Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adtok-e gyermeketeknek virslit vagy parízert? fórum

Adtok-e gyermeketeknek virslit vagy parízert? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
110. a9986bef96 (válaszként erre: 108. - Jozsi.38)
2010. máj. 31. 15:36

:)

Kár,pedig az is érdekelt volna!

:)

109. 5e48d37001 (válaszként erre: 100. - Jozsi.38)
2010. máj. 31. 15:23
Mi is levágjuk őket (húshibrid fehér)mert lesántulnak,nem bírnak járni a súlytól.Mi sem adunk nekik tápot,csak sima darát,apukám mixeli össze búza ,kukorica,árpa,de hamar felnőnek és óriási ütemben híznak.
2010. máj. 31. 15:05
haszonállatot nem csak kutyát macskát
107. a9986bef96 (válaszként erre: 106. - Jozsi.38)
2010. máj. 31. 13:42
Az nagyon jó lehet.Állatokat is tartotok akkor?
106. jozsi.38 (válaszként erre: 102. - A9986bef96)
2010. máj. 31. 12:43
csak amennyire lehet mi akkor permetezünk ha muszáj pl. krumplit a bogarak miatt,mi csak gazdálkodunk mert így biztosan tudjuk mit eszünk meg
105. a9986bef96 (válaszként erre: 103. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 31. 12:38
Nem.Vannak "csalások",erre utaltam a 94.hsz-ben.:)
104. eracica
2010. máj. 31. 12:36
Adok, mert imádják szinte mindig ezt ennék....A drágább nem feltétlenül egészségesebb....
103. cbe267d9cf (válaszként erre: 100. - Jozsi.38)
2010. máj. 31. 12:33
Aha. Lehet. Nem tudtam. Én egy csirkés műsort láttam, abban hormonilag tuningolták őket, hogy jó hamar le lehessen vágni. Tudod, engem is csak a tévé hülyít... :)
102. a9986bef96 (válaszként erre: 100. - Jozsi.38)
2010. máj. 31. 12:31
De jó,írhatnál még,ha gondolod.Te is biozol?Vagy csak úgy általában a gazdálkodásról.Érdekelne.:)
101. a9986bef96 (válaszként erre: 99. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 31. 12:30
Nem-nem-nem.Tuti nem...:)
100. jozsi.38 (válaszként erre: 99. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 31. 12:23
bocs de azok a csirkék úgy lettek kitenyésztve hogy ennyi idő alatt megnőjenek nem a hormon kezeléseknek köszönhető. ha azt a fajta (brojler vagy milyen) csirkét tovább kellene tartani elpusztulnak tapasztalatból tudom ezért azokat le kell vágni különben leromlanak
99. cbe267d9cf (válaszként erre: 98. - A9986bef96)
2010. máj. 31. 12:13
Szerintem azért drágábbak, mert nem tudnak olyan mennyiséget előállítani mint a nem bio kajákból. Pl. ha egy nagyüzemi "csirkegyárra" gondolsz, ott a kicsi pipike 2-3 hónap alatt lesz levágható, eladható termék, köszönhetően a klassz kis hormon cuccoknak, ami miatt gyorsabban nő. Tehát egy év alatt mondjuk kifut nekik 4-5 "generáció". Ugyanez bioban, a természet rendje szerint ugye egy év alatt egy generációt jelent. Tehát ugyanazon a helyen, sokkal több ideig tart biobol produkálni valamit, mint nem bioból. Ezért drágább, mert még ha a költséged ugyanannyi is mondjuk havi szinten, nem mindegy, hogy a termékedben 12 havi vagy 3 havi költségedet kell megjeleníteni. És gondolom a zöldségekre meg minden másra ez ugyanúgy igaz. Lehet, hogy hülyeséget írtam, csak abból raktam össze, amiket ezekről a dolgokról tudok. :)
98. a9986bef96 (válaszként erre: 97. - 3c0814215c)
2010. máj. 30. 23:42

Sajnos.Pedig alapvetően nem arról szól,hogy nem permetezik Józsi bácsi és akkor ő biotermelő...:S

Talán rosszul van ez kommunikálva...Nem tudom.Az iskolapadig én is azt hittem,hogy az a bio,ami kukacos...:D

Az ő érdekük lenne ezt jól kommunikálni egyébként.Meg nem is értem,hogy miért drágábbak...Oké,hogy van egy bevezető költség,na de a rendszer fenntartása ennyivel kerülne többe?Hát azok a peszticidek sem túl olcsók szerintem.Legalábbis ahogy elhallgathatjuk a gazdákat...

2010. máj. 30. 23:21
Sokakban él az a tévhit, hogy a biogazdálkodás egyáltalán nem használ vegyszereket.
2010. máj. 30. 23:10

Növényvédő szereik:

[link]


Amitől talán igazán bio tud lenni:

[link]

és

[link]

A talaj kiemelt védelmén kívül persze.

Valóban jól hangzik,de...én azon a véleményen vagyok,hogy attól még a nem-bio nem rossz.;)

2010. máj. 30. 22:35

"Milyenek a feltételek?

A minősített biogazdálkodás ma már mindenütt a világban, így hazánkban is csak szigorú feltételek alapján folytatható a világszervezet (IFOAM) ajánlásai és az Európai Unió törvényei alapján. Ezzel igyekeznek kivédeni a felelős szervezetek a visszaélés lehetőségét. Csak olyan kertből vagy gazdaságból származó terméket lehet biotermékként értékesíteni, melyet a felelős ellenőrző szervezet minősít. A magyar Biokultúra Egyesület szabványa egyenértékű az európai normákkal, így a védjegyét viselő áruk mind a magyar, mind a külföldi vevők számára megfelelő garanciát nyújtanak.

Ki lehet minősített biotermelő?

A biotermesztés első feltétele a külső veszélyforrásoktól határsávokkal elszigetelt, szennyezésektől mentes terület. A másik feltétel emberi vonatkozású. Megfelelő szaktudásra, felkészültségre van szükség a sikeres gazdálkodáshoz. Emellett a termelés folyamatának ellenőrzésére is módot kell adni, vállalva ennek költségeit.


Hangsúlyozzuk, hogy a bioterméknek nem feltétele a mindenkori vegyszermaradványra történő bevizsgálás, alapja a teljes termesztési folyamat minősítése. (:O!)


Ebből adódik, hogy biotemékké nem lehet utólag terményt minősíteni."


Forrás: [link]

94. a9986bef96 (válaszként erre: 93. - 3c0814215c)
2010. máj. 30. 22:16

Ok.De én a kritériumokról nyilatkoztam.Szóval olyan nincs,hogy valamire rárakják a Bio-bélyeget és kész.

Én amúgy nem veszek biokaját,mert bízom a hazai ellenőrzésben az olyan fogalmak miatt,hogy szermaradék-határérték,meg élelmezés-egészségügyi várakozási idő...A biokaja meg ugyanúgy van permetezve.Innentől kezdve...:P

Azért kösz a linket,mert minden info érdekel!:)

93. 3c0814215c (válaszként erre: 91. - A9986bef96)
2010. máj. 30. 22:05
92. a9986bef96 (válaszként erre: 88. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 30. 13:31

"Ne hagyjátok magatokat teljesen meghülyíteni a tévé által. :)"


OK! :D

91. a9986bef96 (válaszként erre: 88. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 30. 13:30

"Komolyan, valaki gondolkodott már azon, hogy ez a töménytelen mennyiségű bio cucc, amit az emberek manapság kezdenek megvásárolni (egyébként szerintem helyesen), vajon hogy tud előállítódni ilyen mennyiségben? Csak mert szerintem bio módon nem igazán. Néha hajlamos vagyok azt gondolni, ezek olyan cuccok, amiről még nem derült ki hogy mérgező. "

Nem.A bio minősítésért komolyat kell az asztalra tenni.2-3év csak az átállás.

90. a9986bef96 (válaszként erre: 88. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 30. 13:30

"Húú, skacok, végigolvastam a fórumot. Ha felkel a gyerek a délutáni alvásból, bezárom a szobájába, és majd csak 18 évesen engedem ki, mikor már magát mérgezheti felelősséggel... :) Addig csak biot kap... :)) "

Ugye?:D

89. a9986bef96 (válaszként erre: 87. - Kincsek)
2010. máj. 30. 13:29

Kullancs és prion.

84-es hsz-em?

2010. máj. 30. 13:23

Húú, skacok, végigolvastam a fórumot. Ha felkel a gyerek a délutáni alvásból, bezárom a szobájába, és majd csak 18 évesen engedem ki, mikor már magát mérgezheti felelősséggel... :) Addig csak biot kap... :))

Komolyan, valaki gondolkodott már azon, hogy ez a töménytelen mennyiségű bio cucc, amit az emberek manapság kezdenek megvásárolni (egyébként szerintem helyesen), vajon hogy tud előállítódni ilyen mennyiségben? Csak mert szerintem bio módon nem igazán. Néha hajlamos vagyok azt gondolni, ezek olyan cuccok, amiről még nem derült ki hogy mérgező.

A gyerek kap virslit, de csak minőségit. Parizert nem kap, nem szereti. Inkább főzeléket eszik mint húst. Amit tudok, kiskertből adom neki.Amit nem, azt meg kapja a hyperből... Nem fogom a teljes környezetét (nagyikat, napközit, ovit, bölcsit, sulit, szomszédasszonyt, haverokat, táborokat) agyon kontrollálni. Nem is tudnám. Tisztítom az ételét amennyire lehet. Amúgy meg hagyom gyereknek lenni. Ha folyton azon aggódnék, mi betegíti meg, nem engedném a homokozóba játszani. Lehet, rossz anyja vagyok. A gyerek így járt. :) Nem tudom megóvni az élet kockázataitól, és nem is akarom.

Ja, és még valami: ne felejtsétek el, hogy egy műsort előállítani drága mulatság. És bizony mindenki támogat valakit, érdekei szerint. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, biztos készült már arról is műsor, hogy miért sokkal egészségesebb a marhahús mint a csirke, csak azt nem a csirketenyésztők szponzorálták. :) Ne hagyjátok magatokat teljesen meghülyíteni a tévé által. :)

87. Kincsek (válaszként erre: 85. - A9986bef96)
2010. máj. 30. 12:52

Kiírtam egy kérdést, akit érdekel a téma, hogy mit ad a gyermekének és hogy amit ad, az mennyire árthat, vagy lehet egészséges egy bizonyos étel, azzal szívesen folytatok "eszmecserét".

Nem ilyesztegeti akarok senkit, a kérdést előbb írtam ki, mint a műsort néztem.


Sokan vesznek a gyermeküknek gyorséttermi láncokban olyan ételt, hamburgert, amiben marhahús van. Számomra, főleg a műsor adása óta, ilyesztő, hogy a mai világban ilyen előfordul és nem tehteünk ellene, csak azzal maximum, ha felhívjuk egymás figyelmét dolgokra. Többek közt egyébként kullancsról és ivóvízről is volt szó a műsorban. A kullancs-probléma nálunk is aggasztó, és szívesen beszélgetnék erről is, ha nem ilyeszgetésnek veszik az emberek. Engem kétségbe ejt, hogy idén a kertben rengeteg van.

2010. máj. 30. 12:44
Végülis, bele lehet kötni minden soromba, ha van elég ideje az embernek. Sokan írtak sokfélét, ami nem pont a parízerhez kapcsolódik, vagy a virslihez. Eszem ágában nincs ilyesztegetni senkit, csak megosztottam a tegnap vagy inkább ma hajnali műsor érdekes, húshoz, evésünkhöz kapcsolódó részletét. Amit bemásoltam, az a betegség jellemzése amit a kereső kiadott, a műsor teljesen "friss" témával foglalkozik.
85. a9986bef96 (válaszként erre: 80. - Kincsek)
2010. máj. 30. 12:02

"Egyébként meg sok aki a mai világban csak parízert tud megvenni (ha tud),"

Igen,és feleslegesen ne vegyük el az étvágyát és kergessük a végső kétségbeesésbe...Hogy azzal keljen és feküdjön,hogy mérgezi a gyerekét,mikor...nem is.

És akkor most: van benne hús,vagy nincs?Ha van,akkor ebbe jut a prion,a bolti henteshez nem?(lsd:korábbi hsz-m)Ha meg nincs is benne hús,akkor hogy jönnek ide prionok?

Bocsánat,de én nem szeretem,ha ijesztgetik az embereket.A parizer és összetevői engem is érdekelnek nem erről van szó.

84. a9986bef96 (válaszként erre: 81. - Kincsek)
2010. máj. 30. 11:51

"Gyakorisága világszerte 1 eset/1-2 millió fő. Ennek akár százszorosát is eléri a betegség gyakorisága Szlovákiában és a líbiai származású zsidó közösségekben. A CJB új variánsa (CJDnv) valószínűleg szarvasmarháról emberre terjedő forma. Felfedezése óta Európában közel 100 esetet regisztráltak, többségük brit állampolgár. Magyarországon 2003-ban jelentettek egy esetet."


Forrás:

[link]

83. a9986bef96 (válaszként erre: 77. - Kincsek)
2010. máj. 30. 11:43

Én hallottam erről a vírusról.De az,ahogy írtál róla nem fair.Azok,akik nem értik,hogy miről beszéltél,ezek túl általános dolgok.Sokan nem tudják,hogy fehérje mi mindenben van.És olyan általános,ártatlan dolgoknak tudják be a tulajdonságait,amiknek nem kéne...Nézd meg:

" egy bizonyos állat húsát. A húsában olyan fehérje volt, ami az agybából szabadult ki. Hogy került a többi húsra? Vágódeszkán, késen rajta figyelt a drága és rákerült a többi húsra. Még a sütés sem ölte meg és bekerült rengeteg ember gyomrába. . .

Az agyukat szivacsossá tette és . . ."

Aki nem érti,nem ismeri a témát,lehet feleslegesen kezd el görcsölni.Csak ezen akadtam fent.A téma amúgy biztos érdekes lehetett.

82. a9986bef96 (válaszként erre: 78. - Kincsek)
2010. máj. 30. 11:34
Jó,hát ez nagyon jó.Én nem mondtam,hogy te rosszat tennél.Sőt,szuper!Az édességen éltetni egy gyereket,az mondjuk nem parizer,vagy felvágott kérdése.Én sem nyalókát adok reggelire vagy chipset.
81. Kincsek (válaszként erre: 77. - Kincsek)
2010. máj. 30. 11:23
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook