Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Afrikai sügér a lakásban. Ki tud nekem segíteni? fórum

Afrikai sügér a lakásban. Ki tud nekem segíteni? (tudásbázis kérdés)


13. Kék
2010. jún. 16. 09:16
Lehet,hogy csak egy hímet szabad tartani egy akváriumban,hogy ne legyen rivalizálás!(És akkor a nősténnnyel jól el lesz!:))
12. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Kék)
2010. jún. 15. 13:09
Na de akkor nem lehet majd összeengedni őket? :-( Vagy csak "nőhiánya" van? :-P
11. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Liza52)
2010. jún. 15. 13:08

Van persze, kpl felszerelt az akvárium, de azt hiszem, még kell beraknom követ, aminél jobban el tudnak majd bújni.


Az az igazság, hogy világ életemben voltak halaink, de csak guppik, neonhalak, vagyis ilyen kicsik...

Ezek viszont ajándék halacskák és nem szeretném, ha pocsékba menne minden, ráadásul tényleg szépek.

10. Kék (válaszként erre: 6. - Pné Veronika)
2010. jún. 14. 21:38
Valahogy különítsd el őket ,mert nekem amikor mondták,hogy ez lesz nem hittem el és két hét alatt agyon gyötörte a vetélytársakat a rangsorban elől álló hím, olyan szemtelen volt,hogy nem engedte enni se a többit,amint kijöttek a védett barlangból azonnal üldözőbe vette őket és egy idő után látszott,hogy mivel nem tudnak enni gyengültek egyszer-egyszer meg is marta az uszonyukat,ha utól érte valamelyiket.nagyon sajnálom,mert kb.8cm-esek voltak.
2010. jún. 14. 21:21

Igen , az a szúnyoglárva jó nekik. Az előttem hozzászóló jó tanácsot adott. 2-3 naponta kell etetni őket, inkább kevesebbet, hogy ne maradjon felesleges kaja a vízben , mert az beopálosítja a vizet.

Ha vízcserét csinálsz, inkább 4 napig ne adj nekik enni, mert a friss víz gyorsabban beszürkül mint a " beállt " régi víz.

Van benne szűrő ?

2010. jún. 14. 20:20

Kb.5 éve van egy 1000 l-es akváriumunk Malawi és Tanganyika tavi sügerekkel.Mi kb 2-3 naponta adunk nekik "JBL Novorift" nevű tápot,ez kelet-afrikai sügerek speciális tápja./akitől vettük azt mondta napi 2x kell enniadni nekik, de nem ették meg leszórodott és emiatt beopálosodott a víz/

Az akváriumban "kesernyés" izű növényeket ültettünk különben megeszik őket. A víz teljesen beállt szinte csak utánpótlást teszünk csak bele.

Egyébként szépen szaporodnak, ha van hova elbújni a piciknek,amikor az anyuk kiköpi őket.

7. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Liza52)
2010. jún. 14. 17:52
Malawi... Szép nagyok, most sügér tápot adok nekik. Komolyan a szúnyoglárva a kerti tóból is jó nekik??? Vagy mi? Ivarérettek, mint azt írtam az előbb, a nőstény most pusztult el. :-( Nagyok, kb 10 cm-sek. Szépek amúgy. :-)
6. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Kék)
2010. jún. 14. 17:50

Na most itt tartunk mi. 3 db volt. A narancssárga nőstényt kinyírta az egyik hím. :-( Azóta hordja a követ az akváriumból egyik helyről a másikra.

A másik hím még elvan, kergetőznek, de elvannak.

Az akvárium 80*40cm és 40cm magas. Elférnek...

2010. jún. 14. 17:48
Jajjjj, de jó, hogy írtatok.
2010. jún. 14. 17:47

Afrikai, jó , Veronikám, de van annak neve is.Mi a neve. Talán úgy tudok segíteni a szaporodásával kapcsolatban.

Amúgy sügér tápot adj neki enni, vagy serra granulátumot, vagy tetra eleséget.

Élő kaja szóba jöhet szúnyog lárva/ az nálatok van bőven/ vagy tubifex.

A neme majd nagy korában derül ki, sokáig egyformák. A tieid már ivarérettek?

3. Kék
2010. jún. 14. 17:43
Nekünk van.Nagyon szépek voltak,de amikor ivaréretté vált a hím addig üldözte a többit,hogy mindet megölte.Most 1 van az 50 literes akváriumban.Egész nap rendezi a talajt,hordja a sódert a szájával egyik helyről a másikra:)határozottan jól érzi magát,övé az egész terület.Megváltozott a színe,sokáig kékes volt,most egész sötét majdnem fekete lett az uszonya.
2010. jún. 14. 17:29

Mit adtok nekik enni, mekkora akvárium az ideális, hogyan szaporodnak...


Mindenfélét elolvastam már a neten, itt inkább olyat keresnék, akinek van otthon ilyen hala.

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Köszönöm.

2010. jún. 14. 17:28
Afrikai sügér a lakásban. Ki tud nekem segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook