Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agykamra tágulat fórum

Agykamra tágulat (beszélgetős fórum)


29. nemrozsa12 (válaszként erre: 28. - Szani22)
2022. szept. 5. 08:26

Próbálj meg nem aggódni rajta, szépen lassan simán eltűnhet, akár még pocakban is. Vagy ha nem, akkor úgyis figyelni fogják születése után is.

Ahogy látod, nálunk hosszú idő után javult a dolog, de minden megoldódott és egészséges, okos nagyfiú lett belőle.

2022. aug. 27. 18:30

Sziasztok.


Most olvasgatom ezt a fórumot.

Sajnos nagyon félek. 32 hetes uh-n állapították meg hogy a jobb oldali kamra 14mm-es. Azt mondták ne idegeskedjek, mert minden rendben, a baba normálisan fejlődik és ez eltűnhet. Legközelebb 1 hét múlva megyek kontrollra.

27. nemrozsa12 (válaszként erre: 26. - 0eb4047bf5)
2021. júl. 21. 08:23

Köszönöm a kérdést, el is felejtettem már ezt a topic-ot :)

9 éves most a kisfiam. Az első három évben félévente vizsgálták, altatták, MR-re jártunk, igazi tortúra volt minden egyes alkalom. Műtétre szerencsére nem volt szükség. Nem mondanám, hogy eltűnt a tágulat, de az agyvíz folyt rendesen, nem okozott semmilyen problémát, emiatt nem nyúltak hozzá. A fejlődésében, leginkább az egyensúlyában okozott gondot, későn, 20 hónaposan kezdett csak járni és minden mozgás később jött meg. Folyamatosan hordtam fejlesztésre, ami nagyon sokat segített. A gyermekneurológus azt mondta, hogy hagyjuk boldogan felnőni, ha gond lenne, úgyis észrevennénk, így 3 éves kora óta nem voltunk MR vizsgálaton. Szerencsére semmiféle baj-gond nem volt azóta sem. Az óvodában, iskolában tudják, hogy így született, tehát ha nagyobb baleset érné és beütné a fejét, akkor jobban oda kell rá figyelni, de nem történt ilyen. Rendkívül okos kisfiú lett belőle, a matematika, a verstanulás az erőssége, azok pedig, ahol kézügyességre van szükség (rajz, technika, barkácsolás) nem mennek, vagy csak nagyon nehezen. Ez legyen a legnagyobb bajunk.

Minden mérföldkövet - járás, beszéd, biciklizés, olvasás, írás - igazi sikernek éltünk meg és szerencsére sem külsőleg, sem belsőleg nem maradt vissza semmi ebből a problémából. Lehet, hogy majd egyszer meg kellene nézetni újra, hogy mi változott, de nem akarom ennek a traumának kitenni csak azért, hogy találjanak valamit.

Én úgy látom és bízom benne, hogy elnőtte a dolgot, nem akarok ez miatt aggódni feleslegesen. Sajátos nevelési igényű, kap fejlesztést az iskolában is, ahol leginkább a finommotorikával és nagymozgásokkal foglalkoznak, sokat segít tényleg.

26. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 24. - Nemrozsa12)
2021. júl. 14. 16:15

Szia, régi bejegyzés, ha itt vagy még. Hogy alakult a sorsotok?


És ezt kérdezem bárkitől aki azóta újra idetéved és van tapasztalata.

2015. febr. 18. 07:09
Sziasztok.Irok hátha valakinek segitek. Nálunk 17 hetesen derült ki az agykamratágulat mindkét oldalon 14 volt.24 hetesen Pècsen felajánlották a terhesség megszakitàst mer akkor már 24 volt mondták h súlyosan fogyatékos lesz.a babàt megtartottuk. A végén már 34 volt a tàgulat. Zegen a főorvos mikor 34 hetesen láatta az uh_t közölte ezen a gyereken nincs mit müteni szülès utàn mert nincs is agya.37 hetesen megszültem pècsen Vikit. 2 hetesen shunt ültettek be neki. Most 4 hónaposak vagyunk zegnap voltunk koponya uh_n. Nincs agykamratágulat eltünt. Normàlis agya lett Vikinek. Ő kiegyensújozott boldog baba,sokat mosolyog rengeteget gagyarászik fordul jobbra balra mindent a szàjàba vesz. Gyogytornàra simcs szüksèg. Egèssèges mint a makk. A mi kis csodanabànk.
2013. jan. 6. 21:49

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, jó régi, de hátha jár erre valaki, akinek hasonló tapasztalata van.

Az én kisfiam is fertőzést kapott születéskor és a kötelező koponya uh-n vették észre, hogy agykamratágulata van. 3 hetet kórházban voltunk, mert elkezdett nagyobb mértékben nőni a feje, és úgy volt, hogy shunt beültetésére lesz szükség. Aztán a növekedés megállt, így a műtétet sem végezték el. 3 hónapos kontrollon a helyzet ugyanez volt, most fél év türelmi időt kaptunk megint, áprilisban kell mennünk újabb vizsgálatra, ahol megint döntenek arról, hogy kell-e műtét, változott-e valami.


Jó kedélyű, kiegyensúlyozott kisfiú, semmilyen idegrendszeri tünete nincs, 7 hónapos, forog mindkét irányba és a kúszást is most kezdi gyakorolni. Dévény tornára járunk, mert nagyon kötöttek voltak az izmai, sokat segített a mozgás beindításában. Mozgásszervi elmaradása jelenleg nincs.


Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen kérdésben? Elnőhető ez a tágulat? Ha nincs agyi nyomásfokozódás, nincs idegrendszeri tünet, tehát az agyvíz áramlik rendesen, akkor megúszhatjuk a dolgot shunt nélkül vajon? Csak tágulatra nem ültetik ezt be, ugye? Ezzel a betegséggel lehet teljes életet élni, elmaradás nélkül?

23. kiraanyu (válaszként erre: 21. - Azure_)
2010. jún. 24. 11:02
Milyen fertőzést kapott születéskor?
22. kiraanyu (válaszként erre: 21. - Azure_)
2010. jún. 23. 15:11

Értem!

Örülök, h minden rendben van Nálatok!! :-)

21. azure_ (válaszként erre: 18. - Kiraanyu)
2010. jún. 22. 22:10
Születésekor fertőzést kapott és ott végezték el neki a koponya ultrahangot, mint kötelező vizsgálatot. Leletet sem kaptam, csak annyit mondtak, hogy agykamra tágulata van és lehet mozgásszervi betegségei lesznek. Én meg köpni-nyelni nem tudtam hiszen semmit nem tudtam erről a betegségről. Elvittem aztán egy másik orvoshoz aki megnyugtatott. Akkor egy hónapos volt a pici és már csak határértéken volt a tágulat. Értéket akkor sem mondtak.
20. kiraanyu (válaszként erre: 19. - Triniti1020)
2010. jún. 22. 17:27
A 7mm tökéletes! :-)
19. triniti1020 (válaszként erre: 17. - Azure_)
2010. jún. 22. 17:00

Köszi, örülök, hogy teljesen egészséges a babád!!!!

Most nálunk is 7-7mm az oldalkamra méretei...

Remélem nem lesz már vele gond!!

18. kiraanyu (válaszként erre: 17. - Azure_)
2010. jún. 22. 13:29

Örülök, h minden rendben van a babáddal!! :-))


Nálunk magzati korban volt némi eltérés, de szerencsére és Istennek hála érte, a szülés utáni vizsgálatok már nem igazolták. :-)

Ma már 18 hónapos gyönyörű "nagylányunk" van :-)


Mikor voltak a koponya uh-k és milyen értékeket mértek akkor?

17. azure_
2010. jún. 22. 07:16

Sziasztok!

Én indítottam a fórumot. Nekünk születés után diagnosztizálták az agykamra tágulatot, habár semmi konkrét dolgot nem mondtak. Most 8 hónapos a kisfiam és semmi baja. A tágulat szépen visszahúzódott, a mozgásával is minden rendben van.

Remélem nálatok is minden rendben lesz!

2010. jún. 21. 17:41

Igen, holnap egy 4Ds- spec. doki nézi meg Kecskeméten, Őt még a Kaáli-s dokim is nagyon helyeselte, hogy megvizsgál! Így nagyon bizakodok!!! De holnap úgyis megírom, mi volt!

No meg az említett cikk is sokat jelentett és a barátok, ismerősök, ismeretlen ismerősök biztatása is jól jön...

15. kiraanyu (válaszként erre: 14. - Triniti1020)
2010. jún. 21. 17:36

Igen, most olvastam a bejegyzésedet.

Ezt neten olvastad, ugye?

Én is emlékszem erre a kérdésre és válaszra, sztem én is olvastam ezt, amikor Kírát vártam,s kiderült a probléma.


Pont 20hetes magzatról ír, mint a tiéd:-)

Úgyh minden rendben lesz!!!

Holnap is uh lesz?

14. triniti1020 (válaszként erre: 13. - Kiraanyu)
2010. jún. 21. 17:07

Eddig még csak 1 doki látta uh-n, de attól még kérdezni sem tudtam, mert mire felöltöztem már nem is volt a rendelőben, a papírokat is csak belenyomták a párom kezébe!

De! Mindenki nyugtatgat, hogy ez vissza fog szívódni vagy a baba úgymond felnő a mérethez...

Talán holnap ár okosabbak leszünk!

A naplómban találsz egy kérdés-válasz-t ebben a témában, az nyugtatott meg engem! Pirossal ki van emelve 1 héten belül...

13. kiraanyu (válaszként erre: 12. - Triniti1020)
2010. jún. 21. 16:40

Nem mondott a dokim semmit, mindig nyugtatott, h nem lesz semmi baj, diszkrét eltérés van csak.

Ugye 7-10mm között van diszkrét tágulat.

De hát a neten belevetettem magam a témába, ami még jobban felidegesített.

Ez jó, h ennyi doki megnézi, kérdezd meg mindegyiktől, amit tudni szeretnél.

És nagyon drukkolok, h minden rendben legyen!


Nem tudok arról írni, h a 20.héten mit jelent ez az érték, mert ugyen nekünk 10héttel később látták csak.

Mit mondanak a dokik, akik már látták uh-n?

12. triniti1020 (válaszként erre: 11. - Kiraanyu)
2010. jún. 21. 16:32

Szegeden vették észre, ide 2 hét múlva kell visszamenni kontrollra, Júl 2-án de. itt kontroll, du. pedig 4D-s uh Kecsón!

Az én dokim itt van kiskunhalason, Ő pedig elküldött Tankó dokihoz Kecskemétre, úgyhogy megnézik egy páran....

Attól tartok, hogy ez túl nagy a korához képest! Félek én is nagyon, nehogy baj legyen belőle! Még csak a felénél járunk a terhességnek! De bízok a legjobbakban!!!!

Nektek mondtak vmit, hogy ez mitől lehet? Ha ne adj Úr Isten marad, mivel járhat?

11. kiraanyu (válaszként erre: 10. - Triniti1020)
2010. jún. 21. 16:26

Nekünk 8-8.5mm között ingadozott.

A 30.héttől (akkor látta először) kezdve szinte hetente mérte a dokim, és Istennek hála nem nőtt sosem tovább, mindig a fenti két érték közöttit mért.


Tudom, mit érzel, én is rettegtem ettől.

Rengeteget idegeskedtem, sírtam és imádkoztam Istenhez, h ne legyen baj.

És meghallgatott.

Miután megszületett, kivizsgálták és teljesen szimmetrikus, megfeleő méretű oldalkamrái voltak :-)))


Drukkolok, h nálatok is így történjen!

Hol jársz dokihoz?

2010. jún. 21. 16:20

Szia!!!

Nekünk most 20. héten derült ki, hogy oldalkamra hátsószarva 8,4 mm. Senkivel nem találkoztam, aki tudna benne tapasztalatot írni...

És nálatok remélem javult a helyzet és szépen visszahúzódott. ezzel biztatnak a dokik engem....

9. kiraanyu (válaszként erre: 8. - Triniti1020)
2010. jún. 21. 15:46

Nekünk volt, a 30.héten vették észre.

Kérdezz bátran!

2010. jún. 21. 15:45

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy volt e valakinek oldalkamra tágulata a babójának magzati korban?

Köszönöm...

2010. febr. 14. 19:16

Nagyon köszönöm a válaszokat. Szeretném elvinni egy kivizsgálásra már csak a magunk megnyugtatására is. Én sem látok nála semmi aggasztó jelet, hiszen szépen kinyomja magát és már jó ideje nyúl a dolgokért, játszik a játékokkal. Fogja őket. Csak beletette fehérváron a főorvos a bogarat a fülembe és annak ellenére, hogy hiszem: nincs semmi baja inkább megnézetném. Először akkor szerintem a fehérvári doktornővel kezdünk. Ha esetleg lenne telefonszám hozzá priviben megköszönném. :)

Reméljük tovább nem is lesz szükség menni...

6. marikati (válaszként erre: 1. - Azure_)
2010. febr. 14. 18:28

Az én fiam már 21 éves.Pár évvel ezelőtt koponya MR vizsgálaton derült ki,hogy asszimetrikus az agykamrája.Nem szabályos pillangó formájú.Egyik oldalon tágulat,másik oldalon szűkület.Volt agyvízkeringési vizsgálata is,de szerencsére minden rendben ezen a téren.Azt mondták,hogy ilyen agykamra elváltozása sok embernek van és ez nagyon kis valószínűséggel okoz bármilyen problémát.Okos,értelmes gyerek a fiam.Egyetemre jár jelenleg.

Remélem sikerült egy kicsit megnyugtatnom.

5. db5df1d25b (válaszként erre: 1. - Azure_)
2010. febr. 14. 03:05
Székesfehérváron rendel egy nagyon jó neurológus: Dr. Gyorsok Zsuzsanna. Az Amerikai úton osztályvezető. Mi is hozzá járunk más problémával. Úgy találtam rá, hogy Pesten kerestünk valami jó neurológust, őt ajánlották és kiderült, hogy fehérvári és percre a lakásunktól rendel. Szerintem vidd el a magárendelésére, ő biztosan tud megnyugtató választ adni. Amúgy 4 hónaposan még nem kell megfordulnia, szerintem nem lesz semi baj vele.
2010. febr. 13. 23:20
A Dévény alapítvány tényleg jó lenne nektek. Vagy Svábhegyi fejlődésneurológia.Ott nagyon jól ki tudják deríteni lehet e gondotok, mit tehettek megelőzésképp. Ők a Katona prof. tornáját szokták javasolni. Abban pl. nagyon jó gyakorlat van a forgás megíndítására is.
2010. febr. 13. 21:08
elnézést kcisit= kicsit
2. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - Azure_)
2010. febr. 13. 21:07
Talán vidd el a Dévény alapítványhoz egy felmérésre. Felmérik a kcisit és tesznek egy javaslatot, hogy kell-e valamiféle fejlesztés vagy nem és ha kell akkor milyen. Nagyon sok ismerősöm hordta hozzájuk a kicsijét és csak jókat meséltek.
2010. febr. 13. 20:25
Kisfiamnál születésekor agykamra tágulatot állapítottak meg ami még a felső értékeken belül van. Azóta voltunk egy kontrolon és húzódik vissza, de azt mondta a főorvos, hogy mozgásszervi rendellenességei is lehetnek. Figyelgessük, hogy hogyan fejlődik. Már elmúlt négy hónapos. Ezidáig semmi rendellenességet nem vettem nála észre de kíváncsi lennék, hogy volt e valakinek hasonló problémája és mire kell figyelni. Dokinénink nem nagyon foglalkozik a témával. EGyenlőre talán annyi, hogy még nem akar megfrodulni. Még oldalra sem fordul. Jól elvan hason vagy háton. Ki is nyomja magát de át nem fordul. Késztetése sincsen. Értelmileg minden rendben nála. Mosolygós, kiegyensúlyozott gyönyörű kisfiú. A család kedvence. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook