Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Agresszív vagyok a párommal fórum

Agresszív vagyok a párommal (beszélgetős fórum)


1 2
59. hbeahe
2017. márc. 7. 10:35
bujamaja, mi a helyzet most??
2013. febr. 1. 17:52
Helyes.Biztos megérdemli.Ne hagyd magad.
2012. jan. 8. 14:33

Akkor menni kell:)

Sok erőt és kitartást! Önmagadért teszed! Vidd a párod is!

2012. jan. 8. 14:29
az túlzás hogy nem adta vissza,de sok olyan volt,hogy csak megölelt hogy haggyam abba..másik esetben lefogott nagyon erősen vagy ellökött,de ugyanolyan csúnyán és tiszteletlenül beszél velem az utóbbi időkben..nyilván az is valamiféle emgodlás lenne ha pozitivan állnék hozzá,mert gyakran abból lesz vita hogy felhozom az előző vitákat,és azzal dobálózom hogy olyan(lesz) mint az apja..de úgy érzem nincs hozzá erőm és valami belülről gátol.ezért szeretnék kineziologushoz járni,mert ő feltudja oldani a tudatalatti gátakat elvileg.
2012. jan. 8. 13:27

Ne haragudj, Bella, de a leírásod alapján, nem ütött vissza az elején, tehát egy idő után ezt váltottad ki már belőle. Én csak 3 hónapot voltam a párommal, de itthon már olyan feszült vagyok néha, hogy csapni tudnék. Ez a 3 hónap alatt felgyülemlett feszültség, agresszió eredménye.

Mégha lány is vagy, akkor sem várhatod el a párodtól, hogy te üssed, rúgjad és ő állja. Ez nem függ a nemtől.... senkivel nem szabad így bánni, senki nem éredmli ezt.

Menj szakemberhez, barátnőm szerint ez orvosolható:) s akkor normális életed lehet, mert így te sem szereted magad...:(

54. Muraja
2012. jan. 8. 12:40

Szomoru forum nagyon , es megint csak vissza a gyerekorba , vissza a bantalmazasokba mind fyzikai ugy psychikai . Tudatlansag vilaga mely sorra rombolja a fiatalok eletet .

Es meg kötelezni a gyerekeket hogy eltartjak a szulöket ? utolso magyar kormany kijatszasa !

Egy szegyen hogy az embert kenyszereitsek a szulö elartasara , legalab ha meg erdemelnek....

53. spinneli (válaszként erre: 52. - 3cd9c196d1)
2012. jan. 8. 12:23
Miért nem mentek közösen terápiára?
2012. jan. 8. 12:06
nálunk mindketten utáljuk a szüleinket,tudjuk és látjuk is a problémát,csak változtatni nem tudok/tudunk..általában nálunk is ugy kezdődnek hogy mond valamit,vagy csinál valamit ami bánt,én megpofozom/rugom,fenyegetem hogy elhuzok,az első pár hónapban higgadt volt,de már magától mondja ha szerinte bántóan viselkedem,hogy húzzál el akkor ha nem tudsz normálisan viselkedni,vagy ha nekimegyek ellök,vagy megszorítja nagyon a kezem.és most vissza is pofozott és ott hagyott éjszaka egyedül..én szakítottam.velem ezt senki nem fogja megcsinálni.Azt mondta ad nekem időt,gondoljam át,rohadtul megbánta de mrá nem bírja elviselni a rengeteg megaláztatást amit fizikailag is okozok neki..most ő eljött,bedobott a postaládámba egy bocsánat kérő levelet és egy kis meglepit,majd önkéntesen egyedül éjszakázott ő is kint,hogy neki is fájjon mint nekem..csak az van bennem hogy ha nekem is iylen rohadtul rosszul esett akkor valószínűleg neki is eddig az a sok sok pofon..de nem akarok szenvedni mint az anyám,aki szintén ezt csinálja hogy állandóan provokálja verbálisan apámat,apámnak meg dühkitörései vannak.és csak az a célom hogy én/kapcsolataim véletlenül se hasonlítson hozzájuk.ami elég nehéz..de azt mondják hogy a pszichológus és kineziologus kombinácioja hatásos.Gondolkozom hogy megpróbálkozom a dologgal.De attól ő még nem változna..bár ő nagyon ad a szavamra,és nagyon okosnak tart,bár mikor ingerült lesz mert vitázunk mostanában már nagyon bántó és megalázó dolgokat mond ő is..elmérgesedett köztünk minden és ugy érzem nincs vissza út,bárhogy szeretném..
2012. jan. 7. 13:32

Hát én egy olyan személy vagyok, akivel agresszív volt a párja. Állítólag nagyon ügyelt olyankor, hogy ne essen bántódásom, de szerintem csak a véletlen műve volt, hogy nem estem neki a falnak, vagy valaminek, mivel csak megrázott, nekinyomott a falnak, ledobott az ágyba, azt mondta szét töröm a fejed... Ezt egy lelkész mondta. Ő sem büszke rá, de néha előjön belőle is az állat, s nem tudja kontrollálni magát olyankor. Nekem 3 hónap házasság után elegem lett belőle, s most válni akarok.

A barátnőm, gyerekpszichiáter egy hete. Azt mondja, hogy erre van gyógyszer, mivel valamelyik hormonja a páromnak néha túllengésben van , megnő. Párom szerint ő nem beteg, de értem elmenne orvoshoz. Viszont nekem ez a három hónap kész trauma volt. Jelen pillanatban mindenen mérgelődöm fel, olyan feszültség van bennem, hogy csak jajjjj. S azért nem akarom megadni ezt az esélyt neki, mert attól félek, hogy ez még elő fog állni, amikor könnyebb lesz, mivel egy gyerek mellett tudja, hogy én nem fogok csak úgy hazajönni.

Nálatok más a helyzet: ha mindkét fél ilyen, akkor jobb együtt tenni érte, mert ha még lesz is kapcsolatotok, azok is hamar tönkre fognak menni miattatok, mert ez nehéz dolog a bántott félnek... én márcsak tudom:(.. bárcsak ne tudtam volna meg.

Nálunk is az a helyzet, hogy a párom egész gyerekkorát feszültsgében élte le. Állítólag apuci nem ütötte meg anyucit, de én nem hiszem. Nem egyszer láttam, hogy felemelte a kezét (hogy "ne mondd ezt, mert nem tudom, hogy mit csinálok neked"), amikor mérges volt. Pont ezt csinálta a párom: modellt utánozott. Nem szabadott neki kicsi jegyet kapni, lógni 9-12 osztályban egyszer sem. Ha valamit rosszul csinált végig azt hallotta, hogy te nem vagy képes semmire. Most is a drága apuci, aki olyan ügyesnek tartja magát állandóan igazgatja a picifiát, aki 31 éves, hogy ülj szépen, nem csámcsogj, ne igyál bele az üvegbe, ne röhögj, s akkor idétlenül röhög (utánozva a fiát)... szóval voltak pillanatok, amikor majdnem megmondtam neki, hogy maga hülye. Persze engem imádott az após, velem gondja nem volt, s ezért nem mondtam soha semmit, hogy nehogy baj legyen a családban miattam.

2012. jan. 7. 09:17
fhuhh hát mi már mindennel próbálkoztunk,de mindig előjön belőlünk az az ősutálat amit anyánk iránt érzünka,kitől nem akptunk szeretetet,mégis a másik felé kamatoztatjuk mert ezáltal benne sem bizunk,félünk hogy elvesztjük,igy előjön az agresszió..belőlem már rengetegszer..szinte minden nap megpofoztam ő ellökött vagy megszoritott,de msot hogy visszaütött,úgy érzem már nincs remény,és megszakad a szívem
49. zoknis kacsa (válaszként erre: 48. - 3cd9c196d1)
2012. jan. 7. 09:12

nem akartok és mégis olyanná váltok, ez dühítő lehet..

Próbáld meg ,hogy nem hasonlítod a szüleihez...ha mérges leszel rá számolj tízig, vagy gondold végig.


Gondold át miért szereted, és kezdj mondatokat úgy, hogy " azt szeretem benned, hogy......"

Jó az , ha őt is megkéred erre.

2012. jan. 7. 09:07
igen ez így van de a reflexszerű beidegződéseket nem könnyű kiverni magadból..sőt nem sikerül bárhogy próbálom..pláne hogy már visszaütött nem is tudom vele maradjak -e..az elmúlt hetekben folyton azzal szekáltam hogy olyan mint az apja(agresszív,hűtlen stb) és ő pedig allergiás rá..mert ő is utálja az apját,és nem akar olyan lenni mitn ő
2012. jan. 7. 09:05

Juj szegénykém, bizony a családi előéletekben ott van a rossz minta...

Ti nem vagytok a szüleitek, próbáld meg kiírni magadból ,amit érzel..Ha elég bátorságod lesz olvasd el a szüleidnek, és a párod is tegye ezt.

Nem élhettek a múltban, ahogy neked is rossz, úgy a Te gyerekednek is rossz lesz, ha ugyanazt látja majd ,amit Te láttál anno.

Sok szerencsét..

2012. jan. 7. 09:02
gyermekkori agresszió megnyilvánulási mindkettőnknél,sajnos nálunk is hasonló családból származunk ahol agressziót tanultunk az apánktól..ez nem szimpla düh,ezek mélyen gyökereznek..azért gondoltam kineziologusra..miért ütök?mert valami bántót mond a számomra,féltékeny leszek tőle stb..
45. zoknis kacsa (válaszként erre: 44. - 3cd9c196d1)
2012. jan. 7. 08:59

Szia, hát valamit kezdeni kellene magaddal...dühterápia??

De miért ütsz?? Mi okod van rá? Nem úgy viselkedik , ahogy elvárod? Joga van hozzá, mert nem a tulajdonod, ahogy Te sem az övé.

2012. jan. 7. 08:56
nálunk is szinte teljesen ez a felállás..már rengetegszer megpofoztam dühömben a barátom,ő nem adta vissza az elején csak tűrt és nyelt,volt mikor súlyosabban bántottam,aztán akkor már ő is kezdte visszaadni,ellökött stb,tegnap este elmentünk bulizni,összevesztünk és megütöttem a barátai előtt,erre ő visszaütött..annyira hideg zuhanyként ért hogy megütöttem még egyszer és ő szintén visszaütött..otthagytam,azóta keres,de nem akarok beszélni vele.én nagyon szeretem és nálunk is ez a betegség van jelen úgy mond.szerintetek mit tegyek?esetleg kineziologushoz mit szóltok?
43. de43ee73fc (válaszként erre: 39. - Bujamaja)
2011. nov. 20. 16:28
Mondom én, csak a kisördög szólalt meg bennem. :)
2011. nov. 19. 01:19
Milyen gyógyszereket szedtek? Az ilyen viselkedés lehet gyógyszer mellékhatása is.
41. michelle.r (válaszként erre: 39. - Bujamaja)
2011. nov. 19. 01:01

Több sebből vérzik szegény pszichológus bácsi, vagy néni :). Először is, az agressziót nem szabad elfojtani, másodszor miért is tartja rossz ötletnek a párterápiát egy pár esetében? Harmadrészben ezek alapján félő, hogy nem sokat invesztált a tovább képzésekbe. Még jó, hogy nem elektrosokkot javasol :/


Szóval én gyorsan lecserélném. Egyébként nagyon jól látod, generációs mintákat követtek. Nem véletlen a kapcsolatotok. Javaslom, olvass a csendo.hu oldalon sokat. Ingyen van és hasznos gondolatokat találsz. Van ott két video, az egyik kifejezetten a párkapcsolatokról szól.

40. spinneli (válaszként erre: 1. - Bujamaja)
2011. nov. 18. 22:09
Én pszichodrámát is javasolnék a pszichológus mellé.
39. bujamaja (válaszként erre: 34. - De43ee73fc)
2011. nov. 18. 16:34
nem hinném hogy erről lenne szó,mert már 60éves és ingyen járok hozzá mert kijáráltam TB támogatottam,így ingyen foglalkozik velem 1éve heti 1órát..
38. e705905164 (válaszként erre: 1. - Bujamaja)
2011. nov. 18. 15:33

hát nem csodálnám,ha elhagyna.... egy olyan embert aki folyton pofozgatna engem,ha ideges gondolkodás nélkül ott hagynám,csodálom,hogy téged még nem hagyott ott...


szerintem vegyél vissza,ne alázd meg ilyenekkel..

2011. nov. 18. 15:32
akkor még nem is olvastam:XD
2011. nov. 18. 15:31
eskü csak vicceltem...erre tényleg azt csinálod:D
2011. nov. 18. 15:31
lepofozod?:OD
34. de43ee73fc (válaszként erre: 33. - Bujamaja)
2011. nov. 18. 14:12

Ilyenkor megszólal bennem a kisördög, h persze, h azt mondja a pszichodoki, h ne menjetek máshoz, hisz akkor az "ő kenyerét" vennétek el. Jajj, de rossz vagyok, h ilyet feltételezek.

Nem tudom, elképzelhető, h az egyik üti a másikat a kezelés során.

33. bujamaja (válaszként erre: 32. - De43ee73fc)
2011. nov. 18. 14:07
azt tanácsolta a pszichológusom hogy ne menjünk párterápiára mig pszichológushoz járunk..én is mindig ezt gondolom,de akkor úgy elfog a düh és a fájdalom hogy a másik megbántott(még ha alaptalan és túlzott is) hogy ekkor nem tudok erre gondolni,csak az jár a fejemben hogy vissza kell adnom..de remélem már fejlődünk..az elmúlt fél hónap veszekedés nélküli időszak nagy löket volt..
32. de43ee73fc (válaszként erre: 29. - Bujamaja)
2011. nov. 18. 13:52

Abban nem tudok tanácsot adni, ezt hogy lehet orvosolni, mert én még nem voltam hasonló helyzetben.


A lényeg, h mindketten tudjátok, h ezen változtatni kell, és ha szeretitek egymást, egymásért, de legfőképpen magatokért muszáj változnotok, változtatnotok ezen.

Gondoljatok arra (ha veszekedéskor nem vagytok annyira elködösödve a dühtől), h milyen szép perceitek vannak akkor, amikor minden oké, amikor nyugodtak vagytok, amikor reálisak vagytok magatokkal szemben, szerintem hamar belátjátok mindketten, h sokkal jobb az, mint amikor veszekedtek. Sokkal értékesebb az olyan együtt töltött idő, mint mondjuk az, amit felesleges vitázásokkal töltötök apró hülyeségek miatt.


Nem tudom pontosan, h a párterapeuták foglalkoznak e ilyen dolgokkal, vagy csak a megromlott kapcsolatokkal, de lehet érdemes lenne együtt felkeresnetek egy ilyen szakembert, hátha tudna segíteni.

31. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 25. - Bujamaja)
2011. nov. 18. 13:49

Azt mondom amit regen mondttam magamnak: te sem erdemelsz kevsebbet mint mas.En sem erdemelek kevesebbet mint mas.Ugy nottem fel , hogy" te nem vagy olyan mint mas velled egykoru'.Gorbe vagyok es egyensul problemaim vanak, folleg az egyensul problemam miatt ep sok bajom van(gondolhatod milyen az egyenes foldon vegig terulni), egyre inkabb felttem es egyre inkabb bajt-bajra halmozttam.Nem mondhatom , hogy a szuleim verttek volna, vagy verekedtek, de az onbizalmam 0-ra csokentetek.

Azt mondtak 1 heten belul , ha ferjhez megyek elzavar a ferjem.7 eve vagyok a felesege es az is maradok.

Azt mondtak, hogy nem vagyok joa konyhaba.A parom neha betegre eszi magat.Volt olyan is , hogy mar csorgot a konye , hogy a szivenek nem a gyomranak fozttem.

Ma sem maximalis az onbizalmam, de ... tudni akarttam mit tudok, tudni akartam mire vagyok kepes, tudni akarttam , hogy nem vagyok kevesebb mint mas no.Es csunya sem vagyok mint gondolttam.

Te mit akarsz tudni?

Vegig nezttem a regi iskola kepem, azok a lanyok akiket akor szepnek tartottam , nem olyan szep arcuak volttak mint en, csak elokeloek , gazdagabbak, es tobb volt az onbizalmuk.

30. de43ee73fc (válaszként erre: 25. - Bujamaja)
2011. nov. 18. 13:47

Barátnőmnél nem volt ilyen, h azért szülte az anyja, h megtartsa az apját, viszont később nagyon sok konfliktusuk volt, és van a mai napig is, és már 27 éves. Bizalom semmi nincs köztük, az apja megcsalta az anyját számtalanszor, az anyja kimondva is "utálja" őt, amiért az apjára hasonlít, az apjával sincs semmi olyan apa-lánya kapcsolat, és látom a személyiségén, h ez milyen borzasztó.

Féltékeny mindenkire, aki egy kicsit is boldogabb, mint ő, legyen az a pasija, vagy a barátnője, a pasiknál folyton kombinál, h biztos van valaki más a háttérben, holott csak kombinál, és túlgondol mindet. Meg is van az eredménye, mert 1-2 évnél tovább senki nem marad meg mellette.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook