkal lassabban, mint a társai, aggódtam is érte eleget.

Mi félévente jártunk mr vizsgálatra, most már csak évente kell menni, amíg még volt kutacsa, sűrűbben uh-ra is, illetve havonta neurológushoz. A neurológus azt figyeli, hogy milyen mozgásokat csinál, milyenek a reflexei, illetve bármi utalhat-e erra, hogy valamelyin idegrendszeri probléma van odabent.

Ha mindent csinál, amit ilyenkor kell, akkor szerintem ne aggódj. Amit nekünk figyelni kellett, mert bajra utalhat (leginkább nyomásfokozódásra, ami tágulatnál előjöhet, ha nem folyik rendesen az agyvíz): naplemente nézés, sugárban hányás - szerencsére egyik sem volt soha. Tudom, hogy most árgus szemekkel fogod figyelni, de biztos vagyok benne, hogy jó anyaként észrevennéd, ha valami nem stimmelne. Nekünk heti egyszer kellett fejkörfogatot mérni, amit csinálok még ma is, ez mutatja, hogy milyen gyorsan nő a feje, ha túl gyorsan, az is utalhat problémára. Nálunk az első 4-5 hónapban nőtt gyorsabban, mostanra már megállt a növés szinte, kicsit nagyobb a feje a kisfiamnak, mint a többi gyereknek, de nagyobb sapkát veszünk rá, ez legyen a legnagyobb bajunk.

Ha bármi kérdésed lenne, szívesen segítek, akár privátban is.

10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Vkende)
2014. ápr. 15. 13:47
A neurológus mit nézett? Mozgásfunkciókat és a leleteket?
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Vkende)
2014. ápr. 15. 13:46
Persze, ez természetes, hogy egy anya aggódik a gyermekéért!
8. vkende (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. ápr. 15. 13:38
ez így van, nem látunk rajta semmit, azóta viszont állandóan lesem, hogy vajon jó-e amit éppen csinál :(
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Vkende)
2014. ápr. 15. 12:49
Ha nem néztek volna bele ultrahanggal a fejecskéjébe, eszedbe sem jutna, hogy valami baj van! Évekkel ezelőtt még nem is nézték! Nyugi!
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Vkende)
2014. ápr. 15. 12:41
Nálunk még nem is létezett 6 hetes koponyaultrahang!
5. vkende (válaszként erre: 3. - Moonlight13)
2014. ápr. 15. 12:03
de jó!!! :)
4. vkende (válaszként erre: 2. - C3b5778d88)
2014. ápr. 15. 12:03
de jó ilyeneket olvasni! A párom nagyon pozitívan áll hozzá, én meg csak olvasom a sok rossz dolgot a neten és agyon aggódom magam. Mosolyog, gagyog, emeli az egész mellkasát már, szóval szerintem nagyon ügyes baba. Remélem nem lesz baj. Köszönöm a bíztatást! :)
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Vkende)
2014. ápr. 15. 11:26
Egy ismerősömnek a kisfia is így volt. Pontos részleteket ugyan nem tudok, de semmi baja, kinőtte, gyönyörű értelmes kisfiú lett.
2014. ápr. 15. 11:15
Elég gyakoriak ezek az eltérések picibabáknál, ne aggódj. Amíg nem nézték a kötelező koponya uh-t, ki sem derültek. A neurológus mindent rendben talált, biztos hogy nem nagy a probléma. Egy ideig visszajártok ellenőrzésre, esetleg még az uh-t is megismétlik amíg nem záródik a kutacsa, aztán nem lesz teendő, valószínűleg.
2014. ápr. 15. 11:11

Kedves Anyukák!


Nagyon kétségbe vagyok esve, mert a 6 hetes koponya uh-on a kisfiamnál egy kis mértékű agyvérzés nyomait találták, illetve a bal oldali oldalkamrája kis mértékben meg van nagyobbodva (7 mm). Voltunk vele neurológusnál, aki mindent rendben talált, kontrollra kell majd 1 hónap múlva visszamennünk. Volt akinél ilyen történt? Mire számíthatunk? Nagyon félünk :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook