Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


510. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 509. - Gabie)
2013. júl. 17. 14:38
Ez tök jó, kéne ilyen kutya!
509. gabie
2013. júl. 17. 13:11

Hallottatok arról,hogy különlegesen kiképzett kutyákat vetnek be a poloskák rejtekhelyeinek feltérképezésére? Nekem tetszik az ötlet :)


[link]

508. gabie
2013. júl. 17. 12:59
:D Vicces :D
507. Gini67 (válaszként erre: 506. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 17. 10:01
Én,aki nem vagyok éjjeli bagoly,főleg nem,hogy utcán sétálgassak éjjel,a nagyfiam kérésére egyik éjjel elmentünk sétálni.Teljesen kiakadtam,mikor a Körúton az alattam lakó szomszédasszonyt kukákból láttam rámolni.Rögtön az fordult meg a fejemben,hogy Úristen,ez mivel fog megtölteni ? 10 emeletes panelben élünk,3-ik emeleten,több panel egymásba építve,a 4 tömbházban 176 lakás,átlagban számítva 2 lakossal is rengeteg ember.Lányom úgy megy táborba,hogy a bőröndjétől elkezdve a ruhákig minden át van itatva illóolajjal,hogy nehogy valamit hazahozzon.Hamarosan utazunk,vonattal,garantáltan a kis szórófejes flakonban viszem magammal az illóolajos permetet és a helyünket lefújom,mielőtt ráülnénk.1 6 órás út vár ránk,még pont ezek a szörnyek hiányoznának szuvenírnek :D Más,aki nem volt a helyünkben,bele sem gondol,mitől vagyunk "paranoiásak" :-D
506. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 502. - Gini67)
2013. júl. 17. 09:50

A lakásfelgyújtás mindenkinek megfordul a fejében, van az a pont...:((

most inkább azokét gyújtanám fel a házban, akik nem akarnak irtatni:)

505. gabie (válaszként erre: 502. - Gini67)
2013. júl. 17. 08:19
Igen,az ideg,a stressz,a kialvatlanság az nem kártéríthető.Nekem kifizette a hölgy a káromat,azt nem mondom,hogy az utolsó fillérig,DE az ideget,és azt az időt amit ezekkel a dögökkel töltöttem,azt soha nem fogja.Sajnos a mai napig úgy fekszem,és úgy ébredek,hogy a lepedőt mustrálom,hogy nem e kezdődik minden elölről.Attól tartok ez már mindig így lesz :(
504. gabie
2013. júl. 17. 07:56
Végre Eszmééééé :) Örülök neked nagyon.S teljesen igazad van mindenben :)
503. Gini67
2013. júl. 16. 23:06
Szia ! Ez megelőzésnek is jó ? Mert elég húzós az ára,épp,most kerestem rá,hogy írtad. És itt Mo-on is meg lehet venni ? Köszi a válaszokat .
502. Gini67
2013. júl. 16. 23:01

Sziasztok ! Front van ? :D

Ne veszekedjetek,annál rövídebb az élet napos oldala :-)

Anyagi kár :megfogadtam,kevesebbet dohányzom,és az el nem szívott cigi árát leteszem, meg még mellé az aprót gyűjtöm,meg ott spórolok ahol érem,és abból megyünk nyaralni.A fránya poloskáknak köszönhetően a fertőtlernítés 24 ezer,a gőzölő (8 ezer volt)egy aukciós oldalról véve,a sok minőségi illóolaj,a sok víz a mosásra,áramhasználat triplázódott majdnem, festék a szobákba,vízüveg,timsó és társai...itt úszott el a nyaralásunk ára,lecígöltünk anyós telkére s ott voltunk két hetet,mostam mint mosó masa a tárcsás géppel,tisztáltam a ruhát két hétig négykézláb a zuhanyfülke tálcájában,ugyanúgy főzetm mint itthon,csak annyi volt a feeling,hogy nem a panelben rohadtunk. De nem sajnálom ezt a pénzt,hiszen megszabadultunk a dögöktől,a sok citromilló amit mai napig használok megelőzésre arra is jó.hogy a szúnyogok is nagy ívben kerülnek,de ami megfizethetetlen,az a frász,az az ideg ami azóta is bennem van,hiszen bármikor,valamelyik szomszédtól bejöhet megint.Azt mondtam,akkor felgyújtom a lakást.Én ezt a tortúrát mégegyszer nem csinálom végig,és a gyerekeimet nem szeretném úgy látni összecsípve,mint akkor. Esküszöm,sírtam,tehetetlen dühömben. Éjszakák amiken éberen lestem van e dög..véleményem szerint ,ha kölcsönt kérsz,megadod,és le van tudva.De az ember ideje,nem a családra,szeretteire fordított energiája megfizethetetlen.

501. gabie
2013. júl. 16. 12:39
Az anyagi kárt pedig mindenki elmondhatja magáról sajna,aki találkozik poloskákkal.Be kell hajtani azokon,akiktől szerezték.Nekem ez is sikerült,mert normális hangnemben meg lehet mindent beszélni.De persze olyan is akad,aki erre alkalmatlan!!
500. gabie
2013. júl. 16. 10:40
S valóban nem elég az,hogy rovarírtót fogadok,és fizetek,mint a kis angyal.Mi szekrénnyel hoztuk be a családi házunkba.Egy szobát érintett a fertőzés (nem hurcoltuk szét) 10 nap kellett hozzá,hogy azonosítani tudjam,hogy mi is ez.Nos ekkor már sajna rengeteg csípés volt rajtunk.Megszámlálhatatlan :( Írtó jött,fújt! Kevés sikerrel,ui. utána még csipkedtek,bár le voltak lassulva.Ruhás szekrényből ruhák zsákba,ablakon ki a napra,váltó papucs játszott.Réseket betömtük,konektorokat résmentesítettük.Szőnyeg kuka,mivel az alján rengeteg megbújt.PVC-t felszedtük,aljzat betont résmentesítettük,mivel ott is sok tetem volt.Falat lefestettük.Ágyat kidobtuk,azt is az ablakon át,hogy véletlenül se potyogjon le egy se.Gőztisztító nálam is befigyelt.Mindent átfújtam vele.Szekrényt,falat,MINDENT.Minden nap! Második írtásra már szinte semmi nem volt az érintett szobába,csak a falak,meg az ominózus szekrény.Falat lefestettük,ekkor már nem volt új csípésünk.De a szekrény zsanérjából rengeteg tetemet kifújtam a gőzzel.Ruhákat 90 fokon mostam (s mosás után a szűrőt mindig tisztítottam,mert a mosógépből is halásztam ki egy két kifejlett döglött példányt!Utána persze az összes ruhát,ami túlélte a 90 fokot,átvasaltam.S már csak akkor pakoltam vissza amikor egy csípésünk se volt.Könyvek még mindig kinn vannak a napon.Szóval én tapasztalatból írom,hogy az írtás is lehet eredményes,de csak rengeteg munkával.Mai napig vannak rémálmaim,de 3 hónapja nincs csípésünk,és apró jelét sem találom annak,hogy jelen lennének az életünkbe.
499. Gini67 (válaszként erre: 498. - Faafb963dd)
2013. júl. 15. 22:42

a 3-ad fokúval épp az van,hogy le kell nyalj,egy ajtónyi felületet,hogy elhúzd a szádat,semmi bajod se lesz tőle,de hidegvérűek feldobják tőle a bakancsot és ezek a nyüzügék is,a fene essen Noénak a bárkájába :-D

It Mo-on is 3-ad fokú mérgeket használnak csak nem a Bayern svájcit,haenm a Bbolnai s társait.Van egy por amit megvettem,még anno,hogy poloskát öli..csak épp nem visítottak,úgy örültek neki,semmi hatása nem volt,majd másfél ezer ft-ért.

498. faafb963dd (válaszként erre: 495. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 22:38

Addig volt múlt idő, amíg az EU be nem tiltotta a hatásos szereket. Amúgy azt már én is hallottam, hogy Erdélyben meg lehet venni III. kategóriás, vagyis hatásos szereket engedély nélkül is.

Aki le akarja égetni pl. a fél tüdejét az úgyis megoldja, aki meg ésszel használná az meg szív.

497. faafb963dd (válaszként erre: 496. - Gini67)
2013. júl. 15. 22:30
Írtam privit, halakat akarok fejjel lefelé úsztatni!:)
496. Gini67 (válaszként erre: 495. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 22:25
Igen,engedély nélkül lehet kapni.
495. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 493. - Gini67)
2013. júl. 15. 22:21

Ezt a cuccot meg lehet venni engedély nélkül?

Mert az nincs:(

Én is azt hittem, hogy a poloska az múlt idő...hahaha:(((((

494. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 492. - Faafb963dd)
2013. júl. 15. 22:19
Aha, ismerem a helyet, nappal is szimpatikus arcok szoktak ott tanyázni :)
493. Gini67 (válaszként erre: 487. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 22:04

Szentűl meg voltam győződve,hogy a polskák a háború után eltüntek :-D Én,naív :-D

Megúsztam egy enyhe ínhüvely gyulladással,de megérte.Erdélyben éltem 40 évet,és dolgoztam titkárnőként egy cégnél,aki többek közt bogárírtással is foglalkozott,de a 6 év alatt,míg ott dolgoztamsoha nem hívtak poloska miatt,csak a csótány és barátai,max. bolha volt írtani való,nem is tudtam,milyen szert lehet ellenük alkalmazni,ami hivatalosan is forgalomban van.Úgy kellett a neten kutakodjak.Mikor itt mondtam egy fertőtlenítő cégnek,hogy mit használtam,azt mondta,hogy azt már Moon rég nem használják. Kár,mert EU-s szabvány,3-ad fokú és hatásos. Ha megy valaki ismerősötök Erdélybe,kérjetek,hozzon pár fiolával.Szintelen,szagtalan,hideg vízzel kelle lkeverni és permetezni.Ki sem kell menni a lakásból.Viszont hidegvérűekre ártalmas,a díszhalak pl.hanyatt kezdenek úszni tőle :-D Privátban szivesen megírom a nevét,bármely permetező vagy magokat árusító boltban megvehető.És ami lényeges,két fújásra elegendő szer olyan 1200-1500 ft-os tétel.

492. faafb963dd (válaszként erre: 491. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 21:54

A harmadik mellett van egy lerombolt csoda, de már nem sokáig. Már van rá keret állítólag, hogy felújítsák, remélem kutyafuttató lesz belőle, inkább a kutyák mint a 22-ig üvöltöző kölykök.

A többieket, akik hajnalig baszakodtak ott már ritkítják.:)

Persze, nyilván semmi közöm hozzá.:)

491. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 490. - Faafb963dd)
2013. júl. 15. 21:51

Köszi:))))

Nincs előttünk játszótér, nem is költöznék oda, ahol van, azt is megnéztem, hogy pad se legyen az ablak alatt sehol, mert az összes alkesz ott üvöltözne éjszaka. Az előző lakás parkra nézett, és ott ez ment...

490. faafb963dd (válaszként erre: 489. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 21:48

De akkor sajna nem te voltál, aki tavaly kiöntött egy vödör vizet éjjel az óbégató barmokra a játszótérre.

Kár, pedig belőled is kinézem.:D

489. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 488. - Faafb963dd)
2013. júl. 15. 21:44
Én is :)
488. faafb963dd (válaszként erre: 485. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 21:35
Ehh, úgy hallottam ott van mit gombálkodni.:/
487. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 484. - Gini67)
2013. júl. 15. 21:15
Uramatyám, ennyi meló, le a kalappal!
486. faafb963dd (válaszként erre: 484. - Gini67)
2013. júl. 15. 21:15

Szia!

Ügyes!:)

A legtöbbünk a szer beszerzésénél bukik el, a többi része majdnem stimmel.:D

485. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 483. - Faafb963dd)
2013. júl. 15. 21:13
Akkor az első:D
484. Gini67
2013. júl. 15. 21:04

Sziasztok,szép estét Nektek !

Egy megszállott poloskaüldöző éennék,aki egy szuszra végigolvasta a fórumotokat :-D Nekünk két éve múlt májusban,hogy sikerült egy fotelágyat venni,az egyik aukciós oldalon,és vagy abba,vagy a fuvarozó cég autójába,de egy biztos.Poloska került a házba. A gyerekek szobájába tettük be a fotelágyat,és hát milyen a gyerek ? Azon aludtak,jó móka volt.Kb. a második nap figyeltem fel a csípésekre,de azt hittem,szúnyog.Kb. két hete lehetett a fotelágy nálunk,mikor kihúztam az ágyneműtartó részét,hogy belepakoljak,és akkor láttam egy "valamit" bemenekülni a fiók oldalán az illesztésbe.Elkaptam a grabancát és a gép elé ülve,kibarchóbáztam,mi is lehet.Így tudtam meg,hogy poloskánk lett. Rögtön kutakodtam fertőtlenítő cégek után,negyedik próbálkozásra az illető mondta,hogy tud jönni másnap,és "megoldjuk" Úgy megoldotta,hogy sehogy.Pedig hideg gáz,és fújás is volt egyszerre,amit használt. Ki se vártam a 4 hetet,újra hívtam,hiszen mondta,hogy meg kell ismételni.Utána se tüntek el.Aztán ingyen fújt harmadszor,az is halottnak a csók kategória.Ekkor kezdtem utánanézni,milyen szereket ehet kapni,mivel érdemes próbálkozni.Közben olvastam a gőzölést,befektettem egy gőzőlőgépbe,amibe startból 2 liter vizet lehet tölteni,aztán Erdélyből hozattam szert,tripla adagot az előírt,ajánlott mennyiségnél,vettem egy permetező pumpát is,és elkezdtem szisztematikusan felforgatni a házat,ami abból állt,hogy ki minden ruhát a szekrényekből,amit nem lehetett kifőzni azt bedobtam a fürdőkádba s egyszerűen,a tűzhelyen forrósított lobogó forró vízzel leforráztam,majd abban hagytam kihülni.Utána mosógép,tisztáló-csavaró program,bele citrom illó a ruhákra,levedula (a szebb álmokért) az ágyneműkre,és miután minden ruha megszáradt,zsákokba tettem az összeset.Szétszedtük az összes létező bútort lapjára,kigőzőltük,befújtuk,közben mivel padlószőnyeg van a szobákban azt is átgőzőltük milliméterről miliméterre,aztán befújtuk alul,felül,és így került a helyére,erre ment a citrom illóolajos-vizes spriccolás a permetezővel,minden részére,a bútorok így kerültek a helyére,s a ruhák vissza a szekrényekbe.Az ágyakat is szétszedtük,gőzölés-fújás-illóolajozás,matrac huzata szerencsére cippzáras,azt könnyű volt levenni,matrac átgőzölve,befújva,illóolajozva,huzata leforrázva,majd tisztálva,öblítve illóolajjal. A falakat végiggőzöltük,majd lefújtuk a permettel,utána mikor teljesen kiszáradt ,üvegvizzel kente át a nagyfiam és a párom,ez azért jó,mert eltömíti a hajszálrepedéseket.Egyúttal kifestettünk (aktuális volt) majd szintén netes recept,bió,a víz,timsó keverék,ezzel fújtuk be a falakat. Két hetet vett igénybe a munka,az össze könyvet,széket,függönytartó rudat,ajtó és ablakkereteket gőzöltzük,és befújtuk. Rá 4 hétre a gőzölést és fertőtlenítést megismételtem,és kopogjam le jó órába,eltüntek.Az ablakaimat mai napig körbefújom esténként citromos illóolajos permettel,azzal törlöm át a bútorokat portalanításkor,a citrom illatra rá ehet szép lassan akasztani a nagykabátot is,de pont nem érdekel :-D A lényeg,hogy megszabadutunk,de a frász mai napig bennem van.Sokszor még most is megébredek éjjel,és egy ledlámpával ellenőrzöm a kicsik ágyát. Tiszta paranoiás léettem :-D De gondolom,ti is ki vagytok bukva,még az is,aki már lekopoghatja,hogy megszabadult.

2013. júl. 15. 20:52
Metrótól.:D
482. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 481. - Faafb963dd)
2013. júl. 15. 20:36
Attól függ, honnan nézed:)))
481. faafb963dd (válaszként erre: 480. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 15. 20:27
Hát az elég baj, a két szélső annyira nincs jó állapotban. Akkor ugye a harmadik?:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook