Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agyalapi mirigy MRI-tapasztalatok fórum

Agyalapi mirigy MRI-tapasztalatok (beszélgetős fórum)


10. Picilányka25 (válaszként erre: 9. - Hikari85)
2017. márc. 1. 07:37

Köszi! :)

Hát remélem, lehet füldugót kérni...majd igyekszem relaxálni közben.

2017. febr. 28. 18:31
Ha jól emlékszem nem szabad enni elötte de erre kérdezz rá.
8. Hikari85 (válaszként erre: 7. - Picilányka25)
2017. febr. 28. 18:29
Igen kb 40 perc. Ékszreid hagyd otthon. A gép hangosan kattog és hirtelen zajokat csinál, nem szabad mozogni de én mindíg megilyedtem.😊
7. Picilányka25 (válaszként erre: 6. - E18f2d4ad1)
2017. febr. 28. 07:47

Köszönöm szépen!

Az jó, ha nem jódos, remélem, nem leszek rosszul tőle. :)

Kb mennyi idő a vizsgálat? 40 perc?

6. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Picilányka25)
2017. febr. 24. 18:30
Kell a kontrasztanyag, az én adenomám pl. csak posztkontrasztos felvételeken látszik. Szerintem Sella MRI vizsgálatot csak kontrasztanyaggal csinálnak. Pár nap alatt kiürül, sok vizet kell inni a vizsgálatot követő napokban. Nem jódos az anyag, a vesét terheli kicsit, ezért vesebetegek nem kaphatják.
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Picilányka25)
2017. febr. 21. 11:38

Remélem mielőbb sikerül a baba :)

Én ajánlom a Semmelweis Kórházat. Nem csak a kontrasztanyag modern, hanem a gép is.

2017. febr. 21. 11:34
Bár nem bp-i vagyok, mindenképpen magán úton akarnám elrendezni, mert nem akarok hónapokat várni, mire sorra kerülök.
3. Picilányka25 (válaszként erre: 2. - PöttyösPanka)
2017. febr. 21. 11:32

Szia!

Köszi az infót.

Endokrinológus javasolta h kizárjuk az adenoma vagy más elváltozás lehetőségét. Illetve meg akarja nézni h egyáltalán kifejlődött-e normálisan az agyalapi mirigyem. Hormonális kavar van bennem, babavállalás lenne a cél...

2. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Picilányka25)
2017. febr. 21. 11:13

Szia!


Férjem pont most volt ilyen vizsgálaton. Beutalóval kértünk a kórházban időpontot. Két hónappal későbbre kaptunk. Végül magánrendelésre mentünk a Semmelweis kórházba, ahol aznapra kaptunk időpontot. Maga a vizsgálat fél óra, plusz várni kell kicsit a CD-re. Hogy kell-e kontrasztanyag, az rajta van a beutalón. Általában azért kell. Az sztk-s vizsgálathoz vesefunkciót kellett volna nézetni, mert a kontrasztanyag megterhelheti. A Semmelweis-ben viszont valami modern anyagot használnak, így ott nem kellett. A szakvéleményt pár nap múlva küldik e-mail-ben. (Sztk-ban valószínűleg vissza kell menni érte.)

Milyen hormoneredményed nincs rendben?

2017. febr. 21. 10:56

Sziasztok!


Agyalapi mirigy MRI-re kell mennem.

Van köztetek olyan, aki már volt ilyen vizsgálaton? Meddig tart? Kontrasztanyag?

Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook