Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Agresszív telefonáló fórum

Agresszív telefonáló (beszélgetős fórum)


2021. febr. 8. 14:22

Évekig volt egy hölgy, azt hittem valóban barátnők vagyunk, esetenként együtt mentünk fagyizni, kávézni, összeültünk dumcsizni...

1x mondja, hogy hétvégén a "barátnőivel" felmennek a Mátrába, egy hosszú hétvégére. Mondom neki, én is szívesen veletek tartanék. És elengedte a füle mellett.

Péntek reggel felhív telefonon, hogy menjek át hozzá, mert utazna, de a nagy bőröndöt nem tudja elvinni a buszig, segítsek neki!!

És akkor bevillant, hogy valóban, eddig a kulimunkára mindig engem hívott (ablakpucolás, cipekedés, hasonlók) én + csupán barátságból ugrottam neki, mint a gumilabda.


Akkor mondtam először, hogy nem érek rá, szólj annak a barátnődnek, akivel együtt utaztok. Soha többé nem keresett.

26. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 08:47

Úgy, hogy amikor különféle kérésekkel, hasonlókkal keresnek meg, közlöd, hogy nem érsz rá. Modd: éppen eleget segítettél már nekik eddig, most keressenek helyetted mást. Egyelőre el vagy foglalva a saját problémáiddal, ügyeiddel, azt kell először megoldanod. A te életedben az az első.


Az, hogy "nemet" mondasz, csak legelőször nehéz, utána már egyre könnyebb lesz, és egy idő után rájönnek, hogy nincsenek már rád hatással, keresniük kell egy másik balekot maguknak.

Nem kell durván, szépen is meg lehet azt mondani, "most éppen nem érsz rá!".

2021. febr. 7. 20:15
Simán letiltod. Naponta egyszer félórára leveszed a tiltást, amikor neked jó és utána ismét vissza tiltod. Ha nem tud alkalmazkodni akkor kicsiny kényszerrel majd megtanul. Majd panaszkodhatsz, hogy mostanában egyre rosszabb a telefonod. Ez a pici hazugság semmi ahhoz, amit művel veled. Ettől még szeretheted és jó lehetsz vele de neked megfelelő keretek között. Sajnos nekem is tiltanom kellett a messengerről az egyik munkatársamat, akit egyébként kedvelek de azt nem, hogy éjfélkor majd reggel fél ötkor küldözgetett számomra érdektelen üzeneteket. Mindig szívbajt kaptam, hogy valamelyik családtaggal történt valami éjszaka, aztán jött a tiltás, muszáj volt.
2021. febr. 7. 19:23
Hívogat te még fel veszed...minek?
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - E'lodie)
2021. febr. 7. 18:51

Köszönöm.

Igen, na de hogyan? Ez nagy kérdés nekem.

Már felismertem, tudom, hogy káros, de mi a következő lépés?

2021. febr. 7. 18:50
Van egy ilyen ember az én életemben is. Vagyis lassan már csak múlt idő, mert mióta van ez a pandémia azóta nem nagyon látom. De előtte ha meglátott, jött oda hozzám, oszt nyomta a vakert. Már amikor messziről megláttam, jaj jajj :D Aztán a szervezetem elkezdett ilyen pánikrohamokat produkálni, gondolom ezzel védekezett ellene, beszélt, beszélt én meg éreztem hogy innen a mentő visz el. Egy alkalom volt is amikor rendesen elájultam, volt vagy 2 perc mire magamhoz tértem. Azóta szerencsére nem találkoztunk. De nem az ő hibája, egyszerűen asszem lesokkolodom ha sokat vagyok egy olyan emberrel aki nem olyan mint én. Nagyon nem. :D
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - E'lodie)
2021. febr. 7. 18:49

Na, az én rokonaim:

Pont vessző nélkül hallgatom, hogy neki mi a baja ill hogy mit KELL segítenem.

Azt nem kérdezi hogy velem mi van vagy van-e időm de azt el kezdi ecsetelni, hogy ezért még azért egyébként milyen hülye vagyok, mert ő másképp látja mint én és higyjem el hogy neki van igaza!

20. E'lodie (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:47

Részvétem anyukád miatt.


A megfelelési kényszert kell levetkőzni, a magad érdekét nézd.

19. E'lodie (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2021. febr. 7. 18:44

Persze, hogy nem. Baromi károsak tudnak lenni.


Nekem rokonban van olyan, hogy levegővétel nélkül, 2 órán át ecseteli a dolgait, majd utána megkérdezi "na és te hogy vagy?" Akkor már nincs kedvem beszélni, mert addigra már az életről is lejöttem. :/

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2021. febr. 7. 18:31
Igen, régen magasról le..ta, hogy mi van velem. Most már érdeklődik, de nekem is van olyan hátsó gondolatom, hogy azért, mert a régi játszmához visszatérni már neki sincs azért pofája.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - E'lodie)
2021. febr. 7. 18:29

Sajnos anyukám is ilyen volt. Nagyon szerettem, de ő is azt hitte, miatta létezem.

Tizenéve ketten nyomták nekem folyamatosan.

Aztán anyukám sajnos meghalt.

A barátnőt meg leépítettem. Pár éve tért vissza újból, először nagyon visszafogott volt a telefonálásokkal magához képest, de persze újra elharapózott.

Ja, amúgy simán kiosztom, megtettem már többször, nem is ez a baj, hogy nem merem neki megmondani, hanem az a harag, amit érzek, hogy így vagy úgy, de rámerőlteti magát.

Amikor ki kell osztanom, vagy le kell tiltanom, vagy bármi, haragszom rá, mert én marhára nem vele akarok akkor foglalkozni.

Ezt leszámítva jó ember, "sajnos", ha nem az lenne, már szóba se állnék vele.

16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 13. - E'lodie)
2021. febr. 7. 18:27

Energia vámpír senkinek sem kell.

Főleg hogy önző is, én azt veszem ki, hogy FI problémái nem érdekli a kedves barátnőt.

15. E'lodie (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:23

Bizony volt! Rokon is van hasonló. :O

De vannak, akik "idomíthatóak". :) Az a jobbik eset.

Számonkéréssel tégy úgy, mintha nem hallanád, beszélj másról. Először meghökken majd, de kezdeni vele nem nagyon tud mit. :D

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - E'lodie)
2021. febr. 7. 18:19
Látszik, hogy volt dolgod hasonlóval. Tényleg, mintha azt hinné, hogy miatta létezem. Volt már, hogy letiltottam, szinte számonkért, hogy mit csináltam, nem tudott elérni.
13. E'lodie (válaszként erre: 7. - 8d00a82c06)
2021. febr. 7. 18:18
Azért egy 20 éves barátság elvileg tud számítani, jó esetben. De sajnos van olyan, hogy szelektálásra kényszerülünk, ha magunknak jót akarunk.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:17

Mondd neki, hogy ne hívogasson percenként, mert éppen házaséletet éltek a pároddal, szakadjon le rólad.

És ezt mondd neki, bármikor is hív, majd a sokadik alkalom után talán leesik nála a tantusz.

11. E'lodie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:16
Ha beszéltél vele és nem értette meg, akkor egy percre se legyen lelkifurdalásod miatta. Neked is van életed. Egyébként ismerős a helyzet, tényleg rosszul érzi magát az ember, ha drasztikusabb megoldásokhoz kell folyamodni. Szerintem mindenkinek az életében vannak energiavámpírok, akik azt hiszik, hogy csak miattuk létezik a másik. Lehet, hogy túl empatikus személy vagy, azt pedig a vámpírkák megérzik. Amit én tapasztaltam, az a baj, hogy nagy nehezen megszabadulsz az egyiktől, és jön helyette másik. Ghost jól írta, a rokonok elől nehezebb kitérni, ráadásul ott azért van némi kötelességtudat is.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. febr. 7. 18:13
🙂🥳
9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:13
Vegyél sípot, aztán ha unalmas, fújjál bele a fülébe.
2021. febr. 7. 18:12

Mármint nem erdekek, hogy az életvezetésemről mit gondol, de ha letiltom vagy nem veszem fel a 8. hívást se, rosszul érzem magam.

Nem lelkiismeretfurdalásom van, hanem dühös vagyok rá! De nem akarom ezt érezni.

7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:12

De ő neked senki!

Ő nem számít, csak a család!

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2021. febr. 7. 18:11

Nekem pont rokonokkal kapcsolatban sikerült elengedni.

Nem olyan értelemben van, hogy a cselekedeteim tetszenek-e neki, de gondolom amiatt érzem rosszul magam ilyenkor.

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:08

Megfelelési kényszert én sem tudom elengedni, de sok szenvedés okoz, de!

Én rokonokkal. "barátnak" feleljen meg a nyavaja.

2021. febr. 7. 18:07
Bocs, de ez hol barátnő?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. febr. 7. 18:06

Köszi. Az egész életem próbál az elengedésre tanítani, ha körbenézek.

Elsősorban el kéne engedni a megfelelési kényszert.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:03

Jól tetted!

Engedd el!

Vasárnap van, használd ki a családdal.

2021. febr. 7. 18:02

Hogyan kezelnél egy olyan barátnőt, aki napi szinten 8x is felhívna? Huszonéves barátság, de pár évre megszakadt pont emiatt. Beszéltem már vele többször, valamennyire visszavett. Napi egyszer, vagy másnap visszahívom, de mikor letesszük a telefont, 5 percen belül eszébe jut valami. Ezt simán 3x-4× is eljátssza.

Dolgozom, kisgyerekem van, tanulok, házat újítunk, marha zavaró, hogy állandóan hívogat. Akkor is, ha felveszem, akkor is, ha nem.

Most letiltottam, de ahelyett, hogy élvezném ezt a pár órát a hétvégéből, miatta rosszul érzem magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook